Narodziny dziecka: wzrost i rozwój do roku

Zawartość:

Cóż, teraz zostali rodzicami. Ci długo oczekiwany urodziła dziecko, a teraz przychodzi odpowiedzialność za jakie osoby dorastał. Od pierwszych sekund życia dziecka ma już odruchy i instynkty, wszystkie zmysły pracują na dziecko. Ale on nie ma ani wiedzy, ani doświadczenia komunikuje się ze światem zewnętrznym. Przychodzi taki punkt w swoim rozwoju.

load...

W pierwszym roku życia – bardzo szorstki czas do poznania świata dziecka. Dosłownie co miesiąc, lub nawet dni, zauważysz, jakie zmiany zachodzą z dzieckiem. Najważniejszą rzeczą dla dziecka – czuć bliskość i miłość matki. Więc, co jest rozwój dziecka w wieku do jednego roku.


Powrót do spisu treści

W pierwszym miesiącu po urodzeniu

Wszystko co dzieje się z dzieckiem w pierwszym miesiącu, to po raz pierwszy. Po raz pierwszy ujrzy światło, najpierw dotyka piersi matki po raz pierwszy usłyszeć dźwięków otoczenia.

Wszystko to jest w dziecku poczucie pewnego rodzaju niebezpieczeństwa. Dopiero przybycie mojej matki, jej dotyk dać mu poczucie pełnego odpoczynku i ochrony.

W pierwszych dniach dziecka dostosowuje się do życia. I to w chwili obecnej należy położyć zrozumienia dziecka, co jest on otoczony miłością i opieką. Grudnichok natychmiast uspokaja wraz z nadejściem mojej matki, jak tylko dotknie klatki piersiowej. W tych chwilach między matką a dzieckiem są stałe, takie jak poczucie zrozumienia i miłości.

load...

Twój grudnichok już zaufać. I przychodzi czas, gdy trzeba znaleźć wspólny język ze sobą. Dziecko nie może powiedzieć, że czuje, że jest zaniepokojony. Wszystkie działania zewnętrzne świecie wciąż jest w stanie odpowiedzieć tylko płakać czy uśmiech. Trzeba pomóc dziecku i nauczyć go kontrolować stopień aktywności, jawy i snu. Wkrótce będzie go nauczyć.

Nadal komunikować się z niemowląt w okresie czuwania. Jego dociekliwy umysł widzi dookoła. Organizm reaguje na dźwięki zewnętrzne, próbując złapać oczy wszystkich ruchów. Ale jeśli dziecko zaczęło niezadowolony zmarszczka usta i skręcić nogi, trzeba zrozumieć, że był zmęczony i nadszedł czas, aby odpocząć.

Pomóc dziecku, aby przejść w stan odprężenia. Kołysanie na rękach, śpiewać piosenkę. Rzeczywiście, gładkie dźwięki kojąco na dziecko. Wszystkie dzieci są różne. Niektórzy lubią spać w ramionach mojej matki, owinięte w ciepły koc, a ktoś chce poczuć pierwsze dni wolności „razkutyvaetsya” i śpi w łóżeczku. Tylko można ustalić, co będzie najbardziej wygodny dla dziecka.

Rozwój dziecka do roku: pierwszy uśmiech

Kiedy niemowlę śpi spokojnie, na jego twarzy pojawia się pierwszy uśmiech. Następnie dziecko zaczyna się uśmiechać w procesie żywienia, ze znanych dźwięków, na przykład, gdy słyszy głosy rodziców. Pod koniec pierwszego miesiąca swojej miękiszu rozpocznie się uśmiechnąć bardziej świadomie. On już wszystko widzi i słyszy wszystko, co czuje.

Takie działanie różni

Wszystkie dzieci są bardzo różne od siebie. Od narodzin dzieci całkowicie różnych aktywności fizycznej i napięcie mięśni. Niektóre okruchy nieaktywnych i powolny, podczas gdy inne mogą być bardzo aktywny. Odnosi się to również do percepcji zmysłowej. Niektóre dzieci krzywić przy najmniejszym hałasem lub dotyku. I wielu szybko znaleźć sposób, aby uspokoić, wbijając palce w usta i ssać jej apetyczny.

Współdziałanie z dzieckiem codziennie od urodzenia:

 • Zmień swoją postawę, ciągle przewracać się z boku na bok.
 • Porozmawiaj z dzieckiem i uśmiecha się do niego częściej.
 • Pieścić dziecko, starają się spełniać wszystkie swoje pragnienia. Więc zdaje sobie sprawę, że jest on bardzo drogi do Ciebie.

Powrót do spisu treści

Poszedłem do drugiego miesiąca życia

Twoje dziecko jest obdarzony indywidualnych cech i cech osobowości. Ma osobowość. Teraz trzeba rozwiązać zagadkę, że człowiek dla ciebie urodziła, a znalazł go indywidualnie.

Z reguły dziecko patrzył na wszystkich obiektach, które go otaczają, i wędrówki oka znika. Dzieciak wyraźnie rejestruje wszystkie ruchy i dźwięki połowów. Dlatego też, jeśli dźwięki są irytujące, a kontrolka świeci bardzo jasne, od razu daje do zrozumienia swój krzyk. Płacz – to jedyny sposób, aby powiedzieć mamie o niektórych problemach.

Dziecko płacze, gdy są głodne, kiedy nie jest wygodne i był zmęczony, gdy coś boli, a nawet jeśli po prostu chcesz się komunikować. Jak uspokoić dziecko, można zrozumieć, ponieważ masz do czynienia z nim na drugi miesiąc. Czasami nawet tylko zapach ciała domu mojej matki, a delikatny dotyk, którym wstrzyknięto grudnichka odpocząć. W drugim miesiącu życia, można spróbować dać dziecku smoczka. Czasami dzieci uspokoić podczas ssania smoczka, chociaż dla niektórych manekina nie jest panaceum i nie przyjmują go jako „mamozamenitelya”.

Zaczynamy poruszać gwałtownie

W drugim miesiącu dziecko rośnie, można zauważyć, że zaczął bardzo szybko przesuwając nogi i ramiona, odwrócić głowę z boku na bok. Zmiany występują w naturze ruchów. To nie jest chaotyczny „shake” i celowe i świadome działanie.

Jak radzić sobie z dzieckiem:

 • Zabawki. Dobrze nadaje się obraca karuzela nad szopka, grzechotka.
 • Rozwój koordynacji oczu. Przenoszenie i usunąć zabawkę, jadąc z boku na bok. Twój maluch będzie zadowolony śledzić temat.
 • Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, a on da ci pierwsze dźwięki zatwierdzenia. Dziecko zaczyna „ugukat” i odpowiedzieć na uśmiech.
 • Pozwól dziecku słuchać różnych dźwięków: dzwonki, grzechotki, muzyki.
 • Delikatnie „wycisnąć” z dzieckiem, lubi go. Od czasu do czasu delikatnie masować palcami rąk i nóg.
 • Od malucha do gry zarówno rodzicom, jak mama i tata. Jest to ważne w edukacji.
 • Czytanie dziecku na rymy zabaw przedszkola.
 • Zacząć robić z wykonywaniem niemowlęcym. Delikatnie nagroda uchwyt na bok, a następnie skrzyżował ramiona na piersi. Dolna i podnieść rączki i nóżki okruchy.

Powrót do spisu treści

Ważnym trzeci miesiąc po urodzeniu

Że szybki wzrost zaczyna się w trzecim miesiącu okruchów. Każdy dzień można zauważyć, w jaki sposób stan neuropsychologiczne i silniejsze funkcje fizyczne ciało. Nastąpiła zmiana w zachowaniu. Wszystko stanie się bardziej świadomi. Dziecko będzie ciekawy patrzeć na ręce, nowych elementów.

W kontaktach dziecko już wie, jak „mówić” do was o tym, co go trapi. I będzie on uśmiechać częściej. Będzie zachwyci wszystkie nowe. Wszystkie obcy, pochylając się nad szopka, rozpocznie on spotkać się z uśmiechem. Teraz twoje dziecko nie chce tylko jeść i spać. On musi komunikować się więcej. Im więcej czasu spędzasz z dzieckiem w grze i komunikowania, tym szybciej będziesz sadzić je ze wszystkimi niezbędnymi umiejętnościami społecznymi.

Twoje dziecko będzie świadomie dotknąć i uchwyty przedmiotów, które można zaoferować mu grać. Jeśli to nie nastąpi w trzecim miesiącu rozwoju dziecka, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Podczas karmienia piersią Pipsqueak najpierw odwrócić głowę w poszukiwaniu sutka, a następnie za pomocą specjalnego zapału ssać mleko. Wynika to z faktu, że rozwinięty odruch ssania. A teraz wszystkie elementy, które należą do jego pióra, będzie on zdecydowanie ssać.

W trzecim miesiącu życia dziecko jest dobrze trzyma głowę i zamienia go aktywnie. Niezależnie może toczyć się na boki, a także w trakcie gry aktywnie podnieść uchwyt do góry.

Co zabrać dziecko do dobrego wykorzystania:

 • Pokaż swoje dziecko jasne obrazy. Zwisać figur łóżeczko i zmieniać je od czasu do czasu.
 • Zainwestuj w tartej obsługiwać różne przedmioty i materiały o różnych fakturach. Tak będzie rozwijać swoje doznania dotykowe.
 • Naśladować dźwięk, który podoba ci dziecko, powtórz po nim, patrząc mu w oczy.
 • Zacząć robić więcej aktywnych ćwiczeń „rower” nogi.
 • Obniżyć zabawki trochę niższe na dziecko, aby mógł dotrzeć do nich nogi.

Powrót do spisu treści

Rozwój dziecka do roku: czwarty i piąty miesiąc

Teraz dziecko zainteresowany siebie więcej niż zabawki. Zaczyna aktywny proces „samokształcenie”. W tym okresie dynamicznie rozwijających emocji dziecięcych. To może być pierwszy raz radość lub smutek. Szczęśliwi rodzice nie tylko zobaczyć uśmiech, ale również usłyszeć śmiech dziecka. Dziecko zaczyna wchodzić w interakcje ze światem wokół niego i robi się ciekawie. Dlatego też zabrać malucha wszędzie.

W przemówieniu do dziecka zaczynają pojawiać się coraz więcej nowych dźwięków, w tym powitanie zrazy „Ma-ma”.

W dalszym ciągu rozwijać ćwiczenia:

 • Pociąg fizycznie tylko to, co dziecko wie, nie starają się dać mu coś innego. Wszystko przyjdzie z czasem.
 • Pozwól nam często w rękach nowych elementów. Dzieciak chętnie je zbadać.
 • Rozwijać sferę emocjonalną dziecka. Powiedz mu, ekspresyjnie historie, czytać poezję.
 • Użyj łagodny w przemówieniu odnoszącym się do okruchów „rodnulya”, „Sonny”, „dziecko”, „Docha”, „baby”.
 • Przydaje się, gdy do czynienia z grami fizyczne: klapki, ruszać. Szczególnie gry, takie jak papieża.

Powrót do spisu treści

Pół roku od poznawania świata

Dobrze, że już sześć miesięcy. W tym czasie na okruchy mogą już właścicielem podjąć w ręku zabawkę i bawić się z nim. Upewnij się również, aby spróbować go do smaku. Raz będą badane zabawka, zainteresowanie nim znika natychmiast i dziecko spada jej z ręki.

Na sześć miesięcy, dziecko jest już zaczynają rozróżniać „ich” i „obcych”. On nie reaguje na wszystkie uniesienia i wstępnych badaniach nowego człowieka. Rodzice usłyszeć dźwięki wypowiadane przez jego Lyalko odrębne wymagania: „Weź swoje ręce”, „głodny”, „zwrócić uwagę na mnie”.

Dziecko już wie, jak się przewrócić z żołądka do tyłu, energiczny puka nogi szopki, starając się dotrzeć i wspiąć się na piechotę. Ma pełną kontrolę nad ich przemieszczania.

Mamy do czynienia z dzieckiem:

 • Zwiększyć liczbę jasnych zabawek i kolorowych obrazów wizualnych.
 • Pokaż swojemu dziecku w lustrze, korzystnie pełnej długości. Pozwól dziecku zrozumieć, gdzie jest, a gdzie matka.
 • Daj dziecku do wypróbowania różnych elementów na dotyk: ciepło jajka zimne kostki lodu.
 • Używaj różnych gier na rozwój wiersze dla dzieci.
 • Dowiedz się podnieść i opuścić uchwyt, za pomocą momentów gry.

Powrót do spisu treści

Siódmy i ósmy miesiąc

Twój okruchy już świadomy jego „ja” i zaczyna rozumieć, w jaki sposób wpływają one na ich rodziców i ludzi wokół niego. Ma bardziej nieufny w stosunku do obcych i ich postrzegane z jeszcze większą czułością. Czasami w tym okresie dziecko jest „nie rozerwać” na spódnicy matki. On chce być z matką wszędzie, głaszcząc ją i uderzając dłońmi karmić matkę, spychając jedzenia w ustach.

Nie pchać dziecko oddają swoje pragnienia. To w żaden sposób nie izbaluete dziecko, ale tylko w celu podniesienia jego sferę emocjonalną. Pamiętaj, że w pierwszym roku życia mama z dzieckiem powinien doświadczyć cielesnej i emocjonalnej bliskości. To przywiązanie odpowie w ciągu roku z wdzięczności i miłości dziecka.

W tym czasie dziecko już umie siedzieć sam i ciągnąc za ramiona, nogi, aby stanąć. Dziecko zaczyna raczkować aktywnie, biorąc w obu pozycji rąk, przeniesienie ich z jednej strony na drugą. Zaczyna się rozwijać umiejętności motorycznych i ręcznie pipsqueak ciekawie podnosi i ciągnie w ustach jakieś drobne przedmioty. Dlatego tak ważne jest, aby monitorować bezpieczeństwo swojego dziecka i usunąć niebezpieczne przedmioty z dala.

Maluch ciekawość nie zna granic, a jego ulubione zabawki są garnki i chochle, żelazka i kosmetyki mojej matki, ojca i punktów brzytwa dziadka. Torby szumiących lub blichtr i nie prowadzić go w zachwyt. Każdy element, który przychodzi do rąk, za dziecko, wstrząsnąć, lizać, a następnie jako niepotrzebnych emisji.

Fakt, że zaczyna się rozwijać koncentrację uwagi, a dziecko może wyznaczać cele i je rozwiązać. Badanie całej przestrzeni mieszkalnym w tym okresie – jego najważniejszych zadań. Zadaniem rodziców – w każdym razie nie zostawić dziecko w wieku poniżej jednego. Ostrożnie pokrycie wszystkich niebezpiecznych obiektów pod klucz.

Engage z dzieckiem przydatnych gier:

 • Rzuć go na ramionach. Pozwól mu patrzeć na świat z wysokości, i będzie rozwijać swoją równowagę.
 • Roll It „na nogi”.
 • Zbierz przeszkody kid koców i poduszek. Niech maluch indeksuje nie tylko na płaskiej powierzchni.
 • Dając do rąk zabawek i przedmiotów, należy zadzwonić do nich: „Lalka”, „piłkę”, „kielich”, „łyżkę”.
 • Stosować gry zabawki: kostki, piramidy.

Powrót do spisu treści

Od dziewiątej do roku

Tempo rozwoju dziecka nabiera tempa, dziecko jest trudny do zatrzymania procesu ruchu. To jest prawdziwy „kierowców” z wielką energią i potencjału fizycznego.

Dziecko chce być na czas wszędzie i spróbować wszystkiego. W tym czasie dziecko uczy się stanąć na własnych nogach i nawet prób do pierwszych kroków. Są dzieci, które są już w pierwszych dziesięciu miesiącach sam podszedł nogi. Ale normą jest w wieku od jedenastu miesięcy do roku. Wiele dzieci naprzemiennie proces indeksowania do chodzenia, wiedząc, że oni czołgać się znacznie szybciej niż biegają.

Ulubione gry są dzieciak łapać, chowanego, gra w piłkę. Dziecko ciągle skoki, w kucki, nie zatrzymuje jego rodziców. Zwłaszcza jak dziecko naśladować dorosłych i naśladować różne dźwięki. Ulubioną rozrywką jest wiedza mieszkań, a zwłaszcza wszelkiego rodzaju małych szafek i skrzynek.

Zajęcia z dzieckiem na spacer:

 • Niech każdy spacer będzie rozwijać grę. Powiedzieć i pokazać dziecku dookoła. Imię obiektów.
 • Czytać wiersze i śpiewać piosenki.
 • Zadawać pytania podrzędne: „Jak się masz?”, „Kto to?”.
 • Rysować za pomocą kolorów dla dzieci, ołówki, kaszy manny.
 • Niech nam w ręce elementów podrzędnych, które zwiększają percepcję dotykową: gładki papier, szorstki kiwi, taśma klejąca.

Zatem rozwój dziecka w wieku do jednego roku – szybka zmiana czasu. W pierwszym roku życia jest ważne zarówno dla dziecka i rodziców. To właśnie podczas tego okresu wyznaczonego wszelkie podstawy do dalszego rozwoju zdrowego dziecka do szczęśliwego życia rodzinnego w harmonii i miłości. Bez względu na trudny pierwszy rok edukacji ulubione okruchy, pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za swoją przyszłość.

load...