Noc oczu. Co wybrać?

Niestety, problemy z widzeniem dziś stały się bardzo powszechne i banalne. Krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm – to tylko krótka lista typowych chorób jednostki oczu. I coraz więcej ludzi odmawia punktów na rzecz soczewek kontaktowych.

load...

W szczególności, wiele osób interesuje jednodniowych soczewek kontaktowych. Przed mówimy o tym, co to jest i jakie zalety i wady mają nocny obiektyw, konieczne jest, aby jasno określić, co należy rozumieć przez tę definicję.

Soczewki sobie tylko noc

W ciągu ostatnich kilku lat lekarze – okuliści oferują tych pacjentów, którzy cierpią na krótkowzroczność, alternatywną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny mający na celu poprawę wzroku ludzkiego pacjenta o około 7 dioptrii.

Przez zasady jego pracy, oko jest bardzo przypominają zasady kamery filmowej. W porządku, że człowiek może zobaczyć obiekty obrazu powinny koncentrować się na siatkówce, jak na filmie. A jeśli dana osoba cierpi na krótkowzroczność, to obraz ostrość nie jest na siatkówkę u zdrowych ludzi, a przed nią. I na sam obraz siatkówki dostaje już niewyraźne, w wyniku czego osoba widzi zamazany obraz.

W tej samej sprawie, jeśli chory nosi soczewki medycznych nocy na noc zmieniają kształt rogówki. W rezultacie, w godzinach porannych, wstawania, osoba widzi przedmioty znajdujące się wyraźnie, jakby a nie krótkowzroczność. Niestety, ta metoda korekcji bardzo krótkim okresie czasu – efekt terapeutyczny brakuje tylko jeden dzień, a potem znowu wizja będzie szybko powrócić do poprzedniego poziomu. Jednakże, jeśli następnej nocy znów ludzie umieścić na soczewkach leczenia, wizja znów będzie wielki.

load...

Zgodzi się Pan, że ta metoda korekcji wzroku, w przeciwieństwie do zwykłych soczewek kontaktowych, ma swoje zalety – dzień, prawie całkowicie zdrowe. Zobaczysz wspaniałe otaczających obiektów bez okularów lub soczewek kontaktowych. I zanim metody operacyjnej korekcji wzroku korzyść jest oczywista – jeśli coś jest w proces się nie udaje, to wyjście jest proste – wystarczy zaprzestać używania soczewek kontaktowych.

Jednak w żadnym wypadku nie należy próbować używać takich szkieł korekcyjnych. Są one, podobnie jak inne, muszą być dobrane indywidualnie ściśle biorąc pod uwagę charakterystykę każdego. W przeciwnym razie, przeciwnie rezultat można osiągnąć – dalszej utraty wzroku.

Jest o wiele mądrzejszy i bezpieczniej jest skonsultować się z lekarzem – okulistą, który pomoże wybrać odpowiedni soczewek korekcyjnych nocny zużycie. Ponadto, lekarz powie Ci, jak dbać o soczewki kontaktowe.

A jeśli nigdy nie używane soczewki kontaktowe, to lekarz powinien nauczyć się jak założyć i zdjąć ją. Uwierz siebie, nie posiada niezbędnych umiejętności, jest mało prawdopodobne, aby dostać się do noszenia soczewek kontaktowych prawidłowo.

Ciągłe noszenia soczewek

A w czasach, mówiąc: „Noc w obiektywie”, ludzie mają na myśli rodzaj soczewek kontaktowych korygujących, które mogą być noszone w dzień iw nocy, bez konieczności zdejmowania na noc. Podobne noc Soczewki kontaktowe są w znacznym stopniu różni się od tradycyjnego obiektywu fluorescencyjnego.

Jeśli pójdziesz do łóżka bez zdejmowania na noc zwykłe soczewki, dyskomfort i suchość oczu rano będzie prawdopodobnie być dostarczone. Wyspecjalizowane same soczewki kontaktowe przeznaczone do noszenia przez całą dobę, są wykonane ze specjalnego materiału, który nie traci wodę, a ponadto dobrze przechodzi tlenu tak, niezbędne do oczu.

W rezultacie osoba budzi się rano bez – lub niewygodnych doznań, zaczerwienienie oczu lub, w jeszcze większym stopniu, bez oznak zapalenia oka. Ponadto, ponieważ takie soczewki kontaktowe są wykonane z materiału, który nie osadza się typowe białka soczewki kontaktowe osadzania. Jednak ta cecha ciągłych nosić soczewek kontaktowych w żadnym wypadku nie neguje ogólne zasady soczewek kontaktowych i potrzebie podjęcia środków ostrożności.

W każdym przypadku, bez względu na to, co noc obiektyw wybrać, przed zakupem upewnij się, że wizyty u lekarza – okulisty!

load...