Napady agresji u ludzi: co jest źródłem zła?

Zawartość:

Każdy z nas zna z agresją u ludzi. Jesteśmy niegrzeczny, niegrzeczny, my popychany nadużywane ostatnie słowa. W większości przypadków leczenie wydaje się absolutnie skandaliczne, i naprawdę chcą zrozumieć, w jaki sposób radzić sobie z atakami agresji i rozdrażnienia u ludzi, zdajemy się nie stało? Co popycha je do takiego obrzydliwego zachowania? Po tym wszystkim, to nie zawsze jest wyjaśnione przez prosty brak kultury i edukacji! Podobnie jak wiele innych zjawisk życia, w ich agresji mieć przyczyny psychologiczne i sposoby, w których staramy się zrozumieć, zanim porozmawiamy o pozbycie się go.

load...

Co to jest agresja?

Napady agresji mieć wiele synonimów: przemoc, wrogość, gniew, złość, itd. … nie zawsze mają taką samą wartość i znaczenie. Z punktu widzenia psychologii, agresja – to każde zachowanie skierowane na coś innego skrzywdzić żywą istotę, nie chcąc takiego leczenia. Wydawałoby się, że to, co może być korzyści z krzywdą dla innych? Ale natura nie tworzy niczego na próżno. Istnieją różne rodzaje agresji, a będziesz zainteresowany, aby wiedzieć, że w niektórych przypadkach może być bardzo przydatna. Więc nie wyciągnąć wszystkie te same szczotki. Jakie są cele i przyczyny agresji u ludzi?

 • Zmuszając innych do jakiegokolwiek zachowania. Człowiek – istota bardzo sprytny i przebiegły. Dlaczego coś zrobić samemu, jeśli masz siłę, by zmusić innych do „pot”? W nowoczesnym społeczeństwie, przejawem agresji fizycznej i przymusu, oczywiście, nie jest mile widziane, ale forma w postaci przemocy moralnej niestety nadal dość powszechne.
 • Pragnienie władzy. To po prostu tak się stało, że władze rzadko osiągane w sposób pokojowy – zawsze trzeba chodzić na głowach i umieścić nawet ktoś tak lekki uraz. Osoby z potrzebą władzy jest bardzo silny, i nie. Dlatego mają one w ogóle, agresywność jest wyższa niż innych ludzi. Zwłaszcza ten grzech mężczyźni – jest to dla nich dominacji nad innymi samcami odgrywa szczególną rolę.
 • Pragnienie, aby pewne wrażenie. Gdy przejawem jakiejkolwiek formy agresji człowieka może uzyskać inne wrażenie: Ktoś przestraszony, ktoś chce zmierzyć się i ktoś tam będzie potrzeba zemsty. Aby zrozumieć, jakie wrażenie dokonaniu agresywność, trzeba znać partnera komunikacji. A więc można chwycić chorowity lanie!
 • Chęć zaszkodzić. Zgadzam się, niektórzy ludzie zasługują na to, że jesteś agresywny z nim. Na przykład, Masha, jest w dziesiątej klasie sprytnie i podstępnie ukradł swojego chłopaka – mogła wykorzystać część swojej złości i agresji. Chęć zaszkodzić innej osobie, może opierać się na różnych rzeczach – pragnienie zemsty, coś z daleka – a może muszą być autonomiczne. A jeśli istnieją oznaki agresji od czasu do czasu – nie panikuj! Dzieje się tak ze wszystkimi ludźmi.
 • Wydzielina psychologiczny. Zdarza się, że dzień jest tak źle będzie gromadzić, byłoby pożądane, aby nikogo krzyczeć lub bić. I znaleźć się naprawdę wdzięczny, gdy gorąca ręka natknąć szkodliwymi i prostacki ciotki w metrze. Nawet wtedy można odpocząć i się na niej w pełni sił! I wtedy czuję, że to jest łatwe i wygodne.
 • Samoobrona. Niektórzy ludzie są bardzo, bardzo arogancki. Oczywiście, aby zejść do ich poziomu może wydawać się głupie, czy nie bardzo szczery, ale czasami jest to konieczne, w przeciwnym razie jesteś po prostu „jeść”. W takich przypadkach, gniew pełni funkcję samoobrony: gdy nasza przestrzeń osobista inwazji, my „pokazać zęby i pazury”, a następnie zostaliśmy sami. Walka z agresją w tego rodzaju bezcelowe, ponieważ nie chcemy jej podstawowej funkcji.

Są to główne rodzaje agresji. Mogą lub nie lubić, ale to jest fakt – agresja naprawdę potrzebujemy. Społeczeństwo, w którym ludzie nie będą wrogo do siebie, są po prostu w stanie przetrwać. Dlatego każda próba, aby dowiedzieć się, jak pozbyć się agresji całkowicie skazane na niepowodzenie – to samo, co staramy się uczyć ludzi, jak żyć bez miłości. Osoby prywatne to zrobić, ale to nie jest dla każdego.

Początki zachowań agresywnych

Oprócz bramkach gniewu i złości, są bardziej poważne i mechanizmy leżące u jego podstaw, które wpływają na jego wygląd. Psychologiczne przyczyny agresji u ludzi mogą być bardzo różne: jeden jest mniej lub bardziej znany psycholog próbował postawić hipotezę o tym, jak i skąd pochodzi. W tej chwili następujące główne formy i rodzaje agresji:

load...
 1. Agresja jako instynkt. Wielu psychologów uważa, że ​​charakter wystąpienia zachowań agresywnych u ludzi jest instynktowne. Agresja sprzyja przetrwaniu wykonując trzy podstawowe funkcje: walka o terytorium i zasobów żywności, poprawę puli genowej i ochrony potomstwa. Agresywna energia stale występuje w ludzkim organizmie gromadzi się w pewnym momencie wybucha. Wszyscy – jej granice, których przekroczenie jest obarczona wrogości w zachowaniu. Agresja może również dostać wszystkich ludzi od swoich przodków myśliwych. Oczywiście, natura polowanie może być siłą napędową do przemocy, wojny i zniszczenia. Zatem możemy mówić o nieuchronności agresji i złożoności jej kontrolą.
 1. Agresja w wyniku niezdolności do wypełnienia swoich potrzeb. Jest to zupełnie inne podejście: wszystko mamy do czynienia z niemożnością zaspokojenia pragnienia jakichkolwiek przeszkód, w tej sytuacji nie ma prawie zawsze gniew i agresja. Mogą one być wysyłane do innych osób, rzeczy lub nawet sam. Istnieją również różnice w sposobach agresji możemy krzyczeć na kogoś do pchania lub zaczynają zawodzić: „To wszystko moja wina! Nie mam o przebaczenie!”. Najsmutniejsze jest to, że tego rodzaju odpowiedzi, jeśli jest on często stosowany, zaczyna wchodzić w nawyk, ale jego skuteczność w rozwiązywaniu i pokonywaniu przeszkód najbardziej osławiony wydaje się bardzo wątpliwe.
 1. Agresja w wyniku uczenia się. Jako dzieci uczymy się od dorosłych wokół: mamy naśladować ich sposób mówienia, jedzenia, strój i zachowywać się w ogóle. Podobnie, obserwując dorosłych, dowiedzieliśmy się agresywnych zachowań: jeśli widzieliśmy jak nasza mama i tata ciągle krzyczy na siebie i ludzi wokół nich, takie zachowanie nas pamięta jako jedyna prawda. Oczywiście, istnieją inne czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo agresji podczas dorastania – niedopuszczalne jest leczenie, stała carping i ataki z dorosłymi, a nawet bezpośrednie instrukcje: „Co chcesz trochę! Podać datę tego chłopca!”. Człowiek, który rozwija się w takim środowisku, trudno jest być spokojny, miły i puszysty. Jednak w tym przypadku, ma on możliwość nauczyć się kontrolować swoją agresję, jeśli mamy rozwijać zdolność do samoregulacji, aby oglądać ludzi, którzy wiedzą, jak rozwiązywać konflikty pokojowo i promowania siebie za każdym przejawem pokory i ludzkości.

Co wpływa na agresję?

Z psychologicznego istotą agresji rozumiemy. To jest nieodłączną częścią każdego człowieka, a jej istnienie jest uzasadnione ze względu na wagę celów i powodów. Jednak są rzeczy, które może zaostrzyć zachowań agresywnych i sprawiają, że destrukcyjne. Są to cechy kultury i edukacji, w szczególności sytuacji i niektórych cech osobowości. Wystarczająco mocno na skłonność do agresji wpływa na sytuację w społeczeństwie, aw szczególności norm kulturowych – jak inni oceniają wrogiego zachowania. W niektórych kulturach, agresja jest zachęcany, w innych – skazany. Także wielki wpływ na osoby dostarczającej media. Jeśli są one stale nadawane informacje o przemocy, gróźb i wybuchów, będzie ona postrzegana jako coś normalnego, a tym samym zwiększyć prawdopodobieństwo zachowań agresywnych. Od leczenia agresji w takim społeczeństwie mało przydatne, bo wszystko bardzo szybko powraca do swojego pierwotnego stanu.

Sytuacja rodzinna jest również w stanie wpływać na ataki agresji i częstość ich wygląd. Na przykład dzieci, które dorastają w rodzinach niepełnych, często wykazują różne formy wrogości do innych. Ale rodzina może być kompletny i duże – w takich rodzinach jest określana przez agresywności relacji pomiędzy braćmi i siostrami, jeśli są przyzwyczajeni do przysięgać i walczą ze sobą, a następnie są one starsze będą bardzo wrogi i impulsywny. Klimat rodzina również przyczynia się do tego problemu: w jakim stopniu rodzice ukarania ich dzieci poważnie kolidować z ich życia i konfliktów między nimi, są niespójne w ustalaniu zasad i dyscypliny, etc. … Ale to nie jest tylko w niektórych czynników LPS.

W niektórych sytuacjach, jest praktycznie niemożliwe, aby nie być agresywny. Z reguły jesteśmy w takiej sytuacji, aby prowokować agresję, lub stworzyć takie warunki, które niewygodnych nie możemy tolerować. Obecność takiej sytuacji postronnych obserwatorów – jedyną rzeczą, która może zmniejszyć intensywność emocji. Jest też grupa ludzi, którzy swoim wyglądem mogą powodować osoby agresji, na przykład, rozwiedziona kobieta spotyka mężczyznę podobnego do jej byłego męża, sny, które sprawiają, że coś złego.

Czasami drażnić pewne cechy fizyczne i sytuację: ciepło, zaduch, hałas przeludnienie, zanieczyszczenie itd … I, oczywiście, najważniejsze – to czynnik osobisty. Niektóre cechy naszego charakteru może zwiększać prawdopodobieństwo agresywnych reakcji na każdy wydaje się, nawet najbardziej nieistotne wydarzenie. Należą drażliwość i wrażliwość emocjonalną, wysoki niepokój, chęć do wzięcia odpowiedzialności za wszystko, co dzieje się skończy, dysk i pragnienie osiągnięcia.

Jak uniknąć agresji w życiu

Z przyczyny powodujące agresywne zachowanie, w ogóle, wszystko jasne. Jednak łatwiej nie od niego, ponieważ chcemy, aby nie tylko wiedzieć, ale także zrozumieć, jak radzić sobie z agresją ze strony innych. Jeśli chcesz mieć wpływ jakąś osobę, najbardziej skuteczny jest system nagród i kar. Jej istota polega na tym, że dobre zachowanie człowieka jest promowana przez Ciebie i zła – jest karane. Istnieją pewne pozory treningu, ponieważ każdy komfort i przyjemność, i ich przeciwieństwa chce, unika. Jednakże, istnieje wiele funkcji w tym systemie:

 • Potrzebna jest równowaga pomiędzy promocji i kary: jeśli coś zrobić, aby zginać, wynik może nie być tak skuteczne.
 • Pomiędzy agresywnymi reakcji i karą powinny przechodzić minimalną ilość czasu.
 • Kara powinna być surowa i zauważalnie nieprzyjemne.
 • Agresor powinien mieć świadomość, że niektóre z jego działania są karalne.
 • Prawdopodobieństwo kary powinny być wystarczająco duże.

Ale co, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak radzić sobie z agresją, należące do ciebie? Odpowiedź brzmi – samoregulacja. Można nawet korzystać z tego samego systemu nagród i kar – tylko będziesz w roli obiektu, a w roli opiekuna. Na przykład, jako kara dla Ciebie może być żal lub pozbawienie siebie niektórych towarów, a jako nagrodę – starając się zadowolić siebie. Może to być również skuteczne działania, aby zmienić ich nastawienie do sytuacji.

Jak wspomniano powyżej, agresja jest najbardziej prawdopodobne w sytuacji wyraźnego niezadowolenia i obecności przeszkód w osiągnięciu ważnego osobę do tego celu. Jesteś zły na okoliczności, i istnieje kilka opcji do uwolnienia tej złości: jest zła na innych, dla siebie lub spróbuj przenieść tę energię w sposób bardziej konstruktywny rozważyć fakt, że agresja nie daje nic, ale zepsuć nastrój. Zamiast tego, można spróbować przezwyciężyć przeszkody i rozwiązać problem – sama odbędzie następnie swoją złość.

Bardzo często agresywne wybuchy i gniew nazywamy rzeczy nie możemy zaakceptować. Na przykład, gdy ktoś z naszego punktu widzenia, mieszka źle lub robi coś, co nie pasuje do naszego obrazu świata. W porządku, że takie rzeczy nie mają doprowadzić do ataku wściekłości, trzeba pracować nad przyjęciem drugiego. Musisz pogodzić się z faktem, że każdy może żyć i robić, co chce, łącznie z Tobą. Za każdym razem, nienawiści i potępienia kogoś, spróbuj postawić się na jego miejscu – może to pomoże Ci lepiej zrozumieć człowieka. Staraj się nie gromadzić energię gniewu i irytacji.

Kiedy stale się powstrzymać, to jest męczące, a my coraz bardziej agresywny. Musimy zrozumieć, że tak wiele energii nie może być w nieskończoność w nas – prędzej czy później będzie odrobiną go. Tylko on może być stopniowy i uporządkowany, a może być wszystko niszczy. Zgadzają się, że w pierwszym przykładzie wykonania jest o wiele korzystniejsze. Jeśli czujesz złość bułki fala na ciebie, a wkrótce zaczną gryźć i spalin – pauza. Spróbuj wydostać się z sytuacji lub rozproszenia. Można zamknąć oczy i policzyć do dziesięciu, można wyjść z pokoju lub po prostu psychicznie wybierania wody w usta podczas rozmowy z irytujące osoby. Jest możliwe, że będzie to zaoszczędzić od zbędnych przejawów agresji.

Są rzeczy, których nie można zmienić, a usunąć ze swojego życia. Tak czy inaczej, trzeba będzie współistnieć z nimi. Możesz być zły na nich i zepsuć swoje życie, i można spróbować przyjąć i zacząć traktować je ze spokojną obojętnością. Ponadto, przewlekłe zmęczenie powinny być unikane, ponieważ bardzo często jest podstawą agresję i drażliwość. Dlatego też, w przypadku podejrzenia zmęczenia dać sobie przerwę, na przykład, zorganizować dzień wolny i przyłączyć się z tym, co od dawna chciałem zrobić. Człowiek staje się zły i agresywny w sytuacji chronicznego niezadowolenia z życia.

To niezadowolenie może być spowodowane przez różne przyczyny: awarie na osobiste przodu, ciągłe zmęczenie lub wielu nieprzyjemnych ludzi w moim życiu. A jeśli chcesz zrozumieć, jak radzić sobie z agresją, trzeba dokonać pozytywnych zmian w ich życiu. Spróbuj zidentyfikować dla siebie pozytywne chwile – tak będzie łatwiej z nich korzystać. Należy zwracać uwagę na siebie, starają się żyć tak, że życie przynosi przyjemność. Po tym wszystkim, szczęśliwi ludzie są znacznie częściej spokojny i zrównoważony niż niezadowolony.

load...