Naturalne i historycznych atrakcji stolicy Gruzji

Zawartość:

Tbilisi – niesamowite miasto! Harmonijnie historyczne centrum, tzw Stare Miasto i nowoczesne centrum, wiele sklepów i restauracji. A ona, a druga część miasta pełnego atrakcji. Aby poznać wszystkie uroki Tbilisi, potrzebuje co najmniej tydzień. A jeśli wziąć pod uwagę gruzińskiej gościnności długie spotkania w restauracjach, a następnie wizyta w tym mieście jest zapewnienie minimum 2 tygodnie.

load...

Zapoznanie się z miasta Tbilisi jest logiczne, aby rozpocząć od zabytkowego centrum miasta. Stare Miasto – unikalne miasto bajki. Następnie należy uruchomić w górę iw dół uliczki cegły, idąc wzdłuż której stale podziwiać ruiny twierdzy, kościoły, pałace. Na tych ulicach artyści i rzemieślnicy sprzedają swoje kreacje. W centrum Starego Miasta znajduje się meczet, synagoga i Apostolski Kościół Ormiański.


Powrót do spisu treści

Świątynie i kościoły na Starym Mieście

Jedną z najważniejszych atrakcji Tbilisi – ruiny świątyni Metekhi, zbudowany w XII wieku. Historia świątyni nie jest łatwe. Jego wielokrotnie niszczone Mongołów, Persów. I za każdym razem ponownie wzniesiony i odrestaurowany. Dziś małe pozostałości świątyni: kwadratowy budynek z cegły z górujący okrągłej wieży w centrum. Wcześniej istniała świątynia i klasztor i zamek. A on stał na miejscu pochówku pierwszego męczennika gruzińskiego nazwie Shushanik Ranskiy. Jej mąż zginął w 5 wieku.

Innym ważnym miejscem w okolicy – obecna katedra Sioni lub Zion. Katedra została zbudowana w XII wieku, zniszczony i odbudowany kilka razy. Dziś jest skromnym wyglądzie domu bez żadnych ozdób, ale w rzeczywistości jest to katedra, siedziba Katoliksa. Ponadto, nie jest utrzymywane bardzo ważne dla Gruzinów relikwią – krzyżem św Nino zatwierdzającej chrześcijaństwa na tej ziemi.

load...

Wyjątkowe miejsce jest kościół NMP, która dziś nazywa się Kościołem Anczischati. I co ciekawe, ten kościół, który został zbudowany w VI wieku i działa do dziś. Ciekawe kościół i jego architektura nie jest specyficzna dla tego celu budynkach – bazylika trójnawowa.

Najnowocześniejszy, najwspanialsza, najpiękniejsza katedra w Gruzji jest katedra Sameba. Zbudowany w 2004 roku z darowizn od osób fizycznych, katedra ma wysokość 78 metrów i może pomieścić do 15 000 osób. Świątynia jest widoczna z każdego punktu Tbilisi, zwłaszcza w nocy, kiedy światła włączyć.


Powrót do spisu treści

Góra Mtatsminda i Twierdza Narikala: zabytków

Po obejrzeniu zabytków Starego Miasta, wspiąć się na świętą górę Mtatsminda, lepiej znany jako Mount Dawida. Z góry roztacza się przepiękny widok na miasto. Na wzgórzu znajduje się na wieżę telewizyjną (ma wysokość 274 metrów i nietypowej formie – lufy oraz dwóch „zapasowych”), budynku stacji kolejki linowej, małego kościoła cmentarzu św Dawida, gdzie są pochowani wybitne postacie kraju.

Jednak najbardziej interesującą rzeczą w górach Dawida – twierdzę Narikala. Mieszkańcy Tbilisi ze szczególnym podziwem należą do tych ruin i kochające serce miasta nazwał je . Twierdza została zbudowana w tym samym czasie, kiedy miasto Tbilisi, w IV wieku powstała. Z biegiem czasu, możemy dokończyć budowę twierdzy, poprawiły się, ale trzęsienie ziemi w 1827 roku cierpiała. Od tamtej pory z niego były tylko ruiny i kościół św Mikołaja, który w latach 90. Został przebudowany i obecnie jest on ważny.


Powrót do spisu treści

Siarka Wanny Tbilisi

Duża liczba gorących źródeł siarkowych dało podstawę do budowy łaźni siarki w tych miejscach, w XVII-XIX w. Jednak w dawnych czasach było to nie tylko i nie tyle miejsce, gdzie ludzie przychodzą do mycia, a miejsce, gdzie usiadł na pogawędkę w długie wieczory, w miejscu, gdzie swat ułożone oblubienicę, które zostały podane kolacje.

Dzisiaj, na Starym Mieście są kąpiele siarkowe 7, te, które powstały wiele lat temu. Wszystkie z nich są zbudowane w stylu orientalnym. Najpiękniejsza kąpiel jest uważany za pokój Orbelianskaya dzięki jego minaretów, wskazał fasada z niebieskimi płytkami. Wewnątrz, ściany zdobią mozaiki kąpieli.

Nowoczesne baseny są kąpiele siarkowe z siarkowodoru, prysznic, masaż cokołach wykonanych z kamienia. Kąpiele siarkowe – ulubione miejsce nie tylko turyści, ale także mieszkańcy, bo są bardzo dobre dla zdrowia. Uważa się, że piękno kobiet i młodzieży zależy od prawidłowości odwiedzenie kąpiele siarkowe.


Powrót do spisu treści

Nowoczesna część miasta: muzea, teatry Tbilisi

Nie mniej atrakcyjne zabytki znajdują się w młodszej części miasta. Zasadniczo są one zlokalizowane, a drugi w pobliżu alei Rustaveli. Rustaveli Avenue – centralna ulica miasta. To mieści się kawiarnia, restauracje, hotele, kina. Codzienne życie na ulicy długości około 1,5 km.

Z jednej strony jest to obszar od Liberty Avenue – to centralny obszar miasta. Na Placu Wolności jest budynek administracyjny, Bank of miasta i Statuę Wolności. Wszystkie ważne wydarzenia w kraju i miasta są na tym placu. Z drugiej strony zamyka aleję Rustaveli kwadratowy.

Jeśli chcesz zapoznać się z Gruzji nie powierzchownie, a następnie należy odwiedzić Muzeum Narodowe Gruzji. W muzeum jest repozytorium kaukaskich wartości kultury. Kultura, która jest znana jako bardzo bogata. Muzeum Narodowe prezentuje naczynia metali szlachetnych, ozdobione kamieniami szlachetnymi, monet, biżuterii, dywanów, odzieży, wyrobów rzemieślniczych. Wiele z eksponatów pochodzą z V-VII wieku. Szczególną uwagę należy zwrócić, a budynek muzeum, zaprojektowane w stylu starogruzinskom.

Nie mniej interesujące jest Muzeum Sztuki Gruzji. A eksponaty w muzeum nie są mniej wartościowe. Złoty krzyż królowej Tamary, ozdobione perłami, rubinami i szmaragdami, coś warte! Muzeum prezentuje także najstarszych gruzińskie ikony, złote ozdoby, obrazy na całym świecie, w tym naszych mistrzów (Aivazovsky, Repin, Surikov, Sierow, Vasnetsov).

Miłego wieczoru może być w Teatrze Opery i Baletu. Budynek teatru z łukami, wieżyczki i pięknymi witrażami jest klejnotem Rustaveli Avenue. Nie mniej piękne i Teatr Shota Rustaveli. Jest wykonana w innej, nowoczesnej konstrukcji. Fasada odzwierciedlał okna, a ściany ozdobione są fantazyjne obrazy arlekin, chimer, hurysami. W Tbilisi i Polski Teatr Dramatyczny imienia Griboyedov, który niedawno skończył 160 lat.


Powrót do spisu treści

Atrakcje przyrodnicze Tbilisi

Najbardziej ulubionym naturalnym gmina mieszkańców Tbilisi Turtle Lake, zawdzięcza swoją nazwę, ponieważ nie ma czasu żółwie vodivshimsya. Jezioro znajduje się na wysokości 800 metrów, w odległości nieco ponad 3 km od miasta. Jezioro znajduje się w lasach wokół niego zorganizowana plaża z kawiarni letnich, salony, place zabaw dla dzieci. Jezioro jest zasilane przez strumienie górskie stale, więc woda jest czysta. Jezioro można dojechać kolejką linową, podziwiając panoramę miasta.

Innym ulubionym naturalnym miejscem dla mieszkańców i turystów jest Ogród Botaniczny, położony w pobliżu twierdzy Narikala. Ogród Botaniczny ma swoje korzenie w odległej 1625 roku, kiedy był mały park na spacery. Z biegiem czasu, Ogród Botaniczny został przekształcony i rosła. Obecnie jest to duży obszar (130 ha), z wiecznie zielonych roślin z całego świata (ponad 3500 gatunków, w tym 700 gatunków rodzimych roślin), a kolekcja ciągle rośnie. Natychmiast czysta rzeka z trzech dużych mostów, w pobliżu jednego z nich spokojnie hałaśliwe 42-metrowy wodospad.

Ogród Botaniczny jest tak zadbane i piękne, że istnieje tak wiele ciekawych roślin, które niepostrzeżenie latające dni. Rozważmy ten fakt przy planowaniu swojego czasu.

Po spędzeniu trochę czasu w Tbilisi, nie tylko zanurzyć się w historii Gruzji, ale także cieszyć się pięknem miasta i gościnność i życzliwość mieszkańców.

load...