Niż leczyć stye?

Dziś mówimy o zjawisku jako jęczmień, jak ją leczyć, a to staje się przyczyną choroby. Oczywiście, prawie każdy doświadczył tego nieprzyjemnego zjawiska. A niektórzy ludzie nawet mniej szczęścia – oni mają do czynienia z jęczmienia dość regularnie. Co do zasady, patrzę w lustro i widząc jęczmień, mężczyzna smutkiem kręci głową i … czeka na kiedy problem zniknie sam.

load...

W większości przypadków jest to dokładnie to, co się dzieje. Ale, niestety, nie zawsze. I nie jest to zaskakujące, ponieważ jęczmień – to nie jest zimno. Jęczmień jest niczym innym jak ropne zapalenie lub gruczołów łojowych lub mieszków włosowych rzęs. I każdy proces zapalny, a zwłaszcza ropne, prezentuje bardzo realne zagrożenie dla ludzkiego organizmu.

Typowo, jęczmień zlokalizowana na powierzchni górnej i dolnej powieki. Jednak w niektórych przypadkach infekcja może dostać się do gruczołu Meiboma. A następnie skupić się stanu zapalnego wewnątrz wieku. Ten typ jęczmienia przynosi najwięcej dyskomfort. Tak, i podatne na leczenie znacznie trudniejsze. Dlatego lekarze przypisywali jęczmień krajowego do poważnych dolegliwości. W związku z tym, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem – optyka, który dobierze odpowiednią antybiotykoterapię.

Przyczyny i objawy

Najpierw musimy zrozumieć, co powoduje rozwój jęczmienia. Dokładniej, co dokładnie – to jest dość jasne: różnorodność zjadliwej mikroflory. Nawiasem mówiąc, w większości przypadków staje się czynnikiem sprawczym Staphylococcus aureus. I wprowadzenie go do organizmu sami chorzy – brudne ręce, ręczniki. Naruszenie zasad higieny osobistej może prowadzić do infekcji.

Jęczmień najczęściej rozwija się u dzieci i kobiet. A ten wzór jest wyjaśnione bardzo prosto:

  • Jęczmień jest dziecko

Dzieci – tworzenie zabawy i nieprzewidywalne. Dla nich, przecierając oczy dłońmi, które dopiero co wyrzeźbione zamków z piasku, lub objąć Ulica kotów – zupełnie normalnym zjawiskiem. A wszystkie wezwania, zazwyczaj latać obok świadomości dziecka. I nie dlatego, że celowo ignorują słowa rodziców, ale dlatego, że po prostu o nim zapomnieć. Następnie są one dzieci. I jak rezultacie- jęczmienia.

load...
  • Jęczmień kobieta

Kobiety są prawie zawsze stają się „ofiarami” własnej urody. Tak, to jest piękna. Pamiętasz jak zwykle nakłada makijaż? To prawda, że ​​często konieczne jest skorygowanie palce. Czy zawsze dokładnie umyć ręce przed tym? Że jest to …

A ponadto wiele kobiet zaniedbują prostą regułę – kosmetyki, a także szczoteczka powinna być ściśle indywidualne. Niedopuszczalne jest, aby używać tuszu cudzym, cienie i inne rzeczy. Tak, a twój makijaż też nie mogą być podane w żadnych okolicznościach. Nikt, nawet jej najlepsza przyjaciółka. Nie ma znaczenia, czy to jest zdrowe, ponieważ patogen, spokojnie mieszka w ciele jednego człowieka, może sprowokować rozwój choroby u drugiego.

Na początku choroby człowiek często czuje się nieznośne swędzenie wieku. Po pewnym czasie na tej stronie zaczerwienienie powstaje, co jest dość bolesne, gdy naciśnięty. Po pewnym czasie zaczerwienienie jest zagęszczony i staje się wypukłe pęcznieje oko. Wszystko – wynik jest oczywisty.

Leczenie jęczmienia

W tym przypadku, jeśli zauważy jęczmienia w jego bardzo wczesnych stadiach, możliwe jest, aby spróbować powstrzymać jej dalszy rozwój. Niech to nie takie trudne – trzeba najzwyklejszym i genialny bawełniany wacik zielony. Prizhgite zaczerwienienie trzymając zelenke zwilżony wacik w około 20 sekund.

Nie należy się obawiać, co będzie rankiem brilliant zielonych oczach – za noc będzie całkowicie zniknąć. Wystarczy tylko jeden zabieg, ale w niektórych przypadkach konieczne jest, aby powtórzyć to dwa – trzy noce z rzędu.

Istnieje kilka bardzo skuteczne recepty, które mają bardzo długi okres czasu, aby pomóc pozbyć się jęczmienia do wielu ludzi. Tak więc:

  • Kompresować z wywaru z rumianku

Kiedy ludzie zauważyć, że pojawia się na skraju zaczerwienionej bolesny obrzęk, może starać się ciepły kompres z wywaru z rumianku. Umieścić w szkliwie przesuwać trzy łyżki wysuszonych kwiatów rumianku klastrów, wypełnić je z jednym litrem wody i gotować 15 minut.

Następnie szczep bulionu przy użyciu ściereczki gazy. Schłodzić do temperatury pokojowej, mokre gazy przez 15 minut, a stosuje się do obszaru dotkniętego wieku. Proszę pamiętać – woda w żadnym wypadku nie powinna być gorąca, tak jak w tym przypadku, można tylko pogorszyć stan. Nawiasem mówiąc, natychmiast przemyć drugie oko, za pomocą czystej ściereczki. Pomoże to zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenianiu dla zdrowych oczu. Takie okłady powinny być wykonywane co trzy godziny, aż do całkowitego wyzdrowienia.

  • len Semenya

Dobry agent może stać się nasiona lnu. Gotować kleik z nich i stosuje się do dotkniętym powiece co trzy godziny. Przygotowuje się następująco: smażyć na patelni na gorącym pudełka herbaty trzecich nasion lnu, przez 3 minuty. Po starannie posiekać stan bzdurny. Schłodzić do temperatury pokojowej, miesza się z kropli jodu. Procedura powinna być przeprowadzona przed odzyskiem.

  • Balsamy z soku z aloesu

Sok z aloesu jest również doskonała w łagodzeniu stanów zapalnych. Wyciąć liścia aloesu, umieścić go w ciągu jednej godziny w zamrażarce. Następnie nacisnąć z niego sok podgrzać do temperatury pokojowej i zanurzyć w nim wacika. Ten tampon musi być nakładany na powiece przez 15 minut co pięć godzin. Dzięki tej metodzie, zabieg ma sens być realizowana tylko w pierwszych dwóch dniach choroby.

  • Napar z dziurawca

W znacznym stopniu przyspiesza proces gojenia i napar z dziurawca. Wytwarza się go w ten sam sposób jak zwykła herbaty – trzy łyżki tymianku wlać do szklanki wrzącej wody. Domagaj to co najmniej 20 minut. Bulion muszą być chłodzone do temperatury pokojowej, po czym możliwe jest, aby umyć oczu. Pamiętaj, że dla każdego oka jest konieczne, aby zrobić nowe szmatki lub bawełnianego piłki, tak aby nie przenieść pacjenta z zakażeniem u zdrowych oczu.

  • czosnek

Jeden ze starych sprawdzonych sposobów, w jaki sposób leczyć stye, jest zwykły czosnek. Wystarczy obrać jeden ząbek czosnku i smarować uderzyło powiekę. Ale jednocześnie ściśle przestrzegać tak, że czosnek nie trafić w oko.

  • tansy

Zakup na piżmy aptecznego. W czasie choroby trzeba jeść co trzy godziny do 5 koszy wrotycz pospolity, ścisnął go z przegotowanej wody. Pić powinno być do odzyskania chorego.

Ale nie zapominajcie, że wszystkie opisane powyżej metody, jak traktować stye, w żadnym wypadku nie powinna stać się głównym leczenie. Wizyta u lekarza – okulisty niekoniecznie w każdym przypadku, gdy żart ze zdrowiem nie jest tego warta. W związku z tym wszystkie tradycyjne receptury mogą służyć jedynie jako dodatek do leczenia zaleconego przez lekarza. A jego zgody, a także zatwierdzenie jest wymagane. Po tym wszystkim, tylko on może powiedzieć niż leczyć stye.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na następujący fakt. W przypadku, gdy jęczmień występuje więcej niż 3 razy w roku, nie jest poważnym powodem do niepokoju. Najprawdopodobniej układ odpornościowy cierpi. Dlatego, oprócz lekarza – okulisty jest bardzo wskazane, aby odwiedzić immunolog. Rzeczywiście, jęczmienia – to pierwszy alarm „dzwon”.

load...