Naruszenie postawy i zapobiegania

Dzieci na swojej drodze coraz setki różnych czają się niebezpieczeństwa i trudności. W tym bardzo często naruszenie postawy. Nie zawsze rodzice dają mu tyle znaczenie w błędnym przekonaniu, że problem zniknie sam, jak dziecko rośnie. I na próżno – często złej postawy najbardziej negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Tak, i to sam nie zniknie. Dlatego w żadnym wypadku nie może ignorować tego problemu. To, co zostanie omówione w tym artykule – naruszenie postawy i prewencji.

load...

I wszyscy rodzice wiedzą, co do zasady, że taka postawa? Lekarze nazywają ten termin lub miejsce położenia ludzkiego ciała w pozycji pionowej. Postawa jest bardzo ważnym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia. Ponadto – ciężkie zaburzenia postawy są oddzielnymi chorobami, które wymagają natychmiastowej, długotrwałe i poważne leczenia.

Jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń postawy – jest skolioza (skrzywienie kręgosłupa w każdym kierunku). Niestety, statystyki medyczne jest bardzo rozczarowujące – skolioza występuje u 10% procent uczniów szkół podstawowych, 30% uczniów gimnazjum i 79% uczniów szkół średnich (!). Zgadzam się, przerażającą postać.

Przyczyny tej choroby jest bardzo, bardzo dużo. W niektórych przypadkach skolioza jest bezpośrednią konsekwencją chorób kości i urazy. Ponadto, czasami – choć bardzo rzadko – Skolioza jest chorobą wrodzoną. Jednak wszystkie te przyczyny są nie więcej niż jedną trzecią wszystkich przypadków.

Najczęściej skolioza jest nabyta choroba, a jej przyczyną jest osłabienie mięśni pleców. Bardzo często rodzice nieświadomie przyczyniają się do tego, że dziecko złamał normalną postawę. Oni po prostu stworzyć środowisko, które jest bardzo sprzyja rozwojowi choroby.

load...

Powody, które powodują nieprawidłową postawę

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić rodzice – ma zwrócić uwagę na cały sposób życia dziecka. Nie powinniśmy zapominać, nawet najbardziej drobnymi niuansami – naruszenie postawy może nastąpić szybko. I pokażemy, co trzeba zapłacić maksymalną uwagę:

 • Workplace dziecko

Ważne jest, aby w miejscu pracy dziecka był wyposażony prawidłowo. Pierwszy – to jest impreza. Idealnie pasujące do wzrostu dziecka. Jeśli zdolność do zmiany mebli rocznie nie, to przynajmniej kładzie poduszkę na krześle. Następnie – o godz. Dziecko nie musi siedzieć, nogi zwisające – muszą spoczywać na podłodze.

Oczywiście, nie zawsze się to zrobić w szkole biurko konsekwentnego wzrostu dziecka. Ale nawet w domu, musi siedzieć prawidłowo – będzie usunąć znaczną część zbędnych obciążeń na mięśnie pleców dziecka. Po tym wszystkim, dziecko rozwinięty system mięśniowy nie jest dobrze.

 • Noszenie ciężarów

Silny czynnik wytrącania prowadzi również do wagi dziecka, zwłaszcza w jednej ręce. Co do zasady, wszystkie dzieci muszą nosić do szkoły codziennie ciężki portfel. Wydawać by się mogło nic zrobić nie może być nic. Ale w rzeczywistości, można – kupić dziecku dobry plecak ortopedycznym. Zachęcaj dziecko do noszenia jest za – będzie rozprowadzać równomiernie surowość.

Można również spróbować, aby upewnić się, że część pomocy dydaktycznych dziecko może opuścić szkołę. Mieć innych rodziców na zakup szafki w klasie, gdzie dzieci będą mogły umieścić część swoich rzeczy. Co do zasady, administracja szkoły nie wyklucza podobne, zwłaszcza jeśli będzie można prowadzić racjonalną argumentację.

 • Nieprawidłowo podniósł ubrania

Być może są zaskoczeni, ale nawet nieprawidłowo podniósł ubrania – zbyt blisko lub napięty, może powodować rozwój skoliozy dziecka. Jeśli spodnie lub spódnica dziecko da mu dyskomfort, będzie starał się brać najwygodniejszej pozycji. Ale to nie zawsze jest właściwa.

 • Utrata słuchu i wzroku

Jeśli zauważysz, że dziecko było prawidłowo siedzieć przy biurku, jak tylko można go pokazać lekarzy i audiologa okulisty. W przypadku, gdy dziecko zaczęło widzieć źle, po prostu musi oprzeć się na podręczniku lub notebooka. A jeśli cierpią z aparatem słuchowym, dziecko często przechyla się do przodu i lekko bokiem słyszeć nauczyciela lepiej. I bardzo szybko jak postawy dziecko wkracza w zwyczaju – nie wiedząc o tym, że siedzi w domu tak samo dobrze.

 • Przewlekłe choroby narządów wewnętrznych

W niektórych przypadkach, naruszenie postawy dziecka powstaje z powodu swoich ciężkich przewlekłych chorób narządów wewnętrznych. Najczęściej w tym przypadku chodzi o choroby układu sercowo-naczyniowego, oskrzeli i płuc, wad kości – układ mięśni. I skolioza będzie się rozwijać wraz z postępem choroby podstawowej, zatem wykluczyć taką możliwość w każdym razie niemożliwe.

Deformacja krok postawa

Prawidłowy rozwój kręgosłupa nigdy nie jest idealnie proste – on ma kilka fizjologiczne krzywe, które są widoczne w płaszczyźnie bocznej. Lekarze odróżnić szyjnego, piersiowego, lędźwiowego i krzywe sakralnej. Krzywe te mają taką samą funkcję jak krążki międzykręgowe – są rodzaju elastycznych amortyzatorów, które zmniejszają obciążenie na kręgosłup i rozdzielają go równomiernie.

Istnieje kilka odmian łożysk deformacji.

 • Zgarbiony. Z tego typu deformacji jest zwiększona przy zginaniu kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego przeciwnie, złagodzone.
 • „Okrągły z powrotem.” Jednocześnie wygięcie odcinka lędźwiowego jest normalne, ale w klatce piersiowej zginanie wzrasta na całym odcinku piersiowym.
 • „Klepisko z powrotem.” W tym przypadku, to jest wzmocnione przez zginanie w okolicy lędźwiowej.

W zależności od stopnia zaawansowania choroby, to jest dane stopień deformacji. Określona przez stopień następujących parametrach:

 1. 1 etap deformacji kręgosłupa. W celu dostosowania kręgosłupa w celu skorygowania pozycji normalnej fizjologicznej, po prostu wyrównać plecach.
 2. Etap 2 deformacji kręgosłupa. Krzywizna tyłu, próbując wyrównać wysiłku fizycznego lub przy Wiese na drabinki znikają tylko w części.
 3. Etap 3 deformacji kręgosłupa. W tym przypadku, krzywizna kręgosłupa nie zostaną usunięte, nawet gdy imadła na ścianie siłowni. Uważa się, że większość poważnych deformacji.

Oczywiście, w domu rodziców, którzy nie mają wykształcenia medycznego, to jest bardzo trudno dokładnie, które z nieprawidłowej postawy etap napotkanych wskazać. W związku z tym, jest to dość proste do zrozumienia, jeśli dziecko ma podobne problemy. A jego postawa również sprawdzić nie boli. I zrobić to za pomocą specjalnych testów nie są tak trudne.

Umieścić z powrotem dziecka o ścianę i patrzeć na nią z boku. Jeśli postawy wszystko w porządku, w karku i kręgosłupa pasa będzie jak wklęsłym łuku, a na klatce piersiowej i miednicy – wypukłą dotyczącej ścianie. Pomiędzy kręgami w talii i szyi musi być niewielka przestrzeń – o grubości szczeliny. W przeciwnym razie wszystko, można podejrzewać naruszenie postawy. Tak, to jest czas, aby zobaczyć się z lekarzem, który jest bardziej dokładnie zdiagnozować problem.

W żadnym wypadku nie zwlekaj wizyty u lekarza później. Oczywiście naruszenie postawy – to nie jest zapalenie wyrostka robaczkowego, a nazywają „ambulans” nie jest konieczne. Ale przyciąganie również nie jest konieczne – inaczej choroba rozwinie się wystarczająco szybko. A czas jest bardzo cenny – w rzeczywistości zasadniczo poprawna postawa zaburzenie tylko w dzieciństwie.

Leczenie zaburzeń postawy

Rodzice powinni być przygotowani na to, że proces leczenia zaburzeń postawy będzie trwać bardzo długo. A czas i wysiłek ze strony rodziców, będzie wymagać dużo – bo trwa niemal przez całą dobę, bez przerw i weekendy.

Leczenie odbywa się pod ścisłym nadzorem lekarza – ortopedy. W zależności od wieku dziecka i ogólnego stanu zdrowia lekarz wybierze najlepszego sposobu leczenia i rehabilitacji. Fizjoterapia, noszenie specjalnych gorsetów korekcyjnych, terapia manualna może być stosowany w leczeniu zaburzeń postawy. Chociaż, oczywiście, duża część leczenia leży w gimnastyce medycznych i respektowanie pewną liczbę wymogów.

Głównym zadaniem gimnastyki jest wzmocnienie mięśni, które zostały zaprojektowane, aby utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji – mięśnie szyi, ramion, brzucha i pleców. W żadnym wypadku nie może być niezależnie kompleks siłowni – wiele ćwiczeń dla skoliozy jest surowo zabronione, gdyż mogą one spowodować odwrotny skutek i tylko zwiększają krzywiznę kręgosłupa.

Lekarz wybierze najbardziej odpowiednie ćwiczenia, aby pomóc każdego dziecka. On będzie wyjaśnić i pokazać rodzicom, jak je spełnić. A głównym zadaniem rodziców – jest o to, że dziecko działał prawidłowo i regularnie te ćwiczenia. Podjęcia takich Gimnastyka lecznicza może być bardzo, bardzo długi czas – nawet do roku. Ale wynik będzie warto – dziecko jest nie tylko poprawić swoją postawę, ale ogólny stan zdrowia poprawi się.

Chcielibyśmy wspomnieć gorset korygowania postawy. Często zdarza się, że dziecko nie chce go nosić. A rodzice niestety iść na niego od czasu do czasu. Ale do tego w żadnym wypadku nie może być – lekarz przepisuje noszenie gorsetu tylko naprawdę niezbędne sytuacje.

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem. I to nie warto po prostu życie – musi wyjaśnić, dlaczego jest to potrzebne, a to byłoby inaczej. Chociaż, oczywiście, ten środek jest skuteczny tylko w odniesieniu do wystarczająco dorosłego dziecka, które jest w stanie cię zrozumieć poprawnie. Jeżeli mówimy o dziecko, obrócić to wszystko w grze. I nawet w najbardziej ekstremalnych przypadkach, można uciec się zmusić rodzica „Musimy”.

Kilka zasad prawidłowej postawy

Mówiliśmy już o niektórych zasad, które pozwalają dziecku utrzymać prawidłową postawę. Jednakże, istnieje kilka zasad, które bardzo wysoki stopień prawdopodobieństwa pomogą utrzymać postawa pozostaje. Pamiętaj, aby zabrać je na pokład.

 • łóżeczko dla dziecka

Oczywiście, każda matka stara się spać dziecko jak najbardziej komfortowy. Jednak zawsze istnieje pojęcie „user-friendly” jest równoznaczne z pojęciem „prawo”? Lekarze są stale powiedział, że łóżko dziecka musi być bardzo trudne. Nie jest konieczne, aby dołączyć dziecko dodatkowe koce, a nawet bardziej pierzyną. Nie chcesz się rozwijać Księżniczka na ziarnku grochu i zdrowe dziecko, prawda?

Idealnym rozwiązaniem dla Twojego dziecka będzie musiał materace piankowe pamięci. I poduszka jest również lepiej kupić ortopedyczne – duże i miękkie poduszki są również bardzo negatywny wpływ na zdrowie dziecka. Tak i jak śpi dziecko, warto też śledzić. Lekarze – ortopedzi polecane dla dzieci, jak zresztą i dorosłych, spać tylko na plecach lub brzuchu. Spanie na boku jest również szkodliwe dla kręgosłupa.

 • Buty dla dzieci

Należy zwrócić szczególną uwagę na buty dziecka. W żadnym wypadku nie wolno kupować buty dla dzieci nie są od wielkości – „pokój dla wzrostu” lub blisko. Buty muszą być zakupione wyłącznie wygodne i rozmiar. A to ze względu na wymóg jest bardzo prosty – niewłaściwe obuwie prowadzi do nieprawidłowego położenia nóg dziecka. A to z kolei wymaga zmiany w normalnej pozycji kręgosłupa.

I bardzo duże szanse, że ta zmiana bardzo szybko doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa. Nawiasem mówiąc, jeśli dziecko jest już zachodzących klub stopę lub mieszkania, jak najszybciej wziąć swoje leki. Choroby te są bardzo szybko doprowadzić do naruszenia postawy, a czasami bardziej poważnych problemów. Ponadto, tych chorób należy również traktować pod ścisłym nadzorem lekarza – ortopeda. Ciało dziecka jest bardzo kruche i najmniejsze nieprawidłowe działania rodziców może pociągać za sobą niezbyt przyjemne konsekwencje.

 • Właściwa organizacja trybie dziecka w ciągu dnia

Bardzo wiele zależy od trybu dziecka właściwej organizacji. Niestety, często rodzice są zmuszeni większość czasu w pracy. A dzieci są przedstawiane siebie. I siedzieć godzinami o komputerach i telewizorach, który jest dość negatywny wpływ nie tylko na perspektywy dziecka, ale także jego postawy.

Więc starają się ograniczyć czas pobytu dziecka na ekranie telewizora i komputera. Jeśli chcesz, aby to całkiem możliwe – tylko możliwie maksymalnym obciążeniu niczym dziecko – na przykład okręgi lub hobby. W końcu, istnieje filtr rodzinny, prawda?

 • Wystarczający wysiłek fizyczny

Nie należy również zapominać o tym, że bardzo często błędna postawa rozwiniętych ze względu na fakt, że dziecko jest małe ruchy. Nie jest to zaskakujące – komputery dawno zastąpione przez nowoczesne dzieci „salochki” i „catch-up” i telewizyjnych – wychodzi z miasta i pieszej. Ale zamiast kręcąc głową ze smutkiem, rodzice powinni wziąć sprawy w swoje ręce.

Nie bądź leniwy i przesuń tradycją każdy weekend do opuszczenia miasta, jeśli, oczywiście, pozwolenie na warunki atmosferyczne. Uczestniczyć z dzieckiem hala sportowa, basen – osobisty przykład jest najbardziej przydatna dla Twojego dziecka. A poza tym, jak wychodzić z dzieckiem jest bardzo pozytywny wpływ na swoich związkach.

Ale nawet jeśli nie masz czasu, można się dowiedzieć. Daj dziecku w każdej sekcji sportowej. I nie trzeba być profesjonalnym sportem. Na przykład, bardzo dobrym rozwiązaniem może być taniec. Aktywność fizyczna jest najbardziej optymalny, a postawa dziecka przez cały czas znajdować się pod ścisłym nadzorem nauczyciela. I zdolność do tańca jest przydatna zarówno dla chłopców i dziewcząt.

Tak, i upewnij się, że Twoje dziecko do regularnego uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Nie należy przyjmować pomocy od lekarza zwolnienie z lekcji wychowania fizycznego w szkole, nawet jeśli dziecko jest bardzo chore często. Istnieje kilka grup zdrowia i nauczyciel wybierze optymalny nadaje się do obciążenia Twojego dziecka.

Oczywiście, w tym przypadku nie mówimy o naprawdę poważnych chorób, w których wychowanie fizyczne jest bezwzględnie przeciwwskazane. I zapytać nauczyciel wf, więc wziął sprawę pod kontrolą, ponieważ ślad dziecka w rodziców szkolnych jest niezwykle trudne.

Ściśle mówiąc, te zasady muszą być przestrzegane, a ci rodzice, których dzieci nie zostały jeszcze napotkał naruszenie postawy. Wszystkie te zasady są skuteczne nie tylko w leczeniu skrzywienia kręgosłupa, ale także dla profilaktyki. Profilaktyka wad postawy u dzieci jest bardzo skuteczne, jeśli rozpocznie się w odpowiednim czasie.

load...