Niezwykłe Georgia i jej starożytnych i współczesnych atrakcji

Zawartość:

Gruzja – kraj o długiej historii. Na terytorium tego kraju, można zobaczyć dawnych osad, świątynie i klasztory.

load...

Najbardziej ostrożnych szacunków w kraju istnieje około 10 tysięcy zabytków architektury, historii i kulturze.

Najstarsza z nich, Akropol w Mccheta, sięgają I wieku pne Aby zobaczyć wszystkie zabytki Gruzji, potrzeba dużo czasu. Wiele starych budynków nie mają odpowiednika w skali światowej i wpisana na listę dziedzictwa UNESCO UNESCO. Niezwykły kamień architektury na tle pięknej górskiej scenerii, z licznymi zabytkami fizycznych – wyjątkowy i niezapomniany widok.

Zwiedzanie można połączyć z resztą w ośrodkach regionu. Istnieje około 300 ośrodków, w tym balneologicznych nadmorskich, górskich i błota klinikach.

Republika położony jest 118 muzeów. Najbardziej znanym z nich – Państwowe Muzeum Gruzji, która istnieje od 1852 roku. Tam przechowywane są historyczne Gruzja i cały Kaukaz artefaktów – artefakty, które umożliwiają wizualizację rozwoju cywilizacji, w tym górzystym regionie.

load...


Powrót do spisu treści

Tbilisi – Historia i teraźniejszość następna

W stolicy Gruzji – Tbilisi – odnosi się do starożytnych miast świata, gdzie ogromna liczba zabytków z różnych epok. Jego historia sięga VI-III wpne „Tbili” oznacza „ciepłe”. Wynikało to z nazwą miasta gorących źródeł znajdujących się w pobliżu.

Tbilisi – największe miasto w kraju, położone w dolinie rzeki Kura u podnóża Mount Mtatsminda, co w tłumaczeniu oznacza „świętej górze”. W Tbilisi, można znaleźć obiekty dawnej architektury obok nowoczesnych wieżowców, parków i mostów na pełnym płynących Kura.

Dziecięcy park rozrywki i rekreacji Mtatsminda

Na szczycie Mtatsminda uszkodzony parku cudowne dzieci. Można się tam dostać kolejką linową lub lokalnym autobusem. Park jest uważany za dziecinne, ale to będzie interesujące zobaczyć wszystko. W parku znajduje się wiele niezwykłych rzeźb i posągów, które są warte obejrzenia. Wewnątrz budynków, na elewacjach, gdzie splecionych dziwne kształty drzew, ozdobione postaciami ptaków i zwierząt można znaleźć przytulne restauracje. Mtatsminda szczególnie piękne w czasie, gdy nie jest kwitnące róże posadzone w parku. Z góry roztacza się wspaniały widok na miasto Tbilisi. Stąd można zobaczyć świątynie – najbardziej znanymi zabytkami Gruzji, które są w Tbilisi Katedra Trójcy Świętej katedry Tbilisi, wybudowany na cześć 2000. Rocznicę chrześcijaństwa, starego miasta z krętymi uliczkami i zabytkowych kościołów.

Na lewym brzegu rzeki Kura jest pomnik Vakhtang Gorgasal króla Iberii, który jest uznawany za twórcę Tbilisi i średniowiecznego kościoła Metechi (III w.).

Rozrywka i nietypowy smak Starówce

Raz w Tbilisi, konieczne jest przede wszystkim, aby odwiedzić swoją historyczną rolę – Stare Miasto, które znajduje się w południowo-wschodniej części, u podnóża Mount Mtatsminda. Tylko tutaj można poczuć wyjątkowy smak starego Tbilisi architekturze i zobaczyć jego atrakcji. Domy z cegły w 2-3 piętra z rzeźbionymi drewnianymi balkonami, a poniżej nich wąskie uliczki Starego Miasta. W centralnej części miasta jest najstarszą twierdza Narikala kraj (Shuristsihe) – IV-VIII wieku. I wiele innych interesujących obiektów. Trzeba zobaczyć Anczischati – najstarszy kościół miasta Sankt Panny (VI-XVI wiek).

Głównym Cathedral of Georgia – Sioni Wniebowzięcia NMP, nazwany Górze Syjon w Jerozolimie, a także inne kościoły Sioni, poświęcony Matce Bożej. W Tbilisi Sioni przechowywane najsłynniejszy gruzińską relikwię – krzyż św Nino, który według tradycji został przekazany do niej Matka Boża .. Do roku 2004, katedra Sioni, założony w V-VII wieku., Został obsługujących rezydencji gruzińskiego Katolikosa. Świątynia była wielokrotnie niszczona w czasie wojen i trzęsień ziemi, ale za każdym razem odbudować. Katedra jest typowym średniowiecznej architektury późnego okresu. Ponieważ wewnątrz budynku i na jej fasadzie widać zachowane fragmenty z różnych epok.

Dla nowszych zabytków Starego Miasta, są godne uwagi to Kashveti Kościoła (1910), (1793) Norashen, pałacu królowej Darejan Sachino (1776), Paliashvili Opera House (1851) i inne interesujące obiekty.


Powrót do spisu treści

Mccheta – kolebka chrześcijaństwa, narodziny

Po obejrzeniu zabytków Tbilisi, powinien udać się do małej miejscowości Mccheta, która jest 30 km od stolicy, „… gdzie śliwki są hałaśliwe, chociaż obejmując dwie siostry, Skuter Aragvi i Kura …” (Lermontow). Założył miasto jednego z synów słynnego Kartlos, protoplasta narodu gruzińskiego, który był nazywany Mtskhetos. Zbudował twierdzę, wokół której miasto rozrastało – stolicy Iberia. Tbilisi stało się stolicą w V wpne W 736, The Mccheta został złupiony arabskiego kalifa, Marwan II namiestnika Kaukazu, i od tego czasu przestała odgrywać znaczącą rolę w życiu politycznym kraju.

Mccheta jest uważany gruzińskiej Jerozolimę. Istnieją dwa ważne sanktuarium prawosławnego, ustanowione przez króla Mirian, który w 337 głosił chrześcijaństwo religią państwową. Na żądanie dwóch prawosławnych świątyniach królewskich zostały zbudowane – Svetitskhoveli świątynia i klasztor Samtavro.

Samtavro klasztor – sanktuarium dla wszystkich prawosławnych

Klasztor to zespół architektoniczny Samtavro Przemienienia Kościół i klasztor św Niny. Kościół został zbudowany w IV wieku. Później był wielokrotnie niszczony i odbudowany. Zawiera on kilka sanktuariów, w tym cudownych ikon, grobach Mirian i jego żona Nana i innych świętych relikwii.

Niedaleko świątyni jest mały niepozorny budynek. To jest kościół św Nino – Makvlovani, co oznacza „jeżyna”. Nino głosił chrześcijaństwo, znalezienie schronienia w ramach gałęzi krzaka jeżyny. Uważa się, że Makvlovani został zbudowany na tym samym miejscu, gdzie żył i głosił świętej Nino.

Historic Site Tbilisi – Katedra Svetitskhoveli

Znani Svetitskhoveli – jest głównym Cathedral of Georgia, który przez tysiąclecia był i pozostaje ostoją wiary chrześcijańskiej. Świątynia jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Katedra była miejscem koronacji i pochówku królów rodziny Bagration.

Svetitskhoveli wzniesiony w miejscu, gdzie w I wieku został pochowany rabin Elioz siostrę, która zmarła z Riza rękach Pana. Kapliczka została pochowana wraz z kobietą, a po chwili to miejsce wzrosła cedr, który czczony jako relikwia. Świątynia została zbudowana znacznie później, za namową św Nino. Katedra, które można zobaczyć dziś, powstała w 1010. Cedar Barrel pozostał na swoim miejscu. Nie udało mu się ściąć drzewo ze względu na jego cudowną moc. Później był nazywany „ożywiającym filar” pnia drzewa i do dziś można zobaczyć w środku świątyni.

Od centralnej części Mccheta dobrze widać znaczącą atrakcją turystyczną – świątynię Jvari. Stoi na wzgórzu nad miastem. W tłumaczeniu z gruzińskiego „Jvari” oznacza „Klasztor Krzyża”. Jest to jedna z najlepszych kreacji gruzińskiej architektury średniowiecznej.


Powrót do spisu treści

Nowoczesny ośrodek turystyczny w Batumi

Batumi miasto – stolica Adżarii, centrum turystycznym, który jest popularny nie tylko Gruzinów, ale także liczni goście z całego kraju. Ten nadmorski kurort, dobrze odnowiony i jest zawsze gotowa do odbierania ważnych gości. Istnieje wiele restauracji i hoteli, a także w okolicach miasta ośrodek, który oferuje wypoczynek na plaży. Jest coś zobaczyć na starym mieście, które znajduje się w północnej części Batumi. W tym rejonie miasta istniał na początku XX wieku.

Samo miasto można uznać za symbol kraju, ponieważ został on prawie całkowicie odrestaurowany i wschodnie uliczki Starówki wykonane są w sposób Europejskiej. Słynny bulwar, na którym konieczne jest, aby wybrać się na spacer, porośnięty palmami i sosnami. Ten słynny turystycznym.

Warto spacer w dół King Street Farnavaz. Można tam zobaczyć starą grecką świątynię z paskami i włoskiego stylu Square w Wenecji. Batumi planowany jest w taki sposób, że trudno jest się zgubić na ulicach miasta. Przechodząc z jednego do drugiego alei można zobaczyć budynek z niezwykłą architekturą, fontanny, kościoły i aby jego wrażenie tej niezwykłej nadmorskiej miejscowości.


Powrót do spisu treści

Jaskinia twierdze i klasztory

Dokonywanie podróż do Gruzji, konieczne jest, aby zobaczyć klasztory Jaskinia tego wspaniałego kraju. Pomniki te obejmują Vardzia – miasto wykute w skale na głębokości 50 metrów i składa się z 600 pokoi. Zobacz jaskinię kompleks jest niesamowity – jego długość około 900 m, a wysokość wielu poziomach odpowiada wysokości 8-piętrowego budynku. Jaskinia daty klasztor z XII-XIII wieku.

Budowanie twierdzy-klasztoru Vardzia wzmocnienia, który miał zablokować drogę do najeźdźców zaatakowała od południa. Podczas budowy, było 3.000 galerii jaskini z licznych zakamarków i pomieszczeń lazami, które mogą pomieścić do 50 tysięcy żołnierzy. Wyposażenie Centrum jest wyryte w skale świątynia, której ściany są zachowanych fresków od twarzy Jerzego III i jego córki królowej Tamar. Jest to niezwykłe struktury skały w 200 km od Tbilisi, w pobliżu miasta Akhaltsikhe.

W górzystym terenie w czasach starożytnych ludzie osiedlili, i na Kaukazie nie jest wyjątkiem. Przetrwał niezwykłe miasto, którego domy są wyryte na łagodnym zboczu urwiska. Starożytne miasto zostało założone w II tysiącleciu pne. Wydrążone w skale domów jaskini można zobaczyć w pobliżu miasta Gori, na brzegu rzeki górskiej Mtkvari. Nazwa Uplistsikhe przeżył, ponieważ większość czasu bez zmiany znaczenia „Bóg Twierdza”. Zwykle w naszym zrozumieniu sposobu, w jaki miasto nie jest, nie jest tunel, który służył mieszkańcom wsi kamienia tajne przejście do rzeki.

Georgia wita nie tylko zabytki kultury i architektury starożytnej, ale także piękno krajobrazu, gościnność mieszkańców. Kuchni kaukaskiej i znanego gruzińskiego wina, możliwość poprawy ich zdrowia w kompleksie sanatoryjnym i odwiedzić lokalne atrakcje, złoży wizytę w bogatej i ciekawej przygody w tym kraju.

load...