Najciekawsze atrakcje Portugalii

Zawartość:

Portugalia znajduje się na skraju Europy. W kraju jest dość mały, ale trzymała się na ich ziemi bogatej spuścizny historycznej oraz dużą liczbę zamków, pałaców i kościołów. Ponadto Portugalia słynie z łagodnego klimatu i pięknych plaż, gościnnych ludzi i nowoczesnych ośrodków.

load...


Powrót do spisu treści

Stolica Portugalii i jego atrakcji

Lizbona – an_1 Portugalii. To miasto jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Znajduje się na zboczach głębokiej rzeki Tag, dokładnie tam, gdzie wpada do Oceanu Atlantyckiego.

Centrum miasta jest Plac Rossio, wyłożone mozaiką. Na placu znajduje się budynek słynnego Teatro Dona Maria II i majestatyczny pomnik króla Pedro IV. Tuż przy nabrzeżu na rzece Tag jest pomnik Jose Maria II, który znajduje się na Praça do Comercio. Oczywiście atrakcji miasta nie kończą.

Na zachód od dzielnicy Lizbony – Belém. To nie jest najbardziej imponująca struktura głównych miastach kraju – klasztor „Hieronimitów”, który wykonany jest w stylu „manueliński”. Ten klasztor jest dzieło sztuki architektonicznej: ozdoba budynku w swoich sklepach herb Portugalii, elementy morskich i armillary kuli. Ponadto w tym klasztorze był kiedyś pochowany Fernando Pessoa – słynny portugalski pisarz.

load...

Portugalia w jej kapitale i ma dobre muzea: Muzeum Narodowe azulezhu gdzie przechowywane są antyczne płytki; Muzeum Narodowe Sztuki Antycznej Antiga, który wyświetla pracę wielu portugalskich artystów, a duża Muzeum im, co jest uważane za najlepsze muzeum w kraju, ponieważ wyświetla rzeźby, obrazy, ceramikę i monety, które są zbierane ze wszystkich zakątków globu. Te atrakcje są bardzo popularne wśród podróżnych i turystów.

Obszary Bahira i Alfama zachowały urok dawnych czasów: ulic, uliczek i placów, posypane kamyków, sklepów rzemieślniczych, zamków i kolorowych budynków przypominają dawnych czasów.

Możemy wyróżnić starą dzielnicę Bairro Alto, poza San Bento i Amoreiras obszarze Ratu, Muzeum Du-Chiado i Pałacu Zgromadzenie Narodowe spośród atrakcji miasta. Jest to popularne i Ogród Botaniczny Uniwersytetu w Lizbonie. Warto zauważyć, że pierwsze przedszkole zostało otwarte motyle w ogrodzie, znajduje się w Europie.


Powrót do spisu treści

Portugalia symbol – Wieża Belém

Torre de Belém (Wieża Betlejemska) jest jednym z głównych symboli Portugalii. Ta wieża znajduje się w pobliżu portu Reshtelu, starożytny przedmieściach Lizbony. Historia tej małej powierzchni jest ściśle związana z historią kraju.

Jest z portu Reshtelu poszedł do morza wszystkie statki odkrywców.

Wieża Belém wybudowano w późnogotyckim stylu (manuelińskim) na początku XVI wieku. Wysokość konstrukcji 35 metrów. Z wieży roztacza się wyjątkowy widok na portugalskiej stolicy i ocean.

Osiem szpiczasty krzyż na twierdzy przypomina się, że został on zbudowany przez Zakon Templariuszy, znane ze swoich mocy. Ściany ozdobione są obrazami z muszli wapiennych, alg, liny, zwierząt egzotycznych i owoców – wszystkie, które miały miejsce w odległych krajach Mariners zagranicznych.

Udekoruj dom i piękny balkon, wykonane w stylu weneckim i wież obserwacyjnych. Rzeźba z kamienia wykonane wygląd wieży niczym luksusowym pałacu, a nie na budowę na rzecz obronności.

Wszystkie atrakcje Portugalii nie może się równać z pięknem tej majestatycznej wieży. Dzisiaj, Wieża Belém jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną kraju.

Belem Tower – jeden z niewielu budynków, które przetrwały trzęsienia ziemi, które nastąpiło w XVIII wieku.


Powrót do spisu treści

Drugim głównym miastem Portugalii

Drugie pod względem wielkości miasto – Porto. To miasto dało nazwę samej Portugalii, i to właśnie on kiedyś stolicą tego kraju. Smakoszy i estetów musi odwiedzić Vila Nova de Gaia – miasto położone po przeciwnej stronie od Porto. Istnieje ogromna liczba magazynów wina z portugalskiego wina. Zabytkowe centrum Porto jest zadeklarowana chroniony przez UNESCO światowego dziedzictwa.

Porto – żywy i historyczne miasto. Istnieje duża liczba pięknych budynków. W tym mieście można odwiedzić zamek, miejsce narodzin Don Alfonso Henriques, pierwszego króla Portugalii. Wszystkie domy i pałace zawsze gości gościnnie. Ribeira – obszar wzdłuż wybrzeża, jest znany wszystkim, którzy przychodzą do tego miasta. Istnieje wiele wąskich, krętych uliczek wyłożonych kolorowych fasad i budynków, które są impregnowane z duchem starożytności.

Na uwagę zasługuje i atrakcji, takich jak wieża Klerigosh, Cedofeita, Kościół San Francisco. Miasto posiada piękny most Dona Maria Pia, który został zbudowany w 1877 roku przez Gustave Eiffel. Kilka małych muzeów, teatrów, sal koncertowych i biblioteki znajduje się w Porto. Najlepsze muzeum jest uważany Muzeum Soares dos Reis, który został nazwany na cześć portugalskiego rzeźby, wykonane w XIX wieku. To muzeum posiada kolekcję sztuki portugalskiej przeszłości i współczesności. Muzeum Etnografii i Historii opisuje zwyczaje i życie tego historycznego miasta od pierwszych dni, a także z atrakcji dostępnych w kraju.

W prowincji tej miejscowości jest Villamoura – „wioska miłości”, która słynie z disco „Cadoc”. Ponadto, w tej małej wsi znajduje się duży klub jachtowy, kasyno, trzy parki wodne i ogromny ogród zoologiczny.

Głównym centrum miasta jest uważany Portugalii Coimbra. To właśnie w tym mieście znajduje się najstarszy uniwersytet w kraju, który został założony w 1290 roku. Z tego powodu, Portugalia jest znana od czasów starożytnych do jego wysokiego poziomu edukacji.


Powrót do spisu treści

Słynny Maderze

Na Oceanie Atlantyckim w południowo-zachodniej części portugalskiej wyspie Madera została rozciągnięta. Madera – wyspa jest nie tylko nazwa, ale również nazwa autonomicznego archipelagu. Archipelag ten słynie z łagodnego klimatu i parków krajobrazowych. Skaliste grzbiety i strome klify końcu wyspy pionowo obok Oceanu Atlantyckiego, który jest tak głęboka, że ​​duże wieloryby można zobaczyć tuż przy brzegu. Ta wyspa, Portugalia corocznie otrzymuje dużą liczbę turystów, którzy chcą zobaczyć te wielkie zwierzęta.

Madeira składa się z gruntu wulkanicznego, więc roślin i kwiatów ozdobione go koloru płomienia. Na wyspie rosną różne kolory: to bugenwilli, Jacaranda, storczyki, poinsecja, geranium, Wisteria, Eland. Po drugiej stronie wyspy rośnie krzew jabłka, mango, awokado i banany. Las, który obejmuje całkowicie całą wyspę jest bardzo zróżnicowana, w tym przypadku nie rośnie około 145 gatunków drzew, których nie można znaleźć w żadnym kontynencie. Drzewa te są zawarte w Liście Światowego Dziedzictwa, który jest chroniony przez UNESCO.

Madera to „okno” Europy w świecie tropiku. Okolice wyspy jest wyjątkowy, ponieważ jest możliwe, aby cieszyć się przez cały rok wiosenny klimat i przejść wśród tej pustyni. Na wyspie ma wspaniałą atmosferę spokoju i ciszy.


Powrót do spisu treści

Romantycznego miasta Sintra

Sintra – niewielka miejscowość w Portugalii, który znajduje się w niewielkiej odległości od stolicy. Romantyczny charakter miasta został opisany przez poemat Lorda Byrona „Wędrówki Childe Harolda”. Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Symbol miasta – Pałacu Narodowego, który jest XV był letnią rezydencją królów. Zwężona białe kominy, wieże górujące nad zamkiem, widoczne z dużej odległości. Ten zamek jest jednym z próbkami architektury królewskiej kraju. Cały budynek pałacu jest ozdobiona drewnianymi rzeźbami i ściennych płytek ceramicznych, który został przywieziony do kraju przez Arabów.

Próbki indywidualnej architektury miasta jest Pałac Pena, który został zbudowany w XIX wieku. Zamek ten został złożony w ramach różnych stylów architektonicznych. Warto zauważyć, że ta blokada podziwiał króla Ferdynanda II do domu, mąż Mary II, królowej Portugalii. Na terenie zamku można zobaczyć ruiny Castelo dos Mouros, fortu, który został zbudowany w VIII wieku. Ten fort został zbudowany przez Arabów, był przeznaczony do obrony terytorium wojsk chrześcijańskich. W Sintrze istnieją inne atrakcje. Miasto jest również słynie z produkcji wina, marmur, gotowanie i pamiątek. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych, w Sintra ma wszystko dla przyjemnego pobytu: czyste wody Oceanu Atlantyckiego, złotym piaskiem i majestatycznego wybrzeża, gdzie można uprawiać sporty wodne i po prostu pójść na ryby. Portugalia nie byłyby tak popularne bez tej pięknej wyspie.


Powrót do spisu treści

Wszystkie zabawy miasta Évora

Miasto Évora znajduje się w południowej części Portugalii. Dzięki ogromnej części miasta, która do tej pory jest dobrze zachowane starożytne mury i pomniki wzniesione w różnych okresach historycznych, Évora została włączona do Listy Światowego Dziedzictwa, który jest chroniony przez UNESCO.

Ogromna ilość zabytków, wcześniej stworzył wielki Stwórca, charakteryzuje kulturowej, historycznej i artystycznej przeszłości Evora. Jest to więcej niż zabytków – jest to życie miasta i całego kraju. Różnorodność stylów architektonicznych ( „manueline” barokowych, gotyckich, rokoko, romańska), pałaców a nawet wąskich ulic i placów – wszystko jest częścią dziedzictwa. Katedra Evora została zbudowana w rzymskim stylu gotyckim. We wnętrzu katedry znajduje się ołtarz Matki Bożej, która została wykonana z pozłacanego drewna. Ponadto, katedra ma muzeum sztuki religijnej.

Na prawo od katedry jest obszar świątyni w stylu romańskim. Jest to świątynia Diany, która jest symbolem miasta Évora. W pobliżu katedry znajduje się muzeum miasta. To muzeum zawiera dużą kolekcję sztuki europejskiej i portugalski wiekach XV-XVII, średniowiecznej sztuki biżuterii i ceramiki. Na atrakcje się nie kończą. Tak, to jest interesujące architektonicznego i pałacu króla Manuela, który został wzniesiony w 1490 roku. Ten budynek był siedzibą królewskiego rodu Avis, kiedy Portugalia była pod ich panowaniem.

load...