Nasiona sezamu – właściwości użytkowe

Sezamowy – jest jednym z najstarszych na świecie przypraw. Jednak naukowcy, historycy wciąż spierają się o to, dlaczego ludzie coraz sezam – ze względu na jego smak lub właściwości, jak leczniczych. Fakt, że o przydatnych właściwościach ludzi sezamu wiedział nawet w czasach starożytnych, nie mogą być kwestionowane – istnieje tak wiele legend, taki czy inny sposób związanych z sezamu.

load...

Pamiętajmy, co to za roślina Zanim powiem o tym, co jest przydatne sezamowy. Sesame dotyczy rocznej. Cenne w sezamie – to jego owoc, mający postać podłużnych pól. W zależności od odmiany nasion sezamu zmienia kolor – czarny, biały, żółty, brązowy.

Rosną sezam na Kaukazie iw Azji Środkowej. Jest to olej sezamowy jest wykorzystywany w leczeniu wielu chorób. Podczas gdy w Polsce, nasiona sezamu są najczęściej wykorzystywane w celach cukierniczych – do posypania chleba.

Przydatne właściwości sezamu

Jednym z najcenniejszych cech oleju sezamowego – jest jego tłuste. W skład tych olejów obejmują kwasy organiczne, glicerynę, a także wiele innych substancji. Ponadto nasiona sezamu zawierają silny przeciwutleniacz jako Sezamina. Użyteczne właściwości sezamu skutecznie obniżają poziom cholesterolu we krwi, zapobiegania rozwojowi raka i schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Ponadto w sezamowy zawiera białka, węglowodany i witaminy E, C, A i grupy B nie jest bez niego i minerały, takie jak fosfor, wapń, potas, magnez, fosfor i żelazo. Tak więc, olej sezamowy jest nie tylko leki, ale również środek zapobiegawczy, który jest praktycznie nieszkodliwe i nie ma przeciwwskazań. Zainteresowany? Więc pomówmy o dobroczynnych właściwościach tego dziwnego roślin więcej.

load...

Olejem sezamowym mogą pochodzić z toksyn, normalizacji ciśnienia tętniczego, metabolizm, poziom cholesterolu, przyczyniają się do zapobiegania różnym chorobom związane – urządzenia silnikowego. I dlatego, nasiona sezamu zawierają duże ilości wapnia, ropy służy do leczenia osteoporozy, budowy mięśni, i innymi.

Ponadto, olej sezamowy stosuje się do leczenia hemoroidów, zaburzenia żołądkowo – jelitowym. Nasiona sezamu są dodawane w różnych maści, płyny, emulsje. Ponadto, właściwości oleju sezamowym stosowane w kosmetyce – do wytwarzania środków kosmetycznych.

Tradycyjne przepisy

Jest sporo różnych receptur tradycyjnej medycyny, wykorzystując olej sezamowy. Należy jednak pamiętać, że samo-zaangażowani w każdym razie niemożliwe. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, który prawidłowo diagnozuje choroby i przepisać niezbędnego leczenia. Popularnym recepty może być jedyną opcją, a następnie – po zatwierdzeniu przez lekarza prowadzącego. Brak właściwości użytkowe sezamem nie mogą zastępować porady lekarskiej.

  • Kaszel spadek

Kaszel okresowo plagą wszystkich ludzi bez wyjątku, i pozbyć się go często jest bardzo trudne. Ale to jest całkiem realne. Przygotować następujące środki do leczenia kaszlu. Umyć i oczyścić dużą surowe bulwy ziemniaka. Natrzeć na drobnej tarce, a następnie dokładnie wymieszać z łyżką oleju sezamowego. Ogrzewać mieszaninę w łaźni wodnej do temperatury 40 ° C.

Cienką warstwę masy na klatce piersiowej i plecach z osobą chorą, i górną pokrywę folią. Bezpieczne bandaże oblewania i umieścić na niektóre ciepło lub na koszulce. Idealnie okłady należy pozostawić na co najmniej 8 godzin, więc najlepiej zrobić to przed snem. Równolegle do tego, starannie natrzeć stopy ciepłym olejem sezamowym i umieścić na wełniane skarpety. Stosując ten przepis jest dopuszczalne u osób w każdym wieku.

Ci ludzie, którzy próbowali tych receptur dla siebie, twierdzą, że kaszel jest w znacznym stopniu zmniejszona w drugim dniu, i znika bez śladu – tydzień. I nie ma znaczenia, że ​​to było powodem występowania kaszlu – alergie, zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc. Ten przepis ma zastosowanie we wszystkich przypadkach.

  • Ból gardła

Nie zapomnij o ropie i nasion sezamu z dusznicą bolesną. Ponieważ jednak w innych przypadkach ból gardła. Przygotowanie oznacza łatwe. Zagotować szklankę wody i rozpuścić ją w trzech łyżek oleju sezamowego. Schłodzić otrzymany roztwór do odpowiedniej temperatury i bardzo ostrożnie w ciągu 10 minut – – do płukania gardła. Ból ustępują po pierwszym płukaniu, ale leczenie musi być kontynuowane aż do całkowitego wyleczenia.

  • Niestrawność

Z takimi problemami jak: niestrawność, nie jest ubezpieczony od jednej osoby. A potem przychodzą z pomocą nasion sezamu. Ostrożnie szlifować dwie łyżki nasion sezamu i wymieszać z jedną łyżką miodu. Rozpuścić pół łyżeczki mieszanki w pół szklanki zimnej przegotowanej wody. Środek do podjęcia niezbędnych co kilka minut, małe porcje. Szkło powinno być pity w ciągu jednej godziny. Podjąć niezbędne środki dopóki choroba nie ustępują. Co do zasady, zastosowanie tego narzędzia pozwala poradzić sobie z silnym kaszlem.

  • Innych zaburzeń przewodu pokarmowego

Jeśli chory wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy lub żołądka jest banalne, warto zwrócić uwagę na oleju sezamowym. Weź powinno być na czczo, jedna łyżeczka przed śniadaniem. Następnie można nie wcześniej niż 30 minut zjeść. Wieczorem, konieczne jest w celu przygotowania naparu rumianku.

Przygotowanie go jest bardzo proste – w termosie vsypte jedną łyżkę rumianku, wypełnić go z jednej szklanki wrzącej wody i zamknąć pokrywę. Po trzech godzinach infuzyjnych trzeba przecedzić szmatą gazę i dodać do niej jedną łyżkę miodu. Napar należy pić przed snem. Leczenie powinno trwać co najmniej 10 dni i można je powtarzać tak często, jak to konieczne, w razie potrzeby. Przydatne właściwości sezamu nie mają „odwrotną stronę” – efekty uboczne.

  • Ból ucha

W przypadku, gdy dana osoba doświadcza bólu w uszach, to pomoże następnym. Na łaźni wodnej ogrzewa się olej sezamowy i chować się w obu uszach co trzy godziny. W nocy, w oleju niezbędny do zwilżyć niewielką tamponchiki wełny. Pożądane jest, aby pozostawić na noc. Jeśli boli ucho dziecka, można przyjąć następną kompres. W oleju zanurzyć gazę, położyć warstwę bawełny, pokrywa z polietylenu i zabezpieczyć bandażem lub szalik. Użycie tego narzędzia często pomaga nawet w najtrudniejszych zapalenie ucha.

  • Krzepnięcia krwi

W takim przypadku, jeśli lekarz diagnozuje trzeba krzepliwość krwi, trzeba olej sezamowy. Jest to konieczne do picia podczas odbioru jednej łyżeczce żywności. Przebieg leczenia powinien trwać co najmniej 21 dni.

  • Choroby skóry

Równie skuteczne olej sezamowy i różne choroby i podrażnienia skóry, takie jak wyprysk lub zapalenie skóry. Aby to zrobić, należy przygotować następujące środki. W plastikowym pojemniku, wymieszać 100 g świeżego soku winogronowego i aloesu. Odstawić na około godzinę, a następnie dodać do tych samych 100 gramów oleju sezamowego. Dokładnie wymieszać wszystko i umieścić w lodówce do trzech dni. Otrzymaną mieszaninę należy smarować obszarze zagrożonym trzy razy dziennie. Bardzo przydatna jest leczenie i suchość skóry.

Równolegle należy wziąć pół łyżeczki oleju sezamowego trzy razy dziennie. Prawidłowe leczenie nabierają pędu efekt tylko wtedy, gdy jest włączone. Zazwyczaj, pierwsze efekty widoczne są w ciągu 3 – 5 dni, ale pełny cykl leczenia powinien być nie krótszy niż jeden miesiąc.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę te przepisy. A może ćwiczyć, upewnij się, że sezamowy – wspaniałym lekarzem. I w tym przypadku, jeżeli wniosek jest poprawny, korzystanie z niego jest bezcenne.

load...