Najlepszym lekarstwem na łupież: receptury ludowej

Zawartość:

Och, to łupież – cały czas nie wydaje się na czas. Spróbuj stylizowania włosów, każda fryzura wymyślać nowe i będziesz spojrzenie na idealnie gładką rozstaliśmy – i zobaczyć, gdzie te brzydkie płatki! Albo jeszcze gorzej: tryahnesh głowy w nadziei, że będzie przyciągać włosami niektóre którego uwaga, jak również i obsypał je z białych „płatków śniegu”. Czy istnieje żadne takie środki łupieżu, aby raz na zawsze zapomnieć o tym problemie?

load...

Fundusze mają, a jest ich wiele. Oto najważniejsze – ma mieć w nawyku dbania o swoje włosy i skórę głowy. I że w rzeczywistości często ograniczamy się do idzie do sklepu na zakup pożywienie stromym szampon, który był reklamowany w telewizji dziś rano. I po prostu zapomnieć o tym, że nie każdy z nas, to jest odpowiedni szampon i substancji chemicznych w niej zawartych może nawet uszkodzić włosy. Więc zanim dywagacje poszukiwania nowych środków łupieżu, przyjrzyjmy się, dlaczego jest tak często na naszych umysłach jest tam nieporozumienie, i jak radzić sobie z nim w sposób naturalny.

Co to jest łupież i skąd pochodzi

Łupież – jest sklejone z komórek skóry, które są widoczne na włosach z gołym okiem. Wiadomym jest, że nasza skóra jest stale aktualizowana – aby zastąpić stare komórki są nowe. Tu są tylko martwe komórki nie „wyparował” – pochodzą one z głębokich warstwach naskórka na powierzchnię skóry. Idealnie, proces produkcja trwa około miesiąca, w którym to czasie stają się cieńsze i stają się niewidoczne. Ale jeśli ciało nie powiedzie się, martwe komórki skóry pokonać bardzo dużą prędkością, a potem zacząć trzymać się nawzajem. To jest dokładnie to, co pojawia się szary na głowie „śniegu”, które nazywamy łupieżu.

Dlaczego jest to, że powoduje martwe komórki naskórka, aby zwiększyć szybkość jego wydania do powierzchni skóry? Pojawiła się łupież – to nic, w wyniku zaburzeń metabolicznych w organizmie. Najczęstszą przyczyną tych zaburzeń hormonalnych – zakłóceń. Dlatego łupież pojawia się często u dziewcząt z trzynastu czy czternastu lat w czasie dojrzewania, kobiet w ciąży oraz u kobiet w okresie menopauzy.

load...

Ponadto przyczyną łupieżu może być częścią napięcia nerwowego, stresu, ścisłej diety, brak witaminy A i grupy B, z tej samej grupy ryzyka obejmują kobiety, które cierpią z powodu różnych chorób przewlekłych i chorób przewodu pokarmowego. A co możemy powiedzieć o tych, którzy muszą używać do leczenia środkami hormonalnymi – w ich przypadku, aby uniknąć problemów, takich jak łupież, jest prawie niemożliwe.

Inną bardzo częstą przyczyną łupieżu – to jest grzyb. Znajduje się on na skórze głowy, i nie jest widoczne dla oka, jak to ma mikroskopijne rozmiary. Co więcej, może on żyć przez długi czas, absolutnie nie spowodować żadnej szkody. Dopóki organizm nie wydarzy się uszkodzeń serwującą prawdziwym katalizatorem dla jego działania.

Ale nawet jeśli są całkowicie zdrowe, unikać stresu i system hormonalny jest w porządku, nadal można stać się właścicielem głowy, pokryte łupieżu. I może się zdarzyć z powodu niewłaściwego stosowania kosmetyków do włosów. Ważne jest nie tylko, aby umyć włosy szamponem odpowiednim do rodzaju włosów, ale również starannie umyć wszystkie szumowiny, nie pozwalając skórze denerwuj. Spróbuj posmarować twarz przypominać szampon i za parę godzin, co się stało z twoją skórą? Z pewnością będzie to kolor czerwony i zacząć skórki. To samo dzieje się z głowy, gdy nie są dokładnie zmyć środek do mycia włosów.

Nadmierne korzystanie z produktów do stylizacji, gorącą suszarką do włosów, ostry grzebień – wszystko to drażni skórę głowy, powodując łupież. Więc staram się być dobrze zarządzany, nie tylko włosy, ale również skóry pod spodem. Co więcej, często łupież jest zaraźliwy. Jeśli twoje otoczenie są ludzie, którzy cierpią z tego kłopoty, nie używaj ich grzebienie, spinki lub gumki do włosów, w przeciwnym razie ryzyko przeniesienia samej choroby. I wtedy dużo czasu i wysiłku poświęcić, aby znaleźć odpowiednie środki łupieżu.

Jakie rodzaje łupieżu

Wydawać by się mogło – łupież, to łupież, wszystko absolutnie identyczne. Jednak tak nie jest. Jeśli przyjrzeć się bliżej koleżanką, która ma podobny problem, można zauważyć: łupież nie zawsze jest biały, który jest również żółty. Fakt, że dermatolodzy są dwa rodzaje łupieżu: suche i tłuste.

Suchy łupież jest znacznie bardziej powszechne, a to pojawia się jako bezpośredni skutek wszystkich powyższych powodów. Stres, choroba, niewłaściwe stosowanie szamponów, nieprzestrzeganie higieny osobistej – i że skóra głowy jest podrażniona, zaburzenia metabolizmu, a martwe komórki skóry „skok” na powierzchnię. Oraz u kobiet i mężczyzn, to właśnie ten rodzaj łupieżu występuje częściej.

Tłusta łupież też jest z powodu naruszenia procesów metabolicznych w organizmie, ale odbywają się one tylko w inny sposób. Jeśli gruczoły łojowe w skórze skórę głowy produkują nadmiar tłuszczu, jeśli płatki pojawiły ciemny kolor żółty – oznacza, że ​​masz tłustą rodzaj łupieżu.

Przed przystąpieniem do leczenia tego problemu, trzeba dowiedzieć się, co dokładnie masz łupież. Po tym wszystkim, to zależy w dużej mierze od tego, jak się go pozbyć. W związku z tym, stanąć przed lustrem i delikatnie rozczesać kilka płatków na białym arkuszu papieru starannie rozważyć je. Jeśli pojawi się szaro-białe łuski – wtedy masz suchy łupież, jeśli brudny żółty – tłuszcz. Tylko znając typ, można przejść bezpośrednio do procesu leczenia.

Suchego leczenia łupieżu

Wiele kobiet nie chce cierpieć i kupić w sklepie wiele szamponów i innych środków przeciwłupieżowych, którzy obiecują szybką ulgę od problemu. Ale nie zapominajcie, że dla tych, którzy mają wrażliwe, podatne na reakcje alergiczne skóry, nie używać zbyt wiele substancji chemicznych, szczególnie na pozbycie się łupieżu. Mimo wszystko, jeśli masz taką wrażliwą skórę na twarzy – skąd masz tak blisko do góry, ona potulnie znosić wszystko? Tylko dlatego, że włosy są niewidoczne ślady podrażnień? I swędzenie, matowy kolor włosów, łupieżu, w końcu? Wskaźniki te powinny być wystarczającym powodem do odwołania się do ludzi środków walki z łupieżem.

Tak, my prezentujemy uwagę następujące środki zaradcze ludowej typu suchego łupieżu:

Maska z infuzji matki i macochy

Grass – jest skuteczną bronią przeciwko łupieżu i innych chorób skóry głowy. Korzystanie z różnych herbat, będzie nie tylko pozbyć się łupieżu, ale także będzie dołączyć swoją siłę loki i połysk. Aby pozbyć się łupieżu suchego, trzeba jedną łyżkę matki-i-macocha, rozcieńczoną w szklance wrzątku. Trzeba zaparzyć mieszaniny przez dwie do trzech godzin, po czym konieczne jest schłodzić i osuszyć. Rub nalewkę w skórę głowy przed snem, niech włosy suche i iść spać. Byłoby lepiej, gdyby następnego dnia rano nie będzie umyć włosy.

Maska z cebuli, wódka i oleju rycynowego

Maski z podobnych składników – to nie tylko skuteczne narzędzia przed łupieżem, ale doskonały sposób na przyspieszenie wzrostu włosów. Trzeba będzie jedną łyżkę cebula, jedną łyżkę oleju rycynowego (dostępne w każdej aptece) i dwie łyżki wódki. Otrzymaną mieszaninę wciera się w skórę głowy, a następnie umieścić na kapelusz i owinąć celofan głowę ręcznikiem, aby stworzyć efekt termiczny. Godzinę później umyć włosy szamponem do rodzaju włosów i używać balsamu-odżywki.

Maska z wlewem pokrzywy

Pieczenie od czasów starożytnych stosowane w leczeniu włosy i skórę głowy. Nawet nasi przodkowie zauważyli, że jeśli wcierać w korzenie włosów infuzji tej rośliny, włos staje się gładsza, jaśniejsza, przyspiesza ich wzrost. Ponadto pokrzywa zwraca naturalny kolor włosów, więc jeśli kosmyki wyglądają nudny i bez życia, to szybko polepszył sprawy.

Na tej maski trzeba dwie łyżki pokrzywy i pół szklanki wrzącej wody. Należy twierdzą, że mieszaninę przez dwie godziny, a następnie odsączyć i ochłodzić. Spróbuj użyć naparu ciepły – niech to będzie tylko powyżej temperatury ciała. Delikatnie wcierać maskę do swojej głowy, nie można zmyć.

Maska z oleju roślinnego z sokiem z cytryny

Na tej maski, można wziąć absolutnie dowolny olej roślinny, który masz w magazynie: słonecznikowy, oliwa, kukurydza. Wszystkie są bogate w naturalne witaminy i minerały są dobre antyoksydanty i zmiękcza suchą skórę głowy grzywny. Weź maskę na jedną łyżkę oleju roślinnego, łyżkę oleju rycynowego i wycisnąć sok z połowy cytryny. Ta mieszanina wcieraj w korzenie włosów, a następnie umieścić na głowie czapkę celofan i ręcznik. Po pół godzinie do płukania szamponem i melisy kondycjonowania.

Leczenie tłustej łupież

W leczeniu łupieżu suchego mogą również korzystać z popularnych receptur. Po pierwsze, są one sprawdzone, a po drugie, nie zawierają alergenów, które mogą powodować podrażnienia skóry. No i po trzecie, jest to znacznie bardziej ekonomiczne, ponieważ prawie wszystkie składniki maski masz zawsze pod ręką.

Maska skórki cebuli i kory dębu

Jest bardzo skuteczny przeciwko tłustego łupieżu. Dial pół szklanki skórki cebuli i kory dębowej, wlać litra wrzącej wody i ciepła, aby gotować przez pół godziny. Po zdjąć z ognia, ostudzić do temperatury pokojowej i odkształcenia. Dodać infuzji pięćdziesiąt mililitrów salicylowego alkoholu – jest dobrze wysuszone skóry i zapobiega nadmiernemu wydzielanie tłuszczu. Założyć celofan łbie i owinąć go mocno ręcznikiem. Pół godziny później umyć włosy szamponem ulubionych.

Bądź ostrożny: ta maska ​​plamy koloru kasztanowe włosy! Więc jeśli jesteś naturalną blondynką i nie chcą zmienić kolor swoich włosów, wziąć pod uwagę inny przepis przeciwko tłustej łupieżu.

Maska z czosnkiem

Na tej maski, trzeba będzie osiem ząbków czosnku. Muszą być czyszczone i ruszt lub przecisnąć Spadefoot. Tę mieszaninę należy wcierać w skórę głowy, a następnie owiń włosy ciepłym ręcznikiem i odczekać dwie godziny. Skóra zaczyna się palić lekko – nie panikuj.

Ze względu na fakt, że czosnek ma specyficzny zapach, spróbuj zrobić maskę dnia, kiedy nie ma zaplanowanych spotkań. Po paru masce aplikacji czosnku, można zauważyć, że ilość łupieżu na głowie spadł o osiem do dziesięciu zabiegów będzie całkowicie zniknąć. Ale nie rób tego maskę raz w tygodniu, bo w przeciwnym razie istnieje ryzyko podrażnienia skóry. Niestety, środki przeciwłupieżowe grzeszyć z takimi skutkami ubocznymi.

Burak maska

Burak nie tylko pomaga w chorobach żołądka i brakiem hemoglobiny, ale również doskonale wzmacnia włosy i paznokcie, a także zapewnia wystarczającą moc głowy. Na tej maski, wziąć średnie surowe buraki, obrać i przetrzeć na małej tarce. Zastosuj buraków może być nie tylko głowy, ale również na całej długości włosa. Po co jest niezbędne do pokrycia głowę kapelusz i owinąć ręcznikiem. Czterdzieści minut później, maska ​​może być zmywane. Ponownie, nie należy zapominać, że dla właścicieli blond włosy, ta maska ​​grozi stać się środka barwiącego.

Maska pokrzywy i ocet

Osiem łyżki pokrzywy napar w wrzącej wody i trzymać na ogniu przez dwadzieścia minut. Po tym, chłodnym szczepu i dodawać do brzeczki łyżkę octu devyatiprotsentnogo. Delikatnie wcierać maskę do skóry głowy, unikając kontaktu wzrokowego. Przykryć głowę z mocno ręcznikiem, trzymać maska ​​powinna wynosić co najmniej trzy do czterech godzin. Po tym czasie płukania głowicy w wodzie, lekko zakwasza octu. W miesiącu regularne stosowanie tej maski łupieżem włosy staną się mocniejsze i bardziej zadbane.

Maska z łopianu, nagietka i chmielu

Cztery łyżki łopianu, trzy łyżki szyszek chmielu i dwie łyżki kwiatów nagietka trzeba zaparzyć litra wrzącej wody. Daj rosołu napar przez pół godziny, ostudzić i przecedzić. Wcierać w skórę głowy przez jeden lub dwa miesiące, trzy razy w tygodniu. Oprócz zniknięcia łupieżu, włosy będzie można rozkoszować się zadbanym wyglądem i blasku.

Można korzystać z najbardziej skutecznych środków przeciwłupieżowe, ale jeśli nie zwracać uwagę na skórę głowy i włosy, wtedy wszystkie wasze wysiłki będą daremne. Skręć w opiece dziennej rytuału, przy wykorzystaniu środków z łupieżem, dbać o ich zdrowie, a często w dobrym nastroju – a potem łupież zostawić cię na zawsze.

load...