Niedociśnienie – objawy i leczenie

Bardzo często zwracają się do lekarza skarżąc się od złego samopoczucia, chory słyszy diagnozę „niedociśnienia”. Czym jest niedociśnienie, objawy, których jest więcej niż połowa ludności na świecie? W rzeczywistości, ta koncepcja jest mało precyzyjne i odnosi się do wielu różnych chorób.

load...

W tym artykule będziemy mówić o niedociśnienia, noszące nazwy skróconej niedociśnienia. Jednak po raz kolejny zwrócić uwagę – w kardiologii, choroba nazywa się nadciśnienie tętnicze pierwotne. W tym artykule, stan nazywa hipotonia, ponieważ nazwa ta jest najbardziej rozpowszechniona wśród zwykłych obywateli nie są zaznajomieni z terminologii medycznej, która ściśle mówiąc, materiał ten jest przeznaczony.

Należy również pamiętać, że wszystkie informacje zawarte w tym artykule jest tylko orientacyjna. Nie należy próbować postawić diagnozę na własną rękę – choroba rzadko jest niezależny – często towarzyszą pewne – innej poważniejszej choroby, które mogą wymagać poważnego traktowania. Niedociśnienie jest wiele powodów.

Więc co jest niedociśnienie? W tym stanie górny ciśnienia nie przekracza 100 mm Hg. Sztuka i niższe ciśnienie. – Mniej niż 60 mm. Hg Jednakże, w niektórych przypadkach, całkowicie różnych źródeł mogą się różnić, ale nie jest szczególnie istotna. Ponadto, jest to z pewnością należy wziąć pod uwagę i osobistych fizjologicznych cech każdego człowieka.

Niedociśnienie może rozwijać się w zupełnie zdrowych ludzi, na przykład, młodzieży i dzieci lub osób, które posiadają w gorącym klimacie lub przesadzić ze sportem. Ponadto, wiele chorób wywołuje hipotensję układowe, takie jak:

load...
 • Choroby wątroby
 • Nieprawidłowe działanie układu hormonalnego
 • Naruszenie pełnego funkcjonowania układu hormonalnego
 • Wrzód żołądka i dwunastnicy
 • Uwaga – nagle rozwinęła niedociśnienie może świadczyć o tej strasznej choroby, która zagraża życiu chorego – ostre cardio – niewydolność naczyń

Niedociśnienie może wystąpić przez długi czas zupełnie bezobjawowe – chorzy nie zdają sobie nawet sprawy z obecności choroby, tak długo, jak przypadkowo nie mierzyć ciśnienie krwi, takich jak rutynowej kontroli. Jednak w innych przypadkach, osób cierpiących na niedociśnienie, mogą uskarżać się na następujących schorzeń:

 • Ogólne osłabienie mięśni związana z innymi czynnikami
 • Regularnie występujące bóle głowy, które utrzymują się nawet po zażyciu leków przeciwbólowych
 • Zwiększona częstość akcji serca nie jest związany z aktywnością fizyczną
 • Ściskając ból w mostku lub ból serca
 • Mogą wystąpić zaburzenia snu – zwiększona senność lub przeciwnie, bezsenność
 • U ludzi, pacjent może znacznie zakłócony stan emocjonalny – zwiększona drażliwość, płaczliwość, a nawet depresji
 • Osoba często pojawia się nadmierne pocenie się – wydzielany pot wydaje się być lepkie i zimna
 • Jeśli pacjentów niedociśnienie związane z zaawansowanym stadium, ludzie często zauważyć, drętwienie palców

Jeśli nie obchodzi co niektóre z powyższych objawów, należy zasięgnąć porady lekarza. Przed rozpoczęciem leczenia, trzeba ustalić dokładnie, co było przyczyną tej choroby.

Na przykład, adaptacyjne kształtowanie fizjologiczne niedociśnienie występuje całkowicie zdrowych osób, na przykład:

 • Czy profesjonalnych sportowców
 • Niedociśnienie tętnicze u młodzieży
 • Niedociśnienie tętnicze u dzieci
 • Ludzie żyjący w południowych regionach o gorącym klimacie

W takim przypadku, jeśli ta grupa ludzi nie ma chorób towarzyszących, a ludzie nie skarżą się na złe samopoczucie lub dowolny -, niedociśnienie nie wymaga leczenia. Ten rodzaj niedociśnienia jest w pełni zrekompensowane.

Choroba hipotonia u dzieci

Niedociśnienie tętnicze u dzieci i młodzieży stała się ostatnio coraz bardziej powszechne. Obecnie około 30% dzieci i 40% młodzieży lekarzom zdiagnozować niedociśnienie. Rodzice powinni mieć się na baczności, gdy odkrywają objawów u dziecka niedociśnienia następuje:

 • Powtarzające się zawroty głowy
 • Pojawienie się nawet pojedynczego omdlenia, nie wspominając o wielokrotnym utrata przytomności
 • Bóle głowy, szczególnie wynikające z rana
 • Naruszenie zarówno zdrowia psychicznego i fizycznego dziecka – utracił zdolność koncentracji, zwiększona zmęczenie. Bardzo często jest on w dużej mierze w wyniku pogarszającej się wydajności w szkole
 • Zakłócenie normalnego rytmu okołodobowego

U dzieci i młodzieży cierpiących na nadciśnienie, w znacznym stopniu zakłóciły normalny rytm biologiczny – dziecko budzi się rano słaby, skarży się na brak snu i bóle głowy. Około dwóch godzin po przebudzeniu nastroju i samopoczucia dziecka ulega poprawie. Ale przed południem dziecko czują się gorzej ponownie.

Rodzice w żadnym wypadku nie należy ignorować aktualny problem, jest płaska, że ​​sytuacja ustabilizuje się w miarę upływu czasu na własną rękę. W rzeczywistości, dzieci i młodzież niedociśnienie tętnicze nie jest tak nieszkodliwe. Oprócz prowadzącego dyskomfortu, nadciśnienie jest niebezpieczne dla jej powikłań: omdlenia dezadoptatsii społecznej.

Terminowe traktowanie rodziców szukać pomocy medycznej umożliwić jak najszybciej zdiagnozować obecność niedociśnienia dziecka i rozpocząć odpowiednie leczenie, a tym samym dalsze zadokowany choroby w bardzo wczesnym stadium.

W celu wyeliminowania choroby jest bardzo ważne, aby prawidłowo ustalić przyczyny jej występowania. Co do zasady, większość dzieci i nastoletnich niedociśnienie spowodowane przez następujące czynniki:

 • Predyspozycja genetyczna najczęściej przesyłane za pośrednictwem linii matczynej
 • Niskie ciśnienie krwi u kobiet podczas całego okresu ciąży, zwłaszcza w ostatnim trymestrze go
 • Zmęczenie fizyczne i psychiczne
 • Obecność chorób współistniejących
 • Bad społeczne – warunki życia, złe odżywianie

Niedociśnienie kobiet oczekujących na dziecko

Niedociśnienie tętnicze w czasie ciąży jest dość powszechne. A kobieta w ciąży zawsze ma tendencję do niskiego ciśnienia krwi, ale czasami może być zredukowana do liczby krytycznych, które mogą spowodować poważne negatywne konsekwencje dla zdrowia kobiet i rozwój płodu.

W takim przypadku, jeśli niedociśnienie u ciężarnej kobiety wyraża się wystarczająco mocno, i trwa przez długi czas, ciało kobiety stopniowo zaczyna odczuwać brak tlenu. W wyniku tego, że płód również zaczyna odczuwać płodu niedotlenienie. W rezultacie, w czasie zwiększa ryzyko poronienia i przedwczesnego porodu.

Dlatego jeśli kobieta przed ciążą miały tendencję do niskiego ciśnienia krwi, słysząc o. Gdy tylko będzie ona stała się matką, powinien być szczególnie uważnie monitorować poziom ciśnienia krwi. Ponadto, nie jest to absolutnie konieczne, aby powiadomić o problemach Twój lekarz – ginekolog.

Jednak, chociaż większość z niedociśnieniem u kobiet w ciąży powoduje najpoważniejsze negatywne skutki u dziecka. Jednak matka może dostarczyć wiele bardzo nieprzyjemnych chwil. W celu zmniejszenia objawów niedociśnienia, kobiety w ciąży powinny unikać sytuacji, które wywołują pasuje:

 • Długotrwałe narażenie na nogach
 • Będąc w dusznym pomieszczeniu lub zatłoczonym transportu drogowego
 • Długotrwałe narażenie na hot tub

Przewlekła pierwotna niedociśnienie

Czy lekarze, istnieje coś takiego jak przewlekłego niedociśnienia. Najczęściej zjawisko to obserwuje się u młodzieży 18 – 25 lat. Objawia się w postaci niedociśnienia, wegetatywnego – dystonii naczyniowych, które występuje w wyniku rozszerzania naczyń krwionośnych, a tym samym spowalnia prawidłowy przepływ krwi. Zjawisko to występuje najczęściej w wyniku regulacji wydzielania wewnętrznego i neuronowej napięcia naczyń.

Wynik przepływu krwi, a tym samym tlenu i składników odżywczych do ważnych narządów, włącznie z mózgiem i znacznie zmniejszone. U ludzi, pacjent uczucie osłabienia, zawroty głowy, zmęczenie. Młodzi ludzie często stymulowane rozwojem zespołu chronicznego zmęczenia niedociśnienie, braku snu i ciągłego stresu. Często zdarza się, aby pozbyć się niedociśnienia należy uciekać się do pomocy psychologów, a nawet psychoterapeutów.

Leczenie niedociśnienia

W każdym przypadku leczenie niedociśnienia wymaga natychmiastowe i poważne na tyle, bez względu na to, kto jest chory – czy dziecko lub niedociśnienie tętnicze u osób starszych. Istnieje szereg warunków wymaganych do pomyślnego i szybkiego usuwania tej choroby:

 1. Farmakoterapia niedociśnienia.

  W niektórych sytuacjach, w niektórych formach niedociśnienia, lekarze muszą uciekać się do leczenia tej choroby. Nie są względy bezpieczeństwa w tej liście artykułu narkotykowego z niedociśnieniem. Pamiętaj, że naczynia krwionośne i ciśnienie krwi są bardzo delikatna kwestia. I w żadnym wypadku nie mogą angażować się w siebie – gdyż mogłoby to zagrozić nie tylko zdrowie, ale również na życie chorego.

  Tylko lekarz, w oparciu o kompleksowe badanie stanu ludzkiego zdrowia pacjenta, jak również wszystkich danych klinicznych i przy uwzględnieniu wszystkich chorób współistniejących może zalecić leczenie farmakologiczne choroby. Tylko odpowiedniego leku w odpowiednim dawkowana może przynieść ulgę choremu a nie przeciwnie do nasilenia choroby.

 2. Żywienie niedociśnienia.

  W obecności hipotensji u ludzi, to jest bardzo ważne, aby je w prawo. Posiłki powinny być regularne, wskazane jest, aby wziąć jedzenie frakcyjną – małe porcje, ale często. Pod żadnym pozorem nie powinno tam być żadnych głód był – czy zamierzone lub niezamierzone samo. Jeśli chory ekskomunikowany z domu przez dłuższy czas, konieczne jest, aby znaleźć sposób, aby jeść.

  Żywność powinna być bogata w witaminy i minerały, szczególnie żelaza i białka. Ponadto, w żadnym wypadku nie można zapomnieć o wapnia – produkty mleczne w diecie chorego powinna zajmować ostatnie miejsce.

  Ale wiele napojów energetycznych, w tym kawy i kofeiny – Zawierające lekarze wykorzystać, gdy niedociśnienie tętnicze nie jest zalecane. Ludzie wierzyli, że mogą podnieść ciśnienie w znacznym stopniu. Jednak ta informacja jest trochę jednostronna – kofeina jest moneta z dwóch stron. Z jednej strony – bardzo szybko kofeina podnosi ciśnienie krwi. A z drugiej strony – działanie kofeiny jest bardzo krótki. Po krótkim czasie, ciśnienie spada przed dolnym znaku niż zastosowaniu kawy.

 3. Styl życia chorego.

  Nie ostatnie miejsce w skutecznym leczeniu niedociśnienia i bierze życie na chorego. Chorzy powinni przestrzegać dokładnego schematu dnia. Niedopuszczalne jest, aby doprowadzić organizm do chroniczny brak snu – sen jest konieczne nie mniej niż 8 godzin dziennie. To samo dotyczy syndrom chronicznego zmęczenia – nie wyczerpuje się całkowicie – trzeba dać sobie przerwę na odpoczynek.

  Aby szybko pozbyć niedociśnienia jest wysoce pożądane, aby chory człowiek rzucił złe nawyki – dla palących i spożywanie alkoholu, jeśli w ogóle. Umiarkowane ćwiczenia również będą korzystać osoby cierpiące na niedociśnienie – spacer na świeżym powietrzu może być najlepszym rozwiązaniem.

Niedociśnienie tętnicze Leczenie środków ludowej

Jeżeli osoba niedociśnienia, leczenie środków ludowej jest w stanie znacznie poprawić stan zdrowia chorego. Jednak przed wydaniem chorego – zarówno tradycyjnej medycyny, należy wykonać, aby upewnić się, że nie mają skłonność do reakcji alergicznych na którykolwiek ze składników. A poza tym, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie obiektywnie ocenić przydatność wybranej receptury. Środki ludowe niedociśnienie przynieść wystarczająco szybki, ale trwałe rezultaty.

 • oset liście nie tylko pomoże podnieść niskie ciśnienie krwi, ale również ją ustabilizować

Aby przygotować zmielić jedną łyżkę suszonych liści ostu, umieścić go w termosie i wlać pół litra wrzącej wody. Po tym, termosy szczelnie przykryć i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień. Weź bulion niezbędne do pół szklanki rano nie wstanie z łóżka. Przebieg leczenia powinno być 21 dni. Mimo tej poprawy, występuje zwykle po 3 – 4 godziny, nie zaleca się przerwanie leczenia – w takim przypadku nie będzie miała tej choroby, a działania powinny wrócić ponownie. Zioła niedociśnienie mają tendencję do działania od razu, ale na pewno.

 • Kawa, cytryna miód

Grind 50 gramów fasoli, 400 g miodu lipowego i sok z jednej cytryny. Otrzymaną mieszaninę miesza się dokładnie i miejsce w szklanej misce. Przechowywać w lodówce oznacza, że ​​trzeba szczelnie zamknąć pokrywę. Weź powinno być pół łyżki stołowej przed każdym posiłkiem. Kurs leczenia może trwać tak długo, jak to konieczne.

 • Zielona herbata z niedociśnieniem

Właściwości lecznicze zielonej herbaty znane ludzkości od setek lat. Zielonej herbaty pozwala pozbyć się wielu chorób, w tym – z niedociśnieniem. Pacjent jest człowiekiem zaleca się zasadniczo zastąpienia wszystkich cieczy zielonej herbaty. Po zaledwie jednego tygodnia, stan chorego się ustabilizuje i dobre samopoczucie – poprawi.

W każdym przypadku, jeśli osoba niedociśnienia, zwłaszcza przewlekłe niedociśnienie tętnicze, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej i tylko pod ścisłym nadzorem lekarskim. Cały dochód z niedociśnieniem powinny być podejmowane tylko za zgodą lekarza prowadzącego. Nie należy również zapominać, że zapobieganie hipotensji często robi więcej dobrego niż jego późniejszej obróbki.

load...