Nietrzymanie moczu u kobiet. Leczenie ma

Być kobietą nie jest łatwe – kobieta stale, przez całe życie, czyha na wiele problemów. A jeden z tych problemów jest to mimowolny wyciek moczu. I choć w tej sprawie nie jest powiedzieć głośno, co trzecia kobieta okresowo do czynienia z problemem przymusowego odprowadzania moczu. Różne kobiety, zaburzenie pojawia się w różny sposób iw różnym stopniu intensywności.

load...

Niektóre kobiety mogą być zwolnione tylko kilka kropel moczu, a następnie w trakcie wysiłku fizycznego – kaszlu, śmiechu, podnoszenia ciężarów. Zazwyczaj w takich przypadkach, dyskomfort nie jest bardzo istotna, a kobieta z łatwością przystosowuje się do nowego stanu za pomocą elementów dystansowych. Ale inne mniej szczęścia, ponieważ ich problem może mieć znacznie poważniejsze: kobieta odczuwa parcia na mocz, aw ciągu kilku sekund po tym, jak dużą ilość moczu.

Czasami kobiety doświadczają zarówno objawy nietrzymania moczu. Oczywiście, takie wydarzenia znacznie pogorszyć jakość życia kobiety, powodując wiele dolegliwości. Kobieta zaczyna się wahać, nie chce wychodzić z domu, a jeśli wciąż miała iść do pracy, każda godzina spędzona poza domem, staje się prawdziwym wyzwaniem dla nich. I najpotężniejszym trauma emocjonalna kobieta robi tego rodzaju nietrzymania moczu jest nietrzymanie podczas seksu.

Z nietrzymania moczu do czynienia nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Powodem rozwoju nietrzymania moczu może być uszkodzenie nerwów, choroby wrodzone układu moczowego, zmian sklerotycznych, procesy związane z procesem starzenia się. Jednak kobiety napotykają problem ten jest około trzy razy częściej niż mężczyźni. I to nie przypadek – istnieje wiele czynników powodujących rozwój nietrzymania moczu u kobiet. Czynniki te obejmują:

  • Ciąża, zwłaszcza płynie z różnych konkretnych patologii. A kolejne ciąży zwiększa ryzyko nietrzymania moczu.
  • Poród, zwłaszcza towarzyszyć różne pęknięcia macicy i pęcherza moczowego.
  • Menopauza. Początek menopauzy u 60% wszystkich przypadków nietrzymania moczu u kobiet jest rodzajem „spustu”.
  • Zwężenie cewki moczowej i prawie zawsze prowadzi do nietrzymania moczu u kobiet.

Generalnie, im starsza kobieta, tym większe ryzyko zachorowania na jej pęcherz moczowy. Ale jednak nie zawsze dokładnie moczu wskazuje początek procesu starzenia – istnieją liczne problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do rozwoju nietrzymania moczu u mężczyzn w każdym wieku.

load...

Na pierwszych objawów nietrzymania moczu kobieta powinna jak najszybciej udać się do lekarza, ponieważ w pierwszej kolejności – jest to problem medyczny. A, odpowiednio, i leczenie zaburzeń powinien zrobić tylko lekarze. Kobieta może skontaktować się z jednym z następujących specjalistów: ginekologa, urologa lub, w skrajnych przypadkach, w przypadku braku tych specjalistów, lekarz – terapeuta.

Obecnie lekarze stosują różne metody leczenia nietrzymania moczu – konserwatywna, bez interwencji chirurgów i chirurgicznego. W każdym przypadku lekarz dobiera indywidualny plan leczenia kobiet. To, co zostanie omówione poniżej.

Mechanizm występowania nietrzymania moczu

Zanim zaczniemy mówić o tym, co metody leczenia nietrzymania moczu są aktualnie w użyciu, należy krótko wyjaśnić czytelnikom Jaki jest mechanizm występowania nietrzymania moczu. Ciało każdej osoby przydziela moczu. Mocz – mieszanina wody i produktów przemiany materii – nerek występuje, po czym mocz przez moczowodów do pęcherza moczowego, który w swojej konstrukcji jest bardzo podobne do zwykłego balonu. Z pęcherza moczowego z moczem opuszczeniu ciała człowieka przez specjalne cewki moczowej. Cewka moczowa w strukturze jest zwykłym pusta rura.

Proces oddawania moczu jest następujący. Ściany pęcherza zacząć zmniejszać, tym samym popychając moczu z pęcherza do cewki moczowej, a następnie – do zewnątrz. Jednak w celu moczu lewej cewki moczowej musi być spełniony jeden warunek – mięśnie, które są potrzebne, aby utrzymać mocz powinien całkowicie odpocząć. To, co dzieje się niezakłócony naturalny proces oddawania moczu.

W tej samej sprawie, jeśli kobieta cierpi na nietrzymanie moczu, co następuje występuje – czy mięśnie pęcherza nagle i mimowolnie zmniejszona, czy mięśnie trzyma moczu zbyt słaby i nie może poradzić sobie z funkcjami przypisanymi do nich. W ciężkich przypadkach, w uszkodzonym mięśniu, oddawanie moczu może wystąpić nawet doprowadzić do bardzo drobnych moczu ciśnienia, takich jak normalne zmiany położenia ciała, a zatem położenie pęcherza.

Nawiasem mówiąc, jest jedna ważna uwaga: większą wagę kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu, tym szybciej choroba postępuje. A bardziej widoczne samej choroby – moczu występuje często i mocz wyróżnia. Im wcześniej kobieta będzie w stanie zmniejszyć wagę, mniej dyskomfortu kobieta będzie doświadczenie. Czasem pozwala całkowicie pozbyć nietrzymania moczu.

Sposoby leczenia nietrzymania moczu

Aby poprawić nietrzymania moczu u kobiet, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej. I, co ważniejsze, bardziej delikatny. W początkowych stadiach choroby, lekarze wolą korzystać z terapii niechirurgicznych. I często okazują się bardzo skuteczne, chyba że rozpoczął się czas.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić kobiecie w tej sytuacji – jest zrewidować swoje miejsce zwykłego sposobu życia. Kobieta WC powinno chodzić tak często, jak to możliwe, w każdej dostępnej okazji – środek ten ma na celu pomóc w zapewnieniu, że pęcherz, w miarę możliwości, przez cały czas pozostawała prawie pusty.

Nie należy również zapominać, że napoje alkoholowe i kofeiną, co znacznie przyczynia się do zaostrzenia problemu nietrzymania moczu. I, rzecz jasna, ich stosowanie nie jest zalecane podczas tej choroby. Ponadto, nie należy zapominać o piciu reżimu – nie pij zbyt dużo płynu. Jednak to, gdzie wiele kobiet popełnia błąd, aby rozpocząć – starają się nie pić w ogóle. I jest również bardzo obciążone – przede wszystkim możliwe odwodnienie. W związku z tym, że wystarcza, aby ograniczać ilość spożywanych płynów przed opuszczeniem domu, i przed snem. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby omówić schemat picia z lekarzem – on pomoże Ci wybrać optymalny reżim picia, co nie zdarza się odwodnienie kobietę, jednak i nadmiar, prowokując mimowolne oddawanie moczu, również nie będzie.

Należy zwrócić uwagę na to, jak można siedzieć. Ta z pozoru nieistotne niuanse jest bardzo ważne – w każdym razie, nie siedzieć w pozie „nogi na nogę”. Ta postawa znacznie prowokuje rozwój nietrzymania moczu. Obserwacja ta potwierdza robi ogromną liczbę kobiet, które znają z pierwszej ręki o tym problemie.

I, oczywiście, bardzo ważną rolę odgrywają masy kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu. Ściśle mówiąc, nadwaga wpływa negatywnie na pracę nie tylko układu moczowego, ale także całego organizmu. To nie wspominając o estetyczną stronę zagadnienia. Dlatego, nietrzymanie moczu może być bardzo dobrym bodźcem, aby pozbyć się nadwagi.

Kolejną innowacją, która jest niezbędna, aby przyzwyczaić się do kobiet, które cierpią z powodu nietrzymania moczu, zostaną r. Do niedawna kobiety z podobnym schorzeniem musieli używać zwykłych podpasek przeznaczonych do użycia w trakcie miesiączki. Teraz jednak, wolna szeroka sprzedaży są specjalne podkładki przeznaczone do ochrony ubrania kobiet, które cierpią z powodu nietrzymania moczu.

Klocki te mają nie tylko zdolność do absorbowania duża ilość płynu jest wystarczająca, ale także „Lock” intensywne bakterie i nieprzyjemny zapach. Jednak, niestety, uszczelki są przeznaczone jedynie ułatwić stan kobiety, ale nie może wpływać na przebieg samej choroby. Niedawno reklama pojawiła się tak zwane „terapeutyczny” klocki, które rzekomo leczenia nietrzymania moczu. Jednak lekarze odeprzeć tego producenta uszczelek stwierdzenie, wierząc, że to wszystko nie jest niczym więcej niż tylko chwytem reklamowym.

Nie można też zapomnieć o coś takiego jak szkolenie mięśni dna miednicy. Ćwiczenia te są bardziej znany jako Ćwiczenia Kegla. Szkoleniowym grupy mięśni pomoże kobieta znacznie poprawić kontrolę skurczu pęcherza, a w konsekwencji, na proces oddawania moczu. Najbardziej skuteczne i łatwe ćwiczenia są rytmiczne przerwanie strumienia moczu podczas oddawania moczu. Pierwsze wyniki będą zauważalne w ciągu tygodnia. Należy jednak pamiętać, że ta kontrola będzie efekt tylko wtedy, gdy odbywa się regularnie.

Lekarze często oferują kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu, pochwy instalacji pesarium. Po ich zainstalowaniu globulki zapewniają bardzo intensywne wsparcie dla dna miednicy. Ten moczu pojawia się znacznie słabsze i często znika całkowicie. Ale w każdym przypadku nie jest konieczne, aby wybrać swój własny pierścień pochwowy – powinna nie tylko lekarza.

Ponadto, w niektórych przypadkach lekarz może zalecić kobiecie specjalne leki, które zmniejszają objawy nietrzymania moczu. Jednakże, leczenie farmakologiczne jest skuteczna jedynie w przypadku nagłej nietrzymanie moczu jest spowodowane przez naturę pochodzenia. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, z lekami, niestety nie są skuteczne.

Sposób leczenia nietrzymania moczu u kobiet, decyduje lekarz indywidualnie. Tylko w ten sposób można zwrócić się do kobiety okazję żyć pełnią życia.

load...