Najbardziej smaczne przekąski na kanapki

Zawartość:

Przekąski, kanapki, tartinki – ah, wszyscy kochamy świąteczny stół! Jednym z najbardziej popularnych przekąsek narodu polskiego, oczywiście, są kanapki z oliwek śledzia.

load...

Przepis ma dość proste, zwłaszcza jeśli masz wszystkie odpowiednie składniki pod ręką. Jednakże, istnieje jeszcze kilka subtelności. Więc jak zrobić dobrze olej śledziowy? Jak zrobić w domu ulubioną przekąskę wszystkich? Oto kilka prostych i użytecznych wskazówek na gotowanie w domu.


Powrót do spisu treści

Olej śledziowy z marchwi

Przepis bardzo prosty. Do tego dania potrzebujemy 3 małe śledzie średnie zasolenie, 2-3 średnie marchewki, 200 g masła.

Po pierwsze, musimy siekać marchewkę, po umyła i czyszczone. Można to zrobić na małej tarce, ale byłoby lepiej, gdyby to zrobić w blenderze. Następnie masa będzie bardziej jednorodna. Następnie musimy oczyścić śledzia, wypatroszyć go usunąć wszystkie wnętrzności, odciąć ogon i głowę. Kości również muszą być usunięte. Po pierwsze, trzeba przeciąć grzbiet, a następnie delikatnie, najlepsze pęseta, usunąć małe kości. Lepiej zrobić to pod lampą lub przed otwartym oknem, ponieważ kości są bardzo małe śledzie, mogą zostać pominięte, a następnie nieoczekiwanego „niespodzianką” może pojawić się w tej delikatności.

load...

Teraz musimy wyciąć kawałki śledzia i wysłać w blenderze, gdzie leżał rozdrobnione marchewki. I promolot to wszystko razem. Teraz możemy dodać zmiękczonej masło, powinno być miękkie, ale nie płynąca z nożem! Aby to zrobić, musi leżeć 3 godziny w kuchni, w temperaturze pokojowej. Wszystko dobre połączenie i może być rozłożona na chleb! A jeśli przekąskę umieścić w lodówce, może być tak konwencjonalnego oleju, pokroić w małe płytki, a także umieścić na bochenek.
Powrót do spisu treści

Przepis olej z gorczycy i mleka

Składniki do gotowania są: masło – 200 g, sól filety śledziowe – 60 g musztardy do smaku, trochę mleka.

Śledzie w domu trzeba namaczać w mleku. Ułożyć je w nim być od jednej godziny do dwóch, a następnie uzyskać, mokre tkaniny i zmielić w blenderze jest polędwica. Można również skręcać filety w maszynce do mięsa. Teraz dodaj gotowej musztardy (można kupić swój ulubiony musztarda w sklepie), zmiękczona masło i ubij to wszystko jeszcze raz w blenderze na gładką masę. Gotowe! Można usunąć go w lodówce, a następnie wyciąć, jak zwykle, na kanapki. Ten przepis jest bardzo prosty, ale to nie jest dla każdego.


Powrót do spisu treści

Olej śledziowy z jajami

Przepis tego oleju wraca do sowieckiej przeszłości. On przygotował dla Breżniewa i był bardzo dumny, że taki przepis i przejdź do naszych potomków.

To, czego potrzebujemy, aby gotować w domu przekąskę? A do tego trzeba: 200 g masła, 1 tłuszcz śledzia, 2 regularne jaja kurze, jeden średni ząbek czosnku, trochę czerwona cebula, trochę posiekanych ziół (pietruszki i koperek), 1 łyżeczka łagodnej musztardy.

Masło należy umieścić w kuchni, w temperaturze pokojowej, w celu dostatecznie zmiękczony. W międzyczasie ugotować 2 jajka. W śledzia usunąć kręgosłup, jelita, odciąć głowę i ogon, usunąć wszystkie rzeczy, których nie potrzebują, to otrzymamy małe kleszcze kości i starannie umyć go pod bieżącą wodą. Ponownie wziąć urządzenie cud – blender, umieścić go obrane jajka i roztopione masło, wymieszać wszystko.

Dodać drobno posiekany czosnek. Można go zetrzeć. Bardzo melenko posiekanej czerwonej cebuli, zalać wrzącą wodą, aby cała jej lewej goryczy, a także dodać do masy. Założyć z powrotem śledź, które wcześniej przeszły przez maszynkę do mięsa. Toczenia posiekane warzywa, musztarda łyżką. Aby urozmaicić można dodać szczyptę pieprzu. Teraz to wszystko mieszać, aż będzie gładkie i umieścić tę mieszaninę w folię. Można owinąć kiełbaski, wtedy łatwiej będzie go wyciąć. Włożyć kiełbasę do lodówki na 2 godziny, a po dwóch godzinach można cieszyć się wspaniały posiłek!

Niewątpliwie, olej śledziowy – danie bardzo wysokokaloryczne, więc należy go spożywać, czy tylko w święta lub w godzinach porannych, kiedy nasz organizm potrzebuje, aby zaopatrzyć się w niezbędny białka i energii na cały dzień. Ale jeśli używasz ten przepis codziennie, a tylko sporadycznie oddawać sobie to pyszne przekąski, a następnie z postacią będziesz wszystko w porządku! Zwłaszcza, że ​​małe niedociągnięcia są tak dobre i smaczne, dają nam ładunek budujące i pozytywne!

load...