Nieszkodliwe przeciwgorączkowe dla dzieci

Przeciwgorączkowe dla dzieci – jest to grupa leków, które są stosowane w aptece na największe zapotrzebowanie. To nie przypadek – widział na gorączkę termometr, większość rodzice boją, i dąży za wszelką cenę, aby go zmniejszyć. I mają rację – jeśli temperatura ciała dziecka wzrasta, jest to wyraźny sygnał, że ciało wykonuje żadnego procesu zapalnego. Albo opadnie infekcji wirusowej.

load...

W 80% wszystkich przypadków gorączki wynikiem ostrej niewydolności oddechowej lub SARS. Aw innych przypadkach – bardziej poważnych objawów choroby. W tym przypadku, wzrost temperatury ciała jest tylko reakcję ochronną organizmu procesów patologicznych.

Ze względu na wzrost temperatury przestaje namnażanie mikroorganizmów chorobotwórczych, a gdy temperatura podniesie się powyżej 38 °, a większość drobnoustrojów zostały zabite w całości. Krótko mówiąc, w przypadku, gdy dziecko ma chorobę występuje gorączka, układ odpornościowy funkcjonuje zupełnie normalnie.

I co robimy, przeszkadzając rodzicom? To prawda – nie ma czasu przejazdu rtęci na znaku 37 stopni, oni trzymają się przeciwgorączkowe leki. Lekarze również zalecane, aby nie obniżyć temperaturę tak długo, jak to jest poniżej 38 i 5 stopni. Do tego czasu, można tylko monitorować stan dziecka.

Po pierwsze, upewnij się, że Twoje dziecko jest wystarczająco dużo płynów. Pitnej powinny być ciepłe, nie kwaśny. Pamiętaj, aby sprawdzić temperaturę w pomieszczeniu – powietrze musi być hamowane przez chłodne, aw każdym razie nie na sucho. Ubrania dla dzieci również zasługuje na szczególną uwagę – nie warto perekutyvat. Skóra dziecka powinna być sucha i lekko ostudzić. Jeżeli okruchy zaczyna się pocić wytrzyj ręcznikiem namoczone w zimnej wody – to przyspieszenie procesu transferu ciepła.

load...

Jednakże wszystkie te środki są istotne tylko wtedy, gdy temperatura spada poniżej 39 stopni. Po tym, należy podjąć działania w celu zmniejszenia temperatury ciała. Jednakże istnieją przypadki, w których temperatura powinna umożliwia wykonywanie w dół – z figurą 38 stopni:

 • Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego
 • Choroby układu nerwowego
 • W takim przypadku, jeśli dziecko wcześniej skurcze niskiej jakości
 • Wiek dziecka w wieku poniżej 3 miesięcy
 • Znaczące pogorszenie zdrowia dzieci

Jednak lekarze zdecydowanie doradzamy, aby nie zestrzelić temperaturę własną rękę, i natychmiast skontaktować się z lekarzem w domu. Normalnie wszystko leczenia przeciwgorączkowego powinny być prowadzone wyłącznie dla celów pediatry i pod jego ścisłą kontrolą. Po tym wszystkim, nawet najbardziej niewinnie od leków przeciwgorączkowych może prowadzić do bardzo poważnych powikłań. Na przykład, liczne badania wykazały, że dzieci, które regularnie brali aspirynę przed ukończeniem 3 lat, jest o wiele bardziej narażone na rozwój astmy przez 6 lat.

Dlatego staranne podejście do kwestii wyboru przeciwgorączkowych i nie korzystać z nich, chyba że jest to absolutnie konieczne. A my pomożemy Ci poradzić sobie z tym trudnym zadaniem. Chociaż, oczywiście, byłoby znacznie lepiej, aby zobaczyć się z lekarzem – pediatrą.

Wybór leków

Niestety, nie ma farmakologiczna przeciwgorączkowy lek, który byłby całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia dzieci. Wszystkie z nich stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia dziecka, ponieważ mogą one prowadzić do rozwoju różnych powikłań. Jednak różne leki przeciwgorączkowe mają różne poziomy ryzyka.

Do tej pory najbardziej nieszkodliwe dla zdrowia przeciwgorączkowych dzieci zawierają w swoim składzie paracetamol. Pojedyncza dawka tego leku może zmniejszyć temperaturę dziecka przez kilka godzin. Jednak przy wysokich temperaturach figur, niestety, działanie leku jest bardzo krótki.

Paracetamol jest wytwarzany w różnych postaciach – proszki musujące, tabletki, czopki do podawania doodbytniczego, i syropów. Nasze apteki są najbardziej popularne takie przeciwgorączkowe dla dzieci, jak „kalpol” „Panadol”, „efferalgan”. Przy wyborze konieczność skoncentrowania się na uwalnianiu leku.

Następny popularność i bezpieczeństwo leków przeciwgorączkowych – Ibuprofen jest. Jest on sprzedawany pod nazwą „Ibufen” i „Nurofen”. Lek ten obniża temperaturę szybciej i skuteczniej niż paracetamol. Niestety, ibuprofen ma dużo więcej efektów ubocznych niż paracetamol. Proszę pamiętać – Lek lekarze nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 miesięcy.

Po raz kolejny chciałbym doradzić, aby zwrócić szczególną uwagę na kwestię formy leku – dzieci łatwiej dać płynnych leków w postaci syropu i trawić go w ten sposób jest o wiele bardziej skuteczne. A dla bardzo małych dzieci jest lepiej dać pierwszeństwo czopkach doodbytniczych – są znacznie wygodniejsze.

Jak obniżyć temperaturę?

Jest to czas, aby porozmawiać o tym, jak prawidłowo stosować te lub inne leki przeciwgorączkowe. Jak wspomniano powyżej, wszystkie leki mogą prowadzić do rozwoju tych lub innych efektów ubocznych. I tak zawsze przestrzegać kilku prostych zasad bezpieczeństwa:

 • Instrukcje użytkowania

Zawsze czytaj instrukcje dotyczące stosowania środków farmakologicznych. I aby to zrobić, nawet jeśli lek dajesz nie jest pierwszy raz, kiedy dziecko. I pamiętaj, aby zapisać instruktsiyu- może ona potrzebować w dowolnym momencie.

 • Zastosowanie zgodne z przeznaczeniem

Pamiętaj, że paracetamol może być stosowany tylko jako środek przeciwgorączkowy. Pomimo faktu, że paracetamol jest powszechnie wprowadzany do obrotu jako lek na ból, lekarze wysoce zalecane, aby użyć go do niczego innego niż obniżenie temperatury. A następnie – tylko w przypadku, gdy temperatura ciała dziecka nie przekracza 39 stopni.

 • Wiek dziecka

Pamiętaj, że niedopuszczalne jest, aby podać paracetamol dla dzieci w wieku poniżej trzech miesięcy, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem – pediatrą.

 • Dawka leku

Stosuj się dawkę wieku. W każdym razie, nie przekraczają go i nie dać dziecku kolejnej dawki, tylko na prewencji. Ogólnoustrojowe podawanie leków przeciwgorączkowych czasami zwiększa ryzyko powikłań.

 • Kompatybilność lek

Nie zapomnij, że nie można dać dziecku żadnych przeciwgorączkowe w przypadku, które otrzymuje antybiotyki. Jest to możliwe tylko na receptę i pod ścisłą kontrolą.

Po dały przeciwgorączkowe dzieci, uważnie obserwować jego stan następną godzinę. Jeśli zauważysz, że policzki dziecka zaczerwienione dramatycznie, a dłonie i stopy stają się zimne, natychmiast wezwać straż „pierwszej pomocy”. Przed przybyciem, starannie natrzeć skórę dziecka rąk i stóp, wypić ciepłą herbatę.

I zwrócić uwagę na inny bardzo ważny punkt – nigdy nie pozwól przeciwgorączkowe dziecko, jeśli ma ból brzucha. W tym przypadku możliwe jest przegap początek poważnego stanu, takich jak zapalenie wyrostka robaczkowego. To sprawia, że ​​bardziej sensowne jak najszybciej pokazać lekarzowi dziecka.

Jakie leki przeciwgorączkowe nie można podać?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie wynika z wszystkich powyższych informacji. Wszystkie te przeciwgorączkowe leki, które zawierają ibuprofen i paracetamol, nie nadają się do zmniejszania temperatury dziecka. Pamiętaj następujących leków i nigdy nie dać je do swojego dziecka:

 • Amidopyrine
 • Kwas acetylosalicylowy
 • Fenatsetrin
 • Antypirynie
 • Analgene

Każdy z tych leków może prowadzić do powikłań, takich jak rozwój wrzodziejącego uszkodzeń śluzówki żołądka, krwawienie z żołądka i jelit, ostra niewydolność nerek. Na przykład, stosowanie kwasu acetylosalicylowego u dzieci może powodować rozwój zespołu Reye’a – najsilniejszy niewydolność nerek, w których nie jest śmiertelna w 50% wszystkich przypadków.

Analgin jest bardzo często powoduje poważne zakłócenia funkcjonowania układu krwionośnego formowania. Poza tym, prawdopodobieństwo jest bardzo wysoka temperatura ciała spada poniżej 35 stopni. I warunek ten jest również bardzo niebezpieczne dla zdrowia dziecka i jego życia. Więc nie ryzykować zdrowia dziecka. Jest to o wiele bezpieczniejsze, aby zadzwonić do lekarza, który będzie wybrać skuteczne przeciwgorączkowe dla dzieci nie zaszkodzić zdrowiu okruchy.

load...