Najciekawsze miejsca w San Marino

Zawartość:

Na zboczach triceps Monte Titano, położony w północno-wschodniej części półwyspu, ukrył niewielką Republiki San Marino. Pomimo jej więcej niż średniej wielkości (61 tys. Km), ten mały kraj jest jednym z najstarszych w Europie. Według legendy, został założony na początku IV wieku członka wspólnoty chrześcijańskiej z wyspy Rab kamenorez Marino wraz z ludźmi podobnie myślącymi ukrywa się na górskie szczyty Monte Titano, aby uniknąć prześladowań religijnych. Jedynym sąsiadem niezależnej Republiki San Marino są Włochy, które otacza go ze wszystkich stron. Sanmarintsy – bardzo dumni ludzie, są w całej historii nie udało się podbić każde państwo.

load...

Każdego roku około 2 mln turystów przyjeżdża do kraju, aby zobaczyć zabytki San Marino, którego głównym elementem są wielowiekowe zamki, doskonale zachowanych do naszych czasów.

32000 sanmarintsev stanowiących rdzennej ludności kraju mieszka w małe i piękne, wspaniałe miasta, gminy San Marino Domagnano, Faetano, Chiesanuova, montegiardino, Fiorentino, Akkvaviva, Serravalle i Borgo Maggiore. W każdej z osad pozostał niewielki obszar z zamków, pozostałości murów i długich wąskich ulic, które wiatr między starych budynków i tarasów. Nowoczesne San Marino jak prawdziwy skansen średniowiecza.

Powrót do spisu treści

Najstarsze budynki San Marino

Do głównych atrakcji kraju znajdują się w jej stolicy – miasta San Marino. Na szczycie Monte Titano to kompleks trzech zabytkowych wież, obrazu, który można zobaczyć na rękach państwa, a także w lokalnych monet euro. Najstarsza wieża, która nosi nazwę Guaita, został zbudowany w XI wieku i od dawna wykorzystywany jako więzienie. Wieża została odbudowana więcej niż raz w swojej historii. W jej murach są przechowywane zabytkowe broni artyleryjskiej, której Włochy wielokrotnie obdarzył sanmarintsam w XIX wieku. Guaita jest umocnień z dwoma pierścieniami murów i kilkoma wieżami. Po południowej stronie wieży jest dobrze zachowana kaplica św. Dziś Guaita jest otwarty dla turystów i jest najczęściej odwiedzaną atrakcją w kraju.

load...

Wieża cześć, członek słynnego kompleksu wieża sięga XIII wieku. Jest zbudowany na najwyższym punkcie Monte Titano. Jej ściany dawna ufortyfikowane miasto. Bramy struktur obronnych zbudowano w XVI wieku. Podobnie jak wieża Guaita, Honor wielokrotnie przebudowywany, ale to nie powstrzymało ją zachować swój pierwotny wygląd. Przez ponad pół wieku na terenie wieży znajduje się muzeum starych broni, w wielu eksponatów, które zawierają zbiór średniowiecznych zbroi i broni próbek różnych epok. Kompleks wieży trzecie, Montale, został zbudowany na początku XIV wieku. Konstrukcja w formie małego pięciokąta, to jest ponad półtora stulecia, ostrzega obywateli o zagrożeniach stwarzanych przez sąsiedni zamek Fiorentino. Dziś wieża zamknięta dla zwiedzających.


Powrót do spisu treści

Główna brama miasta i Palazzo Publico

Brama Świętego Franciszka, przez które wejście w stolicy państwa, zostały zbudowane w 1361 roku. Służyli stanowisko strażnika mieszczanie. Później, brama został całkowicie przebudowany, aw 1581 roku zostały one połączone przez drzwi zewnętrznych. Na wewnętrznej stronie drzwi są wyrzeźbione herby San Marino i szlachetnego starego rodu Feltreska. Przy bramie zachowanych starożytnych tablet z ostrzeżeniem, aby nie doprowadzić broni do miasta dla pielgrzymów. Niezastosowanie się do tego wymogu, podróżujący oczekują surową karę. W pobliżu bramy miasta, znajduje się kościół i klasztor Św Franciszka zakończeniu budowy którego odnosi się do początku XV wieku.

Opisując atrakcji Rzeczypospolitej, nie można nie wspomnieć o Palazzo Publico – pałac rządowy, którego budowa trwała 10 lat i została ukończona w 1894 roku. Pałac został zbudowany przez architekta z Rzymu Francesco Azzurri. Budynek należy do stylu neogotyckim. Prostopadłe Palazzo Publico jest ozdobiony brązu posąg św Marino. Majestatyczne Pałac straży elegancko ubranych strażników, które należą do sił zbrojnych państwa. Przed pałacem znajduje się niewielki obszar wolności, w centrum którego stoi Statua Wolności – dar dla kraju, wykonany w 1876 roku przez niemieckiego hrabiny Wagener. Zgodnie z zachowanym obszarze zbiornika, który wcześniej pobranej wody deszczowej dla potrzeb miasta.


Powrót do spisu treści

Basilica del Santo i kościół San Pietro

Jak Włochy, San Marino – starożytne państwo katolickie, a jej terytorium znajduje się wiele budynków religijnych godne uwagi turystów. Basilica del Santo, założona w 1838 roku, jest jednym z nich. Nadzwyczajne piękno katedra została zbudowana na fundamencie, który był tam w czasach starożytnych, romańskiego kościoła parafialnego w Pieve. Majestatyczna bazylika, wykonane w stylu neoklasycystycznym, podobnie jak w starożytnej świątyni. Jest ozdobiona sześcioma korynckimi kolumnami, z którymi utrzymywał wysoki biały portyk.

W świątyni można zobaczyć bogatą kolekcję starych obrazów i rzeźb. Ołtarz główny w Bazylice del Santo jest ozdobiony figurą św Marino, jego autorem jest rzeźbiarz Adamo Tavolini. Pod ołtarzem utrzymuje czaszkę założyciela republiki. Odwiedź Bazylika może być codziennie, jest otwarty dla turystów i święta oraz w dni powszednie.

Po prawej stronie Basilica del Santo to mała malownicza kościół San Pietro. To tutaj, że aż do początku XVIII wieku, trzymane święte relikwie Marino. Centralnym kościoła zajmuje ołtarz, ozdobiony pięknym marmurowym wkładką, który dał Kościołowi w 1689 roku włoski muzyk Antonio Tedeschi. Nad prezbiterium stoi majestatyczny posąg Piotra, wykonany przez rzeźbiarza Enrico Salordi. Skała za ołtarzem znajduje nisz, gdzie kiedyś spoczywały szczątki św Marino i jego wiernego przyjaciela i współpracownika św Leo. Uważa się, że te nisze mają właściwości lecznicze. W XIX wieku kościół Świętego Piotra został starannie odrestaurowany, co pozwoliło jej na doskonale zachowane do naszych czasów.


Powrót do spisu treści

Słynne muzea państwa

Jak w każdym kraju o rozwiniętej turystyki w San Marino działa wiele różnych muzeów. Warto odwiedzić Muzeum Narodowe Republiki, w którym można zapoznać się z historią tego stanu można znaleźć najstarsze znaleziska archeologiczne i dzieła sztuki sanmarinskih artystów, którzy żyli w minionych wiekach. Główną część muzeum znajduje się w zamku Berg Belutstsi. W pobliżu muzeum znajduje się kolejne 2 kraje atrakcji jak Galeria Sztuki Współczesnej i Pinacoteca di San Francesco.

W salach galerii prezentuje ponad 750 dzieł sztuki z początku stulecia XX-XXI. Pinakothek sztuki wystawiane obrazy i rzeźby XIV i przedmioty religijne zakonu Franciszkanów, odnoszące się do przestrzeni wieków XIV-XIX w.

U podnóża Monte Titano w drodze San Marino-Rimini jest rocznik muzeum samochodów, które jest odwiedzane przez tłumy turystów każdego dnia. W muzeum znajduje się 120 eksponatów, wśród których mogą być postrzegane nie tylko zabytkowe samochody, ale także nowoczesnych samochodów wyścigowych. Miłośnicy sztuki przyciąga nie tylko muzeum, ale także samochód z Maranello Rosso Collection, która obejmuje ponad 250 egzemplarzy samochodów Ferrari. Pomimo faktu, że kolebką tych maszyn prędkość jest Włoch, największa na świecie kolekcja Ferrari znajduje się w San Marino. Kolekcja wyświetla główne etapy produkcji samochodów wyścigowych legendarnej marki.

San Marino przyciąga wiele niezwykłych muzeów. Podróżując po tym górzystym kraju, konieczne jest, aby zwracać uwagę na jedynego na świecie Muzeum ciekawych rzeczy, a także Muzeum Emigracji i Muzeum wosku. Najbardziej stress-tour może zalecić, aby spędzić czas w Muzeum Tortur, która zrzesza ponad 100 dział, z którym w dawnych czasach ludzie byli torturowani. Wśród republiki atrakcje Muzeum nowoczesnej broni, w których duży obszar ponad 1000 eksponatów broni sprowadzone z różnych zakątków świata. Miłośnicy zwierząt będą zainteresowani w Muzeum gadów, znajduje się w centrum San Marino. Zawiera on egzotyczne gady zwierzęta.

Atrakcje w San Marino – to coroczne festiwale, konkursy w strzelaniu z kuszy, spektakli teatralnych, spotkań i innych wydarzeń, które nieustannie zwracają uwagę na stan. Republika jest popularny wśród turystów, nie mniej niż jego sąsiad Włochy. Raz w San Marino, większość podróżnych zapominają co era żyją w kraju, w którym wszystko, co oddycha średniowiecza. Nic dziwnego, że jest tak jak strzelać filmów historycznych znanych filmowców. Główną atrakcją tego kraju jest przejażdżka kolejką linową, która może być widok z lotu ptaka nie tylko do całego terytorium San Marino, ale także pobliskiej włoskiej ziemi. Ci, którzy poszli na twierdzeniu, że jest Air Travel – zapierające dech w piersiach widowisko.

load...