Normalna waga kobiety: Nie przestawaj, że nadszedł czas, aby schudnąć?

Zawartość:

Pamiętam, kiedy po raz ostatni spotkali dziewczęta, które chcą schudnąć? Z pewnością te, w swojej społeczności dużo, a jest to możliwe, sam jakiś czas chcą rzucić kilka dodatkowych kilogramów. Teraz pomyśl o tym: ilu z was wie, którzy namiętnie chce lepiej? Nie, nie mówimy o tych, którzy ze względu na zdrowie i czy tylko natury cierpi bolesne chudość. Jak często można spotkać hudyshek, dzień i noc, marudzenie, że „zmęczony tymi kośćmi!” Fakt, że chcą, aby szybko dodać kilograma reklamach piętnastu mężczyzn, by w końcu zauważone i docenione …

load...

Co możemy powiedzieć, pragnienie, aby uzyskać lepsze w naszych czasach, wielu uważa go nonsens. Większość kobiet jest obsesją pomysłów utrata masy ciała, niezależnie od rzeczywistego zapotrzebowania na redukcji masy ciała. I to jest zrozumiałe, gdy siedząc na diecie kobieta cierpi na nadwagę. Tak, ale większość z tych, którzy codziennie z głodu się – drobny chuda panienka, nie pomieścić do normalnej masy ciała. W trosce o pożądanej chudości siedzą na diecie wieczystych, tempo siebie wymagający fizycznie, biorąc wątpliwych tabletki odchudzające. Doprowadzenie się do anoreksji, nadal widzą siebie w lustrze pulchny i ​​całkowicie przestać jeść. Wydaje się, że wiele osób po prostu zapomniał o tym, co jest normalnym waga kobiety

Jednak to od normalnej masy ciała zależy w dużej mierze na zdrowie człowieka. W celu zrozumienia tego, czy rzeczywiście schudnąć, trzeba mieć dość dokładne wyobrażenie o ile waga jest optymalna dla organizmu. Spróbujmy razem, aby dowiedzieć się, czy trzeba te wszystkie rygorystyczne diety, lub, wręcz przeciwnie, to jest czas, aby zacząć jeść mozolnie. Tak, ale nie zdziw: czasami „stają slim” – nie oznacza „stać chude”. Więc wyczyścić magazyn z następnego dość chudy na okładce i myślę: a także czy są one dobre „skóra i kości” lub na świecie, istnieją inne standardy piękna?


Cienkość – piękno idealne?

Współczesne kanony piękna dawno temu przeniósł się do obrazu szczupłych piękności z czasopism i telewizji. „Bycie grubsze niż są – to znaczy do nadwagi” – motto najmodniejszych kobiet naszych czasów. Patrząc na piękne kobiety z doskonałym ciała smukłe i napięty brzuch, jesteśmy przekonani, że subtelne szczupłości – to ciężar, który chcesz dążyć. Trudno nam sobie wyobrazić, że tylko kilka pokoleń temu, ideały kobiecego piękna była zupełnie inna. Czy cały ten czas, ludzkość popełniła błąd, a tylko my – ludzie XX – XXI wieku dokładnie wiedzieć, jak powinna wyglądać piękną kobietą?

load...

Zaledwie kilka pokoleń temu przez nowoczesny wygląd modelu nasi przodkowie byłby przerażony. Wystarczy pomyśleć: osa talia, płaski brzuch – wszystko to, co jest tak chętny żeńska połowa ludzkości dzisiaj, gdy podjęte do osłabienia lub poważnej choroby. W tym czasie, szczupła dziewczyna żaden z nich nie będzie musiał zapłacić szczególną uwagę: żonę do poszukiwania silnych dziewcząt z szerokimi biodrami. Są one na tyle stary, aby kobiety w ciąży na potomstwo w takich piękności pyshnotelye i wolał poślubić mężczyznę. Po porodzie, gdy nie jeden lub dwa, jak teraz, i tuzin innych dzieci. Aby znieść, rodzenia i utrzymać takie potomstwo, osa talii i brzucha, stosując się do kręgosłupa dobrze, ja nie pasują!

Ale wracając do naszych czasów. Na próżno uważasz, że „święte” 90-60-90 własne umysły i serca wszystkich ludzi: tych parametrów nawet we współczesnym świecie nie zawsze jest uznawane za atrakcyjne. Czy wiesz, że w Mauretanii szczupłości jest nadal uważane za dziwoląg? Dlatego nie ma w zwyczaju przy czym dziewczęta w wieku od pięciu do dziewięciu lat jest podana w specjalnych instytucjach, gdzie chcą być tuczone. W dniu fatties jeść co najmniej dwa kilogramy prosa owsianki i pić więcej niż piętnaście litrów mleka wielbłądziego. Po tym wszystkim, bez zdecydowanej talii i brzucha luksusu dobrego małżeństwa jest bardzo trudne w tym kraju!

Podobne poglądy na temat życia i zwyczajów „tuczyć” narzeczonych kontynuowane w Mali, Nigeria i Kamerun. W ogóle, to od dawna zauważyć: biedniejsi ludzie, tym szerszy pas w miejscowych piękności. Oznacza to, że średnia kobiecego piękna w dużej mierze zależy od poziomu życia. I dotyczy to nie tylko najbiedniejsze kraje afrykańskie, ale także wszystkich ludzi w ogóle. A jak mogłoby być inaczej? W kontekście codziennej walce o przetrwanie każdej pełnej kobiety jest uważany za wskaźnik dobrobytu w domu – który będzie odmówić bogatą narzeczoną?

Ale jak tylko nasze społeczeństwo stało się bogatsze – wszystkie kanony kobiecego piękna, w dosłownym tego słowa znaczeniu, zwężone. Współczesne dziewczęta i kobiety nie mogą sobie pozwolić pracować fizycznie, a tym samym eliminując potrzebę solidnej ciała i odżywcze diety. Groźba głodu nie jest już wisi nad naszymi rodzinami, a więc nie ma potrzeby, aby być dumni z nadwagą – pełna lodówka w domu nie zaskoczy nikogo. A wraz z pojawieniem się dużych rodzin antykoncepcji po prostu stają się rzadkością! Co naprawdę nic się dziwić, że we współczesnym świecie, pojęcie „normalnej wadze” i „cienkość” już dawno zamienił się synonimami.

Jak mogę znaleźć normalnej wagi kobiety?

Jaka jest idealna waga kobiety, czterdzieści kilo, jak nowoczesnego najwyższego modelu lub osiemdziesięciu, jak Rembrandt artysty modelu? Prawda, jak zawsze, jest gdzieś pomiędzy. Istnieje kilka prostych sposobów, w jaki sposób do określenia wagi, który jest optymalny dla organizmu. Aby to zrobić, nie muszą mieć zaawansowane stopnie: kalkulator i obliczyć, czy należy się martwić o swoje proporcje rysunku.

Obliczanie idealną wagę w indeksie Quetelet

Jest to jeden z najprostszych i najbardziej niezawodnych sposobów, aby ustalić, czy waga jest w normie. Poniższa tabela pokazuje, waga i wzrost ogólnych czynników, które są uważane za optymalne dla kobiet w różnym wieku i cech układu kostnego. Wystarczy podzielić wagę w gramach wzrostu w kilogramach i zobaczyć, jak blisko jest do normy.

Typ wiek tonkokostnoe typ Normokostny kości typ
15-18 lat 19-25 lat 315325355 325345370 335360380 26-39 lat

Powiedzmy, że normokostny typ, waga to 60 kg przy wzroście 164 w obliczeniach cm będzie w następujący sposób :. 60000gr / 164 cm = 366. Cóż, jeśli jesteś dwudziestu sześciu lat lub więcej – jesteś praktycznie ułożone w idealnych parametrów wagi.

Jeśli jesteś 40 lat lub więcej, wówczas obliczenie będzie jeszcze łatwiejsze: wystarczy odjąć od wzrostu liczby 100 centymetrów – to uzyskać idealną wagę. W oparciu o nasze ustawienia, wydajność: 164 100 = 64 kg. Oznacza to, że Twój normalna waga – 64 kg. Ale nie zapominajcie, że ta – średnia, będzie to zależeć od twoich uczuć i dobrego samopoczucia. Ale skupić się na wynik powinien być nadal.

Obliczanie idealnej masy według wzoru Kyutla

W tej metodzie nie ma absolutnie nic skomplikowanego. Wszystko, co musisz zrobić – podzielenie masy ciała danej osoby w kilogramach przez wzrost w metrach do kwadratu. W ten sposób otrzymujemy wskaźnik masy ciała wymaga (w skrócie – BMI)

BMI od 20 do 23 – zwykła ciężaru;
BMI od 24 do 29 – nadwagę;
BMI powyżej 30 – zagrożenie otyłością.

Oznacza to, że wraz ze wzrostem 164 cm i waga 60 kg, obliczone w następujący sposób: 60 / (1,64 * 1,64) = 22,3. Wnioski – waga w normalnym zakresie.

Jeśli nie boisz się przerażających słów „kod” i „Formuła” i postanowił sprawdzić swoją wagę, masz już pomysł, jak twoja postać jest idealny. I nie załamują ręce, jeśli dane były dalekie od ideału w obu strontu: zawsze jest okazją do skorygowania ich wagi, a wraz ze zdrowiem. Po tym wszystkim, co można powiedzieć, ale te dwa pojęcia są zawsze nierozłączne.

Nie jest konieczne, aby śledzić gusta współczesnej modzie i schudnąć, osiągając parametry modelu: 90-60-90 notorycznie nie są odpowiednie dla każdej kobiety. Nawet jeśli koszt ogromnych wysiłków można osiągnąć długo oczekiwany chudość, nie gwarantuje Ci bezchmurnego szczęścia na całe życie. Uwierz mi, „nie w kościach szczęścia”, w dobrym stanie zdrowia i zdolności do cieszyć się życiem.

load...