Non-hormonalne środki antykoncepcyjne

Zawartość:

Jedną z najważniejszych kwestii w życiu każdej kobiety jest ochrona przed niechcianą ciążą. Aborcja jest bardzo niebezpieczne i powoduje nieodwracalne konsekwencje kobiecego ciała. Obecnie jednak ginekolodzy tylko ustalić wzrost aborcji, pomimo faktu, że istnieje wiele sposobów, aby chronić przed niepożądaną ciążą. Kobiety są celowo poddane aborcji i ich zdrowie na wielkie ryzyko.

load...

Główne powody ignorowania różnych środków antykoncepcyjnych są gładkie leniwy, aby znaleźć odpowiednie środki, a kobiety nadzieję, że ciąża nie nastąpi. Wielu po prostu nie zna mechanizm działania różnych metod antykoncepcyjnych lub polegać na niezawodności rytmu antykoncepcji. A młode matki boją się używać podczas karmienia piersią pigułki antykoncepcyjne, myśląc, że przenikają one do mleka i wpływać na dziecko.

Obecnie istnieje wiele sposobów, aby chronić przed niechcianą ciążą, w tym bardzo popularne wśród kobiet używać tabletek dopochwowych.

Powrót do spisu treści

Tabletki dopochwowe: mechanizm działania, zalety i wady

Tabletki dopochwowe są niehormonalne środki antykoncepcyjne zawierające substancje czynne, które promują szkody i zniszczenia błony spermy, która prowadzi do ich śmierci.  Takie substancje czynne są nazywane plemnikobójczy, ich roli w skład tabletki dopochwowe lub benzalkoniowego nonoksynolu działają. Te substancje szkodliwe oddziaływania na nasienia, a także stanowić bardzo cienką warstwę na ścianach pochwy, śluzówkę.

load...

Folia ta ma nie tylko ochronne, lecz również tworzy pogrubienie śluzówki szyjki macicy w kanale, co również znacznie zmniejsza aktywność plemników. Więc nie jest specjalną barierą, która uniemożliwia penetrację plemników do macicy. Dlatego nie hormonalne pigułki antykoncepcyjne są środkiem antykoncepcyjnym barierą.

Dopochwowe środki antykoncepcyjne mają wiele zalet. Wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, chroni przed różnymi chorobami, chorób przenoszonych drogą płciową.

Dopochwowe tabletki mogą być stosowane w obecności kobiet w ciężkich chorobach, takich jak mięśniaki macicy, które są przeciwwskazane hormonalne środki antykoncepcyjne. Ponadto, mogą one być stosowane u kobiet po porodzie oraz w okresie karmienia piersią, a także po aborcji, a jeśli nie można użyć wkładki. Ponadto środki te mają niewielkie lub żadne skutki uboczne.

Tak więc, mając wiele zalet, niż hormonalne pigułki antykoncepcyjne są bardzo wygodne, skuteczne i bezpieczne środki antykoncepcyjne dla wielu kobiet.

Wady niehormonalnych metod antykoncepcji zawierać następujące elementy:

  • Nie są one zalecane do stosowania na co dzień lub w pochwie może być wole;
  • W rzadkich przypadkach mogą wystąpić pewne skutki uboczne, a mianowicie reakcja alergiczna na plemnikobójczych i podrażnienie skóry;
  • Środki te powinny być stosowane bezpośrednio przed stosunkiem;
  • Nie powinno być przeprowadzane podczas uzdatniania wody.

Powrót do spisu treści

Rodzaje zakaz hormonalnych pigułek antykoncepcyjnych

Substancja czynna – chlorek benzalkoniowy

  • „Pharmatex”.

Ten antykoncepcji jest najbardziej popularna i jest bardzo popularny wśród kobiet. W ramach tego preparatu jako substancji czynnej zawartej chlorek benzalkoniowy. Preparat ten wytwarza się nie tylko w postaci tabletki i czopki dopochwowe, śmietana, tampony dopochwowe i kulki.

„Pharmatex” jest skuteczny w ciągu 3 godzin. Lek ma przeciwbakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości, które sprawiają, że środek nie tylko zapobiega ciąży, ale także chroni przed różnymi chorobami, chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ma wyraźne działanie przeciw chlamydią, Neisseria gonorrhoeae, Candida, Trichomonas, wirus opryszczki i różnych grzybów.

Lek „Pharmatex” nie przenikają do krwi i mleku karmiących matek, nie wpływa na mikroflorę pochwy, nie narusza hormonów i cykl menstruacyjny kobiet.

  • „Ginekoteks”.

Przez jego działanie tego leku jest podobna do „farmateks”. Ma plemnikobójcze, przeciwgrzybiczne i antyseptyczne działanie, a tym samym chroni kobiety przed ryzykiem zachorowania na różne zakażenia, chorób przenoszonych drogą płciową.

„Ginekoteks” jest skuteczny w ciągu 4 godzin. To nie wywiera żadnego wpływu na mikroflorę pochwy i żeńskich hormonów płciowych, ale ma kilka przeciwwskazań: zapalenie pochwy lub coleitis, nadwrażliwości na lek, podrażnień błony śluzowej pochwy i macicy.

„Ginekoteks” powinno być połączone z zastosowaniem membrany pochwy lub wkładki. Pozwoli to na wzmocnienie jego skuteczności. Nie zaleca się stosowania po stosunku płciowym douching mydło, mydło, jak może zniszczyć wzoru zawartego w substancji czynnej, zmniejszając ją o antykoncepcji efektu.

  • „Tratseptin”.

Jest to skuteczny środek antykoncepcyjny lek, który zapobiega niechcianym ciążom. W swoim składzie zawiera środków powierzchniowo czynnych, chlorek benzalkoniowy, który stanowi, dezynfekcji i plemnikobójcze działania.

Ma działanie uboczne, które mogą występować w postaci pojawienia się uczuciem swędzenia i pieczenie w pochwie. Ponadto, lek ten nie powinien być stosowany w obecności nadżerek i kolpitov.

Substancja czynna – nonoksynol

  • „Patenteks Oval”.

Jako część preparatu jako substancji czynnej zawartej nonoksynol. Ten antykoncepcji prowadzi do zniszczenia nasienia i ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i aktywność przeciwgrzybiczą. Nie powoduje reakcji alergicznych.

  • „Kontseptrol”.

Jako część tego leku jako substancję czynną zawiera również nonoksynol, który jest szkodliwy wpływ na plemniki i ochrony przed różnymi infekcjami i chorobami, chorobami przenoszonymi drogą płciową. Po wprowadzeniu „Kontseptrola” nie można przeprowadzić pochwy toalety przez sześć godzin.


Powrót do spisu treści

Ogólne zasady stosowania tabletek dopochwowych

Instrukcja producenta zawsze są zalecenia dotyczące stosowania danego leku. W zasadzie non-hormonalne pigułki antykoncepcyjne mają być wstawione w głąb pochwy 10-15 minut przed stosunkiem seksualnym. Opakowanie może być zamknięte aplikatora do wygodnego podawania tabletki.

Większość producentów twierdzą, że środek antykoncepcyjny efekt leku może trwać dłużej niż 40 minut, ale dowody wskazują inaczej. Dlatego bardzo ważne jest, przed każdym aktem seksualnym wprowadzić nową tabletkę z pochwy, zanim jeszcze raz seks.

Przed użyciem tabletki dopochwowe należy zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące właściwego stosowania środków antykoncepcyjnych, producent danych. Dość często, gdy ich użycie jest zabronione zabiegi wodne z higieny intymnej na chwilę przed i po stosunku płciowym.

Jeśli po podaniu tabletek stosunek seksualny nie rozpoczęły się w ciągu 2 godzin, po czym konieczne jest wprowadzenie nowej dawki leku. Fakt ten jest główną wadą stosowania tej metody antykoncepcji. Pacjentów mówi, że oszczędza się w ten sposób z nieoczekiwaną płci. Dzięki tej metodzie antykoncepcji trzeba zaplanować akt seksualny, ale nie zawsze jest to możliwe.

Ogólne przeciwwskazania dla stosowania niehormonalnych tabletek dopochwowych należą: zapalenie pochwy, nadwrażliwości na lek, erozja szyjki macicy i choroby układu moczowo-płciowego.

Niektóre tabletki dopochwowe w aplikacji może powodować pieczenie w pochwie. Wielu producentów twierdzą, że to zjawisko normalne, ale zaleca się w takich przypadkach, aby zatrzymać kolejne użycie leku.

Przed użyciem jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych należy zawsze skonsultować się z ginekologiem, który pomoże nie tylko wybrać odpowiednie odpowiednie środki z uwzględnieniem indywidualnych cech organizmu, ale także inne informacje dotyczące jego stosowania.

load...