Nikotyna plaster. Być albo nie być?

Fakt, że palenie jest nałogiem, nawet dzieci wiedzą. I ogromna liczba osób palących wszelkie wyobrażalne i niewyobrażalne sposoby próbują pozbyć się uzależnienia od nikotyny. Jednak, niestety, aby rzucić palenie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kiedy człowiek jest po prostu zaczyna się palić, on myśli, że może rzucić zastój, jak tylko chce. Jednak rzeczywistość nie jest tak prosta – puff papierosów jest niezbędne jak powietrze.

load...

Dlaczego palenie powoduje to uzależnienie? I czy jest to naprawdę rzucić palenie? To z tymi problemami, a my postaramy się zrozumieć dziś.

Zasada tworzenia uzależnienia od nikotyny

Każdy zależność, w tym nikotyny jest utworzony na tej samej zasadzie. Substancje, które stanowią żadnego uzależnienia u ludzi, mają pewne właściwości psychoaktywne. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jako podstawa do nikotyny, przykładem takiej nieruchomości nie – po raz pierwszy po osoba palili papierosy wzrośnie nastroju, poczuł przypływ sił i wigoru.

Po raz pierwszy osoba nadal palić, by ponownie doświadczyć przyjemnych doznań. Wcześnie, to jednak wpływ nikotyny na organizm człowieka znika. Człowiek stara się zrezygnować papierosy i zdaje sobie sprawę, że nie może tego zrobić. Bez papierosów osoba czuje wadliwe, zaczyna pierwszy etap uzależnienia od nikotyny – psychologiczne.

Człowiek nadal palić na chwilę, a następnie próbuje zrobić kolejną próbę zrezygnować papierosy. Jednak palacz jest zaskoczony, że czuje się bez nikotyny to nie tylko dyskomfort psychiczny, ale prawdziwa niemoc. U ludzi, to jest tak zwany zespół odstawienia lub co nazywa Physicians abstynencji. Obejmuje to objawy, takie jak:

load...
  • Uczucie mdłości, aw ciężkich przypadkach nawet pojawienie się wymiotów.
  • Uczucie ogólne osłabienie, zmęczenie.
  • Drżenie brody lub dłoni.
  • Zaburzenia neurologiczne, takie jak zaburzenia snu lub rozdrażnienie nieuzasadnione.

Jedna osoba może doświadczyć dość ciężkie uczucie ogólnego złego samopoczucia, który utrzymuje się tylko jeden palił papierosa. Jest rzeczą oczywistą, że dobrowolnie zrezygnować z papierosów jest bardzo trudne w tej sytuacji.

Tak rozwija kolejny etap rozwoju uzależnienia – fizyczne. Wielu ludzi jest bardzo lekko od nikotyny, biorąc pod uwagę to absolutnie nieszkodliwe. W rzeczywistości, nikotyna jest szybko staje się integralnym elementem wszystkich występujących w procesach metabolicznych ciała. Ciało, przyzwyczajeni do otrzymują dzienną dawkę nikotyny, bez zaczyna czuć się bardzo chora. Ale w tym samym czasie, nikotyna ma silne działanie toksyczne na palacza.

Okazuje się, rodzaj błędne koło, które nie łamie się tak łatwo. Do tej pory, lekarz – leczenie odwykowe – tak, oni pomóc ludziom rzucić palenie – Feel najlepszy sposób plaster nikotynowy.

Działanie plastry nikotynowe

Zawierająca nikotynę plaster działa w następujący sposób: zawiera konkretną dawkę nikotyny. Ten nikotyny przez pory w skórze wnika do ciała, a tym samym znacznie zmniejsza objawy odstawienia. Stopniowo, w miarę upływu czasu, i znika psychologiczne pragnienie papierosów. Jednak należy zauważyć, że plaster nikotynowy będzie skuteczna tylko wtedy, gdy ludzie naprawdę starać, aby pozbyć się uzależnienia od nikotyny.

Po absorpcji nikotyny w krwioobiegu jest maksymalne stężenie po upływie około 6 godzin. Wyświetla nikotyny w kału, moczu i powietrzem wydychanym przez osobę. Ten nikotyny praktycznie nie wiąże się z białkami osocza. Tak więc, ta nikotyny nie ma negatywnego wpływu na ludzki organizm. Ponadto, klej może być stosowany równocześnie z różnymi lekami.

Taki plaster jest ważny w ciągu 16 godzin, po czym ich działanie jest znacznie osłabione. Zrobiono to celowo, ponieważ w nocy, podczas snu, ciało ludzkie nie dostanie nikotyny, ponieważ ludzie nie palą.

Wskazania i przeciwwskazania dla stosowania plastra

Ci, którzy korzystali z plaster nikotynowy, to pozostawia opinie najkorzystniejszy. Zastosowanie tego kleju jest bardzo przydatna w przypadkach, gdy:

  • Konieczne jest, aby pozbyć się fizycznego uzależnienia od nikotyny u ludzi, którzy chcą rzucić palenie.
  • Człowiek chce ograniczyć liczbę papierosów wypalanych dziennie.

Jednak nie należy zapominać, że pomimo ogromnej liczby pozytywnych cech w tym zespół pomocy, istnieją pewne przeciwwskazania do użycia:

  • Indywidualna nietolerancja niektórych składników plastra.
  • Karmienie piersią dziecka.

Ponadto, w niektórych przypadkach, stosowanie plastra jest możliwe tylko po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Odnosi się to do tych ludzi, którzy cierpią z powodu przewlekłej choroby nerek, wątroby, żołądka, poważne choroby wrzodowej układu sercowo – naczyniowego systemu.

Wiele kobiet interesuje, czy skarga jest dopuszczalna plastry nikotynowe w czasie ciąży. Oczywiście, przyszła matka powinna skonsultować się w tej sprawie z lekarzem – ginekologiem. Jednakże, szczególnie w pomimo faktu, że plaster nikotynowy ma wyższą wartość niż papierosy, a matki dalszych szkodliwych dziecko przynosi korpus jest znacznie mniejsza.

A w ogóle, zgadza się, że palenie – nie jest to nawyk, który zdobi każdą osobę, znacznie mniej kobietę. I zdrowia palenia, niestety, nie dodaje ktoś po prostu ma ego.Poetomu, jak śpiewa w słynnej piosence: „Myśl za siebie, decydować o sobie …”, czy kontynuować palenie, czy nadal starają się pozbyć tego przyzwyczajenia!

load...