Naturalny poród po cesarskim

Czy może być porodu po cięciu cesarskim? To pytanie dręczy sporo kobiet, których pierwsze dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie. A większość z tych kobiet skarżą się, że lekarz – ginekolog, który obserwuje i uparcie twierdzi, że czas dostawy odbywa się przez cesarskie cięcie.

load...

A oni motywują swoją decyzję bardzo razmyvchato – bo pierwsza ciąża zakończyła się w cięciu cesarskim. Co więcej, praktyka ta jest dość popularny – prawie wszystkie kliniki jest praktykowane. Ponadto, po drugiej ciąży, lekarze zaczynają agitować na rzecz sterylizacji kobiety. Motywują one zalecenie, że trzecia ciąża ze względu na zły stan blizny macicy jest bardzo niebezpieczne nie tylko dla życia płodu, ale także dla życia matki.

Jednak w ostatnich latach poglądy położników – ginekolodzy w tej kwestii nie zmieniło się radykalnie. I pomimo faktu, że nadal istnieją przypadki, w których następujące dostawy powinny być również przeprowadzone po cięciu cesarskim cięciu cesarskim, stały się one znacznie mniejsze. Jednak coraz więcej lekarzy wolą dać tym kobietom szansę na dziecko środkami naturalnymi – ściśle mówiąc, podczas całego okresu ciąży lekarze systematycznie przygotować ciężarną kobietę do naturalnego porodu.

Kiedy cesarskie cięcie nie da się uniknąć?

Przed rozmową o tym, czy po urodzeniu naturalnie cesarskiego cięcia może być, musimy zrozumieć, w jakich przypadkach jest to absolutnie niemożliwe. Przypadki te obejmują:

  • Cech anatomicznych kobiet

Co do zasady, najczęściej powtarzane cesarskie cięcie jest wykonywane do tych kobiet, które mają specyficzne cechy struktury anatomicznej ciała. To właśnie te cechy anatomiczne było powodem, że poprzednia ciąża zakończyła się w cięciu cesarskim. Najczęściej te cechy anatomiczne jest wyjątkowo wąska miednica kobieta, która nie pozwala dziecku przejść przez kanał rodny.

load...

Ponadto często występują somatycznych anatomicznych – przykład ciężkie uszkodzenie urazowe mózgu, miopatię w wysokim stopniu, częściowe oderwanie siatkówki, w skrócie, wszystkie te warunki, które eliminują możliwość okresu łożyskowo w dół. Niestety, warunki te są praktycznie nigdy nie odbyła nawet z upływem czasu, a zatem ścisłe wskazania do cięcia cesarskiego pozostają na całym kobiety wieku rozrodczym.

  • Polycyesis

Bardzo rzadko, ale nadal istnieją przypadki, gdy kobieta nosi ciąży mnogiej po raz pierwszy, a lekarze wykonać cesarskie cięcie. Ale również powtórzone ciąża jest wielokrotnością. W tej sytuacji, położnik – ginekolog, najprawdopodobniej jako przykład decyzja o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Po pierwsze, narodziny dwóch lub więcej dzieci wzrosło obciążenie blizny macicy. A po drugie, większość dzieci z ciąż mnogich mają małą masę, więc przejście przez kanał rodny może stać się dla nich bardzo poważny sprawdzian.

  • Stan blizny macicy

Pomimo faktu, że obecność blizny macicy z cięcia cesarskiego w sobie nie powinna być przeciwwskazaniem do porodu, bardzo dużo zależy od jego stanu. Lekarz za pomocą ultradźwięków powinien dokładnie ocenić stan blizny macicy z poprzedniego cięcia cesarskiego. I tylko wtedy, gdy jego stan pozwala rodzić naturalnie, lekarz tak zdecyduje. Inaczej uniknąć cesarskiego cięcia jest mało prawdopodobne, ponieważ naturalny poród może stać się zagrożeniem dla życia i zdrowia matki i dziecka.

Nawiasem mówiąc, bardzo dużo zależy od rodzaju blizny kobiety – podłużna blizna jedyną opcją dostawy w kolejnych ciążach – powtórzyć cesarskiego cięcia. Ponadto, jeśli przerwa między ciąż było mniej niż dwa lata lub gdy ciąża była poprzedzona przez wielokrotne poronienia lub aborcji, szanse na naturalny poród będzie również minimalne. Wynika to z faktu, że ze względu na blizny łyżeczkowanie chirurgicznej jest znacznie cieńsza.

  • Trzecia ciąża

W przypadku, gdy nie jest to ciąża drugi i trzeci, a dwa zakończył poprzedni cesarskie cięcie, w prawie wszystkich przypadkach będzie możliwe tylko dostawa była przez cesarskie cięcie. Pomimo faktu, że posiadanie trzeciej cesarskie cięcie jest znacznie trudniejsze z technicznego punktu widzenia, niż naturalnego porodu, lekarze wolą nie ryzykować życia każdej kobiety, ani życie okruchów – niebezpieczeństwo dla nich jest zbyt duża.

Ponadto, powtarzane cesarskie cięcie jest często towarzyszy wielu różnych powikłań, w przeciwieństwie do pierwszego. I najczęściej uszkodzenia pęcherza moczowego i moczowodów. W rezultacie, rozwijające się zrosty w narządów miednicy – zrosty wpływa na niemal wszystkie narządy wewnętrzne. Ponadto często występują powikłania, takie jak zakrzepica, niedokrwistość. Wszystko to sprawia, że ​​naturalny poród jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka i kobiet.

Powtarzające cesarskie cięcie. Dobry czy zły?

Czasami kobiety dążą do powtórzenia cesarskim, ze strachu przed bólem podczas porodu naturalnego. Ale w rzeczywistości, cesarskie cięcie, pomimo faktu, że jest dobrze ugruntowana przez dziesięciolecia, na – wciąż niesie pewne ryzyko. A ciało kobiety w ciąży nie wpływa na najlepszą drogę.

Typowo, powtarzane raz cięcie trwa dłużej niż pierwszy. Tak więc, w znacznym stopniu zwiększa ryzyko wystąpienia obu niedotlenienie płodu i mózgowe okruchów, z powodu długotrwałego narażenia na działanie leków znieczulających. Ponadto cesarskie cięcie – jest zawsze pewna część ryzyka, które mogą zostać uszkodzone szyjki okruchy kręgosłupa.

Ponadto, nawet najbardziej nowoczesne metody znieczulenia, takie jak znieczulenia zewnątrzoponowego, nadal nie można się zgubić na żeńskiej organizmu – w większym lub mniejszym stopniu, ale mają wyraźny negatywny wpływ na organizm kobiety. Nie należy zapominać o tym, że cięcie cesarskie – chirurgia jamy brzusznej, co oznacza, że ​​z powodu problemów ze stawów, niekiedy bardzo poważne, a nikt nie jest odporny.

Dlatego lekarze – ginekolodzy i chirurdzy nie męczą się powtarzać chórem, że cesarskie cięcie jest dość poważne zagrożenie zarówno dla matki i dla dziecka. Dlatego sekcja ponownego cesarskie powinny być stosowane wyłącznie w przypadku, gdy istnieją wyraźne wskazania do podobnego sposobu dostawy. Lekarz powinien starannie rozważyć plusy i minusy, potencjalnych zagrożeń i oczekiwanych korzyści – i dopiero po tym czasie można podjąć właściwą decyzję.

Po tym wszystkim, zaletą naturalnego porodu jest oczywista – to jest droga do urodzenia naturze dostarczył. I jest mało prawdopodobne, ludzie będą mogli pochodzić z tego – coś lepszego. Tak, a proces odzyskiwania kobiecego ciała po porodzie naturalnym zajmuje znacznie mniej czasu niż po cięciu cesarskim. To samo odnosi się do karmienia piersią – w przypadku jego ustanowienia po cięciu cesarskim może potrzebować dużo więcej czasu i wysiłku niż po pochwę.

Co więc wybrać?

Tak, jak widzieliśmy, najlepszym rozwiązaniem dla ponownego użycia po cesarskiego cięcia są wciąż naturalny poród. Idealnie, przygotowanie do niej należy rozpocząć natychmiast po urodzeniu pierwszego dziecka przez cesarskie cięcie. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić lekarza – jest określenie co dokładnie był pierwszym wskazaniem do cięcia cesarskiego. To już opisano szereg przypadków, eliminując możliwość przeprowadzenia porodu po cięciu cesarskim.

W tej samej sprawie, jeśli przyczyną cesarskiego cięcia służył jako silny koniec zatrucia, przedwczesne odklejenie łożyska lub Previa niej – kobieta ma bardzo duże szanse, że poród pochwowy po cięciu cesarskim będzie możliwe.

Ponadto, nawet w ciągu pierwszych cesarskiego sekcji lekarzy – chirurgów musi zadbać, aby kobieta była w stanie urodzić swojego drugiego dziecka w sposób naturalny. Aby to zrobić, to jest bardzo ważne, aby znaleźć odpowiednią jakość szwów, a technika szew należy zwrócić szczególną uwagę.

Przy wypisie ze szpitala kobieta musi być koniecznie zwrócić na rękach ekstraktu w których szczegółowy sposób, metoda położnictwie, powody, które zmusiły lekarzy do uciekania się do cesarskiego cięcia, bardzo trakcie operacji – co było używane znieczulający, materiał nici i technikę szwów.

Pamiętaj, aby wykonać kopię wszystkich tych dokumentów i przechowywać go w domu, ze wszystkimi innymi ważnymi dokumentami. Pomoże to uchronić się przed sytuacją z utratą karty zdrowia – niestety, to się czasem zdarza. A nawet komputeryzacja ośrodków zdrowia nie będzie w stanie całkowicie wyeliminować możliwość.

Przy wypisie lekarz wyjaśni szczegółowo młodą matkę, jak powinna zachowywać się w okresie rehabilitacji, w celu uniknięcia ewentualnych komplikacji w przyszłości. A kobiety powinny ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń dla ujednolicony. Ponadto, w żadnym wypadku nie mogą być ignorowane wizyt profilaktycznych dla lekarzy – ginekologów – środek ten przyczyni się do określenia możliwych komplikacji w ich bardzo wczesnych etapach.

Również idealnie powinna być planowana kolejna ciąża. A nawet przed ciążą kobiety muszą udać się do lekarza – ginekologa i przejść badanie stanu macicy blizny. Istnieją dwa rodzaje takich badań – hysterography (badania x-szew) i histeroskopii (wspólne badania za pomocą specjalnej sondy). Z reguły takie badania byłyby odpowiednie nie wcześniej niż po upływie roku od cesarskiego cięcia.

W takim przypadku, jeśli odzyskanie ciała po porodzie zakończyła się normalnie, badanie macicy blizny ledwo widoczny. Pierwszą rzeczą, lekarz musi ustalić, że produkuje badania – to jaki rodzaj tkanki przeważa w uformowanym blizny. Idealnie, tkanina powinna być muskularna, ale nie łączy.

Ściśle mówiąc, jest to rok później, w trakcie badania już staje się oczywiste, blizny na macicy jego stanie, to w tym momencie jest całkowicie utworzony i jest mało prawdopodobne, aby zmienić swój status na całym świecie. Nawiasem mówiąc, to wyniki tych badań, w większości przypadków, odgrywają kluczową rolę w podejmowaniu decyzji lekarza o możliwości naturalnego porodu, ale nie wtórne cesarskiego cięcia.

Ciąża po cięciu cesarskim

Wiele matek zaczynają martwić się o stan swojego dziecka od dnia, gdy tylko dowiedzą się o ciąży. Co więcej, najczęściej strach – to, że rosnąca macica prędzej czy później pęknie na blizny. Jednak te obawy są całkowicie bezpodstawne – następna ciąża po cesarskim cięciu nie jest inna niż w poprzednim.

Jedynym warunkiem jest to, że kobieta powinna ściśle przestrzegać – to wczesna rejestracja w klinice przedporodowej, którzy regularnie uczęszczają na wszystkich regularnych badań lekarskich – ginekolog, spełnienia wszystkich jego zadań, porad i wskazówek. Bardzo miło byłoby, aby jak najszybciej znaleźć lekarza – ginekologa, który będzie następnie przyjęcia dostawy.

Co do zasady, lekarz będzie w całej ciąży uważnie monitorować stan blizny macicy jak za pomocą ultradźwięków lub za pomocą palpacyjne – badania ręcznego. Nawiasem mówiąc, jeśli kobieta palpacyjne macicy blizny przeżywa ból przy drugim porodzie po cesarskim naturalnie nie mogła być zliczane.

Jednak ostateczna decyzja o możliwości lub, wręcz przeciwnie, niemożność naturalnego porodu, lekarze wziąć 35 tygodni ciąży. Matki oczekującej ponownie powołać badania ultradźwiękowego w celu potwierdzenia żywotności blizny, właściwą pozycję płodu – podłużną oraz cephalic prezentacji. Ponadto, ważne jest, aby łożysko przodujące. W takim przypadku, jeżeli wszystkie wskaźniki są normalne i nie ma innych przeciwwskazań kobiety nie mają – lekarze zaczną przygotowywać przyszłych matek do naturalnego porodu.

Również bardzo ważny jest jeszcze jeden niuans – jak donoshen ciąża. Naturalny poród w takiej sytuacji może wystąpić tylko wtedy, gdy ciąża będzie donoszonych – więcej niż 37 tygodni, ale dziecko nie powinno być zbyt duże – ponad 4000 gramów. W przeciwnym razie, ryzyko jest znacznie zwiększona, a często zaczyna przekraczać oczekiwane korzyści.

Termin hospitalizacji w szpitalu położniczym

Ponadto, często pojawia się pytanie o dacie kobietę hospitalizowany w szpitalu położniczym, który planuje porodu po cięciu cesarskim. Bardzo częstą praktyką, kiedy kobieta w ciąży leżała na oddziale położniczym w góry, do jednego – dwa tygodnie przed przewidywaną datą porodu.

Co do zasady, to zachodzą następujące zdarzenia – o dniu przewidywanego terminu dostawy, lub nieco wcześniej, lekarze przebić pęcherz płodowy, a następnie zacznie sztucznie stymulować początek porodu. Cała procedura odbywa się w ciągu dnia, gdy wszyscy lekarze w swojej pracy. Lekarze wyjaśnić ich działania, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo matki i dziecka.

Jednak takie praktyki są nie tylko kibice, ale także zagorzali przeciwnicy. Uzasadniają swoje stanowisko, że sztuczne indukowanie porodu jest tylko jedno niebezpieczeństwo, ale zabójczy – pęknięcie macicy blizny. Rzeczywiście, w przypadku gdy nie jest sztuczne indukowanie porodu, szyjka macicy otwiera się gwałtownie i nierównomiernie. W tym samym przypadku, jeśli dostarczanie zaczyna naturalnie rozwarcie szyjki macicy następuje bardzo powoli, co znacznie zmniejsza obciążenie samej macicy.

Podczas naturalnego porodu jest ryzyko, że blizna wybuchnął niespodziewanie równy niemal do zera – każdy doświadczony lekarz będzie mógł obserwować w czasie zagrożenia i podjąć wszelkie niezbędne środki w tej sytuacji. Ściśle rzecz biorąc, wszystkie te dostawy powinny być prowadzone pod kontrolą trzykrotnie i dbałość o kondycję kobiety porodzie. Po obraniu przez łożysko, konieczne jest ręczne stan badanie blizny, oczywiście, w znieczuleniu ogólnym.

Wpływ na urodzeniu dziecka

Pomimo faktu, że w ostatnich latach coraz bardziej położników – ginekologów aktywne w promowaniu naturalne narodziny po cesarskiego cięcia, oczywiście pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań do tego, ale w rzeczywistości sytuacja nie jest tak dużo. I pomimo tego, że prawie wszystkie kobiety są gotowi przejść przez dłuższy okres regeneracji po drugiej cięcia cesarskiego przez wzgląd na pozbycie się bólu pracy, niewielu z nich myśli o tym, jak wpływa na dziecko lub inną drogę do narodzin.

Ale dla urodzenia dziecka – o wiele bardziej stresujące niż jego mama, ponieważ podczas przechodzenia dziecka przez kanał rodny, czuje się silny nacisk na kości czaszki. Jednak podczas narodzin dziecka przez cesarskie cięcie stresu nieporównanie więcej niż podczas naturalnego porodu. Po cesarskim dziecka w czasie do środowiska bardzo szybko, a nie stopniowo, jak powinno być normalne.

Mianowicie z powodu tej nagłej urodzeniu dziecka w organizmie – po prostu nie mają czasu, aby wypracować niezbędną ilość zwanego hormonem stresu. Celem tego hormonu – ułatwianie adaptacji ciała dziecka do środowiska. Dlatego prawie wszystkie dzieci urodzone przez cesarskie cięcie. Wskaźniki wszystkich procesów życiowych u tych dzieci osiągnąć swoje normalne poziomy aż do końca siódmy – dziesiątego tygodnia.

Myśl za siebie, decydować o sobie …

Jak można zobaczyć na własne oczy, naturalny poród jest nadal znacznie lepiej zarówno dla matki i dla dziecka. Jednakże, jak wspomniano powyżej, istnieje wiele kobiet, które istnieją wskazania do cięcia cesarskiego bezwzględne. Dla nich najlepszym rozwiązaniem, które nie zagraża życiu matki i dziecka będzie powtarzany cesarskiego cięcia.

Dlatego przyszła mama nie powinna dać rady, perswazji i nacisku ze strony kogoś innego – matek, krewnych, przyjaciół, jednym słowem wszystkich tych, którzy są bardzo, bardzo daleko od medycyny. Jedyną osobą, której opinia przyszła mama musi naprawdę słuchać – to położnik – ginekolog. Tylko lekarz może prawidłowo ocenić swoją kondycję organizmu, stan blizny macicy, zważyć plusy i minusy zarówno jedną jak i drugą drogę do narodzin dziecka.

A w każdym razie, nie ignoruj ​​pomocy położników – ginekologów. Niestety, często, mimo wysokiego poziomu współczesnej medycyny, wiele kobiet lekkomyślnie polegać na „może”. Aby to zrobić, nie jest wcale niemożliwe, ponieważ w przeciwnym razie bardzo wysokim ryzykiem wystąpienia różnych powikłań. I to właśnie od was zależy dobro swoich okruchów.

I pamiętaj, że w zasadzie, jeśli nie dostać się do porodu do niego w sposób, który chcesz, nie przejmuj się zbytnio. Po tym wszystkim, jak inaczej, ale nie swoją długo oczekiwaną pipsqueak czuć się mniej kochany i szczęśliwy. Więc cieszyć się dzieckiem bez naruszania bez szczególnej potrzeby!

load...