Najstarsze dziecko

Pojawienie się dziecka z rodziny dla starszych dzieci, w wielu przypadkach, nie jest pozbawione problemów. Przede wszystkim, w przystępnej formie dla jego wieku, starsze dziecko powinno być poinformowani o narodzinach i nauczyć się radzić sobie z noworodka.

load...

Kiedy jest najlepszy ogłosić ciąży?

Jeśli Twoje dziecko jest zaniepokojony złym stanie zdrowia w godzinach porannych, można mu powiedzieć od razu, że spodziewa się dziecka (brat lub siostra). Ale w tym przypadku będzie musiał długo czekać, małe dzieci nie mają prawidłowego pojęcia czasu i często trzeba wytłumaczyć mu, że moment pojawienia się dziecka jeszcze nie nadszedł. Jest możliwe, aby odroczyć przesłanie ciąży w drugiej połowie niemu można odkładać do ostatniej chwili, gdy ciąża staje się zauważalne. Za datę narodzin dziecka mogą być bardziej zrozumiałe dla dziecka, jeśli skojarzyć go z wszelkich istotnych zdarzeniach lub pory roku. Możesz jechać z dzieckiem specjalny kalendarz, który pomoże, lub starszych będzie ciągle pyta, kiedy noworodka.

Niektórzy rodzice są niechętnie zgłaszają ciążę, ponieważ nie chcą, aby dziecko czuje się stłumione po drodze. Jednak odłożenie rozmowy, nie będzie rozwiązać problem. Spróbuj powiedzieć dziecku o ciąży wystarczająco wcześnie, aby mieli możliwość, aby pomóc mu pozytywne nastawienie i do podejmowania wspólnych szkoleń z pojawieniem się noworodka.

Omawianie z dzieckiem wygląd brata lub siostry, podać przykłady ludzi, których znasz od rodzin, które mają wiele dzieci. Dowiedz się, co już wiedział o ciąży i porodu, i starają się naprawić swój błąd, aby porozmawiać o tym, co wie, aby odpowiedzieć na pytania. Jednocześnie staram się nie przeciążać małego dziecka mnóstwo informacji.

 • Czytaj książki z dzieckiem na temat ciąży, porodu, noworodka, a także w jaki sposób zachowują się jak starszy brat lub siostra.
 • Daj dziecku słuchać bicia serca dziecka i poczuć jego ruch. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o rozwoju płodu. Powiedz mu, że płód może już zrobić (np czkawka, ssanie kciuka, słyszeć, kopanie).
 • Pokaż swoje zdjęcia i filmy z tego okresu dziecko, gdy był bardzo mały, szukać tych, gdzie jego ojciec lub opieki nad nim, jak noworodka.
 • Niech Twoje dziecko ogląda dzieci i odtwarzać je. Zwrócił uwagę na fakt, że są one małe, a czasami nie rozumieją, jak grać.
 • Wyraź swoją pomoc dziecku zebrać wszystkie niezbędne rzeczy dla szpitala. Jeśli będzie musiał zostać z kimś innym, gdy jesteś w szpitalu, dziecko i przygotować wszystkie niezbędne.
 • Wcześniej, kilka miesięcy przed porodem, aby permutacji w przedszkolu lub sypialni na dziecko po urodzeniu najstarsze dziecko nagle dziwne. Umieścić łóżeczko tak, że najstarsze dziecko przyzwyczaić się do faktu, że dziecko będzie tu spać.
 • Pozwól dziecku zdecydować, kiedy i jak długo, aby omówić przyszłe pokolenia i pojawienie się dziecka. Bądź ostrożny i nie przeciążać rozmawiać z dzieckiem o noworodka.

Oddzielenie od matki w momencie dostawy

Doświadczenia dziecka podczas pobytu w domu opieki, zależy w dużej mierze od ich wieku, dbać o nich podczas twojej nieobecności. Większość dzieci w różnym stopniu, mają doświadczenie doświadczeń separacji, a oni są martwi, płacze, zadzwoniłem do mojej matki, przylgnął do innych, często podrażnionej, trudności z zasypianiem i zły. Kiedy wróciła, większość dzieci bardzo zadowolony to jednak niektóre dzieci nadal zachowują się źle, a nawet ignorowane matkę. W ten sposób dzieci wyrażają lęk przed samotnością.

load...

Można zrobić wiele, aby zmniejszyć niepokój dziecka w związku z separacji. W ostatnich tygodniach ciąży powiedzieć dziecku, że idzie do szpitala. Jeśli to możliwe, iść z dzieckiem do szpitala. Wyjaśnij dziecku, gdzie będzie żył (w domu lub hotelu) i którzy będą dbać o niego, gdy jesteś nieobecny. Dziecko będzie mniej martwić, jeśli zna osobę, która będzie się nim opiekować podczas twojej nieobecności. Bliski przyjaciel, krewny swojej separacji będzie mniej bolesne dla dziecka. Kiedy pracy, powiedz dziecku, gdy idziesz i dokąd zmierzamy.

Jeśli dziecko jest jeszcze w stanie w pełni dbać o siebie (na przykład, aby wziąć kąpiel lub udać się do łóżka), a następnie w okresie przed urodzeniem jest znacznie wzrosła rola ojca i innych dorosłych, do których dziecko dotyczy również. Pożądane jest, że dziecko ma wyraźny rozkład, który nie jest bardzo przeszkadzać hospitalizacji lub wygląd noworodka.

Pomyśl o wizycie w szpitalu dziecko cię odwiedzić i noworodka. Wczesne połączone ze sobą dzieci przyczynia się w znacznym stopniu do emocjonalnej atmosferze rodziny, w wielu szpitalach położniczych takie wizyty są dozwolone. Być może będzie on uspokoić, i widzisz dziecko, a ta wizyta będzie odgrywać pozytywną rolę. Może jednak ty i noworodka ignorują, albo też będą trzymać się i zaczyna płakać, kiedy nadszedł czas, aby odejść. I poczujesz się lepiej dla was obojga absolutnie odmówić takich wizyt. Jest oczywiste, że trudno jest małe dziecko, aby zobaczyć cię na krótki czas, a nie być w stanie utrzymać się z tobą, ale nawet krótkie spotkanie będzie mu przyjemność i pomoże uspokoić. Negatywna reakcja dziecka wskazuje, że jest pod wpływem stresu, a wizyta w szpitalu daje mu możliwość wyrażenia swojej złości i frustracji.

Jeśli dziecko nie może odwiedzić należy skontaktować się z nim w jakikolwiek inny sposób – aby nawiązać połączenie telefoniczne, wysyłać zdjęcia, notatki i prezenty.

Pojawienie się noworodka w domu

Nie tylko oddzielenie od matki przeszkadza dziecku, ale także do stałej obecności bezradny płacz noworodka, który wymaga uwagi. Po dziecka do życia Twojego starszego dziecka staje się inny. Rodzice, którzy wcześniej w całości należące do niego, nagle stał się niedostępny, a wszystko z powodu noworodka!

Starsze dzieci na nią odpowiedzieć na różne sposoby: chwilowy wybuchami złości, domagając się uwagi, powrót nawyków swoich dzieci, takich jak kciuk ssania, aby dać mu butelkę lub paszy piersi, mokre majtki, większą uwagę na dziecko, agresywne zachowania w stosunku do rodziców, noworodka (może trafić, gryźć, rzucać), jak również niechęć czasu do jedzenia i snu. Czasami rodzice, którzy nigdy przedtem nie spotkałem takiego zachowania ich dziecka są znacznie zaskoczony. Często dzieci ustatkować się szybko, ale w niektórych przypadkach może potrwać kilka tygodni lub miesięcy, zanim dziecko zacznie postrzegać wygląd normalnego noworodka w rodzinie.

Dzieci w różnym wieku reagują na pojawienie się noworodka na własną rękę. Dzieci 3-4 lat mają tendencję do natychmiastowego zrozumienia wpływu, że noworodek na ich relacje z rodzicami, starsze dzieci mogą obrażać na dziecko, czując się w poczucie winy i poczucie stara się ukryć przed rodzicami. Być może najbardziej dobry sposób, aby pomóc starsze dziecko – jest podjęcie wszelkich form zachowania. Staraj się nie być zdenerwowany. Weź jego zachowanie za oczywiste i nadal komunikować się z dzieckiem, jak gdyby nic się nie stało. Spróbuj pozytywnie dostosować wygląd noworodka w rodzinie:

 • Przed pojawieniem się noworodka gry z lalką pokazujący jak dziecko dbanie o nią.
 • Bądź sam ze swego najstarszego dziecka, bawić się z nim w jego ulubionej grze podczas snu noworodka lub podczas oglądania kogoś dla niego.
 • Daj starsze dziecko tyle samo uwagi, jak to możliwe. Nie odpowiadając na jego prośby i uwagi, to w ten sposób upokorzyć samoocenę dziecka w tak trudnym okresie swego życia.
 • Jeśli dziecko zachowuje się nieodpowiednio, upomniał go, jak zwykle. Nie pozwól, aby starsze dziecko, aby przejść przez linię i łamać zasady postępowania przyjętych w rodzinie. Nie powinien czuć się winny za to, że w domu znajduje się kolejne dziecko, a nawet więcej, aby pokazać, że uczucie.
 • Wyraź swoje uczucia co do niespokojnego zachowania dziecka ze starszym dzieckiem, dzielić z nim swoje obawy, i że będzie mu pomóc sformułować i rzucać swoje niezadowolenie głośny płacz dziecka lub stałej troski o niego.
 • Po powrocie ze szpitala dzień świętują narodziny nowego członka rodziny poczęstunek dla wszystkich. Daj starszego dziecka prezent i doradzić mu zrobić lub znaleźć prezent dla dziecka.
 • Jeśli dziecko chce pomóc dbać o noworodka, niech wykonywania niektórych obowiązków wynikających z tego wieku, aby trzymać dziecko, zmieniać pieluchy, strój i wykąpać, nakarmić i pomóc dziecku śmiać, śpiewać do niego i porozmawiaj z nim.
 • Jeśli starsze dziecko nie chce zająć się dzieckiem, nie zmuszaj go do tego.
 • Nie próbuj na siłę starsze dziecko kochać dziecko, pokaż taktu i cierpliwości w sprawach dotyczących ich związku.
 • Pomoc starsze dziecko sobie sprawę, że on może zrobić wiele rzeczy, że dziecko nie jest jeszcze dostępne, na przykład, nadmuchać balony, ciasteczka, czy naczynia.
 • Nie zapomnij o sobie. Odpoczywać, jeśli to możliwe. Nie zmniejsza uczucie niechęci i zazdrości ze starszych dzieci, ale łatwiej będzie poradzić sobie z nim.

Należy pamiętać, że starsze dziecko jest trudne, a czasami nawet bolesne w celu dostosowania się do powstania noworodka, ale jest częścią normalnego doświadczenia życiowego. Twoje działania powinny być skierowane do starszych dzieci nie czują się lekceważone, a co najważniejsze, że normalnie zajęło zdarzenie i wsparcia z właściwym nastawieniem do noworodka.

load...