Natura Pomoc – kora dębu z poceniem

Zawartość:

Pocenie się – jest to jeden z najpoważniejszych problemów, czyhających na człowieka. I nic dziwnego – nadmierna ilość potu przynosi wiele kłopotów. Plamy na odzieży pod pachami, dłonie mokre, nieprzyjemny zapach stóp – nieprzyjemny perspektywa, prawda? Jeśli nadmierne pocenie się dłoni i stóp jest dość rzadkie, po pachy z sytuacji jest znacznie gorzej. Oczywiście, istnieje wiele różnych dezodoranty antyperspiracyjne, które obiecują natychmiastowe działanie. Jednak to nie zawsze tak się dzieje – pomimo smukłych szeregach dezodorantów na półce, wciąż pocenie się pod pachami. I tu jest wart leczy spróbować ludowe pocenie się pod pachami. Takie zabiegi nie są wystarczające. Ale dziś będziemy mówić o kory dębu.

load...

Kora dębu jest używany przez ludzi z pocenie się przez wiele stuleci – recept, jak mówią, sprawdzone. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem leczenia, należy odwiedzić lekarza. Dość rzadko, ale zdarzają się przypadki, gdy nadmierne pocenie się pod pachami jest spowodowane przez jeden lub innej choroby. Dopiero po tym jak zgoda lekarza może rozpocząć leczenie kory dębu.

Wywar z kory dębu

Jednym z najbardziej powszechnych narzędzi – wywar z kory dębu. Aby zrobić to, musisz pięć łyżki posiekanej kory dębu na litr wody i emaliowanym garnku. Kora dębu można przygotować samemu. Aby to zrobić, należy usunąć wierzchnią warstwę kory, położyć go na słońcu i pozostaw na kilka dni. Jeżeli pogoda jest słoneczne na zewnątrz, kora może być suszone w piecu podgrzanym do 200 ° C.

Jeśli perspektywa własnego zbioru kory nie jesteś zadowolony, możesz udać się w prostszy sposób – kupić skorupę w aptece. Koniecznie mielenia kory dębowej, umieścić pięć łyżek w emaliowanym garnku, wlać litr wody. Na małym ogniu, stale mieszając, doprowadzić do wrzenia bulion. Po tym, przykryć garnek i gotować przez 30 minut. Wyłączyć grzanie, owinąć garnek z grubym ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia przez dwie godziny.

Bulion powinien być szczep szmatą gaza, wlać do szklanej miski. Gdy rosół ostygnie, należy umieścić go w lodówce – w przeciwnym razie straci wszystkie swoje właściwości lecznicze. Nie gotować więcej niż jeden litr bulionu – można go używać tylko pierwsze trzy dni. Następnie, zmniejsza się sprawność obróbki kilkakrotnie – lepiej gotować świeże.

load...

Używane bulion w następujący sposób. W godzinach porannych, po prysznicu, opłukać pod pachami wywar z kory dębu. W ciągu dnia, spróbuj tak często, jak to możliwe, aby wytrzeć pach ten rosół. Jeśli masz szansę, spróbuj okres leczenia zrezygnować stosując dowolny dezodorant. Oczywiście, dla tych, którzy pracują, czy tak nie będzie łatwe. Niemniej jednak, że konieczne jest, aby zminimalizować stosowanie jakichkolwiek środków kosmetycznych.

Raz dziennie, aby płyny – dwa zwilżyć gazę, stosuje je do obszarów problemowych i pozostawić na pół godziny. Zmień ścierek, ponieważ są one suszenia. Najlepszą rzeczą do zrobienia przed pójściem do łóżka balsamów, ale można w dowolnym dogodnym dla Ciebie czasie.

Leczenie powinno trwać przez okres co najmniej jednego miesiąca. Chociaż, oczywiście, efekt można zauważyć znacznie wcześniej, ale leczenie jest w żadnym wypadku nie przestawaj. Inaczej pocenie się bardzo szybko wracać. Jak mówią, kto starał się ten przepis na siebie, problem nadmiernej potliwości znika przez około sześć miesięcy.


Pasta medyczne wykonane z kory dębu

W tym samym silne pocenie powinien spróbować bardziej radykalny sposób leczenia. Przez następne receptury trzeba 200 gramów suchej kory dębu, pięć łyżek dowolnego miodu, litr wody, szklanym pojemniku i emaliowane naczynia. Dębu starannie zmielić i dzieli się na dwie równe części.

Jedna część będzie można umieścić w garnku szkliwa, wlać litr wody i, stale mieszając, doprowadzić do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować do momentu, aż pół objętość wody gotuje dalej. Przykryć garnek, oczywiście, nie obejmują. Gdy woda zagotuje się, owinąć garnek ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia przez kilka godzin. Następnie szczep bulion ściereczką gazy i wlać do butelki, która musi być przechowywana wyłącznie w lodówce.

Druga część posiekaną kory dębu, umieścić w szklanej misce, dodać miód, wymieszać wszystko dokładnie – należy uzyskać jednorodną masę. Powinno także być przechowywane w zamkniętych pojemnikach i wyłącznie w lodówce, a nie więcej niż jednego tygodnia. Nawiasem mówiąc, uwaga – Bulion przechowywane dłużej niż trzy dni, więc trzeba przygotować jako podwójne.

Sam zabieg przeprowadzono w następujący sposób. W godzinach porannych, po prysznicu, opłukać pod pachami wywar z kory dębu i spróbuj przetrzeć skórę z tym wywarze przez cały dzień. Przed pójściem spać trzeba wziąć prysznic i umieścić na swojej skóry gęstej pasty miodu i kory dębu. Pozostawić pastę na pół godziny, a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą. Po tym, aby balsam – moczyć w bulionie dwa gazy i stosuje się pod pachami, przez 20 minut. Czas trwania tego leczenia – dwa tygodnie. Z reguły znika nawet najbardziej obfitym poceniem się.

Proszę pamiętać – to leczenie nadpotliwości jest bezwzględnie przeciwwskazane dla tych ludzi, którzy wcześniej przypadki reakcji alergicznych na miodzie lub innych produktów pszczelich. Ponadto – w każdym przypadku jest konieczne, aby przeprowadzić test. Aby to zrobić, należy zwrócić się do zakrętu łokciowego z niewielką ilością pasty i pozostawić na dwie godziny. Jeśli skóra staje się czerwona i nie będzie swędzieć, można rozpocząć leczenie nadpotliwości.


Kora dębu i sok z cytryny

Innym doskonałym sposobem leczenia nadpotliwości dąb, a raczej kory dębu – to rosół z sokiem z cytryny. Przygotowanie go jest prawie dokładnie tak, jak we wszystkich poprzednich recept. Umieścić w pojemniku szkliwa pięć łyżki posiekanej kory dębu, wlać pół litra wody, gotować przez 30 minut. Następnie przecedzić rosół za pomocą szmatki z gazy i ostudzić.

Wcisnąć sok z cytryny i wymieszać z już ostygnie kory dębu bulion. Przechowywać otrzymany bulion jest konieczne tylko w lodówce nie dłużej niż trzy dni. Ten wywar należy czyścić pod pachami co najmniej pięć – sześć razy dziennie, aw nocy do okładów. Aby to zrobić, moczyć wywar z kory dębu dwa gazę i dołączyć je do pachy przez 20 minut. Następnie dokładnie spłukać dużą ilością wody. Czas trwania leczenia – dwa tygodnie.

Upewnij się, że nie było żadnego podrażnienia. Jeśli czujesz pieczenie lub inne dolegliwości, lub zaczerwienienie skóry, zmyć go jak najszybciej bulion wodą i zastosować dowolny balsam. Dalsze leczenie jak oznacza, że ​​nie może kontynuować.

Jak widać, aby pozbyć się nadmiernej potliwości jest prawdziwe. Main – regularność, bo „nalotu” wyniki nie zostały osiągnięte.

load...