Najlepsze pracownicy są na wagę złota

Powiedzieć, jesteś zadowolony ze swojej obecnej sytuacji? Jesteś zadowolony ze swojej pozycji pracy, wynagrodzenia? Chcesz pozostawić niezmienione aż do emerytury? Niektórzy z was powie: „Tak, jestem bardzo zadowolony z wszystkiego!”. Ale ktoś powie: „Nie chciałbym, aby mieć więcej niż mile widziany, i że mogę liczyć na wzrost pensji!”. Jakoś wydaje się, że ten ostatni będzie znacznie więcej niż tych, którzy są zadowoleni. Ale możemy coś zmienić? To zależy od tego, czy jest coś od siebie?

load...

Tak, to zależy. Po prostu trzeba być bardzo dobrym oficerem, a następnie zarządzanie cię docenić. Żeby było jasne, co mówimy, niech najpierw rozważyć cechy dobrego pracownika.

Jakie są cechy dobrego pracownika?

Bycie dobrym pracownik nie jest tak łatwo stać się idealnym pracownikiem trudniejsze. Ale to właśnie taki zespół docenia każdy pracodawca. Chcesz wiedzieć, co trzeba pracować? Istnieje pięć z najważniejszych cech, które odróżniają dobrego pracownika:

poszanowanie

Szacunek dla tych blisko kogoś pracować z każdym dniem. Szacunek przejawia się na różne sposoby. Podamy tylko kilka przykładów:

 • Szacunek dla kolegów, jak osoby unikalnych pomysłów i myśli, które mogą różnić się od siebie. Taka różnorodność pomysłów na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco chaotyczne, ale to, że pomaga, aby znaleźć optymalne rozwiązanie. Ten Groupthink zwykle stanowi ciekawe rozwiązanie znacznie szybciej.
 • Szacunek dla kolegów, co przejawia się w ich powitanie na początku dnia pracy. Jak często musimy zmierzyć się z faktem, że ktoś przechodzi obok nas rano, nie świetne! Poświęć kilka sekund, aby przywitać się z kolegą, uśmiechnąć się do niego, nawet jeśli masz trudny dzień dzisiaj. Ponieważ zasługujesz reputację człowieka, z kim pracować. I że w pewnym momencie może dać dodatkowe korzyści i możliwości. Ponadto, uśmiechając się do innych, można poprawić swój nastrój i stać się bardziej produktywny w ciągu dnia pracy.
 • Szacunek dla pracy innych ludzi. Zdolność docenić czasu i wysiłku pracowników. Można niech wiedzą, że nie zgadzają się z końcowego wyniku ich pracy, ale jednocześnie szanują swoje wysiłki w celu realizacji projektu.
 • Szacunek dla innych może być wyrażona przez praktykowanie „złotą regułę”. Zasada ta stanowi, że: „Czyń innym, jak można je zrobić wam.”

wiedza

load...

Jest to kluczowy jakości, które mają najlepszych pracowników. Nowoczesna technologia ciągle się zmienia. Zmiany i wymagań, które mają zastosowanie do pracowników. Jedynym sposobem, aby nie pozostać w tyle – to jest stale odbieranie i pogłębić swoją wiedzę. Warto poświęcić czas na naukę nie tylko o tym, co może być użyteczne dzisiaj w swojej pracy, ale które mogą być potrzebne na jutro. To właśnie te umiejętności będzie można cennym pracownikiem. Będziesz w lepszej pozycji, aby uzyskać awans.

Musisz być pociągnięty do odpowiedzialności za ich wiedzy. Nie czekaj, gdy pracodawca wysyła cię do szkoleń; trzeba szukać sposobów, aby uzyskać tę wiedzę samodzielnie. Pamiętaj – gdy pojawi się dodatkową wiedzę, masz realną szansę wspiąć jeden stopień wyżej na drabinie!

motywacja

Bardzo cenna jakość – umiejętność motywowania nie tylko siebie, ale także innych. Zdolność do wzięcia odpowiedzialności za swoje słowa jest również bardzo cenione. Jeśli coś powiedzieć – nie kopię zapasową swoich słów. Nie przestaje chwalić innych – im więcej robisz, tym więcej można przełamać bariery i motywować innych w miejscu pracy.

Zdolność do podejmowania decyzji

Musimy być w stanie zbliżyć się jakikolwiek problem z twórczego punktu widzenia – nie pogorszyć problem i go rozwiązać. Wziąć część odpowiedzialności – aby stać się częścią rozwiązania, a nie częścią problemu. Zadaj sobie następujące pytania:

 • Jakie wnioski można wyciągnąć z tego problemu?
 • Co decyzja mogę zaoferować?
 • Jak przedstawię moją wersję rozwiązania do skorzystania było najbardziej widoczne?

Jeśli pójdziesz do głowy jakiś problem, bazę przynajmniej jedną wersję swojego rozwiązania. Nawet jeśli opcja ta nie zostanie zaakceptowana, będziesz wyglądać pracownika, który wie, jak rozwiązywać problemy, a nie jako skargę. Człowiek, który może przejąć inicjatywę w sytuacji problemów, nie obciążających go i oferując konkretne wyjście, korzystnie w porównaniu z resztą personelu.

Możliwość znalezienia kontaktu

Bardzo różnych ludzi pracy w zespole. Zdolność do znalezienia wspólnego języka z każdym członkiem zespołu, umiejętność słuchania i usłyszeć ludzi, zdolność do zapobiegania lub rozstrzygania wszelkich konfliktów są również uważane za cechy dobrego pracownika.

  Jak stać się niezastąpionym pracownikiem

  Z głównych cech rozumiemy. A co dokładnie należy zrobić, aby najlepszą cechą był personel należą do ciebie? Może pracuję, lubię swoją pracę i chcą przełożeni zauważyli to i doceniam to prawidłowo. A może stoisz jeszcze na samym początku ich życia zawodowego, a naprawdę chcesz, aby rozpocząć swoje działania, bez irytujących błędów. W każdym razie będzie sukces, nasz szczegółowy opis niezbędnych działań:

  1. Prace muszą być doceniane. Ponadto, trzeba lubić nie tylko to, co robisz, ale konieczne jest, aby pracować w zespole, firmy, instytucji, mottem i ogólnej atmosfery, która zbiega się z instalacjami wewnętrznymi. Trudno jest czuć się komfortowo z ludźmi, którzy w zasadzie nie może stać się kibice.
  2. Zachowywać się jak poważny Professional. Jest to praca, a nie plac zabaw. Istnieje duża różnica między osobą, która jest zabawa, aby pracować, a człowiek, który ciągle się wygłupiać. Wesołość oznacza, że ​​jesteś miłym, przyjemnym człowiekiem, który jest hojny z uśmiechem. Ale w tym samym czasie są bardzo poważne o ich odpowiedzialności i stają się nie trać czasu i pracy innych ludzi na nieodpowiednich żartów czy mówienie i słuchanie dowcipów.
  3. Nauczyć się akceptować konstruktywną krytykę dobrze. To pozwala zrozumieć, co ludzie oczekują od siebie i swojej pracy, to pomaga, aby zobaczyć swoje słabości i braki, nad którymi trzeba pracować w pierwszej kolejności. Zdarza się, że zamiast właściwej krytyki można usłyszeć w przemówieniu okrutny odpalenie a nawet płakać. Nie dostać się do argumentów i kłótnie. Poczekaj, aż chłodnym kolegi. A potem spokojnie powiedzieć, chcieliby, aby rozwiązać problem i chciałby omówić to, co trzeba zmienić. Nie zapominaj, że najlepsi pracownicy – nie te, które nigdy nie są złe, a ci, którzy wiedzą, jak poprawić błędy, nie podsyca konflikt chwilę.
  4. Dowiedz się, jak wykonywać swoją pracę i wykonywać efektywnie. Czy twoja praca jest czarny i nudny, albo ciekawe i dobrze płatne – jeśli go rozwiązać, należy wykonać tak jak powinno. Jeśli nie wiesz jak coś zrobić, iść i dowiedzieć się, a nie wymówek, dlaczego nie zrobili tego.
  5. Aby nawiązać dobre stosunki z nie tylko z bezpośrednimi współpracownikami, ale także z Wachter, sekretarki, praca, odkurzacz … Każdy z nich jest ekspertem w swojej dziedzinie, a okazując szacunek dla nich tylko poprawić swoją reputację jako uroczego, kontaktowy pracownika.
  6. Gdy tylko jako okazję do uzyskania nowych umiejętności, przechodzą szkolenia w innych działaniach. To pomoże Ci stać się bardziej konkurencyjne na ruch w górę po drabinie kariery. Nowe umiejętności i dogłębnej edukacji pokazują, że jesteś mądry i skupić się na ciągłe doskonalenie – że są różni wszyscy najlepsi pracownicy. A jeśli pojawia się pytanie o redukcji zatrudnienia, w miejscu pracy prawdopodobnie zostawić dla pracownika z uniwersalnej wiedzy i umiejętności niż ten, który jest w stanie wykonać tylko jedną funkcję.
  7. Twój „Historia zatrudnienia” muszą być czyste. To jak historia kredytowa – jeśli nie zostały naruszone harmonogram spłaty, następnym razem bank bez kabli da ci kredyt na znacznie wyższą kwotę. Tak samo jest tutaj. Jeśli ktoś jest zwolniony podczas skurczu w pierwszej kolejności, to jest, co do zasady, osoby pracownik, który często późno, ciągle być nieobecny w pracy, otrzymał nagany za nieprofesjonalne zachowanie lub miały najwięcej skarg od klientów. A najlepsi pracownicy zawsze zachowują swoje miejsca pracy.
  8. Zawsze przychodzi do pracy przed czasem. Co najmniej piętnaście minut wcześniej. Jeśli wziąć pod uwagę dla tej reguły, będziesz na czasie, nawet gdy coś cię opóźnić – bo będziesz mieć zapas w piętnaście minut. Ponadto przyjście do pracy wcześnie, będziesz mile zaskoczony przez pierwszych klientów, nie zmuszając ich do oczekiwania na sekundę. I to jest plus, aby dodać do swojej reputacji.
  9. Nie spiesz się do drzwi i na koniec dnia pracy. Przytrzymaj przez co najmniej dziesięć minut. Można spędzić ten czas staramy się przygotować miejsca pracy na jutro. Usuń ze stołu cały nadmiar, umyć i ukryć puste kubki, wytrzyj kurz, zebrać wszystkie elementy, które będą potrzebne w godzinach porannych. Wszystko to będzie jutro pomóc rozpocząć pracę bez opóźnień i pokazać swoją organizację.
  10. Zawsze być wydajne. Wykonać pracę w terminie. Większość pracowników nie pozwalają dokumenty leżące na stole przez kilka dni bez ruchu. Zrobić wszystko, i tak szybko, jak to możliwe, aby przejść do następnego zadania
  11. Nie spędzają dużo czasu na rozmowach telefonicznych. W pracy, musimy działać, a nie rozmawiać z obcymi tematów. Nawet jeśli jest ona mówi do małżonka lub dzieci. Starają się ograniczać tylko naprawdę niezbędne połączenia.
  12. Oferujemy swoją pomoc i wsparcie młodszego personelu i przybyszów. Pamiętam, jak trudno było cię, gdy byłeś w ich położeniu. Jeżeli nie jesteś pewny, że zrozumiał, być przygotowane do zapytać, czy potrzebują pomocy. Nie do pracy dla nich, zamiast ich uczyć.

  Najlepszych pracowników, mają tendencję do wyższego wynagrodzenia. Ich dobra pensja jest często spowodowane przez wiele lat doświadczeń, możliwość zrobić dobrą kadencję pracy w firmie (początkujący często początkowo zapłacić mniej) i dobre wykształcenie. Aby uzyskać lepszy, trzeba ciężko pracować. I co zrobić – teraz wiesz!

  load...