Najsłynniejsze karnawały świata: Życie w rytmie wakacje

Czas, kiedy wszelkie uwarunkowania tracą moc, gdy święto jest odczuwalne w powietrzu, gdy zasady są nieco małe, ale serce bije planety w tym samym rytmie serca milionów ludzi – tym razem karnawałów. W tych dniach tygodnia i matowe szarości codziennego życia są zakazane przez prawo. Tak, i jak można myśleć o czymś, jeśli twoje serce echa rytmy samby, krew w żyłach trzaski wybuchy petard w zgodzie i olśniony jasnych kolorach podobnych do dzieł sztuki, masek i kostiumów! I wszystko, co kiedykolwiek marzyłeś o tym myśleć wakacje, wakacje bez granic, staje się realne. Chcę zanurzyć się w świat karnawałów wszystkie naraz, w tym feerią barw i dźwięków, na kilka dni, aby stać się częścią radości, jeden z ludźmi z różnych krajów, są obecnie radując się tak samo jak ty, z bezpośredniości dziecka.

load...

Okazało się, że prawie wszystkie karnawały odbywają się w jednym i tym samym czasie, w ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem. Zmień datę ich wykonania, w zależności od występowania czasie wielkanocnym, ale przyspieszył bicie serca planety zaczyna się w jeden dzień. Tutaj mimowolnie przychodzą do głowy pomysł, że nasza planeta jest żywa. I to właśnie od jej pragnienia i dobre samopoczucie zależy od zachowania całych narodów. W przeciwnym razie, jak to wytłumaczyć jednoczesność zdarzeń i kolejnych postach. I tak jak chcielibyśmy, aby przejść wszędzie: w Wenecji najbardziej romantyczny karnawał w Hiszpanii na najbardziej niezwykłe, w Hawanie na urokliwej wakacje. Powiedzmy, że dzisiaj masz możliwość – aby odwiedzić różne części ogromnej kuli raz. Czy jesteś gotowy? Następnie czeka na karnawał!

Przekraczanie karnawałów w Europie

Dyskretne i oszczędni Niemcy i przed karnawałów być inteligentnym. To właśnie w Niemczech odbyła najdłuższy karnawał. To trwa od trzech miesięcy. Jednak główne świąteczne procesje odbywają się w ostatnim tygodniu przed Wielkim Postem – tradycja jest tradycją. Ale mała prezentacja i jasne kolorowe parady walcowane na terenie Niemiec na długo przed głównym wydarzeniem. Na ulicach Düsseldorfu na tłumy weekendowych dziwnie kostiumach muzyków, artystów ulicznych, gotowe do dzielenia się ze wszystkimi obywatelami w dobrym nastroju. Ale to tylko przygotowanie do skargi głównej. I dla niego będzie musiał udać się do Kolonii.

Zazwyczaj zastrzeżone mieszczanie ubierać się w kolorowe kostiumy, malowania twarzy, malowanie twarzy na nich lub ukrywając twarz pod maską w brudnej czwartek. W tym dniu wszystko zostaje wywrócone do góry nogami. Kobiety w tym dniu wszystko jest możliwe. Wybierają najbardziej znaczące stroje i krawaty przyciąć do wszystkich nadjeżdżających mężczyzn. I nikt nie śmie sprzeciwić się nimi. Takie lokalne macierz na jeden dzień. Nie ma żadnych zasad przyzwoitości, Domostroj dala, kobieta w tym dniu się, co chcą.

Clean poniedziałek brukowanych uliczek Kolonii przekształcić sambadromo Piazza del Polo w jednej butelce. Maski, fajerwerki, wspaniałe kostiumy i konfetti. Gorące rytmy samby w Europie i Frank fajne stroje składające się z cekinów i piór. Wymieszać europejskiego romantyzmu i brazylijskiego pasji. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w tym dniu cudzołóstwo – a nie przyczyną skandalu i rozwodu? Sam fakt, że Niemcy odwrócił głowę karnawałową.

load...

Potem przychodzi Środa Popielcowa, gdy uczestnicy karnawałowe zdobić czoło popiołem i nadziewane odkupując wszystkie grzechy uwolnione. Po tym wszystkim, jak inni ludzie, spalenie kukły karnawału ma charakter zbawczy. I znak popiołu każdy kto zadośćuczynił za nasze grzechy, a także z czystym sumieniem można szybko.

Karnawał z francuskim akcentem

Nawet najlepsze karnawały świata nie może konkurować w pełnej krwi z tym arystokrata wśród karnawałów. Karnawał w Nicei, piękne perły lazurowe wybrzeże Francji, ma długą historię i prawdziwie królewski rodowód. W 1294 roku książę Andegawenii (i pamiętać, że był bratem króla Francji), zbliża się do reszty, postanowił rozjaśnić swój pobyt w prowincji kolorowych kulek i maskarady. A na ulicach Nicei, jak ognia przetoczyła uroczystości i uroczyste procesje z fajerwerkami. Jak zawsze, karnawał usunięte wszelkie granice i różnice, mieszanie w tłumie obchodzi arystokratów i zwykłych ludzi. Książęta krwi i wyszło na ulice, zapominając o etykiety, jedzenie nie jest szlachetne odmiany sera, popijając prostego posiłku taniego octem, flirtował z gminu i tańczyła tańce ludowe.

Jednak tradycja obecności króla i jego świty festiwalu, a nawet króla karnawału, przeżył. Każdego roku jest wybierany spośród francuskich gwiazd. I jak co roku, w święto ma swój własny motyw, a królowie zatytułowana inaczej rocznie. Że Jego Królewskiej Mości Króla tańca, Jego Królewska Mość Król kuchni, Jego Królewska Mość Król śmiechu. Olbrzymie lalki, kostiumy i wózki ozdobione kwiatami, procesja ulicami miasta. Warto zauważyć, że w tym karnawałowe kostiumy stworzone z prawdziwego francuskiego wyrafinowania i stylu. Piękna dziewczyna na wozach kwiatowe pojawiają się pod postacią bajki wróżki kwiatowych, którzy prezentują bukiety kwiatów z okazji tłumy. Albo raczej, rzucają kwiaty. To jak najbardziej pięknej i wyrafinowanej walki na świecie.

Najbardziej satysfakcjonujące Carnival

Gourmet Hiszpanów wydawać, sądząc ich po karnawale. Nie tylko jest głównym bohaterem „twarzy” karnawału – sardynki, więc również na karnawał zorganizował konkurs, który najsmaczniejsze tortilli. I nie tylko: hiszpański kiełbasę i wino, owoce morza stały się integralną częścią tego święta. Po tym wszystkim, do udziału w karnawale pozwoliło jedynie ich najlepsi przedstawiciele. Ale nie tylko ten słynny karnawał w Hiszpanii.

Wyobraźmy sobie gorący urody, temperamentu i otwartość uczuć i emocji ludzi, a można dostać daleki widok na to, co dzieje się na ulicach miast w Hiszpanii w czasie karnawału. Tutaj wszystko jest mieszana: mężczyźni w strojach kobiecych, kobiety w męskie ubrania. Kondukt pogrzebowy, po pozorne Sardynii. W roli niepocieszona żałobnych kobiet, oczywiście, przebrana za mężczyznę. Za nimi w procesji idą-maskers mnichów, wszyscy uczestnicy karnawału wylewa pamiątkowe kubki Sardynka spoczywa w spokoju. Zakończenie procesji kostium ludzi w świnie, które zgodnie z tradycją powinno być karmić i zaśpiewać im kołysankę. Wszystko to z pewnością wprowadzą uczestników w domu w obfitości karnawałowe i szczęścia. Ale najważniejsze i kolorowy pokaz zadowoleni z profesjonalnej trupy aktorów.

I o hiszpańskim tańcu można mówić bez końca. Choć mówią o sobie, a nie tylko o sobie. Tu i tam na placu miejskim w rytmach pasodoble, flamenco i fandango się nam całą historię życia. Walki byków tańca, romantyczne historie miłosne i tragiczne historie o zakazanej namiętności.

Kto, gdzie, a my w Teneryfie

Można sobie wyobrazić, co święto można łączyć z pierwszej klasy wakacje? Lub stać jedną nogą w Hiszpanii, a drugi w Brazylii? Jeśli nie, to w trybie pilnym do Wysp Kanaryjskich. Dokładniej, w Canary karnawału, który wchłonął tradycji hiszpańskiej karnawału i karnawału w Rio de Janeiro. Dokładniej mówiąc, tutaj, jak w Hiszpanii, postanowił zakopać sardynka, ale kroki pasji taniec, kostiumy i nieokiełznana radość – prawdziwa brazylijska.

Canary karnawał najbardziej spokojny, że tak powiem. Brak konkurencji, nie, nawet komiks, sceny batalistyczne i bez widzów. Pełna demokracja. Nie ma znaczenia, czy jesteś rodem, jeśli masz kostium lub kolorowe maski. Jeśli był w dniach Karnawał na Teneryfie, to – jego częścią. Walka może jedynie konfetti. A taniec, poddając się łasce gorącej muzyki i ciepłego słońca. W dniach karnawału wydaje się, że za każdym razem, zapomniał, jak się chodzić i mówić słowami. Zaledwie kilka kroków tańca stał się uniwersalnym językiem ludzi. A przede wszystkim w tym, że język nie jest taki sam, rodzinę zarówno miejscowych, a dla wielu osób z całego świata.

Nie każdy kot Wenecja

O Wenecja karnawał jeszcze nie leniwym. Ale te dni we Włoszech trwa kolejny, równie barwny karnawał. A jeśli Karnawał wenecki można nazwać najbardziej romantyczny, karnawał w Putinyato słusznie nosi nazwę najdłużej we Włoszech. Podniósł trochę po niemiecku tylko miesiąc. A wpływy od Bożego Narodzenia do Wielkiego Postu. I to karnawał jest związany z Kawalerów Maltańskich.

Powrót w 1394 Kawalerów Maltańskich został przeniesiony do miasta relikwie św Stefana, który stał się patronem Putinyato. A dzisiaj, w święto rozpoczyna się od przeniesienia piłki do króla symboliczną świecę. Ten rodzaj prosząc o przebaczenie za grzechy przyszłości, a ekscesy, które mogą sobie pozwolić uczestnikom karnawału. A w czasie odpustu, jak w ciągu ostatnich dni przed Wielkim Postem potrzebę poprazdnovat serca.

Ten karnawał we Włoszech jest dość rewolucyjne. Większość kawałków na karnawał przedstawiają lokalne i polityce światowej, dzięki czemu dane można łatwo zrozumieć upodobania i preferencje polityczne w kraju. A wiersze i pieśni w czasach bardzo trudnych wyśmiewany polityki rządu. Przeczytaj je w miejscowym dialekcie tuż przed świątecznie platformach. Osobliwe dni pełnej przejrzystości.

W ostatnich dniach karnawału procesji komiks wydany do wszystkich zainteresowanych grzechy kapłanów odzieży. Jednakże, nie zdziw się, jeśli ich kozłem ofiarnym tańczyć półnaga lub przedstawiają kurczaka. To jakiś żart. Tutaj też nie było bez jego komiksu pogrzebie. Wystarczy pochowany na koniec Mistrza wakacje Carnival. A wdowa odbiera kondolencje; Oczywiście, jeśli przekonująco ukazuje uniwersalną „góra”.

Carnival o polskich korzeniach?

Gdzie tylko nie mają czasu, aby uczcić nasze rodaków! Tu i w historii Mardi Gras w Nowym Orleanie „dziedzictwo”. Początkowo święto jak wszyscy jak on, miał charakter czysto religijny. A tam na polskim i nie słyszał. Wszystko statecznie i dostojnie. Obchodzony obecnie sadzarki tydzień przed Wielkim Postem, nawet niewolnicy, creoles dano pozwolenie na dyskretnie i cicho świętowania rozpraszana tygodni. Oczywiście, temperamentu kreolska doprowadzono do tego święta pogańskie swoje tańce, ale dlatego, że karnawał został zakazany na rozkaz władzy kościelnej.

Ale nie wszystko jest tak proste. Trzeba pamiętać, że Ameryka zaczęła osiedlać poszukiwaczy przygód piratów i skazanych, a nie ma żartów z nimi. W jakiejkolwiek ubrania są wykończone, co byłoby tytuły za niewielką opłatą nie jest zarośnięta, ale wolność miłujących charakter żywiołowy temperament tak proste, nie zniknie. I władze, zaciskając zęby, pod presją karnawału musiał wrócić do mas. Ale przed wyjazdem otrzymał tablicę jakiegoś szlachty i fotografii. Tutaj w historii tam naszych ludzi.

W 1872 roku, honorowy król piłka mianowany Wielki Książę Aleksiej Aleksandrowicz, a kolory Mardi Gras w Nowym Orleanie stał się kolor Imperial romanowowie. Ta okoliczność jest podłączony mały skandal w rodzinie cesarskiej. Król Ball Alexey Romanov nie stać, bo otrzymał pilną wiadomość od cesarza, co błazenada rzuca cień na romanowowie. Ale gościem honorowym mu się wolno, co oznacza, że ​​niektóre pozory zaangażowania członka rodziny królewskiej na karnawał może być uznana za ważną.

Nawet taka mała część rodziny królewskiej w karnawale Mardi Gras pozostawiła swój ślad i nadać mu prawdziwą polską skalę i waleczność. Po pierwsze, chodzić na festiwal i pół miesiąca, a po drugie, zamiast konfetti tutaj używając cukierki, suszone owoce, zabawki i drobne upominki. Marnotrawstwem porównaniu ze skromnymi Roundels papierowych. I dzięki za konfetti jest sporządzone w języku polskim, topless, niezależnie od płci. Zmuszając, oczywiście, nikt nie będzie, ale byłoby miło, tradycję i obserwować.

Tango argentyńskie

Argentyńska Carnival będą zadowoleni zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Na pierwszy tutaj masa barwnych pochodów karnawałowych i tańce, a dla drugiej – najsmaczniejsze lody argentyńskiej i procesja bajecznych i postaci z kreskówek dla dzieci specjalne. Więc jeśli masz zamiar karnawału w Argentynie można zabrać ze sobą i rodziną. Jednak karnawały wieczór i główne hity – łapacza, a nie dziecka gorąco.

Wszystko Argentyna żyje w rytmie tańców latynoamerykańskich. Slender męskie i żeńskie tancerze, brokat, pióra i nie ma nieporównywalne pasją. Wydaje się, że Carnival jest przeznaczony dla tych par, które szukają możliwości, aby dodać pikanterii do ich związku. Migające świąt, łowienie ruchy taneczne są zmuszeni zdjąć ogólny kontekst emocjonalny, mieszania tłum uczestników i gości. Tu nie ma znaczenia, aby móc tańczyć, najważniejsze – aby móc poczuć rytm, z uwagi na święto, zabawa, podnieść nastrój tłumu, zapomnieć krótkie chwile tańczyć na zakres i granice. Oto jest prawdziwy argentyński karnawał! Szaleje we krwi. Co jest uderzające w tym karnawale najbardziej jest brak pewnej sztuczności i affectedness. Ani jedna fałszywa nuta. Gładkie osób Operacja karnawałowe może przyłączyć się tłum gości i dostosować się do rytmu, aby dać PA nie jest gorszy niż profesjonalistów.

W ciągu tygodnia, świat żyje w rytmie raznoyazyky i niezgodnych melodii. Na ulicach miast, gdzie Najsłynniejsze karnawały świata, skręcić albo na targach, czy w scenerii ożywają w celowo pompatyczny lub prostego spektaklu. Ludzie zapominają o dzielących ich różnic i codziennych trosk. Które wolisz: pasję i niepohamowaną radość, romansu i tajemnicy, a może nawet udoskonalenie rozrywki? W świecie tak wielu różnych karnawałów, po prostu trzeba wybrać taki, który jest odpowiedni dla Ciebie, wziąć w nim udział, i niech Twoje serce bije w jednym świąteczny rytm planety.

load...