Nagły początek porodu

Być może pod koniec ciąży, trzeba było wybrać się na wycieczkę lub po prostu z powodu jakiejkolwiek przyczyny nie były gotowe do rozpoczęcia pracy. Przede wszystkim staram się zachować spokój. Poród – naturalnym procesem, a kobiety sobie z tym poradzić i poza murami szpitala.

load...

Jeśli jesteś w samolocie lub pociągu, odnoszą się do przewodu lub stewardesa, więc starali się znaleźć wśród pasażerów medycznych. Jeśli specjalista nie było, będzie w stanie pomóc i eskortować go do krewnego, czy ktoś z pasażerów, to lepiej, jeśli jest to kobieta, która ma swoje własne doświadczenia z porodu.

Podczas porodu powinny być przestrzegane maksi¬malno czystości. W apteczce lub przewozu sa¬moleta zawsze będzie sterylny opatrunek, jod alkoholowy roztwór zieleń brylantowa. Trzeba będzie czystą pościel (na pociąg nie jest problemem). Udzielanie pomocy powinien umyć ręce wodą z mydłem, a następnie wytrzeć je z Kolonii i pocierać opuszki palców i paznokcie alkoholowy roztwór jodu.

Laik nie może ingerować w trakcie porodu, a nawet dotknąć jej żołądek i genitalia matki. W tym przypadku, nawet jeśli natura procesu będzie się wyrzucać narodzin nowego człowieka. Intuicja damska powie Ci najbardziej wygodną pozycję i niekoniecznie będzie to pozycji leżącej. Bardziej wygodnej pozycji stojącej, w kucki, leżąc na boku, na czworakach, opierając się na czworakach lub jakiejkolwiek podobnej sytuacji. Zapytaj ludzi, którzy ci pomóc, aby Ci pomóc. Gdy jest to konieczne główka dziecka, aby upewnić się, że urodziła się stopniowo. Oddychać szybko i powierzchownie, Ręka trzyma głowę. Jeśli szyjka jest owinięty pępowina, należy delikatnie podważyć palcem i przesunięcie głowicy. Dziecko zaraz po urodzeniu jego głowę i ramiona, trzeba umieścić na czystych ubrań lub prześcieradło między nogami matki i sterylnym bandażem, aby usunąć śluz z jego usta i nos. Należy to zrobić ostrożnie, błony śluzowe noworodka jest bardzo czuły. Ważne jest również, aby utrzymać pępowina jest rozciągnięta.

Około minuty po urodzeniu dziecka pępowina związać się w dwóch miejscach – w odległości 10 i 15 cm od pępka noworodka. Węzeł związany bliżej dzieci, powinien być szczególnie niezawodny. Pępowina między miejsca leczone z alkoholowym roztworem jodu. Nożyczki lub maszynki do golenia (scyzoryk) spalić w płomieniach dopasowania lub zapalniczki i potraktowano z roztworem jodu, a następnie przejść przez pępowinę między węzłami. Przez koniec przewodu z potrzebą dziecka, aby umieścić bandaż jałowego bandaża. Dziecko powinno swaddle czyste konto i owinięte w koc lub ciepłych ubrań.

load...

Po urodzeniu, matka dziecka musi leżeć, bo pracy nie został jeszcze zakończony. Ze względu na miejsce osobne i urodzić dziecko. W żadnym wypadku nie może pociągnąć za przewód. Może to powodować zakłócenia w normalnym biurze i narodzin łożyska. Po ostatniej woli dróg rodnych, powinno być owinięte w płótno lub papier, bo łożysko jest zobowiązany do badania w szpitalu z lekarzem, który zostanie dostarczony do matki i dziecka. W celu lepszego kurczy się macica może nacisnąć kilka razy na podbrzusze kobiety w połogu. Na krocze matki umieścić podpaskę higieniczną lub mały ręcznik do wchłonięcia absolutorium.

Po 15-20 minutach, jeśli wszystko pójdzie dobrze, noworodek dostaje różowo, oddychając równo i krzyczy głośno. To może być natychmiast poddany piersi matki. Nawet jeśli dziecko nie zasysa, szturchając nos w piersi powoduje skurcze macicy. Macica będzie na poziomie pępka oraz może być wyczuwalny w postaci gęstego dużej grejpfruta. Jeśli macica jest miękka, a dziecko nie chce mieć piersi, sutek udar. Ponadto masaż podbrzusza aż macica nie kurczy się. Nie należy kontynuować do masażu, czy macica staje się gęsta, ale sprawdzić to od czasu do czasu, a jeśli to konieczne, masaż. Jeśli nie miał czasu, aby zadzwonić „pogotowie”, trzeba zrobić to teraz. A matka i dziecko potrzebne umiejętności i profesjonalny kontroli, aby upewnić wszystko jest w porządku, i przeprowadzić niezbędne środki medyczne.

Potencjalne problemy

  • Dziecko zaczyna oddychać spontanicznie

Zabierz dziecko tak, aby głowa była dolna część ciała i stanowczo, ale delikatnie pocierać plecach i klatce piersiowej. Jeżeli w ciągu 30 sekund nie ma reakcji, obniżyć stopy dziecka razem i pat podeszwy. Jeśli nadal nie ma odpowiedzi, należy powtórzyć procedurę. Jeśli dziecko nadal nie oddycha, należy sprawdzić palcem, czy istnieje śluzu w jamie ustnej, a następnie umieścić dziecko na plecach, odchyl głowę do tyłu, aby wyprostować drogi oddechowe z gardła do klatki piersiowej. Zasłonić usta i nos usta i położył rękę na klatce piersiowej dziecka. Dmuchać delikatnie, aż widzisz lub czujesz, że jego pierś unosiła się lekko. Nie dmuchać zbyt mocno. Zapoznaj się z ust do boku. Kontynuuj resuscytację co 3 sekundy, dopóki dziecko nie reaguje, czy nie nadchodzi, „pogotowie”. To sztuczne oddychanie „usta-usta” jest jedną z technik resuscytacji niemowląt (CPR). Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak to zrobić resuscytację.

  • Nadmierne krwawienie z kanału rodnego

Po porodzie, oczywiście, jest krwawienie. Jeśli jednak stracić więcej niż 400 ml, może krwawić. Takie krwawienie charakteryzuje się utrzymującym się przepływ krwi i objawy wstrząsu (szybki puls, drżenie, bladość, osłabienie, zimne poty). Jeśli istnieje podejrzenie wynaczynienia, należy masować dna macicy, aż do skurczu i dać dziecku pierś (lub stymulować sutek). Aby uniknąć porażenia prądem, podnieść nogi wyżej golovy.Esli krew wypływa z pochwy dzielić, prasy do krocza, owinięte w ręcznik opakowaniu lodów, trochę naciśnięciem.

Łożysko nie jest oddzielony. Jeśli łożysko rodzi się w ciągu 30 minut dostać się na nogach lub na kolanach, aby użyć siły grawitacji. Jeśli nadal nie można oddzielić, a lekarz nie przyszedł, aby zadzwonić do szpitala i poprosić o instrukcje.

Jeśli nieplanowane porody domowe są nieuniknione, pamiętam wszystko, co wiesz o teh¬nike oddychania i relaksacji, a proces porodu. Dostawy w nagłych przypadkach może być trudnym zadaniem, ale jeśli reagować spokojnie i inteligentnie, korzystny wynik jest dla ciebie.

load...