Naucz swoje dziecko, aby wyrazić swoje uczucia

Radość lub smutek, boli lub przyjemność, miłość i niechęć – uczucia i emocje doświadczane przez dziecko, jak silna i zróżnicowana, jak dorosły, ale nie zawsze jest w stanie wyrazić je prawidłowo.

load...

Większość noworodków relacji z matką pokazano w widokach. Dziecko miga, przesuwa ramiona, otwiera usta, matka mówi mu także schorzenia, mówi cicho melodyjne piosenki, i tak dalej. D. Głównym punktem komunikacji w tym okresie karmienia, więc ważne jest karmienie piersią przyczynia się do powstania głębokiej emocjonalnej więzi między matką a dzieckiem.

Nawet Darwin zauważył, że język emocji skupia kraje i narody, niezależnie od ich historii, tradycji i kultury. Dziecko z natury dąży do komunikowania się w tym języku, ale nie zawsze to zrobić, a ten problem może nawiedzać go w nadchodzących latach w przyszłości mieć negatywny wpływ na jego psychikę. Dlatego bardzo ważne jest, aby rodzice i wszyscy dorośli, którzy go otaczają, pomóc dziecku nauczyć się rozumieć i wyrażać swoje uczucia i emocje, zarówno pozytywne jak i negatywne. Począwszy od 3 miesięcy od urodzenia, można odwiedzić z dzieckiem centrów rozwoju wczesnego dzieciństwa. Centrum będzie pomóc oszołomienie dorosnąć zdrowe i szczęśliwe!

Noworodek na zdolność do wyrażania tego, co czuje, jest bezpośrednio zależne od jego przetrwania. Podstawowe emocje on ma dwa – ból i przyjemność. Kiedy dziecko czuje żadnych obaw – głód, zimno, ból, natychmiast daje znać o to płacze. Mama lub ktoś z dorosłych w odpowiedzi na jego sygnał, aby wyeliminować przyczynę nieprzyjemnego odczucia, a dziecko uspokaja się natychmiast. Jeśli nie widzi pożądanej reakcji w odpowiedzi na ich żądania, jego wołanie o pomoc staje się coraz bardziej natarczywy. I opiera się na tym, tak jak są postrzegane przez swoich wymagań, spotkać je lub zignorować, odrzucić lub cheer, dziecko zbuduje inne, bardziej złożone sygnały emocjonalne. Ich różnorodność i zdolność do wyrażania uczuć rośnie wraz z nim. Za jeden i pół miesiąca, dziecko zaczyna się uśmiechać po raz pierwszy świadomie, a do czterech lub pięciu – aby pokazać swoje niezadowolenie rozdrażniony krzyk lub zły przeraźliwe krzyki.

Dlatego, aby zastąpić ogólny stan pobudzenia, charakterystyczny czas noworodka niepokój stopniowo się coraz bardziej konkretne i celowe reakcji, w zależności od różnych emocji testowych. Tutaj, wpływ rodziców i innych dorosłych jest szczególnie ważne z punktu widzenia dziecka jak ocenia ich doświadczenia, a co za tym idzie, dla rozwoju ich skłonności do wyrażania lub tłumić. Zwykle dorośli chętnie dzielić swoje uczucia na pozytywne – radość, zadowolenie, miłość, wdzięczność – i zachęcił ich objawy, jak i negatywne – gniew, zawiść, zazdrość – że, ​​przeciwnie, spotkał się z wyraźnym niezadowoleniem. Jednak taka ocena jest typowa dla dorosłych i tylko dla nich, jak dziecko sobie nie jest w stanie nawet zobaczyć swoje uczucia z etycznego punktu widzenia, po prostu wyraża! W tym – jego pierwszy test stosunków ze światem zewnętrznym, tak jak dziecko pozwolono wyrazić to, co czuje, zależy od jego rozwoju psychicznego. W niektórych przypadkach, dorośli nie tylko stara się tłumić swoje negatywne emocje, ale również boczyć na zbyt szorstki wyświetlanie pozytywny, zmuszając w ten sposób dziecku uwierzyć, że ten ostatni nie jest całkiem do przyjęcia. Jest to niewybaczalny błąd! emocje dziecka w żadnym wypadku nie powinny być zniesione, a wyśmiewany, lub może być skazany. W rezultacie może się okazać, że rozpocznie się ukryć swoje uczucia, zobowiązując się na wyraźnym nadużyciem.

load...

Obecnie można znaleźć wiele literatury na temat psychologii wychowania dziecka w rodzinie. Nie myśl, że twoje dziecko jest jeszcze zbyt małe. Edukacja powinna zaczynać się od pierwszych dni po urodzeniu. Dziecko potrzebuje ciągłej uwagi do matek, powinien poczuć jej ciepło, jej zapach, jej miłość, ale jednocześnie należy pamiętać, że bezgraniczna, ślepa miłość może pielęgnować swoje dziecko od despoty. Aby móc kochać dziecko – oznacza to dużo myślenia, wiele doświadczeń, poszukiwania, rezygnacji wzory sidła, przyzwyczajeń i uprzedzeń. Bycie rodzicem – jest nauczyć się kochać i szanować siebie.

load...