Nastolatków palenia

Palenie jest największym problemem współczesnego człowieka i społeczeństwa jako całości. W dawnych czasach, tytoń był uważany za boski dar – dym tytoniowy jest stosowany w okultystycznych rytuałów i uzdrowienie, aby uniknąć wojny bufiaste „rura pokoju”. Oczywiście, współczesny człowiek często nie słyszał o szkodliwości palenia, jej konsekwencjach i refleksji na temat zdrowia. To było wszędzie: mediów, telewizji i Internetu – informacje na temat zagrożeń wynikających z palenia dla nikogo nie jest tajemnicą.

load...

Wszystko to – artykuły, zdjęcia pacjentów uzależnionych od tytoniu i papierosów, przygnębiających statystyk i opowieści o innych skutkach palenia – ukierunkowanych na uświadamianie ludziom szkodliwości palenia. Więc dlaczego w świecie każdego roku, liczba osób cierpiących z powodu tego strasznego nałogu, katastrofalnie szybko rośnie? Jeśli przed głównym masa palenie męskiej części populacji, ale dziś te szeregi puchnąć nie tylko kobiet, ale również młodzież i nawet małe dzieci ….

Nowoczesne młodzieży zaczyna próbować papierosy średnio od 10 do 12 lat, z czego ponad połowa uzależnionych do tego zawodu, nadal pali się powoli i nie wiele dla siebie poprzez zwiększenie liczby papierosów wypalanych dziennie. Zaczynając od jednego papierosa dziennie, a kończąc na regularnym systematycznego palenia. Przez 17 lat jeden z dziesięciu młodych palaczy już wyraźne uzależnienie od tytoniu, pomimo faktu, że nawet dzieci w ogóle są świadomi szkodliwości że palenie powoduje.

Uzależnienie od nikotyny

Dla każdego z rodziców, palenie papierosów, czy nie, ważne jest, aby jego dziecko było zdrowe i pełne energii, które mogłyby zadowolić wydajność w szkole, aby dać przykład dla młodych przyjaciół. Mimo wszystko, jeśli tylko my, dorośli, aby stać się naprawdę szczęśliwy! Jak więc sobie sprawę, że dziecko zaczyna smakować smak zakazanego – smak papierosa i zapach tytoniu? Po tym wszystkim, to całkiem dobry pomysł, jak wiele szkód palenia staje się coraz większy organizm.

Nawet podczas planowania poczęć, rodzice powinni pomyśleć o swoim zdrowiu. Najlepiej byłoby, gdyby obie strony powinny rzucić palenie rok przed ciążą. Ale ten czynnik, niewielu ludzi myśli, chociaż ciąży i palenie całkowicie niekompatybilne pojęć. Jeśli dym tylko przyszły ojciec – to też nie jest dobre, bo przyszła mama jest biernym palaczem. Przy codziennym wdychanego dymu tytoniowego, prowadzi także ryzyko zachorowania na raka płuc, jak palenie ojca. Mogą one również zaczynają się problemy z sercem.

load...

Jednak nienarodzone dziecko w łonie matki jest już poważnie zagrożona. Może on wystąpić poronienie lub jeśli dziecko się rodzi, może umrzeć w dzieciństwie (zespół nagłej śmierci). Wszystko to powinno być świadomi zarówno rodziców! Ale jeszcze gorzej – gdy pali kobieta w zaawansowanej ciąży. Rzeczywiście, nikotyna wchodzi bezpośrednio do krwi i transportowane do płodu. Mówimy o bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia przyszłego dziecka. Nawet jeden papieros dziennie jest przyczyną kołatania serca i pogorszenie płodu wewnątrzmaciczne oddech. Sama łożysko jest barierą dla wszystkich szkodliwych, które mogą dostać się dziecko od matki. Ale nie w przypadku nikotyny – nie ma żadnych przeszkód do niego.

Jeśli matka pali w ciąży, dziecko otrzymuje 16-17% nikotyny w krwiobiegu, ale wyjście – nieco więcej niż połowę. W rezultacie, nikotynę stopniowo gromadzi się w organizmie płodu. Ponieważ nikotyna przedostaje się do krwiobiegu i tlenek węgla, dziecko zaczyna odczuwać brak tlenu, który jest również silne odzwierciedlenie w jego rozwoju. W rezultacie, większość dzieci urodzonych przez matki, palenia, od wczesnego dzieciństwa są przedmiotem częstych przeziębień, chorób serca i innych schorzeń. Ponadto, na początku ciąży palenia wymaga poważnych naruszeń normalnego funkcjonowania centralnego układu nerwowego.

Kobiety palenia w czasie laktacji dodatkowo pogarsza sytuację. W mleku, odsetek palaczy nikotyny matki jest wielki, a jeśli dziecko rodzi się przedwcześnie lub z niską masą urodzeniową, może być śmiertelne dla niego. Dzieci często odmawiają piersi, co prowadzi do niedożywienia, zły stan zdrowia, częste zmiany nastroju. Liczne obserwacje lekarzy – pediatrów wykazały, że uzależnienie od palenia u nastolatków palenia matki jest znacznie wyższa.

W rodzinie, w której pali co najmniej jedno z rodziców już mieć dziecko biernego palenia, a w konsekwencji – duże prawdopodobieństwo, że dziecko sam, prędzej czy później próbować palić. Po jego wczesnego dzieciństwa mają już przykład do naśladowania. Rodzice od niemowlęctwa kształcić i wychowywać dzieci, wyjaśnić im, co jest dobre, a co złe – najczęściej jest to dobry przykład. Naturalnie, dla dziecka mama i tata – organ, jeśli palić, dziecko bierze za pewnik. Dzieci naśladować i przyjąć zwyczaje i nawyki swoich rodziców, a to jest kolejny powód, aby spróbować zapalić papierosa i dobry powód, dla rodziców – aby rzucić palenie się.

Oczywiście, nastolatki palenie jest dość powszechne. I rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby pomóc dziecku poradzić sobie z tym uzależnieniem. Przed powiedzieć dziecku o zagrożeniach i konsekwencjach palenia, trzeba rzucić palenie przez rodziców. To będzie przykład i znacznie łatwiejsze życie, a także pozytywny wpływ na zdrowie całej rodziny jako całości.

A im szybciej to nastąpi, tym lepiej. Statystyki pokazują, że próbowałem papierosów zwiększa ryzyko, że nastolatek będzie chciał spróbować i alkohol. Futerały i inne leki nie mogą być wykluczone. Co do zasady, palacze – ludzie, którzy nie mogą poradzić sobie z pilnymi problemami i stresem. Spośród wszystkich znanych zależności, nikotyna wyleczyć najłatwiej.

Nie jest to głównie choroba fizyczna i psychiczna. Po nikotyna sama wydalany z organizmu w ciągu trzech do czterech godzin. A jeśli nie palisz, to uzależnienie, jako takie, nie jest po tym czasie. Jest tylko psychologiczne aspekty: takie jak złym snem, słaby nastrój. Człowiek nie wie, co zrobić. Brakuje czegoś. Tak więc, leczenie i palenie powinno być ukierunkowane na wyeliminowanie jej uzależnienie psychiczne.

Ale jeśli znajdziesz coś dla siebie i uciec – nie można palić, a pięć i osiem godzin. Oznacza to, że dana osoba nie jest uzależniona od papierosów. Ale to zależy od nikotyny. Jeżeli jednak po upływie trzech godzin po pierwszym wędzone dymem papierosowym nad nową dawkę nikotyny dostaje się do organizmu, i znowu potrzebne są trzy – cztery godziny na co nikotyna całkowicie wyjęte z ciała.

Jeżeli dana osoba pali częściej niż dwie godziny, nikotyna kumuluje się w organizmie. Gdy po raz pierwszy papieros przyspiesza serca, trochę Dizzy (efekt nikotyny), po trzy papierosy wykazały w odstępach co dwie godziny, objawy te nie są już obecne. Aby uzyskać smak palaczy papierosów muszą mieć dwa razy tyle papierosów. W ten sposób, zwiększa się stopniowo, a dawkę nikotyny. To błędne koło – im więcej papierosów – więcej nikotyny, więcej nikotyny – jeszcze więcej papierosów. Dochodzi do tego, że nałogowy palacz pali na dwa dni, a czasami trzy paczki dziennie. Tak więc pierwszym krokiem do rzucenia palenia – jest zmniejszenie liczby papierosów.

Bierne palenie gospodarstw domowych – jeszcze jeden powód, aby rzucić palenie. Po tym wszystkim, ciągłe wdychanie dymu nie palenie jest szczególnie niebezpieczny człowiek. Nie chcesz mieć twoi bliscy choroby pojawiły się od palenia, nawet pasywny? Pasywne osób palących, wraz z osobą palącą są chore, idą do lekarza – z tymi samymi objawami. Tu i choroby serca oraz choroby chorób górnych dróg oddechowych, oraz raka z rodziny palenia – nie tak rzadkością. Nikt nie chce być chore dziecko w młodym wieku choroba, która zabija dorosłe nieostrożnych palaczy.

Rodzice zakaz palenia

W takim przypadku, jeśli rodzice palą, wiedzą o tym problemie od wewnątrz. Ale co nie jest palenie rodziców, którzy sami nigdy nie spotkałem się z nikotyną, gdy dziecko zaczęło próbować palić? W takiej rodzinie kwestia sposobu, aby zrozumieć, co dziecko jest palenie może również wystąpić. Nawet bez przykładzie rodziców palenia, dziecka, taki czy inny sposób, w obliczu palenia. Mimo obfitości ogłoszeń usług publicznych wzywając do rzucić palenie papierosów ukrytych reklam jest jeszcze bardziej powszechne.

W filmach, ulubiony bohater niekoniecznie pali, ludzie sukcesu również palić. Starsi ludzie za to uruchomić wszystkie dziewczyny też są palacze. Dziecko rozwija się błędne przekonanie, że papieros jest obowiązkowym atrybutem pięknym życiu. I, oczywiście, dziecko będzie również spróbować palić. Po tym wszystkim, z papierosem to wydaje się starszy.

Chociaż przyczyny nastolatek zaczyna palić wielką różnorodność:

 • Ktoś zaczął palić „dla firmy”
 • Ktoś chciał zrobić wrażenie na płci przeciwnej
 • Ktoś nie chciał być „czarną owcą”
 • Wiele dziewcząt pali, myśląc, że papierosy zabijają apetyt …, który pomaga schudnąć

Ale, mimo wszystko, bez względu na przyczynę, nastolatek nie zacząć palić, stał ścieżka uzależnienia od tytoniu. Po uruchomieniu z papierosem w ciągu kilku dni, to on spokojnie i palenia dwa papierosy dziennie. A to dopiero początek, to nie będzie więcej – więc rodzice muszą wiedzieć, jak odzwyczaić się od palenia ich dziecko.

Wpływ nikotyny na młodego organizmu

Szkodliwość palenia na organizm człowieka jest trudno przecenić. Wiele chorób wynikają z paleniem jest nie tylko ich objawy dają znać o sobie dopiero w ostatnich latach . A nastolatek ze względu na ich niedbalstwem i młodzież nie zdaje sobie sprawy, że to powoduje szkody dla organizmu, kiedy to zaczyna się palić. Po tym wszystkim, że nie uważa się palacza, jak mówią, nic nie będzie z jednego – dwóch papierosów, jeśli chcesz zawsze można i nie palić. Jednak jest to mylące. Wiele osób zaczyna palić raz, nadal to robić zawsze.

Gdy nastolatek zaczyna palić, nikotyna wpływ jest związany mieć wpływ na stan Twojego dziecka:

 • Pamięć dziecka

Pierwszy z nich, na co wpływ palenia będzie pamięć. Zapamiętując prędkość spada dramatycznie się na procesie uczenia się zajmuje więcej czasu niż dziecko niepalący.

 • Zmęczenie

Dziecko staje się ospały, zwiększa zmęczenie spowodowane spadkiem masy mięśniowej.

 • Zakłócenia ośrodkowego układu nerwowego

Systematyczne palenia dotyczy komórek nerwowych, co prowadzi do tego, że nastolatek nie może poradzić sobie z rozwiązaniem problemów logicznych. Cierpi ona z kory wzrokowej mózgu. Dziecko zaczyna rozróżniać kolory są złe, jest tętnienie przed oczami.

 • Problem hormonalne

Zakłócenia tarczycy. Jest drażliwość, zły sen. Wpływa na skórę, istnieją różne wysypki.

 • Chorób płuc i układu sercowo – naczyniowego

Aktywność pogarsza serce, naczynia krwionośne zużywają się szybko. Choroba płuc wśród palaczy, nawet młodych, jest dość powszechne. Kaszel, zapalenie oskrzeli, a rak – wszystkie skutki częstego i regularnego palenia.

Ponadto nastolatek wydaje obsesyjne pragnienie dymu, co prowadzi do słabych wyników w klasie. Po przerwie na wgłębienie uczeń głowy, wydajność spada gwałtownie, prowadzi to do tego, co jest już kolejna klasa odbędzie się na próżno.

Jak zrozumieć, że nastolatek zaczął się palić?

Jak nie przeoczyć momentu, kiedy dziecko zaczyna próbować ich pierwszego papierosa? Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu rodziców. Odpowiedź jest. Obserwować swoje dziecko, i widać charakterystyczne oznaki, że dziecko ma założone palenie.

 • Uczucie strachu

Jeśli dziecko jest palenie, to zawsze jest w stanie strachu, że rodzice wiedzą o tym i czeka na nieuchronną karę.

 • Tajność

Nastolatka nie lubi, gdy jej matka zaczyna sprzątać w swoim pokoju, bo nie może być ukryte papierosy. Plecak lub teczki, istnieją różne gumy do żucia i słodycze.

 • Częste nieobecności w domu

W szkole dziecko jest palenie w zagłębieniu, po szkole, w drodze do domu. W domu, jest on pod nadzorem rodziców. Stąd nie jest inicjatywą, aby przejść do sklepu, aby nieobecny do podręcznika kolega i tak dalej.

 • Roztargnienie i zapominanie

Ponieważ nikotyna działa przede wszystkim na ośrodkowy układ nerwowy dziecka po wędzonego papierosa zostaje wstrzymane na pewien czas. Tłumił myślenie i ruchy stają się bardziej ospały, koordynacja nie jest dokładna.

 • Pojawienie się kaszlem

Dym papierosowy suchej błony śluzowe jamy ustnej, gardła i oskrzeli. W rezultacie, łaskotanie w gardle, kaszel zaczyna nawiedzać często dają o sobie znać. Może to powodować częste przeziębienia i zapalenia oskrzeli. Jeśli dziecko kaszle często warte rozważenia.

 • Zwyczaj plując śliną

Ślinienie się zaobserwować we wszystkich palaczy, a jeśli ludzie często pluć, a następnie dziewczęta zwykle przełknąć ślinę. Powoduje to, że nawet więcej szkód dla młodego organizmu. Wszakże w ślinie palacza wiele szkodliwych substancji, które dostają się do żołądka, powodując zapalenie żołądka pojawiają się wraz z upływem czasu. Przy regularnym paleniem na czczo, mogą tworzyć wrzód żołądka.

 • Bardziej długotrwałe palenie – pożółkłe palce i zęby

Paznokcie stają się kruche i często złuszczają w wyniku niedoboru wapnia. Zęby są podatne na próchnicę, co prowadzi do częstych wizyt u dentysty.

 • Temperament i częste zmiany nastroju

W procesie uzależnienia od tytoniu nastolatek coraz bardziej chce palić. Jednak nie może to
Zrobić natychmiast. Musimy szukać miejsca samotności, czy powód do opuszczenia domu, który miałby dym. Sytuacja ta wpływa na jego irytujące. Stąd niegrzeczne zachowanie. Ale jeśli jest to możliwe, aby palić, relaksuje ciało i nastolatka jest w prężnym nastroju. W rezultacie – częste zmiany nastroju.

Jak reagować?

Jeśli jednak Twoje dziecko zaczęło palić, konieczne jest podjęcie pilnych działań. Ale co zrobić? Metody wielu – jest to rozmowa o szkodliwości palenia i karania dziecka. Rzeczywiście, wielu rodziców po prostu wyrzucane w panikę i zaczynają ukarać nastolatka jak uważają za stosowne.

Nie jest konieczne, aby skarcić dziecko, a tym bardziej – by użyć przemocy. Nastolatek będzie postrzegać ją jako negatywny stosunek do niego, i następnym razem będzie jeszcze bardziej ostrożny, aby ukryć swoje uzależnienie od tytoniu. Lepiej nie uciekać się do ekstremalnych metod – aby palić cały pakiet naraz, albo, co gorsza, mają tyłki. To smutne, ale takie przykłady są antynikotynowa odbywają się w praktyce rodziców.

Nawiasem mówiąc, te metody awaryjne mogą powodować zatrucia nikotyną. Charakteryzuje się nudności, wymioty, bóle brzucha, nagłymi skokami ciśnienia i słabości. Jeśli zauważysz takie objawy należy wezwać karetkę. Do chwili przybycia lekarza jest konieczne w celu chłodzenia pomieszczenia lub przynieść pacjentowi na świeże powietrze. Zwilżyć twarz zimną wodą. Jeśli napady rozpocząć, należy pamiętać trzeba kontrolować proces oddychania.

To sprawia, że ​​więcej sensu próbować działać spokojnie i podejść do problemu z umiejętności. Psychologowie zalecają cały zintegrowany system do rozwiązania problemu nastoletnia palenia:

Pierwszym krokiem jest rozmowa. To była rozmowa w miłej atmosferze – jeśli nie jesteś w nastroju, czy nie czuje się dobrze, a następnie ustawić go na bok. Musisz być w dobrym nastroju, co by dziecko nie boi się mówić do was szczerze. Jak zacząć rozmowę? Start z głównym – przeprowadza mu pomysł, że go kochasz i kochać go w każdej sytuacji.

Powiedz mu, jak drogo jego zdrowie, a cała prawda o szkodliwości palenia papierosów. Ale to powinno być zrobione na życie przykładach, ponieważ naukowe statystyki nastolatek jest mało prawdopodobne, aby zachęcić. Zapytać nastolatka powiedzieć, dlaczego i kiedy zaczęło się palić. Od jego odpowiedzi, można zgromadzić wiele przydatnych materiałów, która będzie przydatna w walce z paleniem swojego potomka, ale nastolatka do radzenia sobie z problemami współczesnej młodzieży:

 1. Jeśli pali, aby być zdrowym, powiedz mu, że palacz traci na wadze od nikotyny, która z biegiem czasu, suchy nie tylko błony śluzowe organizmu, ale także do wszystkich organów ciała, co powoduje nie tylko utratę wagi, ale również do szybkiego starzenia się skóry – palenie jest szkodliwe dla zdrowia powodując znaczne. Na sam zauważy, że dziecko chce wyglądać szczuplejsze – w związku z tym, należy zmienić dietę: niech będzie więcej warzyw i białka, które są tak niezbędne dla rosnącego organizmu.
 2. Jeśli dziecko zaczęło palić ze względu na nowość zainteresowania patrząc reklamy pięknych i udanych ludzi z papierosem, powiedz nam, jak zrobić reklamę i szkód powodowanych przez palenie. Każdy produkt, nawet najbardziej szkodliwe i niepotrzebne wymagania postępu. Dlatego reklama jest zawsze jasne, kolorowe i pozytywne, nawet jeśli nie jest faktycznie.
 3. Jeśli nastolatek świeci że byłoby odwołać się do płci przeciwnej, należy o tym mówić nieświeży oddech jest nie tylko jak, ale także wszystko, aby zniechęcić chęć komunikowania się. Jeśli masz syna – nie za dużo, aby powiedzieć, że w dzisiejszych kobiet społeczeństwa preferuje silne, bogate zaplecze sportowe i młodzież, i zostawić zwyczaj palenia dużo pieniędzy.
 4. Jeśli dziewczyna palenia – nastolatek powiedzieć jej o szczęściu macierzyństwa oraz fakt, że nie pod prąd ekologia jest w pełni zdrowy każda dziewczyna udaje się urodzić zdrowego dziecka. Co gorsza – wiele z nich nie można wyobrazić sobie w ogóle. Ale jeśli dodać do złego środowiska nawyku palenia, jeśli nie można zapomnieć o całej rodziny w przyszłości, ponieważ palenie jest już w młodym wieku znacznie osłabia zdrowie.
 5. Jeśli Twoje dziecko jest zapalona po raz pierwszy poczuła silne emocje lub stres – był, oczywiście, łatwiej i czuł go w pierwszej chwili, sporządzony dymu papierosowego. Uspokoił się i obecnie praktykuje przerwy dymu, gdy zdenerwowany lub podekscytowany … powiedz mu, że nikotyna dostaje się do organizmu przez krew, przede wszystkim wpływa na korę mózgową – stąd i natychmiastowe rozluźnienie, zaburzenia świadomości, euforia. Ale to jest tylko tymczasowym zjawiskiem – z długotrwałym paleniem jest sens człowieka już nie czuje, bo nikotyna gromadzą się w organizmie, nie ma wpływu „pierwszy papieros.”
 6. Jeśli twój syn lub córka zapalił się „dla firmy”, która nie byłaby „czarna owca”, należy przypomnieć mu (jej), że jesteś jego (jej) znać i być wychowywane tak silnej osobowości. Dlatego dziecko jest w środku bardzo silną wolę i łatwo poradzić sobie z faktem, że on (ona) – nie tak (th), jak każdy inny. To naturalne dla wielu silnych i silnej woli ludzi, którzy osiągają wszystko, co chcą. Po tym wszystkim, jesteś po prostu tak zobaczyć swoje dziecko !!!!

Każdy pretekst do rozpoczęcia palenia w młodym wieku ze względu na fakt, że nastolatek, tak, wyraża swoją indywidualność. A jeśli rodzice zrozumieją poprawnie, słyszą i Uważajcie, całkowite prawdopodobieństwo, że dziecko będzie odwzajemnić.

Jak pomóc „zaangażować” z paleniem?

Każde dziecko ma własną psychikę, a każdy będzie analizować informacje w swój własny sposób. Ktoś będzie postrzegać ją jako protest i będzie nadal palić. Ale często jest to tymczasowe, z którym dziecko pokazuje jego charakter. Rodzice w tym przypadku nie jest konieczne, aby pokazać wzajemną agresję i panikę.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zewnętrznym przejawem umysłu. Nie jest konieczne za każdym razem na przybycie dziecka ze szkoły, „wąchania” i zweryfikować istnienie narażania plecak. Pokaż syna lub córkę swoją pełne zaufanie, często mówi do niego z miłością. Utrzymać go we wszystkich swoich przedsięwzięciach, pochwały dla postępu i spróbuj nawiązać kontakt.

Dzieci w wieku lat nastu reagują na nią bardzo źle. I wkrótce, nastolatek przestaną protestować i słuchać. Ale dopóki tak się dzieje, staram się spędzać czas z nim jak najwięcej czasu, to weźmie i odciągnąć go od jego myśli palić. Chodzić razem na różnych działań, oczywiście, że jest on zainteresowany. Pokaż zainteresowanie swoich hobby, bardziej interesuje się problemem nie tylko szkoły, ale także jego życie osobiste.

Gdy nastolatek zajęty cały czas przydatna i interesująca praca, on przynajmniej myśli o papierosach. Po tym wszystkim, że teraz czuje się jego znaczenie i bez nich. I jak wszyscy pamiętamy, tym mniej osoba pali, tym niższa nikotyna dostaje się do organizmu. Zaczyna się proces wycofania i chce palić mniej i mniej. Na tym etapie jest już możliwe, aby pomóc i praktyka.

Jeśli dziecko nadal chce palić, poprosić ich o pomoc nie pigułki, ale tylko w medycynie ludowej. To jest zupełnie bezbolesny i skuteczny. Można na te cele polecić napar z kłączy Valeriana officinalis. On uspokaja i pomaga rzucić palenie. 1 do 2 tygodni wziąć gorący napar waleriany pół szklanki przez pół – godzinę przed posiłkiem.

Skuteczny i unikalny Trzydniowa dieta. Mają nastolatek pali na trzy dni jeść tylko świeże jabłka i brązowy chleb czerstwy (niekoniecznie). Można pić tylko herbatę ziołową. Zmiany mogą być dowolne, ale korzystnie trawę, charakter kojący. Może to być limonki, mięta, oregano, tymianek. Zabrania pić kawę i herbatę.

Z silnym pragnieniem dym, w leczeniu stosuje się sodę krajowym. Ciepły roztwór stosowany jako płyn do płukania gardła. Jak dla roztworu do płukania mogą być również wykorzystywane zmeegolovnika. Usta zaleca się płukanie każdorazowo przed palić.

Można użyć naparu Leonurus. Konieczne jest, aby szlifować suchej trawy w proszku. Trzy gramów wrzącej wody wlać (1) kubka, twierdząc, w ciemności, w temperaturze pokojowej w ciągu około godziny. Drenaż tak, że nie było żadnej pozostałości trawy. Bulion ma działanie uspokajające.

Z powodzeniem stosowane w postaci herbaty miętowej. Jedną łyżeczkę proszku suszonego mięty puree na mąkę, wlać do szklanki wrzącej wody. Szczelne napar i umieścić na pół godziny lub nawet godzinę, tak że olejki eteryczne miały swój efekt. Odpływu tak, że nie pozostawia pozostałości. Napój powinien niezwłocznie po filtrowaniu. Jest to środek uspokajający.

Łatwo dostępnym i skutecznym środkiem w walce z paleniem jest lipa. Suchego proszku w ilości 1,5 łyżeczki wlać kubka wrzącej wody, drgać w łaźni wodnej o temperaturze 30 – 35 minut. Odcedzić i pić bez osadu. Narzędzie to pomaga zredukować łaknienie nikotyny i uspokaja organizm jako całość.

Inną dostępną jest tymianku zioła leczniczego (tymianek pełzanie). Suchy proszek należy przetrzeć z gliceryną i miód pszczoły. Będzie to wymagać:

 • 1 łyżka tymianku proszku
 • 1 łyżeczka miodu
 • 1 łyżka gliceryny

Proszek tymianek wlać wrzącej wody i dają napary w szczelnie zamkniętym pojemniku, z dala od miejsca, w ciemności przez około godzinę. Następnie trzeba odfiltrować osad-free. Po bulion ochłodzeniu dodać wszystkie pozostałe składniki. Napojów w postaci ciepła.

Ćwiczenia oddechowe, aby pomóc w walce z paleniem. Konieczne jest, aby wykonać pięć do siedmiu razy dziennie. Weź pięć głębokich oddechów szybko, wówczas same energicznych szybkich oddechów. Następnie dziesięć powolne oddechy i spokój. Dalej: liczenia do pięciu – oddychać, wstrzymać na dwie sekundy. Teraz, licząc do pięciu – wydech. Pauza na dwie sekundy. Tego ćwiczenia powinno być relaks żołądka tak, że wznosiły się i opadały w czasie wdechu i wydechu. Nie będzie źle w tym woli i aktywnych ruchów.

Aby zwalczyć palenie może być stosowany w praktyce tak zwana „dieta palacza”. Należy dodać do swojej diety pewnych pokarmów, które pomagają stopniowo odzwyczaić od tytoniu. Owoce i warzywa są dobre same w sobie, ale oni także tytoń smaku obrzydliwe. Produkty te zawierają mleko krowie. Jednak korzystanie z tych produktów przed palić, lekarze nie zalecają.

Jednak nie są to produkty, które zwiększają chęć do palenia. Mięso, w dowolnej formie i produktów mięsnych, jest samo w sobie ciężkie jedzenie dla żołądka i ciała jako całości. Ale również sprawia, że ​​chcesz palić.

Jeśli chodzi o napoje, które nie są zalecane dla palaczy, to kawa, cola, herbata i napoje zawierające kofeinę wszystkie. Alkohol sprawia, że ​​papierosy lepiej smakują. Ludzie nawet malokuryaschie po otrzymaniu uczciwą dawki alkoholu są rysowane do palaczy papierosów, aby przedsiębiorstwo. Jest to kolejny powód, aby nie pić napojów alkoholowych.

W okresie dojrzewania, alkohol jest szkodliwy dla bliźniąt. To sprawia, że ​​nie tylko smak papierosów przyjemne, ale również prowadzi do szybkiego zatrucia. Nawet butelka piwa z papierosa może spowodować poważne zatrucie. Młode, nie mocno ORGANIZM trudno sobie poradzić z takim połączeniem alkoholu i nikotyny, co może przyczynić się do zatrucia. Systematyczne spożywanie alkoholu w połączeniu z papierosów prowadzi do uzależnienia od alkoholu, z którego, niestety, nie jest tak proste w obsłudze jak nikotyną.

Kompleksowy antynikotynowa może uciekać się do tradycyjnej medycyny, która może zaoferować wiele leków przeciw paleniu. Guma do żucia i plastrów, substytuty papierosów. Różnorodne pigułki, które pomagają w walce z paleniem.

Zapobieganie paleniu

Czy Twoje dziecko rzucił papierosa, albo nawet nie spróbował papierosa, to nie ma znaczenia. I w obu przypadkach konieczne jest zapobieganie przed paleniem.

Miej oko na zachowanie dziecka, zainteresowanie jego hobby i przyjaciół. Po tym wszystkim, nic dziwnego mówią – kto prowadzić, porządek i stojak. W ostatnich latach stało się palącym problemem palenia we wspólnocie krajów rozwiniętych. Stereotyp współczesnego człowieka – zdrowa, dostatni osoba, która nie ma czasu na przerwy dymu.

Bądź proaktywny i poprosić swoje dziecko – czy jak zawsze, sportu, odwiedź przydatna i interesująca dla niego kół i obieralnych. Niech jego życie jest bogate i zróżnicowane, a on nie miał czasu myśleć o paleniu.

Włożyli na niego część obowiązków w domu, że czuł odpowiedzialność i znaczenie. To mu pomoże później w dorosłym życiu. Po tym wszystkim, on sam w przyszłości być odpowiedzialny za swoje życie i dla ich zdrowia.

Jeśli palisz się być nie na miejscu, aby rzucić. Będzie to udowodnić na przykładzie, że palenie jest szkodliwe. W tym samym czasie, a sam udowodnić, że jesteś silna i uparta osoba i kaszlu od dymu znika.

Przeczytaj i powiedz dziecku do artykułów na temat szkodliwego wpływu papierosów na organizm człowieka. Niech nastolatek zostaną poinformowani przed chce palić. On będzie wiedział, co następnie włączyć ten mały dowcip – „jednego papierosa”

Czynniki dziecko ochronne

Każde dziecko ma charakter funkcji takich jak: – czynniki ochronne. Że dziecko nie zacznie palić z powodu tych czynników. Są one podzielone na wewnętrzne i zewnętrzne.

 • Czynniki wewnętrzne

Podobne do osobistych cech dziecka, które wpływają na jego zachowanie i stosunek do życia w ogóle. Należą do nich pragnienie sukcesu, nauczanie wydajność. Chęć pomocy, empatia i wsparcie drugiej osoby. Zdolność stanąć za swoje przekonania, zdolność do podejmowania decyzji samodzielnie. Możliwość wyboru znajomym. Pozytywna samoocena i analiza ich działania.

 • Zewnętrzne czynniki ochronne

Współczynnik ochrony zewnętrznej jest wsparcie rodziny i bliskich przyjaciół, rozmawiać z rodziną i innymi. Pozytywnym środowisko szkolne. Dzieci powinny być wykonane przez oboje rodziców w częściach równych. Zasady jedno z rodziców nie mogą być sprzeczne z innymi przepisami. Kontrola i organizacja czasu dziecka poza szkołą. Udział dziecka w różnych kręgach, i wiele innych.

Wszystkie z tych metod i zaleceń, jeśli umieścić je razem, pomagają walczyć z rodziną dziecka z paleniem. Oczywiście, to lepiej, aby nie zacząć palić, a jeśli jeszcze nastolatkiem pali, to trzeba szukać sposobów, aby pomóc mu pozbyć się tego nałogu. Po tym wszystkim, w żadnym wypadku nie powinny być dopuszczone do szkodliwości palenia na organizm dziecka podważył kruchego zdrowia nastoletniego ciała. Powodzenia i pamiętaj – ale opanuje droga dzieje!

load...