Niedotlenienie płodu – niewidzialnym zagrożeniem

Niedotlenienie płodu. Koncepcja ta jest stale na rozprawie – słychać go bardzo często. Niektóre przyszłej matki jest bardzo przestraszony słysząc o niedotlenienia płodu, podczas gdy inni – po prostu nie zwracają uwagi na to, że nie jest. Ale nie wszyscy wiedzą o tym, co jest niedotlenienie okruchy naprawdę? A co to jest obarczona dla zdrowia dziecka? Spróbujmy zrozumieć.

load...

Więc dzisiaj na porządku dziennym na następujące pytania: Co to jest niedotlenienie, niż to jest niebezpieczne dla dziecka i jak zapobiec jego rozwój. Zacznijmy od początku.

Co jest niedotlenienie i dlaczego występuje?

Lekarze nazywają ten termin okruchy niedotlenienie kondycję w którym jego tkanki i narządy otrzymują za mało tlenu. I uwaga – to patologiczny stan dziecka nigdy nie jest niezależna choroba, ale raczej towarzysza – kolejne wystąpienie choroby.

Co więcej, te choroby mogą być bardzo zróżnicowane – zarówno od matki oczekującej i nienarodzonego dziecka z boku. Chociaż w większości przypadków przyczyną niedotlenienia płodu są właśnie choroby matki. Są one dość duża liczba, ale lekarze nadal zidentyfikować kilka głównych grup:

  • Różne rodzaje anemii

Istnieje kilka typów niedokrwistości, wśród których najbardziej rozpowszechniony jest niedokrwistość z niedoboru żelaza. W przypadku, gdy macierz oczekującej cierpi na tę chorobę, to zaburza normalną czynność erytrocytów i otrzymaną tlenu do różnych tkanek i narządów nie są podawane w wymaganej ilości.

load...

A jeśli chodzi o zapewnienie, że organizm dziecka jest całkowicie odpowiedzialny jest ciało, komórki matki i narządy nie dostają okruchy też, więc oni potrzebują do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania tlenu. Okazuje się, rodzaj obiegu zamkniętym – chorej matki, a więc chory i dziecka.

  • Różne choroby układu sercowo – naczyniowego

W przypadku, gdy przyszła mama cierpi na wrodzoną lub nabytą chorobą serca lub układu naczyniowego, to jest bardzo prawdopodobne, że ze względu na zwiększone obciążenia w czasie ciąży występuje niewydolność krążenia. Co będzie dalej – nie trudno się domyślić. Jeśli przepływ krwi nie jest wystarczająca, aby dziecko dostaje mniej tlenu niż potrzebuje. A tym bardziej fakt ten zostanie wyrażona, tym bardziej cierpią z powodu hipoksji Pipsqueak.

W takim przypadku, jeśli kobieta w ciąży cierpi z powodu takich chorób układu sercowo – naczyniowego, układu, takich jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli i drugiej ciąży może wywołać ich nawrotom. Pogorszenie z kolei bardzo negatywny wpływ na przebieg ciąży.

W większości takich przypadków przyszła mama rozwija takie nieprzyjemne rzeczy jak niewydolności oddechowej. Ale ten stan przynosi nie tylko kobieta niewygodne, ale również bardzo negatywny wpływ na stan okruchów. Z powodu niewydolności oddechowej szybko rośnie tzw niedotlenienie tkanek i narządów. Należy jednak pamiętać, Mówiliśmy już o tym, że organizmy matki i dziecka są bezpośrednio powiązane ze sobą? Tak, dziecko, a ciało cierpi z powodu niedotlenienia, jest nie mniejsza niż matki.

  • Choroby nerek i cukrzyca

Nie mniejsze ryzyko okruchy poddanych hipoksji i tych przyszłych matek, którzy cierpią z powodu cukrzycy i różnych chorobach nerek. I z góry to jest prawie niemożliwe do przewidzenia, więc lekarze – ginekolodzy oglądasz pokroju kobiet w ciąży jest szczególnie bliska.

Czasami przyczyną niedotlenienia płodu są różne naruszenia łożyskowy przepływ krwi. Przyczyny rozwoju takiego naruszenia jest dość dużo:

  • Perenashivanie ciąża

W takim przypadku, jeśli dziecko nie wydaje się świecić w odpowiednim czasie, łożysko przestaje wykonywać swoje funkcje w pełnej wysokości. A zresztą, to samo dzieje się w przedwczesne starzenie się łożyska, które mogą dobrze rozpocząć przed przewidywaną datą pojawienia się okruchy do światła.

  • Groźba przedwczesnego porodu

Oczywiście, niedotlenienie rozwija nie we wszystkich przypadkach ryzyko, że dziecko będzie przyśpieszyć zobaczyć moją mamę. Ale około połowa z tych przypadków, niedotlenienie wciąż daje o sobie znać.

  • Patologia pępowiny i łożyska

Nienormalny rozwój i struktura zarówno łożyska i pępowiny zbyt często prowadzi do rozwoju niedotlenienia. A im bardziej skomplikowane i trudniejsze te naruszenia, tym bardziej nasilone niedotlenienie dziecka. Zazwyczaj te naruszenia są podczas badania USG wykryto.

  • Inne anomalie przebiegu ciąży i porodu

Istnieje jeszcze jakiś przepływ jako patologia ciąży i porodu, co może prowadzić do rozwoju niedotlenienia niemowlęcym. Jednak stanowią one praktycznie niemożliwe nawet doświadczonego lekarza – ginekologa.

Wreszcie pozostaje zrozumieć, co patologia zdrowia nienarodzonego dziecka może prowadzić do rozwoju ma on i niedotlenienie. Wśród tych czynników jest prowokowanie:

  • Choroba hemolityczna płodu

Podobnie lekarze terminowe wskazują na stan, który rozwija się u płodu, jeśli grupa krwi a grupa krwi matki nie są kompatybilne. Niedotlenienie narządów i tkanek, w tym przypadku, tworzy się w około 70%.

  • Wewnątrzmaciczne zakażenie, rozwój dziecka wady

Istnieje wiele różnych infekcji, które mogą zainfekować dziecko, a następnie spowodować rozwój płodu niedotlenieniem. W takim przypadku, jeśli dziecko ma pewne wady wrodzone, ryzyko niedotlenienia płodu znacznie wzrosła również.

Co jest obarczona niedotlenienia płodu?

Cóż, jesteśmy tutaj, aby zrozumieć, co może powodować rozwój niedotlenienia tartej. Teraz należy się dowiedzieć, co jest obarczona niedotlenienia płodu dla dziecka. Czy tak diabeł jak go malują? Być tu i absolutnie nic martwić, że nie alarm?

Ale, niestety, lekarze twierdzą, że przeciwnie – brak tlenu jest bardzo szkodliwe dla wszystkich żywych organizmów. A jeszcze bardziej dla nowego życia wschodzących – Dla okruchów. Z powodu niedotlenienia dotyczy wszystkich bez wyjątku, istotną system dzieckiem, złamanym metabolizmu.

Zakres i nasilenie tych zaburzeń zależy od dwóch czynników: stopnia niedotlenienia i wieku ciążowego. Na różnych etapach ciąży okruchy organizm reaguje inaczej na niedotlenienie. Jeśli niedotlenienie zaczął się rozwijać na początku ciąży, to nieuchronnie prowadzić do nieprawidłowego rozwoju narządów i układów wewnętrznych płodu, w niedorozwoju płodu.

W późniejszych stadiach ciąży jest obarczona znaczne opóźnienie wzrostu płodu niedotlenienie, a także jego znacznego uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Czasami konsekwencje takiego niedotlenienia daje o sobie znać przez całe życie człowieka. I zdolności adaptacyjnej noworodka w łonie matki, która cierpiała z powodu braku tlenu, a znacznie gorzej. W rezultacie dziecko, urodzony, znacznie mniej dostosowany do jeszcze innego nowe środowisko dla niego.

Jak wspomniano powyżej, bardzo wiele zależy od stopnia samego niedotlenienia. W takim przypadku, jeśli jest to nieistotne ciało dziecka nie może poradzić sobie z tym bez żadnych konsekwencji dla siebie. Jednak w przypadku, gdy ciężkie niedotlenienie, perspektywy, niestety, nie jest tak szczęśliwy.

Dziecko bardzo szybko pojawia się niedokrwienie – regiony tkanki doświadczają silnego deficytu przepływu krwi. Jeśli na tym etapie niedotlenienie jest wyeliminowane, prawdziwa przerwa martwica – śmierć tkanki. Trzeba zrozumieć, że całkowicie podobnych naruszeń nie może przejść. Wszystko zależy od tego, jakie konkretne narządy i układy opracowane podobne strony martwicy. Patologia może być bardzo różny – od małych zaburzeń czynnościowych, które są usuwane łatwo, do poważnych zaburzeń psychicznych.

Diagnoza niedotlenienia płodu

Jeśli przyszła mama z należytą starannością odnosi się do stanu, może ona sama najpierw zauważyć znaki ostrzegawcze. Tylko patrzeć, jak porusza się Twoje dziecko. Co do zasady, w pierwszych dniach niedotlenienie dziecka zachowuje się bardzo niespokojny – to perturbacje są wzmacniane i stają się coraz częstsze.

Jeśli matka nie jest czas, aby zdobyć niepokój, niedotlenienie będzie nadal rozwijać się i okruchy ruchowe stają się znacznie bardziej ospały i rzadkie. Zbyt wiele kobiet w ciąży boją się iść do lekarza, uważając, że nic nie zakłócony lub tylko jego strach przed wyśmiewał. Ale nie bój się – w prawie wszystkich przypadkach, tylko lekarz chwalić Cię do takiej opieki i przeprowadzenia wszelkich niezbędnych badań. Cóż, w najgorszym? Lepiej przechodzić zbyt wrażliwy „beremenyashkoy” niż przegapić naprawdę poważne zagrożenie dla zdrowia, a czasem życia swojego okruchy. Rzeczywiście, niedotlenienie płodu objawy są bardzo niejasne.

Pierwszą rzeczą, którą powinien dokonać lekarz – ginekolog – jest przypisanie Doppler i Kardiotokografia. Kardiotokografia (CTG) dziś pozostaje najlepszym sposobem oceny stanu płodu w czasie ciąży. Specjalny przyrząd ocenia częstotliwość i siłę skurczów serca dziecka, jak również jego aktywność ruchową. Takie dochodzenie, co do zasady, mianowany na okres ciąży 28 tygodni. Przy urodzeniu jest również jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby kontrolować kondycję i dobre samopoczucie dziecka.

Inną nie mniej umiłowany lekarz, i bardzo skuteczna metoda badań – dopplerowskiego. Podczas tego badania, lekarze mają możliwość ocenić dokładność i szybkość przepływu krwi w naczyniach, jak łożyska i pępowiny. Metoda ta pozwala na uniknięcie ewentualnej patologii struktury tych statków, jako przyczyna niedotlenienia.

Leczenie niedotlenienia

W takim przypadku, jeśli lekarz miał powody, aby sądzić, że istnieje poważne niedotlenienie płodu, przyszła matka jak najszybciej został przyjęty do szpitala. I nie można zrezygnować hospitalizacji w każdym przypadku – na lekarzy szpitalnych nie tylko znacznie szybciej zdiagnozować przyczynę prowokując niedotlenienie u dziecka, ale również natychmiast udzielania mu wszelkiej niezbędnej pomocy. Ale to, co jest przyczyną niedotlenienia zostanie rozwiązany szybko, tym mniej prawdopodobne, aby rozwijać wszelkie – żadnych komplikacji.

Ponadto, w przypadku kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano wewnątrzmaciczne niedotlenienie płodu, ważne jest, aby przestrzegać kompletny resztę. Ale jest mało prawdopodobne, że masz go do domu, prawda? Sprzątanie, gotowanie, a jeśli rodzina ma dziecko i starszy? O sama kobieta może tylko pomarzyć.

W szpitalu, kobieta nie tylko zapewnienie pełnego odpoczynku, ale także do podjęcia wszelkich działań mających na celu poprawę podaży tlenu do okruchów i normalizuje jej metabolizmu. Zawsze musi być taka terapia jest ściśle kompleks, w tym leków.

W przypadku, że pomimo wszystkich wysiłków lekarzy, nie udało się unormować status okruchy oraz wiek ciążowy – Bole 28 tygodni, może zostać podjęta decyzja o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia alarmowego. Oczywiście, gdy usłyszał od decyzji lekarza matki oczekującej bardzo przestraszony. Należy jednak pamiętać, że lekarze uciekają się do cesarskiego cięcia w podobnej sytuacji, w wyjątkowych przypadkach, gdy to jest możliwe, aby pomóc dziecku w każdym razie. A ryzyko bez operacji dla dziecka jest znacznie wyższa niż po urodzeniu. Po tym wszystkim, co już wiemy konsekwencje niedotlenienia płodu może pociągać za sobą.

load...