Naturalne antyoksydanty w celu ochrony zdrowia

Każdego roku jest bycie coraz częściej mówi się o złym środowisku, słaba jakość żywności, złe wybory stylu życia. A w tych rozmowach coraz częściej kierowane do wyrażenia takie jak przeciwutleniacze. Jeszcze kilka lat temu takie określenie znał tylko do specjalisty. Dziś lekarze są znane naturalne przeciwutleniacze i chemicznie syntetyzowane.

load...

Po raz pierwszy stosowanie antyoksydantów w medycynie zaczął mówić radzieckich lekarzy. Zaczęli wykorzystywać je w leczeniu różnych chorób układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego, a także raka. Co więcej, jest bardzo skuteczny przeciwutleniacze normalizacji procesy metaboliczne w organizmie, a pomoc dla prawidłowej pracy wszystkich komórkach organizmu, – struktury kontroli i działanie membrany.

Zasada działania przeciwutleniaczy

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest mówić o tym, jak praca idzie na przeciwutleniacze. Słowo „przeciwutleniacz” jest tłumaczone jako „przeciwutleniacz”. I dała nazwę tych substancji nie jest przypadkowa, ponieważ są one w dużej mierze zawieszone procesy utleniania w organizmie. I był to utlenianie jest jednym z najważniejszych procesów destrukcyjnych w przyrodzie, co prowadzi do zniszczenia. W tym przypadku – zniszczenie ludzkiego ciała. Pamiętaj, że tego utleniania? To prawda – to rdzewienie żelaza i pieczenie i gnijące substancje.

Ale nie od razu spisać na procesy utleniania w ujemnym. Ponieważ umożliwia utlenianie naszego organizmu do otrzymywania energii życiowej do niego. Głównymi źródłami energii – węglowodany i tłuszcze – wraz z pożywieniem dostają się do organizmu człowieka. W komórkach tych procesów utleniania i produkcji energii. Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób odbywa się ten proces, wyobraźmy sobie konwencjonalny piekarnik. Spalamy paliwo, ale się światło i ciepło.

To jest ta sama zasada utlenianie różnych składników odżywczych ma miejsce w komórkach, które utrzymuje optymalną temperaturę ciała, tworząc dwutlenek węgla i wodę. Procesy utleniania przekształca kwasy żółciowe, steroidy, aminokwasów. W przypadku, gdy człowiek, a wchodzi obce substancje szkodliwe, są one również unieszkodliwiane poprzez utlenianie. Zjawisko to nazywane jest również oddychanie komórkowe.

load...

W niektórych przypadkach organizm może mieć wpływ negatywnych czynników takich jak:

 • Nadużywanie alkoholu, palenie papierosów.
 • Zastosowanie produktów zawierających środki barwiące i środki konserwujące.
 • Niekorzystne warunki środowiskowe, skutki promieniowania.

Może to prowadzić do takiej patologii postaci przesunięcia równowagi w kierunku zwiększenia maksymalnego utleniania i wolne rodniki. W konsekwencji, komórka traci swoją skuteczność pracy – istnieje wiele różnych chorób, a proces starzenia zaczyna postępować znacznie szybciej.

Odmiany przeciwutleniaczy

Lekarze Istnieją dwa podstawowe rodzaje przeciwutleniaczy – witaminy i enzymy:

 • Enzymy

Działanie enzymów jest przekształcenie wolnych rodników w nadtlenek wodoru, który jest znacznie mniej agresywne. Organizm rozszczepia nadtlenkiem wodoru itd niezbędne do jego normalnego działania wody i tlenu.

 • Witaminy

Witaminy także działają na innej zasadzie. Zapobiegają one tworzeniu się wolnych rodników sama. Dzieje się tak ze względu na fakt, że witaminy są pozbawione reszt potrzebują one energię, tak że utrudnione przez całą reakcję łańcuchową. Najbardziej skuteczne witaminy E, K, A, C, K Natura jest bardzo rozsądne, dostarcza tych witamin, wiele produktów spożywczych. I o kompleksy multiwitaminowe zapomnieć w żadnym wypadku nie może być – jeżeli moc jest niewystarczająca, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który pomoże wybrać najbardziej odpowiednie leki.

Kilka ciekawych faktów na temat przeciwutleniaczy

Do tej pory lekarze wiedzą ciekawych informacji na temat naturalnych przeciwutleniaczy. Z pewnością nasi czytelnicy będą zainteresowani wiedzieć o nich:

 1. Największą ilość przeciwutleniaczy znaleźć dzisiaj w niektórych jagód – Żurawiny, borówki, śliwki, czarnej porzeczki i jeżyny, ciemne winogrona w rośliny strączkowe – fasola, fasola, groch, orzechy – orzechy włoskie, pistacje, orzechy laskowe. Również nie wspomnieć, kasztany, rokitnika jagody, pomarańcze i wiśnie. Równa nich po prostu nie istnieją.
 2. Ilość spożytej karmy i ma bezpośredni wpływ na ilość wolnych rodników. W przypadku, gdy dana osoba jest stale spożywać więcej żywności niż jest to konieczne do jego ciała, wolne rodniki tworzą się w znacznie szybszym tempie niż zwykle. Można to wyjaśnić wzrost wolnych rodników w tym korpusie, w celu zawrócenia do duża ilość składników odżywczych musi pracować w trybie rozszerzonym.
 3. Optymalna równowaga przeciwutleniaczy w organizmie skutecznie zwalcza stany depresyjne – nawet z najbardziej ciężką depresję. Ponadto – sugerowano, że przeciwutleniacze mogą pomóc uporać się nawet z poważnych chorób, takich jak rak i choroby Alzheimera. Choć o tym mówić bezpieczny jest nadal niemożliwe.
 4. Aby przeciwutleniacze miały największy wpływ, muszą być „zbiorowy” pracy. Niestety, żaden sztucznie syntetyzowane medycyna nie jest w stanie dokładnie powtórzyć grupę, która tworzy sama natura. Dlatego ważne jest, aby dokładnie monitorować prawidłową i zbilansowaną dietę.
 5. Obecnie wiadomo ponad tysiąc różnych rodzajów wolnych rodników. A naukowcy ciągle odkrywają coraz to nowe gatunki. I prawie wszystkie znane antyoksydanty walczą bardzo, bardzo udany. Dlatego ważne jest ich rola w organizmie człowieka.
 6. Naturalne antyoksydanty są niezbędne dla wszystkich ludzi bez wyjątku. Ale oni są najbardziej przydatne dla mieszkańców dużych miast, gdzie powietrze jest zanieczyszczone bardzo dużo. Kolejna kategoria ryzyka – osób regularnie przyjmujących duże obciążenie fizyczne.
 7. Natura dostarcza własny system do zwalczania rodniki. I kilka pierwszych lat życia to działa bez zarzutu i bez przerw. Jednak z czasem, jej praca jest uciskanych pod wpływem niekorzystnych czynników, wspomniane już powyżej – środowisko, złych nawyków, substancji toksycznych. A ona potrzebuje pomocy, dalsze dostarczanie organizmowi przeciwutleniaczy.
 8. Nie tak dawno temu lekarze niezawodnie ustalono, że pali się może prowadzić do gwałtownego wzrostu w organizmie wolnych rodników. Dlatego ludzie, którzy mają do czynienia z żadnymi oparzenia – chemiczne, słoneczne, termiczne – wymaga dodatkowego spożycie przeciwutleniaczy.

Gdzie szukać antyoksydantów?

Mamy już wspomniano mimochodem, że naturalne przeciwutleniacze w żywności. Oczywiście, mając pochodzenia roślinnego. Większość przeciwutleniacze występujące w roślinach, które mają jasną pigmentację – takich jak jagody, buraki, bakłażan, czarnych winogron. Rośliny te są bardzo aktywne nie tylko zapobiega starzeniu się organizmu, ale również do rozwoju różnych chorób, w tym raka.

Nie mniej i przeciwutleniacze znalezione w sokach owocowych – powiedzmy, świeże. Pasteryzowane soki w dużym stopniu tracą cenne właściwości. Większość przeciwutleniacze znalezione w soku z owoców cytrusowych, a także winogron i granatu soki. Utleniaczem jest dobry sok z jabłek, sok z aronii – silny przeciwutleniacz, który może zwalczać komórki nowotworowe.

Ponadto duża ilość przeciwutleniaczy w zielonej herbacie, czerwonym winem i brandy. W niektórych przypadkach lekarze zalecają przy niewielkich ilości czerwonego wina i brandy. Zawierają one duże ilości kwasów organicznych, pektyny, witamin, minerałów, węglowodanów i aminokwasów.

Warto wspomnieć o winie w sposób bardziej szczegółowy. Ma to wpływ na organizm Najkorzystniejszą – wystarczy, aby poradzić sobie ze stresem, normalizuje układu trawiennego, regulujące poziom cholesterolu i stabilizacji układu sercowo-naczyniowego. Ale należy pamiętać, że nadużywanie napojów alkoholowych, w żadnym wypadku nie może być – dzień można pić nie więcej niż 50 ml czerwonego wina lub 2 ml brandy.

Herbata jest bogata w przeciwutleniacze jest bardzo przydatna – flawonoidy. I bardziej korzystny jest zielona herbata. Ale jeśli nadal preferują czerń, należy pamiętać, że liście herbaty ma właściwości korzystne tylko w ciągu pierwszych kilku godzin. Dlatego lekarze zalecają pić świeżo zaparzonej herbaty. Nawiasem mówiąc, do zielonej herbaty – silny przeciwutleniacz – to nie ma zastosowania. Można pić i nie świeżo parzonej.

I nie pozbawiać uwaga jest dobrze znana wszystkim czosnek. Czosnek – jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy naturalnych, w stanie poradzić sobie z ogromną liczbą różnych chorób. Masz do czynienia z przeziębieniem? I wiesz, że podczas przeziębienia organizm produkuje ogromne ilości wolnych rodników? Czosnek i radzi sobie z nimi.

Zacząłeś problemy z układem sercowo-naczyniowym? A potem przyjść z pomocą czosnku. Lekarze zalecają codzienne stosowanie co najmniej dwa ząbki czosnku. Jest najbardziej użyteczne w surowej postaci. Jednakże, jeżeli osoba znajduje się żołądkowo – choroby przewodu pokarmowego, czosnku mogą być przetwarzane termicznie. Oczywiście, niewielka część przeciwutleniaczy straty, ale korzyści będą nadal znacznie wyższa.

Jak widać, przeciwutleniacz – prawdziwy pomocnik i obrońca ludzkiego ciała. Dlatego w żadnym wypadku nie powinny ignorować ten cenny dar natury. Chcesz jak zachować zdrowie i młodość długo, jak to możliwe?

load...