Niehormonalne antykoncepcja

Zawartość:

Dziś nie jest tajemnicą, że prawidłowe i terminowe wykorzystanie środków antykoncepcyjnych zależy w dużej mierze od stanu zdrowia kobiety i jej przyszłych dzieci. Dobór środków ochrony przed niechcianą ciążą dzisiaj jest wystarczająco duży. Wiele leków oprócz bezpośredniego celu są dodatkowe kroki, na przykład ochrona przed infekcjami, cykl normalizacja, decyzja kosmetycznych problemów skóry i tak dalej.

load...

Oprócz hormonalnej antykoncepcji, znany nawet nasze matki były non-hormonalne pigułki antykoncepcyjne – to nowa generacja leków.

Takie środki są barierą (miejscowe) i należą do grupy środków plemnikobójczych.

Te tabletki antykoncepcyjne przeznaczone dla kobiet, które nie prowadzi regularne życie seksualne lub w przypadku niektórych schorzeń nie mogą brać doustnych środków antykoncepcyjnych lub wewnątrzmacicznego. Środki doustne środki antykoncepcyjne mają wiele skutków ubocznych i przeciwwskazań, które zatrzymują się wiele kobiet, i zmusił ich do poszukiwania nowych sposobów ochrony przed skutkami współżycia seksualnego.

Ochrona barierą w postaci niehormonalnych leków i tabletek wskazany do stosowania u kobiet w wieku rozrodczym, w następujących przypadkach:

 • Przeciwwskazania do stosowania doustnych tabletek i wkładek wewnątrzmacicznych. (Plemnikobójczych mogą być stosowane w obecności mięśniaków macicy);
 • Z rzadko współżycia seksualnego jako środek ochrony ad hoc przed niechcianą ciążą;
 • Po porodzie oraz w okresie karmienia piersią, ponieważ lek, podobnie jak inne środki antykoncepcyjne, nie wchodzi do mleka matki;
 • Podczas wczesnej menopauzy;
 • Jakiś czas po aborcji;
 • Kiedy nie było niezaplanowanego przerwa w stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych;
 • Jako środek zapobiegawczy przepisany przez lekarza w celu zapobiegania chorobom, choroby przenoszone drogą płciową.

load...

Powrót do spisu treści

Metoda plemnikobójczych wpływ na ciele kobiety

Mimo, że środki hormonalne tabletki o których mowa, nie są wykorzystywane wewnątrz wszystkich innych doustnych środków antykoncepcyjnych. To miejscowe preparaty, które są podawane bezpośrednio do pochwy, i są dostępne w postaci czopków, kremów, żeli, tampony.

Środki antykoncepcyjne, które są uważane za środki antykoncepcyjne, świadomie zawdzięcza swoją nazwę. Fakt, że aktywne związki chemiczne zawarte w ich skład, wspierania zagęszczenie śluzu w szyjce macicy, która tworzy barierę. Na ściankach pochwy, śluzówkę pojawia się warstwę, która chroni przed penetracją infekcji.

Struktura nowoczesnych tabletek grupy plemnikobójczych zawiera składniki aktywne nonoksynol lub chlorek benzalkoniowy. Składniki te wpływają niekorzystnie na plemniki stopniowe niszczenie błony wici i głowę komórek męskiej. W ten sposób plemniki, zneutralizowany w ciągu zaledwie kilku sekund, nie mogą pokonać barierę gęstej zagęszczenia śluzu i umrzeć.
Powrót do spisu treści

Jak prawidłowo używać produktów barierę?

Ze zdolności do prawidłowego wykorzystania antykoncepcyjne zależy od stopnia ochrony przed niepożądaną ciążę.  Substancję podaje się dopochwowo (w pochwie), w miarę możliwości w pozycji leżącej na plecach. Substancje czynne działania antykoncepcyjnego rozpoczyna się po 5-10 minutach po wstrzyknięciu i utrzymuje się przez 3 do 24 godzin w zależności od nazwy tabletek.

Musimy pamiętać, że w trakcie stosowania leków niehormonalnych, czyli w ciągu 3-5 godzin, nie jest możliwe do przeprowadzenia głębokiej douching wanną i narządy płciowe. Woda i mydło może zmyć folię ochronną i zapobiegać ich działaniu chemicznej ochrony przed ciążą. Toaleta po stosunku jest konieczne, ale bez wody z wejściem żeńskich narządów rozrodczych.

Jedna tabletka może działać tylko jeden raz. Jeśli wytrysk jest powtarzany kilka razy, trzeba będzie korzystać z nowych sposobów pakowania. Kobieta powinna dbać z wyprzedzeniem, tak cenione pudełko ze środków antykoncepcyjnych był zawsze pod ręką.


Powrót do spisu treści

Znaki towarowe niehormonalne narkotyki

Pharmatex – najbardziej powszechne i popularne preparatu antykoncepcyjnego działań lokalnych. Jest on wytwarzany w postaci tabletek, czopków, tampony, kremy, globulek dopochwowych. Ponadto do antykoncepcji działaniu leku do zapobiegania zakażenia chlamydią, skuteczne wobec Trichomonas, Candida, opryszczka, grzybów i Neisseria gonorrhoeae.

Przed bezpośredniego użycia pigułki należy zwilżyć wodą. Aktywny Okres tabletki dopochwowe czopki 3 godziny – do 4 godzin tamponów – 24 godzin. Farmateks Cream zaczyna obowiązywać natychmiast po wprowadzeniu specjalnego metrów Urządzenie Dawka wymagana i ustanawia ochronę przez 10 godzin. Każdy kolejny akt seksualny wymaga wprowadzenia nowej dawki środków antykoncepcyjnych.

Ginekoteks w sposób podobny do efektów farmateks – generacji plemnikobójczy, ma działanie antyseptyczne. Ważność – 4 godziny. Ginekoteks ma przeciwwskazań: zapalenie pochwy (coleitis) podrażnienie macicy i pochwy.

Patenteks owalna jest dostępny w postaci białych cylindrycznych czopków (świece), które są wygodne dla kobiet. Można stosować leku przez dłuższy czas. Przeciwwskazania obejmują nieprawidłowości w rozwoju narządów rozrodczych, nadżerek i idiosynkrazji ze składników produktu. Jeśli stosunek trwa dłużej niż 1 godzinę, trzeba będzie dodatkowo wprowadzenie następnej świecy.

Kontseptrol wykonany w postaci czopków dopochwowych w opakowaniach po 10 sztuk. Ten środek antykoncepcyjny o działaniu bakteriobójczym. Nie może być stosowany u kobiet cierpiących na zaburzenia erozja, resekcja, zapalenie pochwy, zapalenie pochwy i które uniemożliwiają wprowadzanie czopki. Mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak pieczenie i świąd, zapalenie skóry. Czas trwania aktywnego nonoksynolu składnik – 6 godzin.

Tratseptin odnosi się do ilości skutecznej antykoncepcji plemnikobójczych, które niehormonalnych sposoby ochrony przed niepożądaną ciążę. Podobnie jak w przypadku innych podobnych narkotyków tratseptin dezynfekujące. Nie dotyczy, jak otyłość i nadżerek. Może to powodować nieprzyjemne pieczenie lub silne swędzenie pochwy penisa.

Makaron gramitsidinovaya przechowuje listę nazw grupy chemikaliów antykoncepcji. W przeciwieństwie do innych tabletek, czopków i kremów dokonanych przez nonoksynolu lub benzalkoniowy, substancja aktywna jest antybiotykiem pasty gramitsidinovoy gramicydyna. Zapewnia wydajne działanie bakteriobójcze i plemnikobójcze. To narzędzie podawać kobietom, które cierpią z powodu stanów zapalnych i chorób szyjki macicy i pochwy.

Powyższy są imiona głównych przedstawicieli grupy antykoncepcyjnych, które należą do zakaz antykoncepcji hormonalnej miejscowego. Wśród różnych form złożonych każda kobieta będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie tabletki. Aby to zrobić, należy skontaktować się z ginekologiem, który pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie, gdyż każdy lek ma swoje szczególne zastosowanie i narażenia technik. Decyzja w doborze narzędzi do antykoncepcji indywidualnie powinni przyjmować tylko ginekologa.


Powrót do spisu treści

Zalety i wady plemnikobójczych miejscowego

Do niewątpliwych zalet w stosowaniu nowej generacji leków niehormonalnych zawierać następujące elementy:

 • Może być stosowany bez ograniczeń w każdym wieku.
 • Mieć co najmniej przeciwwskazań i niemal całkowity brak skutków ubocznych.
 • Nie jest szkodliwa dla zdrowia.
 • Nie trzeba brać pigułki codziennie.
 • Chronić przed zakażeniem.
 • Dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które prowadzą nieregularne życie seksualne.

Wady:

 • Ważne jest, aby stosować w ciągu 5-10 minut przed stosunkiem.
 • Przy każdym nowym stosunku koniecznego do ponownego wprowadzenia tabletki.
 • Zabiegi wodne powinny być przesunięte przez pewien okres czasu.
 • W przypadku wystąpienia nadwrażliwości może powodować podrażnienie ścianek pochwy.
 • Przy bardzo częstym użytkowaniu jest możliwe dysbioza (naruszenie mikroflory) pochwy.

Przed użyciem tych leków jest lepiej skonsultować się z lekarzem.

load...