Niesteroidowe leki przeciwzapalne

Zawartość:

Wiele chorób, które wpływają na ludzi, w towarzystwie takich nieprzyjemnych objawów. Stany zapalne, gorączka i ból. Z wszystkich tych przejawów różnych dolegliwości z powodzeniem poradzić sobie niesteroidowe leki przeciwzapalne: To tłumaczy rosnącą popularność tych leków wśród klientów aptek. Ponadto ważne jest to, że większość leków tej grupy można nabyć bez recepty.

load...

Według statystyk, leki te są podejmowane codziennie przez ponad 30 milionów ludzi. Lista zasobów jest dość szeroki: obejmuje ona zarówno dobrze znanych leków: aspiryny (kwas acetylosalicylowy), paracetamol, ibuprofen, jak i nowe.

Głównym kierunkiem, w którym poszukuje się do nowoczesnych leków. – Czy stworzenie wysoce skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych leków.

Powrót do spisu treści

Skuteczność leków

Należy zauważyć, że wszystkie te leki, które są na liście, niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Są podzielone na dwie główne grupy: z wyraźne działanie przeciwzapalne oraz słabą aktywność przeciwzapalną. Do najbardziej skutecznych leków w pierwszej grupie diklofenaku i indometacyny i bardzo słabego działania przeciwzapalnego ibuprofenu. Preparaty z drugiej grupy jest często nazywanych narkotyczne środki przeciwbólowe, a także stosuje się termin „przeciwgorączkowe, przeciwbólowe”.

load...

Oprócz działania przeciwzapalnego i tabletki te mają wyraźne właściwości przeciwbólowe. Działanie przeciwbólowe odbywa się pod wpływem bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego nasilenia, zlokalizowanej w mięśniach, stawach, a także stomatologiczne i ból głowy. Gdy kolki i ból pooperacyjny jest dobrze sprawdzone leki, takie jak metamizol, ketorolak.

Znieczulające działanie po podaniu NLPZ jest znacząco niższa niż w przypadku narkotyczne środki przeciwbólowe, lecz Niewątpliwą zaletą jest to, że nie hamują oddychanie nie uzależnia i euforii. A także nie mają spazmogennoe działania, co jest ważne w leczeniu kolki.


Powrót do spisu treści

Zalecenia dotyczące stosowania leków

Pomimo wielu korzyści. Niesteroidowy lek przeciwzapalny i ma znaczący listę działań niepożądanych, więc ich odbioru powinny przestrzegać pewnych zasad.

  1. Przed zażyciem lekarstwa należy zapoznać się z instrukcją.
  2. Leki te nie powinny być stosowane długie kursy.
  3. Przeciwwskazania są choroby przewodu pokarmowego ze względu na negatywny wpływ tych leków na błony śluzowe.
  4. Środki ostrożności należy brać te tabletki na wątrobę i nerki, ponieważ mają one wpływ na przepływ krwi przez nerki, powodując opóźnienie wody i sodu.
  5. Począwszy leki powinny być w małych dawkach.
  6. Tabletki popić dużą ilością wody.
  7. Nie należy stosować 2 lub więcej niesteroidowych środków przeciwzapalnych jednocześnie.
  8. Nie należy stosować tych leków w czasie ciąży, a jeśli istnieje taka potrzeba, należy skonsultować się z lekarzem.
  9. Podczas leczenia powstrzymuje się od alkoholu.
  10. NIE siebie – zabrać tylko lek, który wyznaczy lekarza.

Przestrzegając tych zasad, można usunąć ból w różnych chorobach z minimalną szkodą dla zdrowia.

load...