Nie chcę karmić piersią swoje dziecko!

Pomimo faktu, że karmienie piersią jest oczywiste korzyści, bardzo często, dla jednej lub innego powodu, kobieta decyduje za siebie: „Nie chcę karmić piersią.” Reakcja innymi najczęściej miesza. Ktoś wspiera młode mamy, który nie rozumie, a niektórzy otwarcie potępione.

load...

Jednak podejmując decyzję o przeniesieniu dziecka na sztucznym karmieniu, nie należy polegać na opiniach innych. Jest również bardzo nierozsądne, aby zdecydować się na karmienie piersią lub sztucznego, patrząc wstecz na doświadczeniu i radą krewnych, przyjaciół, a nawet swojej matce. Wszystkie dzieci są absolutnie wyjątkowe, i to, co było dobre dla jednego dziecka, może przynieść poważne szkody dla innego dziecka.

Ponadto, nie bój się tego, że jeśli zdecydujesz się karmić mieszankami mlecznymi, otaczając uzna, że złą matką, lub odwrotnie, jeśli dać pierwszeństwo do karmienia piersią, można znaleźć Chicken – kura.
Jedyna opinia, do której trzeba słuchać – opinie z pediatrą, który nadzoruje rozwój i zna cechy zdrowie swoich okruchów.

Wiele młodych matek straszyć opowieści grozy, że niemowlęta karmione butelką mają złe zęby, słaby układ odpornościowy i tyle za rówieśnikami, którzy były karmione mlekiem z piersi. Oczywiście, nie można zaprzeczyć, ogromne korzyści z mlekiem matki i jest to bardzo korzystny wpływ na organizm dziecka, ale także sztuczne karmienie nie jest tak szkodliwe, jak często jego przeciwnicy próbują umieścić niemowląt.

Ale mimo wszystkich argumentów na rzecz karmienia piersią, często życiowe okoliczności są takie, że aby kontynuować, lub nawet rozpocząć karmienie piersią nie działa. Poważna choroba matki, jej przyjęcie do szpitala, odbiór jest przeciwwskazany podczas laktacji leków, pozostawiając matkę lub jej drogę do pracy – takie powodów może być wiele.

load...

Aby kobieta później nie żałować swojego wyboru, konieczne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat każdej postaci karmienia. Jeśli kobieta nie chce karmić piersią, powinna ona naprawdę ważą „za” i „przeciw”, a dopiero potem wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Kobieta nie chce karmić piersią – „za” i „przeciw”

Korzyści z karmienia piersią jest oczywiste, a prawie nikt już od dawna stara się zakwestionować ten fakt. Opowieści o „złych” mleko w lewo w przeszłości, niektóre kobiety, które po roku mleko w ogóle nie ma wartości odżywczych i innych błędów. Coraz więcej matek spróbować karmić piersią tak długo, jak to możliwe.

Jednak sztuczne karmienie trwa już od wielu lat, a dzieci dorastają zdrowe i pełne, a wiele strasznych przepowiedni „życzliwych” są tylko przewidywania.

Poniżej przeanalizowano wszystkie pozytywne i negatywne aspekty sztucznego karmienia piersią i. Po pierwsze, należy rozważyć korzyści z karmienia piersią:

 • Najważniejszymi zaletami że karmienie piersią jest absolutnie unikalny skład mleka ludzkiego, sztucznie replikować, że nie może w tej chwili. Ponadto, skład mleka matki stale zmienia, dostosowując się do aktualnych potrzeb dziecka.
 • Mleko matki jest prawie 100% absorbowane przez jeszcze niedojrzały układ pokarmowy dziecka. Efekt ten uzyskuje się dzięki białka zawartego w mleku ludzkim (laktoalbuminy) i tłuszczów, doskonale spełnia potrzeby okruchy. Białko i tłuszcze, jak mleko krowie może powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Ponadto organizm dziecka pochłania nie więcej niż 60% tych substancji.
 • Mleko matki zawiera znacznie mniej białka i, co ważniejsze, sód. Jednak jak wiadomo białko nerki sodu i poddaje się najwyższym dziecka obciążenia. Nadmierne samo obciążenie może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak odmiedniczkowe zapalenie nerek choroby.
 • Wapnia, znajdującego się w ludzkim mleku, wchłania 60% lepsze niż wapnia z mieszaniny mleka z faktu, że w ludzkim mleku stabilnie utrzymywany optymalną równowagę wapnia i fosforu. Zwiększona fosforu uniemożliwia pełną absorpcję wapnia i może nawet prowadzić do wypłukania z organizmu.
 • Dzieci karmione piersią są mniej narażone na przejawy alergicznych reakcji alergicznych, jak do mleka kobiecego – niezwykle rzadkiego zjawiska. Zazwyczaj, jeśli dziecko ssąc na piersi i alergię, to właśnie te produkty, które są spożywane matkę.
  Ale przejście do użycia sztucznych formuł w 2 z 10 dzieci wykazują oznaki ciężkiej alergii. W takiej sytuacji może być poinformowani, aby powrócić do karmienia piersią lub mieszanek hipoalergicznych lub spróbować oparte na soi lub mleka koziego.
 • U niemowląt karmionych piersią, którzy prawie nigdy nie jest zachwiania równowagi mikroflory jelitowej i normalnych, w wyniku czego dzieci są znacznie rzadziej cierpią na zaparcia lub biegunki. Zakażenia jelitowe są również niezwykle rzadkie u dzieci, które są karmione piersią jak mleko matki jest zawsze absolutnie aseptyczne i sterylne. Mleko mama nigdy nie jest zepsute i nie będzie pleśni.
 • Ponadto, dzięki mleku matki, kał niemowląt bardzo rzadko podrażnić delikatną skórę dziecka i pojawienie się tzw „pieluchy” skóry. Jednak ta funkcja ma zastosowanie tylko do dzieci, które nie otrzymują żadnego dodatkowego karmienia. Gdy dieta z pierwszych pokarmów stałych wprowadzono ta przewaga znika.
 • Karmienie piersią jest bardzo wygodna i nie wymaga żadnych kosztów siły mojej matki. Kobieta nie musi się gotować butelki do przygotowania mieszanki, aby kontrolować temperaturę. Karmiącej matki nigdy nie będą musiały stawić czoła sytuacji, w której trzeba przerwać chodzenie bo nadszedł czas, aby nakarmić dziecko, i miesza się z nie.
 • Jest to niemożliwe, nie mówiąc już o tym, że karmienie piersią wymaga absolutnie żadnych kosztów materialnych, z wyjątkiem, być może, zakup laktatora wymagane niektóre kobiety w pierwszym miesiącu laktacji.
 • Karmienie piersią jest nie tylko użyteczny dla dziecka, ale również ma pozytywny wpływ na zdrowie kobiet karmiących piersią. Ssanie piersi dziecko w ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu stymulować skurcze macicy wcześnie, a później pomaga kobietę do powrotu do swojego dawnego wagi. Karmiące piersią każdego miesiąca stracił około 500 gramów, bez diety i ćwiczeń fizycznych.

Jeżeli pomimo tych wszystkich faktów, kobiety coraz częściej myśli: „Nie chcę karmić piersią” byłaby zainteresowana wiedzieć, jakie są zalety sztucznego karmienia. Nic więc dziwnego, że to jest dość popularne.

 • Dzieciak, który dostaje sztuczne mleko formułę, doświadczając głodu znacznie mniej niż okruchy są karmione piersią. Powód jest bardzo prosty. Prawie wszystkie żywność dla niemowląt wykonana jest na bazie mleka krowiego suchej. Kazeina, która jest częścią mleka krowiego, powstaje w żołądku dziecka w dużych bryłach na trawienie które zajmuje dużo więcej czasu niż w mleku matki.
 • W przeciwieństwie do matki, które karmione piersią dziecko, kobietę, która nie chce karmić piersią, i dał pierwszeństwo mieszanin, zawsze wie dokładnie, ile żywności spożywane jej Pipsqueak. Jednak tutaj trzeba zachować ostrożność i nie będzie prowadzony przez standard norm żywnościowych dla dziecka w określonym wieku, a ona potrzebuje dziecko. Bardzo często dzieci, które są karmione butelką, są otyłe, jako matka, martwi się, że dziecko zjada mniej niż powinien, w wyniku objadać go.
 • Matek, które nie są karmione piersią mają znacznie większą swobodę i mobilność. Kobieta może iść na zakupy, pójść do odwiedzenia albo nawet iść w podróży służbowej – w przypadku braku jej dziecka może karmić tata lub babcia.
 • Inny wielki, jeśli nie najważniejszym, zaletą jest to, że karmienie sztuczne może karmić dziecko i tata. Pozwala Papież wziąć czynny udział w opiece nad dzieckiem od urodzenia, co pozytywnie wpływa na połączenie emocjonalne Papieża i dziecka.
 • Ponadto, do pielęgnacji okruchy mogą obejmować starszych dzieci. Co do zasady, w tych rodzinach, w których rodzice starszych dzieci są przyciągane przez silniejsze niż pielęgnacji noworodka, znacznie rzadziej zdarzają się przypadki zazdrości dziecięcej. Należy jednak pamiętać, że pomoc powinna być ściśle na zasadzie dobrowolności, co powoduje, że dziecko coś zrobić, tym bardziej prawdopodobne będzie osiągnąć dokładnie odwrotny skutek.
 • Kobieta karmi dziecko sztucznie, ma dużo więcej możliwości, aby odpocząć i opamięta po urodzeniu. Nie musiała wstawać w nocy do karmienia dziecka – dla niej, może to zrobić tatusia dziecka. Ponadto ciało kobiety ma potrzeby poświęcać swoją energię, już wyczerpanych zapasów w produkcji mleka matki.
 • Jeśli kobieta karmi piersią, może ona stać się nosić takie ubrania, co lubi, a nie jeden, w którym zostanie on wygodny do pasz. Oczywiście, w okresie karmienia piersią może również pozwolić sobie nosić ładne ubrania, ale wszystko dokładnie trzeba ograniczyć wybór w pierwszej kolejności, przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy jest to możliwe w te ubrania szybko dać dziecku pierś.
 • Jeśli mówimy o wolności wyboru, nie wspominając o wybór metod antykoncepcyjnych. Kobieta, która nie jest pielęgniarstwo mama może sobie pozwolić, aby wybrać dowolne środki z szerokim zakresie, bez martwienia się o jak to wpłynie na zdrowie dziecka.
 • Kobieta, która nie karmi piersią, nie muszą być zgodne z każdej diety. Jeśli tylko młoda matka nie rozwiąże przejść na dietę, aby pozbyć się nagromadzonych podczas ciąży nadwagi.
 • Butelka do karmienia w miejscach publicznych, nie powoduje żadnych kłopotów, mama nie musiała patrzeć na to zaciszne, ukryte przed wzrokiem ciekawskich w miejscu, a po karmieniu prowadzenie właściwego rodzaju odzieży.
 • Kobieta, która decyduje się nie karmić piersią, jest o wiele szybciej można wrócić do normalnego życia seksualnego. Wynika to z faktu, że hormony są nie matka pielęgniarstwa odradza się znacznie szybciej i nie wykazuje takich objawów doświadczanych przez kobiety karmiące, na przykład: suchość pochwy lub spontaniczne uwalnianie mleka z piersi podczas seksu.

Jak zatrzymać laktację?

Więc znasz wszystkie wady i zalety, należy rozważyć je i postanowił: „Nie chcę karmić piersią” Jednak pojawienie się laktacji poporodowej – to proces nieunikniony, a do kobiety, aby zatrzymać jej zadanie najbardziej szybko i bezboleśnie uniknąć mastitis. Za to matka powinna wiedzieć dokładnie to, co należy się spodziewać.

 • Nawet jeśli nigdy od narodzin dziecka nie wprowadził go do piersi, na trzecim – piąty dzień będzie mleko. Niestety, nawet biorąc leki, które hamują laktację, nie może całkowicie zapobiec wygląd mleka.
 • Jeśli mleko jest produkowane w dużych ilościach, że piersi mogą stać się trudne i bolesne, mogą pojawić się rumienić.
 • Jednak w przypadku braku przywiązania dziecka do jej laktacji piersi stopniowo tłumione. Do zniknięcia nieprzyjemnych doznań może trwać od jednego do dwóch tygodni.
 • Całkowity zanik zaprzestaniu karmienia piersią i mleka wyrzutu z naciskiem na sutek nastąpi w ciągu około trzech miesięcy.

Jeśli nie przeszkadzają w procesie wymierania laktacji i pozwolić rzeczy według własnego rytmu, szansa jest duża, że ​​młoda mama w obliczu takiej nieprzyjemnej choroby, takie jak zapalenie sutka. W celu ułatwienia jak najwięcej w tym okresie kobieta powinna przestrzegać następujących prostych zasad.

 • Jeśli jesteś zdecydowany, aby zatrzymać karmienia piersią, należy jak najszybciej zatrzymać laktację. Najbardziej bezpieczny sposób naśladując naturalną blaknięciu procesu laktacji.
 • Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni biustonosz. Z jednej strony, to nie powinno być zbyt luźne i pozwalają piersi powiesić, a z drugiej strony, nie należy naciskać zbyt mocno. Ważne jest, aby nosić biustonosz cały czas, bez konieczności wyjmowania go nawet w nocy. Pomaga to zwiększyć zachowanie kobiecego kształtu piersi. Bandażowanie piersi w każdym razie nic nie jest niemożliwe, gdyż jest to bezpośrednia droga do wystąpienia mastitis.
 • Ważne jest, aby regularnie wyrazić nadmiar mleka. Kobieta może wyrazić obie ręce i laktatora. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że jeśli jest to pierwsze dziecko, najprawdopodobniej nie są w stanie skutecznie wyrazić ręce mleka, więc ma to sens, aby przed zakupem laktatora.
  W pierwszym tygodniu od pompowania mogą być potrzebne bardzo często, średnio raz na dwie godziny. I pamiętaj – w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby wyrazić w pełni dostępne w mleku matki, ponieważ spowoduje to stymulację produkcji mleka i laktacji nawet więcej. Konieczne jest, aby wyrazić tylko na tyle, aby stracił nieprzyjemne uczucie sytości. Jeśli przed przelewanie wziąć ciepły prysznic lub gorący kompres do zrobienia, przyczyni się do bardziej efektywnego i szybko zlać nadmiar mleka.
 • Jeśli kobieta przeżywa silny ból, złagodzić jej stan pomogą piersią zimne okłady. Do tych celów można używać lodu, ampułko-do worka i zawinięte w tkaniny.
 • Dla złagodzenia bólu kobieta może wziąć paracetamol lub ibuprofen zawierających narkotyki. Zanim jednak bezwzględnie skonsultować się z lekarzem, aplikacja jak niektóre leki przeciwbólowe mogą powodować opóźnień krwotoku poporodowego.
 • Jeśli kobieta znaleziona w wyglądzie pieczęci klatki piersiowej, jest również pilna potrzeba, aby zobaczyć się z lekarzem, ponieważ najprawdopodobniej to lactostasis które mogą spowodować ropne zapalenie sutka, wymagające interwencji chirurgicznej.
 • Również kobiety mogą łagodzić stan starą krajową drogę. Biustonosz jest konieczne, aby umieścić świeże liście kapusty, zmieniając je co około dwie godziny. Zbyt wiele kobiet zauważyć znaczną ulgę wyprzedzeniem.
 • Wiele matek zatrzymać laktację pomógł napar z mięty, pietruszki i szałwii. Aby to się wymienione składniki w równych proporcjach, ścięcie ich i przesłanie wrzącą wodę w ilości 100 g wody na pół łyżeczki mieszanki ziół. Strome przez jedną godzinę, po czym szczep przez gazę i napojów wlew 200 gram przed każdym posiłkiem, ale co najmniej 5 razy dziennie. Z reguły efektem infuzji pojawia się już po 12 godzinach.

„Ja – mama i tak dobrze!”

Podsumowując, chciałbym wspomnieć tylko niektóre z psychologicznych aspektów związanych z tych kobiet, które decydują się na sztuczne karmienie.
Jeśli masz najmniejszej wątpliwości co do tego, że nie chcesz karmić piersią, spróbuj przynajmniej jakiś czas, aby utrzymać laktację poprzez mleko laktator. To daje szansę na wznowienie piersią. Jeśli upewnisz się, że to nie jest dla ciebie, zawsze można zatrzymać laktację.

Jeśli pierwotnie zaplanował karmić piersią, ale po urodzeniu okazało się, że nie można karmić dziecko dla niektórych – lub medycznych powodów, chyba że biorą leki przeciwwskazane u piersią, spróbuj karmić dziecko butelką wyrażonej mleka.

Zazwyczaj w takich sytuacjach, młoda matka przeżywa silny. Ona na pewno potrzebują pomocy i wsparcia dla rdzennych mieszkańców. Ponadto, bardzo użyteczne mogą być spełnione z konsultantem na karmienie piersią, aby pomóc moja matka zrozumieć sytuację i uwierzyć w siebie.

Jeśli przyjechałeś do świadomie i całkowicie niezależnie z ideą: „Nie chcę, by karmić piersią,” Nie pozwól nikomu wątpić w poprawność i zasadność swojej pozycji. Pamiętaj, że to jest dziecko i tylko twoja, że jesteś odpowiedzialny za jego dobro, i że wiesz, co jest najlepsze dla Twojego dziecka.
Bądź stanowczy w swojej decyzji, nigdy usprawiedliwiać i starają się grzecznie, ale stanowczo zniechęcić taką rozmowę w zarodku.

Ogromna liczba dzieci dorastał jedzenia sztucznych mieszanek. Oraz fakt, że nie dać dziecku pierś, to nie znaczy, że nie da mu swoją miłość.

load...