Narodziny pigułki laktacja

Zawartość:

Piękne, smaczne, seksowna, pożądana! Opiekuńczy, kochający, miły, z uśmiechem na twarzy słodkie! Pierwszy odpowiada kobieta epitety przed mężem, drugi – w oczach dziecka. Dzień i noc, młode matki, poświęcając się swoim dzieckiem, bo go piersią. Choć noc nadal nie zaszkodzi dać część siebie blagovernomu małżonka.

load...

Ale co, gdy karmienie piersią dziecka przez kobiety są teraz na pierwszym miejscu, a pigułki antykoncepcyjne dla karmiących matek nie chcą ignorować?

Zdrowa matka – zdrowe dziecko! To motto jest istotne dla całego okresu laktacji. Kwestia zdrowia niemowląt pierwsze miejsce, kiedy moja matka myśli o antykoncepcji w okresie laktacji.  Czy wszystkie środki antykoncepcyjne dla karmiących matek dzisiaj są bezpieczne i skuteczne?


Powrót do spisu treści

Karmienie piersią nie zawsze jest chroniony

Rozwiać mit, że w okresie karmienia piersią (i może wynosić do 2 lat) absolutnie nie może zajść w ciążę. Jest to możliwe, a nawet sama kobieta może nie wiedzą o tym i, i czuć, kiedy dziecko zacznie się poruszać wewnątrz. Nikt nie chciałby, aby odstraszyć tych słów, tak teraz w naszej historii są fakty. W 1988 roku, badanie wpływu karmienia piersią na owulację odbyły się we Włoszech, a naukowcy medyczne wykazały, że karmienie piersią jest środkiem antykoncepcyjnym o 98% w przypadku, gdy (!):

load...
 • Dziecko jest karmione tylko karmienie piersią nie odbiera;
 • Dziecko nie jest starszy niż 6 miesięcy;
 • Odstępy między karmieniami nie więcej niż 4 godziny;
 • Mama nie zaczęła miesiączkować.

Jeśli którykolwiek z tych elementów u matki życia, dobrze, kochanie, oczywiście, zmiany, kobieta może zajść w ciążę. Jednak nie oznacza to, że matka będzie musiała przerwać karmienie. Najnowsze badania stwierdza, że ​​owulacja 3 miesiące po porodzie występuje u 18% matek karmiących, 6 miesięcy później – już 43%. To sugeruje, że kobiety w okresie laktacji może jeszcze zajść w ciążę ponownie i nadal potrzebują antykoncepcji.


Powrót do spisu treści

Wybierając środek antykoncepcyjny

Pierwszym krokiem jest takie pigułki antykoncepcyjne, które nie wpływają na wydzielanie mleka i pozwolić, aby nie przerywać karmienia piersią. W tym przypadku, w połączeniu doustne tabletki antykoncepcyjne (COC-ów) kategorycznie nieodpowiednie. Po tym wszystkim, ich wpływ na niemowlę karmione piersią i okresie karmienia piersią nie zostało w pełni zbadane. Młode matki potrzebny lek, który nie ma wpływu ani na produkcję mleka, ani od ilości laktacji lub zdrowia dziecka i zapewni skuteczną ochronę.

Według ostatnich badań, wydzielanie mleka nie jest tłumione te środki antykoncepcyjne zawierające analogi hormonu progesteron, wszystkie znane jako „mini-pill”. Hormon progesteron w tych tabletek nie ma wpływu na wielkość produkcji mleka kobiecego, ale może być bardzo małe ilości przejść do niego.

Ważne! Aby uniknąć skutków takich środków antykoncepcyjnych na wątrobę dziecka, mini-pigułka zaleca się przyjmować dopiero po 6-8 tygodniach po urodzeniu, regularnie w tym samym czasie. Opóźnienie ze sobą więcej niż 3 Chasa zmniejszyć bariery antykoncepcji lub doprowadzić do jego zaniku.

Jeśli jednak, regularne przyjmowanie zostało pominięte przez ponad 3 godziny wymienionych potrzebujesz dodatkowej antykoncepcji przez następnych 48 godzin! Podczas przeskakiwania dni należy przyjmować dwóch tabletek: nieudanego pigułki i następujący harmonogram itp I, oczywiście, w tym przypadku, nie należy zapominać o dodatkową ochronę – prezerwatywę.

Operacje tajny mini-pigułka jest to, że pod ich wpływem endometrium zgęstnieje nieco i nie w sensie dosłownym przejścia plemników. Ale nawet jeśli zapłodnienie za pomocą jednego elementu „shustrenko” było wszystko jedno pogrubione endometrium po prostu nie dają oparcie w zapłodnionego jaja, która sama również mutowania powłoki pod wpływem mini-pigułki.

Obecnie istnieje kilka środków antykoncepcyjnych „mini-pigułka” język aptekach do wyboru matek karmiących:

 • „Eksklyuton”
 • „Ovret”
 • „Mikrolyut”
 • „Mikronor”
 • „Femulen”
 • „Cherozetta”
 • „Laktinet”
 • „Norkolut”
 • „Kontinuin”.

Stosując nowoczesne metody antykoncepcji, zwłaszcza pigułek antykoncepcyjnych, dla matek karmiących piersią jest jakościowe dodatkowe środki piersią działania antykoncepcyjnego i zmniejsza występowanie niechcianych ciąż do zera. Ale skonsultować się z lekarzem przed użyciem nie został odwołany! Bądź zdrowa!

load...