Narzeczona kojarzeń: Współczesne tradycje i zwyczaje

Największą lot fantazji jeśli chodzi o organizowanie obchodów daje ślub. Obecnie istnieje wiele różnych scenariuszy i opcji jakiejkolwiek części tego ważnego wydarzenia w życiu każdego zdarzenia dziewczynka. Ale z jakiegoś powodu wiele osób zapomina o zalotach panny młodej, która jest ważnym krokiem w ceremonii ślubnej. Ale jeśli chcesz umówić się triumf przez wszystkich kanonów i tradycji, ta część nie może obejść.

load...

W swej istocie, kombinezon – jest uzyskanie porozumienia w sprawie małżeństwa z rodzicami panny młodej, po którym można było zadeklarować wszystko, co wkrótce będzie główną część uroczystości. Obecnie taka procedura jest bardziej formalny: oczyszczenie zwykle przychodzi do domu panny młodej na kolację z darami i cała rodzina razem zauważa nadchodzącą uroczystość. Ale jeśli czujesz, kreatywność, nawet tę część ceremonii ślubnej, można zorganizować ciekawy i oryginalny, że dostanie nie tylko pozytywne emocje, ale również podnieść wiarygodność oczyszczenie w oczach rodziców narzeczonej.

Obrzęd zalotów

Narzeczona swatanie wśród Polaków od dłuższego czasu zaczął oczyszczenie apel zabawy z rodzicami, często w wersie. Zazwyczaj młodzi udali się do domu jego ukochana nie jest sam, ale w towarzystwie Godfather, starszy brat lub wujek. Było to spowodowane faktem, że niespodziewany gość w dawnych czasach w takich przypadkach nie zawsze są ciepłe powitanie, szczególnie jeśli rodzice mieli inne plany dla jego córki.

Dzisiaj, przypadki, w których rodzice panny młodej nie wiedzą o planach przyszłych nowożeńców, są niezwykle rzadkie, ale jeśli twoim zamiarem jest, aby zorganizować prawdziwy garnitur, jeśli to możliwe zaprosić wszystkich powyższych krewnych pana młodego i jego rodziców. Jeśli w dawnych czasach była obecność przeszłości nie tylko nie jest konieczne, ani nawet pożądane, ale dziś ich nieobecność będzie prasować co najmniej niegrzeczne.

Prawie wszystkie skrypty tradycyjnej zalotów zaczyna się rozmowa między ojcem i pana młodego, który był rzekomo przypadkowo przechodził obok domu ukochanej i postanowił spojrzeć na światło. Rozmowa z ojcem i pan młody jest zwykle wypełniona podpowiedzi, że każda ze stron, oczywiście, dobrze świadomy (na przykład, „twoje tovarets znaleźć zagranicznych kupców. Na kupca towaru nelezhaly nieżonaty”). Po rozmowy podoba ojcem pary dopuszczone do domu i potraktowano świeżo wypieki, zwykle ciasta. Kontrowersyjna otrzymał również jako dar dyni i, z kolei, może wysłać dziewczynie klątwę na życie niezamężna.

load...

Jeżeli wcześniej dziewczynka, nadaje się do przełomu dwudziestu lat, może dać byłego powiedział swata, ale teraz rodzice, oczywiście, wiem, kto przyjdzie do niego zalecać. Ceremonia ta zwykle okazuje się bardziej święto rodziny. Jednak może się zmieniać, na przykład dodanie żartobliwy konkursy dla młodej pary lub ich rodziców.

Urlop był sukcesem i była bardziej pogodny i jasny, z wyjątkiem rodziny można zaprosić bliskich przyjaciół.

Po ojciec panny młodej wita domu pana młodego, cała firma przyszedł do ręki panny młodej, radośnie i głośno wchodzi do domu, grając z utworu lub grając na wszelkich instrumentów (wszystko zależy od tego, co jest dostępne rzeczywisty talent blisko pana młodego) ,

Zgodnie ze starym zwyczajem oczyszczenie powinno być przekazanie bochenek narzeczonej. Dziś wielu próbują trzymać się tej tradycji, choć z wyjątkiem pary bochenek musi przygotować kwiaty dla panny młodej i drobne upominki dla rodziców. Dzisiaj, garnitur nie zawsze odbywa się w domu, więc jeśli zdecydujesz się pójść do restauracji, podobizny bochenek lub po prostu świąteczny tort można tam zamawiać.

To oczyszczenie z prośbą o rękę i serce młodej powinny być ognisty i szczery. Ale jeśli nie lubisz powagi i przepychu, można razem ze swoim przyszłym mężem myśleć o tym, że będzie odzwierciedlać jego osobowość, to była najlepsza zabawa iw przenośni.

Po zakończeniu ceremonii rodzice błogosławić dzieci do długiego i szczęśliwego małżeństwa, a panna młoda nosi pierścień po zakończonej zaangażowania.

Zgodnie z tradycją, młodzi do rodziców panny młodej wizyty powinien być na tyle krótki: Natychmiast po dostarczeniu mowę, on zwykle poszedł do domu. Po tym, narzeczona musiała zapłacić wizytę. Dziś jednak etykieta nie ustanawia jasne wymagania o ile powinien trwać kolację podczas zalotów.

Znaki i zwyczaje

W dawnych czasach, wiele tradycji i przekonań ustalona, ​​kiedy, gdzie i jak będzie swatanie narzeczona celne, na przykład, dyktować niemożliwość tego rytuału w piątek lub w środę, 13 dnia każdego miesiąca. Ale numery 7 i 9 zostały uznane za najlepszy czas dla kojarzeń. W tym obrzędzie, że to się odbyć po zachodzie słońca, tak że źli ludzie nie mogą jinx nowożeńcom. Ale po odejściu gości w domu łączy wszystkie ostre przedmioty, większość kleszczy i pokera, na szczęście nie opuścił dom. Zwyczaj ten można uaktualnić i są, na przykład, przywiązany do wszystkich sztućców na obiad po zalotach piękne i oryginalne łuki.

Panna młoda jest zazwyczaj cichy podczas całej ceremonii i kilka razy w ciągu nocy, aby zmienić ubranie strój. Oczywiście, trzeba milczeć niekoniecznie, ale zmiana strojów można zrobić.

Podczas zwyczajów zaloty młodej również zażądał rodzaj przeglądu swoich talentów. Miała pokazać swoje produkty związane z haftów, itd Pan młody i jego matka musiała zapytać czy zwinny przyszłej panny młodej, w odpowiedzi na które wzięła miotłę i udawał, że zamiatanie podłogi. Jeśli zdecydujesz się zorganizować kojarzeń, praktyka ta może również pasować do jego scenariusza. Wykazać swoje talenty, czy to gra na okulary wypełnionych wodą lub poprzecznym szwem.

Po „Przegląd talent” rodziców młodej pary wyszedł na ganek i rozmawialiśmy narzeczoną, nawet jeśli pan młody jest bardzo dobrze sobie z tego sprawę i znał jej rodziców. Jeżeli panna młoda jest oblubieniec przyszedł do gustu musiał wypić szklankę miodu, przedstawił matki panny młodej. Można zastąpić miód w jakikolwiek inny napój.

Konkursy dla świątecznego obiadu

Istnieje wiele zawodów, które pomogą urozmaicić świąteczny obiad lub kolację podczas zalotów. Oto niektóre z nich.

  1. Zagotovte małych dokumenty z humorystycznymi odpowiedzi na pytanie, które zrobisz po ślubie. Może to być „strata pieniędzy”, „mycie podłogi”, „iść do solarium”, etc. Ponadto kawałki papieru można zapisać humorystyczny informacje dotyczące swojego przyszłego życia rodzinnego. Goście muszą z kolei wziąć te małe notatki ze specjalnej skrzynki i wszystkie razem, aby omówić odpowiedź. Zazwyczaj ta konkurencja jest morze śmiechu i uśmiechów.
  2. Każdy uczestnik musi pamiętać wieczór jak najwięcej piosenek weselnych. Jeśli to możliwe, wszyscy goście są zobowiązani do wykonywania co najmniej mały fragment każdego utworu. Każdy, kto pamięta większość piosenek wygrywa odpowiednio. Można nawet przygotować wcześniej drobne upominki dla zwycięzców.
  3. Rozweselić nie tylko dla najmłodszych, ale także rodziców, można zorganizować konkurs na nich. Załóżmy na przykład, twój tata i tata pana młodego na krótki czas, aby opuścić pokój, w którym odbyła się kolacja. Następnie trzeba zadać do matek, które dotknęły ich historię miłosną pytania. Na przykład, można zapytać, gdzie i kiedy się poznali, co dzień tygodnia ojciec zaproponował matce, co jej ulubiony film, ilu gości byli na ślubie itp Papież następnie wrócić i odpowiedzieć na te same pytania. Zwycięstwa, odpowiednio, że para rodziców, które mają więcej meczów w odpowiedziach.
  4. Na następny konkurs trzeba dwie pary rękawic i dwie koszulki z mnóstwem przycisków. Wybierz spośród gości, dwie dziewczynki i dwóch młodych mężczyzn i podzielić je w pary, z których każdy z uczestników nosić koszulkę bez zapinając go, a na drugim – rękawiczki. Istotą konkursu jest prosty: wygrać tę parę, w której uczestnik rękawice szybciej zastegnet wszystkie przyciski na koszuli drugiego uczestnika.

Po doprowadzeniu do końca kojarzeń zaczyna się jeden z najważniejszych i najbardziej ekscytującym etapie w życiu przyszłych nowożeńców – przygotowania ślubu. Ten okres jest zwykle wypełniona wielu zmartwień i kłopotów związanych z organizacją uroczystości. To było po zaloty młodego bliżej poznać się nawzajem, zapoznają się z licznych krewnych, mają wiele do komunikowania się na tyle, że w przyszłości to. To właśnie w tym okresie możliwe jest sprawdzenie powagę intencji siebie na przyszłe życie razem. Nie bój się, bo jeśli wszystko pójdzie dobrze, w ciągu roku będzie pamiętać o przygotowania do ślubu i o sobie jako najlepszy okres w swoim życiu.

load...