Nowe spojrzenie na ubrania w stylu hippie

Zawartość:

Dziś świat mody po raz kolejny ukazuje się piękny styl lat sześćdziesiątych. Hippie styl ubrania – jasne przedstawicielem tego okresu. Co jest hippie? Ktoś mówi, że ten konkretny styl ubierania i ekspresji. Inni jednak, że hipisi – fani rock „n” roll, którzy biorą narkotyki i głoszą radykalne poglądy polityczne. Ale te poglądy są błędne.

load...

Wiele osób nie trafić w punkt – co to w sercach hipisów, motywowanie takie niezwykłe zachowanie. Ich sposób życia jest sprzeczne z wszystkimi strukturami władzy, to nie jest miłość, pokój, wolność. W latach sześćdziesiątych nagle okazało modę na głowie, a ponadto zostało wywrócone na drugą stronę. Hipisi wtedy przyniósł wiele nowych kolorów i stylów, które nigdy nie zostały wykorzystane w modzie.

Główną zasadą mody hippie – żadnych zasad!

 • Wszystko to trwało od bezbarwnego, konserwatywny, bladej i nudnego stylu wczesnych lat 60-tych;
 • Hippie styl zapożyczony w dużej mierze od tradycyjnego stylu Indii, Bali, Maroko, Nepalu i Ameryce Środkowej;
 • Zaapelował też do inspiracji i nowe jasne, niezwykłych pomysłów do renesansu.

Oczywiście, wiele hipisi nie mogli sobie pozwolić na zakup takich strojów. Sklepy w tym czasie były podobne, najprawdopodobniej, do magazynu Armii Zbawienia. Ale nadal można było stworzyć szafę, biorąc stare dżinsy z dziurami i przyszyć je na różne plamy jasnych kolorach. Kiedy były zbyt ciasne dżinsy, można po prostu wyciąć lub zgrać szew i uszyć trójkątne kawałki płótna, nawet nie dżinsy i uzyskać najlepsze z dzwonkiem dnie dżinsy. Stara kurtka, tanie chustka, kilka bombki – i jesteś na wysokości mody.

Być może jedynym ograniczeniem w zakresie szafy hipisów była wyobraźnia.

 • Flared rządził światem – dżinsy, paski, skóra mieszana; zawsze przy niskim pas, który ujawnia pępka;
 • Górna część była bardzo zróżnicowana: od koszulek do kolorowej afrykańskiej stroju dashiki z Afryki z jedwabiu koszule tie-let i Bliskiego Wschodu kaftany;
 • Dziewczęta mogłyby nosić indyjskich sari Bali;
 • Skóra, denim, batik, aksamit, jedwab i bawełna indyjska były niezwykle popularne;
 • Geometryczne wzory, które stworzyły iluzję trójwymiarowości, motywów i psychodelicznych obrazów fraktalnych była skręcona głowy;
 • Wybór obuwia jest bardzo szeroki. Z platform na jasne buty z błyszczącej skóry lakierowanej. Od butów do sandały z zamkami;
 • Długie spódnice z plisami i chłopskich ubrań również stał się popularny;
 • Jak to jest możliwe z jakimikolwiek dzwonków lub płaty dolne. Pas w łańcuchu doskonale uzupełnia obraz.
 • Cały hippie ubrania muszą być wykończone frędzlami.

Za tym wszystkim nadszedł symbolem wolności dla kobiet – a nawet mikro mini spódnice, które podkreślały piękne smukłe nogi. W połączeniu z półprzezroczystym bluzkę na jego nagiej piersi. Nic dziwnego, że to wszystko w końcu doprowadziło do rewolucji seksualnej.

load...

Dodatki w stylu hippie

To było modne chusty, kurtki skórzane, zroszony bombki, jasne okulary z okrągłymi soczewkami i kurtki z plisami. Biżuteria, które zostały wykonane z indyjskiej, meksykańskiej marokańskiej lub srebra, mają specjalne, nietypowe wartości. Nosić jako pierścionki, bransoletki, pierścionki dla małych uszu, nosa, bransoletki na kostki. Naszyjnik ozdobiony symbolem walki o pokój – podniesione pięści, jako symbole Yin-Yang i drugi pochodzi z wschodniej ezoteryki. Kapelusze są również zmieniają się bardzo szybko z małej, mocno głowę wysoko dzhamirokvayskih. Bardzo często, kapelusz ozdobiony piórami, bombki i innych jasnych obiektów.

Tradycyjny styl hippie zawarte wieńce lub taśma Pocahontas jest koniecznością, a także rozwijanie „flagi” z długimi włosami. Większość uwolnionego włosy, a nawet przyciąć je bardzo rzadko. Mężczyźni rosły wąsy, brody i bokobrodów. Kobiety przestał golić pachy i nogi. Biustonosze przekształcony symbol ucisku i kontroli seksualności kobiecej każda dziewczyna-hippie.

Zawsze warto dodać, że żaden z hippisów, którzy szanują siebie i swojej kultury, nigdy nie nosił ubrania z logo jakiejkolwiek spółki. Dla nich to było kompletne szaleństwo. Teraz dzieci z zachodu „zwariował” z chęci zaspokojenia ideałów mody. Byliby warto zwrócić uwagę na hippie-marki – bez reklam ze sportowców, bez logo, promocjach, bez wsparcia dolara. Tylko wygodne, niedrogie drugiej hendovskaya, łatwe naprawianie ubrania można uzyskać odpowiedniego rodzaju – byli przekonani, hipisi.

Nie było również moda na zapachy. Kadzidło muszą być wypełnione powietrzem, gdzie zgromadzonych hipisów. „Dzieci kwiatów” i pachniały odpowiednio: róża, lawenda i inne zapachy kwiatowe. Najczęstszym był paczula jak ukryć zapach marihuany. Dla mężczyzn stało się popularne zapachy drzewa sandałowego i maską.

Nowoczesny widzenia swobodnego stylu hippie

Wylot z różnych kultur tylko w masie bliżej ludzi, nigdy nie zmienił się styl hippie. Zamiast tego rozszerzył granice tego, co możliwe. Nowoczesna dziewczyna hippie jest trochę inny od starych hippisów z ich idei wiecznego spokoju i wiecznej harmonii z naturą. To jak wersja stylu dla szalonych życia, ale bardziej rygorystyczne i wyrafinowane. Choć jeszcze nie doprowadzono do perfekcji, jak wszystko jedno pozostaje wolny.

Długie spódnice, tuniki i dzwonki na dole wszystkich ubrania muszą być kluczowym elementem w tym zespole. Faliste tereny mogą być przedstawione, na przykład, na szal, który można nosić na szyi lub pasie, na łokcia lub nadgarstka – wszystko zależy od preferencji i fantazji.

Jeśli nie masz chęć ukrycia piękne i zgrabne nogi, można wybrać odpowiednią opcję: spódnicę tuż powyżej kolana, T-shirt z kwiatowym nadrukiem i szorstkie buty, podkreślając obojętność wobec mody. Jeśli wolisz spodnie, muszą być wolne i kolorowe. Ze te spodnie wyglądają świetnie zwykły biały T-shirt i sandały, uzupełni obraz jasny sweter.

load...