Niebieski glina – dobrodziejstwem dla właścicieli włosów przetłuszczających się

Niebieskie włosy glina, podatne na tłuszczu – prawdziwym zbawieniem. Ten niedrogi produkt jest doskonała, aby pomóc dziewczynom, których włosy następnego dnia po umyciu włosy stają się zaniedbane, długi czas zachować lekkość powietrza i czystości loki.

load...

Niebieski glina jako środek do opieki dla włosów przetłuszczających się

Najważniejsze dla posiadaczy niebieskiej gliny tłustej włosy nieruchomości jest jego moc jak gąbka wchłonąć nadmiar sebum, różne zanieczyszczenia i martwe cząstki naskórka. Dzięki temu długie warkocze są nie tylko czyste, ale niezwykle obszerne.

Bardzo ważne jest, że stosowanie niebieskiej gliny osiąga się nie tylko kosmetycznym, ale efekt terapeutyczny włosy. Zatem stosując ten produkt w opiece loki, nie maskować problem i wyeliminować je.

Poza faktem, że niebieski gliny normalizuje loki oleiste, jego aplikacja obiecuje wiele bardziej „premii” dla wszystkich tych, którzy marzą o luksusowym grzywę. Regularne stosowanie tego naturalnego produktu do opieki nad zamkami, można:

load...
 • Wzmocnienie mieszków włosowych i stop loss;
 • Aktywować wzrost włosów;
 • Wyeliminować łupież;
 • Zapewniają głębokie oczyszczenie skóry głowy i warkocze;
 • Odtworzyć strukturę włosa (ze względu na jego skład zawartych w krzemu, wapnia, magnezu, glinu, żelaza i inne minerały).

Wszystkie te korzystne właściwości niebieskiej gliny pozwalają stwierdzić z pewnością, że jedno opakowanie tego wszechstronnego produktu może zastąpić kilka drogich nagłośnione środków.

Noty aplikacyjne

Pomimo wszystkich korzyści, jakie może przynieść niebieskiej gliny do włosów przetłuszczających się, należy wziąć pod uwagę całą siłą swojego efektu suszenia. Tłuste u nasady i suche na końcach włosów – to bardzo powszechny problem, znane wielu dziewcząt. Ci, którzy mają właśnie taki typ włosów, przy użyciu środków naturalnych Musisz:

 • Stosuje się go tylko na skórę i korzeni;
 • Wskazówki muszą być zabezpieczone przed dalszym suszeniu, przetwarzaniu w każdym oleju roślinnego (olej kokosowy, argan, jojoby, oliwek itp. D).

Do niebieskiego glina dała pożądany efekt, należy użyć go w pielęgnacji włosów regularnie zamiast na każdym indywidualnym przypadku.

Częstotliwość stosowania produktu zależy od stanu curl. Dla celów leczniczych, zaleca się używać go raz w tygodniu, w celu zapobieżenia zwykle wystarczająco 1 razy w 10-14 dni.

Zawsze należy zwracać uwagę na reakcję jego włosy podczas używania produktu. Jeśli są one zgodne z tymi wytycznymi stać się zbyt suche, matowe i łamliwe, należy szukać innych środków do opieki nad nimi.

Wiele dziewcząt dopiero zaczynają korzystać z gliny, zauważyć wzmożone wypadanie włosów. Nie jest konieczne, aby bać się: stosowanie produktu przyspiesza naturalny proces „obumierania” starych zamków i wzrost nowych. Jest to zjawisko przejściowe, które zwykle ustaje w ciągu 1-2 tygodni.

Istnieją dwa nieoczekiwane wykonania stosującego środki loki olejowych:

 • Szamponu niebieski gliny;
 • Maska do włosów z niebieskim gliny.

Jak myć włosy niebieskiej gliny

Powinieneś wiedzieć, że uciekanie się do takiej metody nie potrzebują więcej niż 1 raz w tygodniu, a jeśli włosy tłuste u nasady, ale suche na wskazówki od niego w ogóle powinno być zaniechane. Wynika to z faktu, że takie mycie włosy są bardzo suche, ale jeśli od czasu do czasu go używać, zgodnie z proponowaną wytyczne poniżej, można pozbyć się nadmiaru tłuszczu włosy.

 1. 3-4 łyżki. L. Niebieski gliny proszku wypełnienie tej samej ilości octu jabłkowego, wymieszać i pozostawić na 15-20 minut.
 2. Nawilżają włosy i masować tarcie mieszaniny chociaż szampon do leczenia skóry i włosów.
 3. Zostaw skład na głowie przez 5-10 minut.
 4. Płukania octowy masy gliny z ciepłą wodą.
 5. Spłukać włosy przegotowanej wody acidulated sokiem z cytryny lub wywaru ziołowego (można użyć pokrzywy, rumianku, lipy, szałwia, etc.).
 6. Trzeć między palmami 1 kroplę olejku migdałowego i łatwo trzymać ręce w jego włosy.

Tajemnice i subtelności użycia maski niebieskiej gliny

Maska do włosów z niebieskiej gliny jest bardzo łatwy do przyrządzenia w domu, i aby uzyskać maksymalne korzyści z nich, to należy wziąć pod uwagę kilka prostych zaleceń.

 1. W celu przygotowania kompozycji przydatnych niebieski gliny powinien natychmiast przed użyciem w szklanej lub drewnianej pojemnika.
 2. Uważa się, że zastosowanie takich masek jest lepszy na zabrudzony, lekko wilgotne włosy.
 3. Proces powinien zawierać jedynie skórę i korzenie włosów, podzielenie pasma rozstania włosów. Końcówki mogą najlepiej infiltrować dowolny olej roślinny.
 4. Po nałożeniu maski na głowie, musisz umieścić plastikową torbę lub czepek i owinąć ręcznikiem top wszystko.
 5. Aby zachować część 20-30 minut zaleca się po głowie.
 6. Wypłukać z maską gliny najłatwiej rozstrzygać, gotowane lub zrelaksowany octu lub soku z cytryny z wodą.
 7. Po zastosowaniu takiej kompozycji, pożądane jest, aby zwilżyć włosy w każdym balsamu lub nieusuwalny sposób.

Maski Przepisy z niebieskiej gliny do włosów przetłuszczających się

Wybierając z różnych masek odpowiednie receptury, trzeba skupić się nie tylko na co żywności do jedzenia w ręku, ale również od indywidualnych cech włosów i skóry głowy. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne maski z niebieskiej gliny do włosów ze skłonnością do tłuszczu.

 1. Klasyczny przepis masek gliny. 2 łyżki. L. Niebieski gliny rozcieńczonej przegotowanej wody do konsystencji śmietany, dobrze wymieszać. Zamiast zwykłej wody, można użyć mineralnej, jogurt o niskiej zawartości tłuszczu lub ziołowy wywar.
 2. Glinka musztarda. Połączyć 2 łyżki. L. Niebieski gliny z tej samej ilości proszku gorczycy, mieszać, dodać niezbędny do osiągnięcia konsystencji kwaśnej wodzie. Domieszać do kompozycji miodowo soku z cytryny (1 godz. L.).
 3. Czosnek maska. Wlać gliny z wodą do konsystencji śmietany, dodać 2-3 godzin. L. świeżo wyciśnięty sok z cytryny i posiekane 2-3 ząbki czosnku, wymieszać dokładnie.
 4. Octowy maska. Maska ta jest przygotowana w ten sam sposób jak opisano w klasycznych receptury, ale zamiast wody, ocet zastosowanie jabłkowego.
 5. Jogurt Maska. 2-3 łyżki. L. Niebieski gliny Dodać 1 łyżka. L. Sok z cytryny i jogurt naturalny w ilości niezbędnej do uzyskania konsystencji gęstej śmietany. Dobrze wymieszać.

Korzystanie z niebieskiej gliny do włosów ze skłonnością do zawartości tłuszczu, nie tylko będzie odpowiednio dbać o piękno i zdrowie loki, ale również eliminuje konieczność mycia włosów codziennie.

load...