Nordic Walking – szybki krok do zdrowia i urody

Zawartość:

W celu osiągnięcia jakichkolwiek celów ludzie starają się wybrać na łatwiznę. To jest zrozumiałe. Dlaczego nie komplikować już proste życie? Więc jeśli chodzi o własne zdrowie, możemy zacząć szukać technikę sparing (tak, że „szybko, ale prosta”). I zawsze z ciekawości spróbować czegoś nowego – i nagle to słuszne. Dlatego zainteresowanie tym zjawisku jako nowomodny Nordic walking jest całkiem zrozumiałe.

load...

Na pierwszy rzut oka, spacery z kijami w dłoniach wygląda, przynajmniej absurd. Jednak jest to tylko na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, taki trening jest bardzo skuteczny i jednocześnie uciążliwe. Więc, być może, jest to naprawdę warto dowiedzieć się o nordic walking więcej: skąd pochodzi, co jest techniką nordic walking, a jak skuteczne takie szkolenie.

Historia

Poprawa ta technika jest naprawdę całkiem nowy: to tylko dziesięć lat i pół. Technika ta znana jest również pod nazwą Nordic walking, nordic walking, spacery fiński, a ona przychodzi, jak sama nazwa wskazuje, ze Skandynawii. Dziennik „wynalazca” tego rodzaju ćwiczeń jest rozpoznawana jako Marco Kantaneva, który opisał tę technikę w 1997 roku. Ale w rzeczywistości, nic nowego, nie wymyślać. W swoim artykule, Marco opisane jedynie zasadę letnim szkoleniu profesjonalnych narciarzy, który promował nowe metody uzdrawiania ciała.

Fakt, że fińscy narciarze dawna domyślał się pociągu w sezonie letnim bez nart, niektóre tylko z kijami. W ogóle, Nordic walking jest znana od czasów starożytnych, kiedy pielgrzymi i pasterze używany kij, aby ułatwić długą drogę. A w terapii fizycznej kij jako pomoc podczas szkoleń i specjalistycznego sprzętu sportowego jest także znany od dawna. Okazuje się, że podstawą dla poprawy nordic walking jest zasada profesjonalnego treningu sportowego, fizycznych metod terapii i doświadczenie starożytnych pieszych.

Sprzęt

Główną cechą sztuki spacer z kijami – do naturalnych ruchów człowieka. Ramion, nóg i bioder w tych akcji szkoleniowej w taki sam sposób, jak dla normalnego chodzenia, ale bardziej intensywne i rytmicznie. Rytm jest również obeznany człowiek, zastępca iz powrotem ruch przeciwnego ramienia i nogi: lewy-prawy, lewy-prawy. Więc to nie jest nic nowego do nauki nie jest konieczne, ważne jest tylko, aby „złapać” właściwej szybkości ruchu.

load...

Naturalności tego sposobu wynika z faktu, że wielkość tych ramion wahliwych (amplituda) i wielkości zależnych etapach. Oto najważniejsze – znaleźć kompromis. Jeśli amplituda wychylenia ramion jest mały, to będzie utrudniać ruch nóg i ud. Jeśli zbyt duża backswing ręce, a wręcz przeciwnie, zwiększa obciążenie nie tylko pieszo, ale także na klatce piersiowej, ramionach i szyi. To co doradzić trenerów początkujących do opanowania techniki nordic walking:

 1. Trzymać się trzymać mocno, ale bez napięcia.
 2. Ruch ręką należy trzymać będą odsyłane na pniu, kwadratury łokieć, otwieranie dłoni (kij odbyło pętla) i obracając górną część ciała po ramieniu kijem.
 3. Nie ma potrzeby, aby trzymać się wlec. Przekształcając je w czasie do ruchu nóg, trzeba uciec z ziemi patykami.
 4. Ciała (tułów) muszą być naprawione i lekko pochylony do przodu, zarówno w bardzo szybkim tempie.
 5. Każdy krok jest wykonywany przez walcowanie stopy od pięty do palców i nóg jednocześnie odpychane od ziemi.
 6. Podczas spaceru, pchnąć naprzód przeciwną rękę i nogę: – prawą nogę lewą ręką i odwrotnie.
 7. Wyjąć uchwyt drążek do przodu i odpychając się dolną część.
 8. Trzymając kij pod kątem czterdziestu pięciu stopni.

Połowa sukcesu szkolenia zależy od dobrze dobrane tempo i technologii zgodności.

Sprzęt

Nordic Walking jest dobre, ponieważ może on być zaangażowany w każdej porze roku iw każdym wieku. I nie wymaga żadnego specjalnego sprzętu z wyjątkiem specjalnych patyczków. Więc ubrania i buty może być dowolny (Sport, oczywiście), wybrany w zależności od smaku i spostrzeżeń na temat wygody. Ale do wyboru kijów (skandynawskich) należy podchodzić poważnie. Po pierwsze, musimy pamiętać, że Nordic Walking może być używany nie tylko wyjątkowy, ale również zwykłych kijki, które są łatwe do kupienia w każdym sklepie z artykułami sportowymi. Jak wybrać wygodny kij?

Najważniejsze – aby zdecydować się na ich długości. Wysokość słupów do Nordic Walking można obliczyć, mnożąc swój wzrost w calach przez 0,68. Pobiera liczbę plus lub minus pięć centymetrów wysokości i będą odpowiednie do was kijami. Na przykład, dla człowieka wielkiego formatu metr siedemdziesięciu dopasowanie sztyfty o Stu piętnastu centymetrów (170 x 0,68 = 115, 6), lecz z biegunów stu dwudziestu centymetrów długości będzie to również wygodne chodzić. Jednakże, jest określana przez wysokość słupów, należy pamiętać, że im dłużej, tym większe obciążenie mięśni.

Jeżeli chodzi o rodzaj skandynawskie, mogą być teleskopowa (wysuwana) i stałą długość. Niezależnie od materiałów, z których wykonana jest kij, musi być mocne i lekkie, z wygodnym uchwytem, ​​który nie pocierać palmę. Pasek powinien być wygodny, ale nie napięty łuk ramieniem tak, że kij nie jest konieczne do kompresji. Szkolenia na asfalcie i betonowych ścieżek, wybierz słupy z końcówek gumowych i lekcje na zimę lub w kraju – kij z twardej kolec na końcu.

Korzyść

Nordic walking jest różny od normalnego chodzenia lub biegania? W przeciwieństwie do konwencjonalnych spacer prawie połowę masy ciała jest przenoszony do rąk, który zmniejsza obciążenie na nogach i udach i spalone kalorie podczas gdy na czterdzieści sześć procent więcej. W przeciwieństwie do biegu, gdzie główny ciężar spada na dolnej części ciała, chodzenie z kijami używa prawie wszystkich mięśni (90%), a ponadto, że nie ma przeciwwskazań. Ponadto, Nordic walking:

 • Efekt drenaż limfatyczny ma
 • Powoduje microvibration (wibracyjny) wnętrzności
 • Ma korzystny wpływ na serce i płuca
 • Odtruwa
 • Reguluje pracę jelit
 • Zmniejsza ból pleców
 • Obniża ciśnienie krwi
 • Poprawia krążenie krwi

Jeśli to nie wystarczy, należy wiedzieć, że w Europie Nordic Walking stał się obowiązkowym elementem rehabilitacji pooperacyjnej i delikatny jak najlepsze ćwiczenia do utraty wagi. I Nordic Walking jest zalecany w profilaktyce osteoporozy (rozrzedzenia kości), w leczeniu chorób serca i płuc, nerwic, depresji i bezsenności.

I dla takich wspaniałych wyników trzeba tylko swoje pragnienia, dobry humor i kijki. Oczywiście, będzie skuteczna tylko do regularnych rutynowych ćwiczeń. Więc nie znajdziesz czterdzieści minut dziennie, aby szybko z kijami w dłoniach spacer na świeżym powietrzu i czuć się w pełni korzystać z tej nowej-fashioned hobby.

load...