Nieodwzajemniona miłość: jak przeżyć to doświadczenie godne

Zawartość:

Nieodwzajemniona miłość … Dla niektórych te słowa wydają się nieco staromodny. W wyobraźni są sceny z 18. Wieku: zamglone bagna, ubogie panny młode w krynolinach, smutne wiersze o niespełnionej miłości. W rzeczywistości, te słowa po prostu wydają się nieaktualne, bo teraz ogromna liczba ludzi cierpi z powodu faktu, że ktoś nie jest w stanie dzielić swoje uczucia. Nawet Szekspir powiedział, że miłość – to najpiękniejszy sen i najgorszy koszmar. Wydaje się, że od czasów starożytnych, niewiele się zmieniło.

load...

Większość z nas doświadczyła męki niespełnionej miłości na pewnym etapie ich życia. Co zrobić, takie jest życie – czasem ludzie nie są w stanie odpowiedzieć na nasze uczucia. Chociaż nie oznacza to, że niektórzy z nas nie są godni, by być kochanym. Oczywiście, ze świadomością, że „najlepszym facetem na świecie” nie zwracać uwagę na ciebie, samoocena spadła. Wydaje się, że wszystko to wina naszych niedociągnięć – zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Ale wierzcie mi, nawet najbardziej piękne, inteligentne, bogate i sławne panie mogą być w tej sytuacji. Najwyraźniej Kupidyn strzałę, jeśli lepiej niż my wiemy, dwa z nich nadają się do być razem.

Ale problemem jest to, że nie każdy z nas to samo odnosi się do przedmiotu swojej pasji. Ktoś po bolesnej refleksji i doświadczeń gotowy odejść od osoby, a nie odpowiedź na namiętny uczuć. Tacy ludzie nie tracą nadziei dla przyszłości osobistego szczęścia, mimo wszystko smutek nieodwzajemnionej miłości. I ktoś podważa sam sens istnienia bez bliskiej osoby blisko. Wpadają w głęboką depresję, nie widzą niczego wokół, które mogą łagodzić rozdzierający ból. Taki stan jest najbardziej niebezpieczny: bardzo często młode dziewczyny, nie mogąc poradzić sobie z obciążeniem urazy, nie chcą żyć i rozwiązane na samobójstwo.

Skąd wiesz, że jesteś w grupie ryzyka, i co zrobić, jeśli życie nie jest słodkie bez ukochanej osoby? Pierwsze rzeczy pierwsze.

Fanatyczny czy twojej miłości

Miłość – to takie wspaniałe uczucie, gdy chcesz śpiewać i śmiać się, latać na skrzydłach szczęścia. Ale czasami okazuje ludzkie życie w piekło. I dotyczy to nie tylko dziewczyny w miłości, ale również przedmiot jej adoracji. Jeśli kobieta jest tak an_0ycznie podane do swoich uczuć, że jest gotowa zrobić wszystko, aby zdobyć serce kochanka, to grozi katastrofą: to traci poczucie rzeczywistości i widzi świat w zniekształconej światła. Dla niej istnieje tylko on, wszystko w tym życiu nie ma już znaczenia. I, co do zasady, takie uczucia są rzadko wzajemny – zarówno mężczyźni boją się ognia, którzy nie pozostawiają im prawo wyboru. Tak, jak zrozumieć jaki jest Twój stosunek do człowieka poza rozsądne perdely?

load...
  • Jeśli pomimo faktu, że młody człowiek nie chce być obok ciebie, czujesz to jak własne, jest to zły znak. Miłość nie może być, i rozważyć Mężczyzna prawie męża w chwili, gdy miał spotkać się z tobą nie chce – tak zrobić wielki błąd.
  • Kiedy dziewczyna jest gotowa zrobić jakiegokolwiek działania w celu uzyskania facet się zakochać, to nie jest najlepszy sposób wpływa na jego stosunek zarówno do ukochanej osoby i do ludzi wokół niej. Intrygi, zdrady, intrygi – wszystko usunąć ze swojej drodze potencjalnych rywali i zmusić mężczyznę do być obok niej. Niestety, nawet osiągnięcie przedmiotem jego adoracji, te dziewczyny są rzadko naprawdę szczęśliwy, ponieważ ich celem w życiu nie staje się „żyli długo i szczęśliwie”, ale w zdobyciu tego, który nie reaguje na uczucia.
  • Czasami dziewczyna po prostu ubóstwiać człowieka, subduing wszystkie swoje myśli i uczucia tylko do niego – taką osobę wspaniały i niepowtarzalny. Nie widząc wzajemności, tracą zainteresowanie życiem, już nie spotkać się z przyjaciółmi, badania rzutów i pracy. To, co kiedyś przynieść radość, staje się bez znaczenia i nieciekawe, całe życie staje się nieskończoną cierpienie i samotność. Tworzą dla siebie idola i czcili faceta jak idol, wyrzekając się własnego „ja” w imię ukochanej osoby.

Nieodwzajemniona miłość do tych dziewcząt – nadmierne obciążenie. I powiedzieć, czy będę z nim, albo nie będę żyć w ogóle. Jeśli taka myśl nawet raz odwiedził swoją głowę, natychmiast wziąć swoje życie w swoje ręce i przestać torturować siebie. Ty – to świetny kawałek wszechświata, który jest pewny, aby znaleźć własne szczęście. Niech nie ten młody człowiek, choć trochę później, ale mieć pewność, aby znaleźć!

Jak przeżyć gorycz niespełnionej miłości

Powiedzenie, że czas leczy – nie tylko puste słowa. Wiele pokoleń ludzi przetestowali ten pomysł na nią, zdał sobie sprawę, że nawet najbardziej straszna rana psychiczna leczy się z czasem. Tyle, ile może się wydawać, że rozpacz i smutek nieodwzajemnionej uczuć są nieograniczone, gdy burza w moim sercu ustępuje i zobaczyć świat w innym świetle. Trzeba tylko przetrwać kryzys i pozwolić sobie szczęśliwie żyć.

Fanatyczna miłość, czy nie, ale jedno jest pewne: Teraz nie dają resztę zamieszek hormonów we krwi. Bez względu na to, w jaki sposób wyidealizowany charakter swoich uczuć, ale nauka już dawno zdefiniowane pierwszą fazę miłości. To uczucie lekkości, radości i niebiańskiego szczęścia, które daje człowiekowi miłość związaną z pewnych procesów chemicznych w organizmie. Bluźnierczo? Ale prawdziwe. Kocham ludzkiej krwi „Play” zawierać następujące materiały:

  • Dopaminy. To daje fałszywe poczucie dobrego samopoczucia, pozwalając zapomnieć o wszystkich problemach i zobaczyć tylko radość bycia z ukochaną osobą.
  • Serotonina – hormon szczęścia i przyjemności, których wysokość wzrasta z myślą o przedmiot pożądania.
  •  Fenyloetyloamina. Z powodu tego hormonu u ludzi zwiększa poziom podniecenia, zaburza logiczne ośrodki świadomości. To właśnie z powodu substancja ta działa namiętne ludzie wydają się irracjonalne i dziwne.
  • Noradrenalina daje poczucie miłości „skrzydła za plecami”, czują się niezwykły entuzjazm emocjonalny i pewności siebie.

Jak szczęśliwy jest człowiek, pod wpływem tej „koktajlem chemicznym” z wzajemnej miłości, tak przygnębiony i nieszczęśliwy, gdyby wszystkie reakcje organizmu nie było popytu. Szczęśliwy jeden: cała ta chemia nie działa zbyt długo. Zwykle po 10-13 miesięcy (czasem wcześniej) osoba uspokaja i idzie w zupełnie innym stanie – przychodzi czas, wiedząc, że ukochana osoba jest daleko od ideału.

Można czekać cierpliwie, kiedy czas minie i dusza mogą odpocząć od udręki i cierpienia, a może spróbować zmienić sytuację na własną rękę. Co sprawia, że ​​myślisz, że ulubionym facetem – tylko skarb? Na pewno tak pełen poważnych wad, które są łatwo widoczne dla wszystkich wokół. Wszyscy z wyjątkiem ciebie. Postaraj się zrobić listę swoich wad, jeżeli nie – poprosić o pomoc wzajemnych przyjaciół i znajomych. Raz okazuje się, że człowiek nie jest doskonały, będzie znacznie łatwiej poradzić sobie ze swoimi uczuciami.

Ale co, jeśli mimo wszystkich niedociągnięć umiłowany, nie można sobie z nimi poradzić? Następnie spróbuj odejść od kogoś, kogo kochasz. Uniknąć spotkania z młodym człowiekiem, aby usunąć swoje nazwisko z kontaktów w telefonie i z wykazów w sieciach społecznych. Im mniej kojarzy się z niego, łatwiej będzie przetrwać ten stan.

Znajdź coś dla siebie, to pomoże Ci uciec od smutnych myśli. Że mężczyzna z twoich snów, niezależnie od przyczyny, nie może reagować na uczucia – dobry pretekst do samodoskonalenia. Możesz stać się szczuplejsze, bardziej piękne, aby nauczyć się szyć, aby prowadzić samochód lub nauczyć się języka obcego. Wszystko, żeby zająć myśli czymś, co nie jest związane z ukochaną osobą. Samopomoc Ci zwrócić uwagę na faceta, na was, a jeśli to się nie powiedzie, wtedy tracisz wszystko jedno nie będzie pozostawiony: trzeba będzie nowe zainteresowania, inny krąg znajomych. Wszystko to przyczyni się do przezwyciężenia bolesnych uczuć i przejść do poziomu, gdy osoba na nowy ocenia siebie i innych.

Nieodwzajemniona miłość – ciężki, przytłaczający uczucie, ale jest możliwe, aby znaleźć kilka zalet. Po pierwsze, wszelkie silne emocje pomagają nam lepiej zrozumieć siebie i nauczyć się doceniać związek. Po drugie, bardzo często przekraczane miłośników znaleźć inspirację do swoich uczuć i zacząć robić: pisać książki, pisać wiersze, farby itp.

Czasami jest niespełnionej miłości pomagając ludziom tworzyć piękne dzieła sztuki, które zachwycą i zadziwić innych. Więc jeśli znajdziesz się w sytuacji, gdy najbliższa osoba nie może odpowiedzieć na swoich uczuć, spróbuj przejść przez to doświadczenie z godnością. Pewnego dnia jesteś zobowiązany spotkać kogoś, kto będzie cię kochać prawdziwie, tylko trzeba mieć wiarę w siebie i nadzieję na najlepsze.

load...