Niedobór witaminy D jest niebezpieczne!

Zawartość:

load...

Co to jest witamina D, a konsekwencje braku witaminy „sunshine”

Czy wiesz, że 75% ludności białej planety cierpi na niedobór witaminy D? I to nie tylko mieszkańcy krajów skandynawskich, gdzie nie ma słońca. Nawet w krajach, pełnych światła, takich jak Indie, często występuje niedobór witaminy D, zarówno u dorosłych i dzieci.

Co to jest witamina? W istocie, termin „witamina D” leży grupa chemicznie podobnych substancji. Naukowcy łączyć tę grupę jako substancji wprowadzanych do organizmu z pożywieniem (ergokalcyferol) oraz wszystkie witaminy D, który zwykle jest syntetyzowana w skórze w kontakcie z nim na światło słoneczne (jego nazwa naukowa – cholekalcyferol).

Druga forma jest uważany za klasyczny witaminy D, gdyż spełnia on wiele ważnych funkcji w ciele człowieka. Z brakiem witaminy D jest zakłócony normalnego wzrostu i rozwoju struktur kostnych dziecka. Konsekwencją tego może być taka straszna choroba jak krzywicy. Ale dorośli zmniejszenie liczby „Sun” witaminy w organizmie powoduje wiele kłopotów: osteoporoza, niektóre choroby skóry, zaburzenia układu nerwowego.

Zainteresowanie „słonecznej” witaminy wzrasta na całym świecie ze względu na fakt, że naukowcy ciągle odkrywają nowe fakty, relacje z chemicznych o różnych procesów zachodzących w organizmie człowieka. Okazuje się, że ryzyko zachorowania na raka i cukrzycy wzrasta o kilka razy, jeśli grupy G niedobory witamin obserwuje się we krwi. Ale wszystko jest w porządku.

load...

Krzywicy u dzieci – gdy jest to konieczne na alarm

O krzywicy dzieciństwa wymienionych przez starożytnych lekarzy. Ale opis kliniczny krzywicy zostało zrobione w 1650 F.Glissonom, angielskim ortopedy. Odkrył, że choroba ta występuje skrzywienie kręgosłupa, a grecka nazwa kręgosłupa brzmi jak rhachitis.

Niestety, krzywicy jest pokonany dziś. On jest uważany za chorobę społeczną, ponieważ są one często chore dzieci, które dorastają w niekorzystnych warunkach. Wydawałoby się, że wraz z poprawą opieki dla dzieci, wraz z pojawieniem się nowych technik diagnostycznych i nowych leków, choroba powinna mieć długie odosobnienie, ale do tej pory tak się nie dzieje. Częstość zachorowań jest z pewnością ograniczona, ale krzywicy wciąż stwarza zagrożenie, zwłaszcza dla bardzo małych dzieci.

Przyczyny braku witaminy D u dzieci

Brak istotnej witaminy powoduje następujący łańcuch reakcji: zakłócenia metabolizmu wapnia i fosforu w ciele dziecka, a następnie cierpi kości – powstawania i wzrostu kości, a następnie ich mineralizacji. Następnie dołączyć do uszkodzenia układu nerwowego zaczynają pracować mniej narządów wewnętrznych.

Główne powody braku witaminy D to: niedożywienie, mała ilość światła słonecznego (ze względu na dużą ilość tej witaminy są wytwarzane w wyniku działania promieni słonecznych bezpośrednio do skóry).

Wśród innych przyczyn, o których mowa lekarzy różnych powikłań w czasie ciąży i podczas porodu, fizyczne matki i dziecka nieaktywności.

Nie przegap objawów u dzieci krzywicy!

Uważni rodzice zawsze zwracać uwagę na tych zjawisk w ich dziecka jako osteomalacji. Zwykle objawia się w tym, że główka dziecka zaczyna działać kostne guzy (czołowym i ciemieniowym), z tyłu głowy jest płaska, a szef nie przypomina owalne i kwadratowe.

Kości w ramionach i nogach, nawet na klatce piersiowej objęte tzw build-up, są one nazywane „perełki”. W najcięższych przypadkach, gdy istnieje niedobór witaminy D zginania nogi u dzieci, stają się jak litera O lub H.

Mięśnie brzucha z powodu nieprawidłowego rozwoju staje się również „spread-eagled” kształt wypukły brzuch staje się niewspółmiernie duże. Rodzice powinni również zwrócić uwagę na włosy na głowie dziecka, ponieważ powstawanie łysiny lub całkowitego łysienia – również jednym z objawów krzywicy.

Zapobieganie krzywicy u dzieci

Podobnie jak wiele innych chorób, krzywicy łatwiej jest zapobiegać niż angażować się w leczeniu. Po zabiegu – proces długi i skomplikowany. Potrzebne są następujące środki zapobiegawcze:

 • Świeże powietrze i światło słoneczne

Nawet w niskiej temperaturze, świeże powietrze, niezbędne jest dla dziecka, a jest pożądane, aby promienie słoneczne padają na odsłoniętej skóry. W okresie letnim, to jest dane bez większego wysiłku, ale w zimie należy starać się narażać dziecko twarzą do słońca.

 • Organizacja żywienia

Aby dzieci nie tworzy niedobór witaminy D, jest konieczne, aby zorganizować spożyciu pokarmu. Po pierwsze, są to produkty, które zawierają duże ilości witaminy (pożądanego tłuszczowych ryby: makrela, łosoś, produkty mleczne, ser, masło, żółtko jaja). Po drugie, konieczne jest, w celu monitorowania różnych dań, to w diecie jak warzywa i owoce. Po trzecie, witamina D kapsułki można podawać dalej, ale przed tym konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Jeśli wybraliśmy olej rybny, dawkowanie jest najlepiej skonsultować się z lekarzem.

 • Hartowanie, fizjoterapii i masażu

Zdrowy styl życia jest uważany za głównego wroga nie tylko krzywicy, ale również wiele innych chorób. Dlatego niezbędna do prowadzenia zdrowia dzieci od niemowlęctwa. To nie jest trudne do masażu dziecka na własną rękę, po studiował pod kierunkiem pediatry prostych ruchów masażu. Hartowanie i wykonywać niezbędne dziecko, rodzice mogą również zrobić to sam, przekształcając go w grze zabawa.

Jak leczyć krzywicę u dziecka

Ale leczenie brakiem witaminy D i wszystkich jego konsekwencji powinny być wykonywane tylko pod nadzorem pediatry. Samoleczenie jest nie do przyjęcia, ponieważ przedawkowanie witaminy D jest bardzo niebezpieczne dla nie silnego ciała. Więc jak pediatrzy leczeniu krzywicy u dzieci:

 • Suplementacja witaminy D

Leki te są brane pod ścisłą kontrolę składu parametrów krwi: liczba fosforanu, wapnia i innych ważnych elementów.

 • Promieniowanie ultrafioletowe

Naświetlanie promieniowaniem ultrafioletowym odbywa się poprzez specjalne grafiki, w oparciu o właściwości ciała dziecka. W czasie leczenia ultrafioletowe witaminy D do sterowania.

 • Masaże i gimnastyka

Ćwiczenia i masaże robią przez cały czas trwania leczenia. Zdarzenia te nie są mniej ważne niż leki.

Ponadto dzieci kąpane w napary z ziół: kory dębu, babki, rzędu.

Brak witaminy D u osób dorosłych

U dorosłych, brak tej witaminy może powodować krzywicę. Choroba ta występuje tak wyraźnie jak u dzieci, ale konsekwencje mogą być bardzo destrukcyjny. Istnieją 3 stopnie choroby:

 1. Łagodny, często pozostaje niezauważone.
 2. Średni stopień – daje powikłania w postaci krótkowzroczności i osteoporozy.
 3. Ciężkie skomplikowane choroby zębów i dziąseł, osteoporozy.

Leczenie dorosłych prowadzone również tylko pod nadzorem lekarza – terapeuta. Przypisany przez potrzebną dawkę witaminy D (nie zmienia się w zależności od ciężkości choroby). Kurs trwa około 2 miesięcy, ale w lecie brak witamin D kompensowane spożycie ryb oleju, a nie tabletek.

Dlatego konieczne jest, aby zwracać uwagę na dietę. Oto lista produktów, które zawierają tej witaminy:

 • Masło;
 • Produkty mleczne;
 • Ser;
 • Twarogu;
 • Surowe żółtko;
 • Owoce morza.

Ale klasyczne źródła witaminy D jest uważany za wątroby ryb: halibuta, makreli, śledzi, makreli, tuńczyka, dorsza.

Niedobór witaminy D prowadzi do innych problemów!

Niedobór witamin itp już związany z grupą – choroby od cukrzycy raka, a nawet niektórych chorób układu krążenia. Nawet niektórzy naukowcy związane z otyłością niewielką ilość tej witaminy.

Jest udowodnione, że tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka wzrasta z niedoborem witaminy D. Polscy naukowcy, w szczególności M.Holecki, wykazały odwrotną zależność między produkcji witaminy D, i utrata masy ciała. Zauważyliśmy, że wzór, po niewielkiej utracie masy (około 10 witaminy D wzrasta we krwi.

Ponadto, uważa się, że witamina D ma bezpośredni wpływ na wytrzymałość mięśniową. Odkrycia te poważnie zainteresowani nie tylko dietetycy i endokrynologów i profesjonalnych sportowców.

 

Teraz opracowane specjalne programy dla zdrowych ludzi, którzy chcą zmienić swoją wagę i poprawić proporcje ciała. Lekarze uważają, że prawo spożycie witaminy D może zdziałać cuda!

load...