Najbardziej skuteczne receptury placków na wodę mineralną

Zawartość:

Naleśniki – tradycyjna potrawa słowiańska, która jest z pewnością związane z karnawałem. Uważa się, że naleśnik symbolizuje słońce, obfite żniwa, płodność i bogactwo. Jednak wiele antropolodzy mają skłonność wierzyć, że naleśniki w większym stopniu – pamiątkową posiłku. Ten przysmak stosowany w wielu pogrzebowych obrzędów i rytuałów. Na przykład, nie można było mieć pierwszy naleśnik, ponieważ miała zmarłych przodków. Sądzono, że przyszedł do ziemi duszy same są zaangażowane w jego przygotowanie. Mówi się, że jeśli dana osoba spożywa żywo blinets, a on stał się guzek w gardle. To skąd się wzięło powiedzenie „najgorszy pierwszy”, a jego wartość jest bardzo daleko od nowoczesnej interpretacji.

load...

Wiele interesujących zwyczaje w kulturze słowiańskiej związanego z tym tradycyjnym naczynia. Nawiasem mówiąc, my im zawdzięczam, a chwała kuchni polskiej za granicą w dzisiejszych czasach. Kto nie zna słynne naleśniki z kawiorem? Och, jest rzeczą oczywistą, że to danie tak podkreśla nasz charakter narodowy. To wygląda „proste jak naleśnik”, ale z tak bogatym wewnętrznym świecie!

Dziś naleśniki zajmuje znaczące miejsce w naszej codziennej diecie. Przygotowujemy je nie tylko na Ostatki lub jakimkolwiek innym szczególnym dniu, eksperymentowania ze smakami, i nawet nie myśleć o jakimś magicznym przeznaczenia. Ale nasi przodkowie nie mogli sobie pozwolić na to danie na co dzień. Po przygotowaniu naleśniki tylko na specjalne dni, kiedy dusze zmarłych przychodzą odwiedzić. Uznano, że naruszenie tej zasady jest obarczona poważne konsekwencje – można przejść do świata zmarłych zawsze. Tylko czarownice i czarodzieje mogłoby naruszyć ten zakaz wjazdu do kontaktu z przodkami.

Ta pozornie prosta potrawa rzeczywiście ma swoją historię, jest to związane z różnymi wierzeniami i legendami. Nie istnieje jeden przepis na naleśniki. Istnieje wiele sposobów przygotowania zarówno ciasto i nadzienie. Ale to nie wszystko. Każda rodzina ma swoją własną zastrzeżoną tajemnicę, sekret element, który pozwala, aby włączyć zwykły posiłek w prawdziwy cud. Jednym z takich elementów jest niejawne wodą mineralną.

Placki Receptura która jest woda mineralna, są lekkie, miękkie i mogą wyposażone są w „koronki” krawędzi.

Przepisy na naleśniki na wodzie mineralnej dużo. Poniżej znajdują się niektóre z najbardziej udanych. Uwaga: wszystkie przepisy wskazują, że woda mineralna – musujące.

load...


Powrót do spisu treści

Tradycyjny sposób

Składniki: 200 ml mleka do 200 ml wody mineralnej, 200-250 ml mąki, 2 jajka, dwie łyżki. L. Olej roślinny, sól i cukier – do smaku.

Przygotowanie:

Umieścić mąkę w głębokim zbiorniku, stopniowo trzepaczka ubijając, dodać mleko i mineralnej wody. Następnie dodać pozostałe składniki. Ciasto bicz do uzyskania jednorodności. Konsystencji ciasta powinny być płynne, jeżeli jest zbyt gruba, można dodać niewielką ilość środka – mleko lub wodę mineralną.

Gotowanie naleśniki na patelni z obu stron, przy użyciu oleju roślinnego.
Powrót do spisu treści

Prosty przepis

Składniki: 500 ml wody mineralnej, 3 jajka, 2 łyżeczki cukru, 2 łyżki. L. Oleje roślinne, 250-300 ml mąka, sól – do smaku.

Przygotowanie:

W głębokim zbiorniku, aby wlać wody mineralnej, rozpuszcza się w roztworze soli i cukru, dodawanie oleju i pokonać jaja. Następnie delikatnie ubijając, stopniowo dodawać mąkę. Ubijania ciasto, aż do uzyskania jednorodności za spójność powinna być ciekła (jak ciekły krem). Gotowanie naleśniki na patelni z obu stron, przy użyciu oleju roślinnego.


Powrót do spisu treści

Przepis na naleśniki meatless

Ten przepis jest odpowiedni dla tych, którzy ściśle przylega do słupka lub oglądania kalorii żywności.

Składniki: 500 ml wody mineralnej, 2 łyżki oleju roślinnego, 3 łyżki cukru, 1 łyżeczka sól, mąka 250-300 ml.

Przygotowanie:

W głębokich mieszania w zbiorniku wody mineralnej, cukier, sól i olej roślinny. Następnie delikatnie ubijając, stopniowo dodawać mąkę. Ciasto może być jednolity, bez grudek i wystarczająco płynne. Gotowanie naleśniki na patelni z obu stron, przy użyciu oleju roślinnego.

Podczas gotowania dodać stos naleśników potrzebne – tak będą powolnego ochłodzenia. Cokolwiek przepis zostanie wybrana, każdy naleśnik z masłem można smarować w razie potrzeby. Podawać ze śmietaną możliwe, dżem, miód lub cukier. Bon appetit!

load...