Nadżerek: jak pozbyć się choroby?

Zawartość:

Nadżerek jest łagodny nowotwór. Jest to małe wady (wrzody lub zmiany) w błonie śluzowej. Leczenie nadżerek powinny być nadzorowane przez specjalistę.

load...

Powrót do spisu treści

Powoduje erozję

Wady w błony śluzowej szyjki macicy może nastąpić z różnych powodów. Medycyna zna 2 rodzaje erozji: nabyte i wrodzone.

Wrodzona erozja jest pseudo. Inna nazwa – ektopia. Wizualnie pseudo jest aksamitna zaczerwienienie końcówką szyjki macicy. W rzeczywistości, jest uwalniana tylko na zewnątrz kanału szyjki nabłonka. Ta funkcja fizjologicznego u kobiet ze zwiększonym poziomem progesteronu. To zjawisko nie ponosi niebezpieczeństwo. Wymagane jest leczenie szyjki macicy.

load...

Gdzie nieprzyjemne nabyte erozji. To właśnie defekty błony śluzowej. Zmiany chorobowe w postaci małych czerwone plamy są wyraźnie widoczne na tle różowej tkanki zdrowej. Najczęstszą przyczyną tych zmian – wszelkie infekcje. Na przykład: .. Mykoplazmoza, rzeżączka, opryszczka narządów płciowych, chlamydia, rzęsistkowica, itd. Choroby te zazwyczaj przekazywane przez kontakt seksualny. Każdy z nich ma swoje ściśle określone objawy. Kandydoza lub zapalenie pochwy to infekcja bakteryjna, może być również przyczyną erozji. Wszystkie te choroby są dość niebezpieczne. Dlatego zanim traktować erozji, konieczne jest, aby zidentyfikować i wyeliminować przyczynę.

Mechaniczne uszkodzenie tkanki śluzówki po porodzie lub aborcja również przyczynić się do powstania choroby. Tendencja do pojawienia się wad na szyjce macicy u kobiet ma zaburzenia hormonalne lub rozmyty cykl menstruacyjny. Należy przypomnieć, że chaotyczne zmiany partnerów, wczesna aktywność seksualna znacznie zwiększa ryzyko chorób narządów płciowych, w tym erozji.

Powrót do spisu treści

Objawy erozji i przygotowanie do leczenia

Zazwyczaj objawy szyjki erozji. Kobiety są szczególnie nie przeszkadza. Aby zidentyfikować ewentualne choroby podczas egzaminu miednicy.

Jednak powodem do niepokoju mogą być obfite patologiczny charakter. Należy pamiętać, że normalne pochwy w niewielkich ilościach i nie mają nieprzyjemnego zapachu. Są one przezroczyste lub białawe. W przypadku zwiększenia ilości zrzutu, odbarwienia, nieprzyjemny zapach trzeba udać się do lekarza.

Na recepcji, ginekolog przeprowadza oględziny na kanapie. Zanim lekarze nauczyli się wykorzystywać kolposkopii do badań szyjki macicy, diagnoza „erozji” było bardzo niejasne. Oznacza to, że posiada największy zaczerwienienie na powierzchni błony śluzowej. Kolposkopia pozwala odkrywać żeńskich narządów płciowych w specjalnym mikroskopem medycznym. Jeśli to konieczne, spędzić przedłużony kolposkopii. Następnie szyjka przed badaniem dodano specjalnego rozwiązania, które pozwala na wizualne określenie patologii. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, lekarz dobiera odpowiednie leczenie nadżerek.

Medycyna zna różne metody leczenia raka szyjki. Wybierz najbardziej odpowiedni sposób, aby pomóc szereg testów. Przed wyjęciem erozję pacjenta jest konieczne do przekazania we krwi z żyły i wymazu z pochwy. Wyniki badań wskazują, czy Chlamydia ciała, opryszczka narządów płciowych, Ureaplasma, Mycoplasma, i tak dalej. D. Ujawnia również poważne choroby, takie jak HIV i zapalenie wątroby typu C. Ponadto, potrzeba zbadania mikroflorę pochwy w obecności dysbioza. W stosownych przypadkach świadectwo osobiste czasami wykonywane USG i biopsję jajnika.

Powrót do spisu treści

Tradycyjne metody leczenia

Leczenie nadżerek jest możliwe w różny sposób. Istnieją metody tradycyjne i nietradycyjne. Nietradycyjnych (ludowe) metody mają tylko działanie przeciwzapalne. Powinny one być używane tylko w początkowym stadium choroby i w nieobecności różnych infekcji. Samoleczenie jest niedozwolone.

Wykonalność i skuteczność danej metody krajowego jest ocena lekarza, a nie pacjenta.

Popularne następujące leczenie nadżerek:

  • Olej z rokitnika. Lek ten można dostać w każdej aptece. Warto niedrogie. Gaziki nasączone olejem rokitnika, a następnie wprowadzone do pochwy w nocy. Przebieg leczenia – 14 dni.
  • Napar z nagietka. Konieczne jest, aby wypełnić suchą Calendula wrzącej wody, ostudzić, odcedzić. Albo rozpuścić 1 łyżeczkę 2% nalewki z nagietka w szklance przegotowanej wody. Rozwiązania gotowe zrobić douching.
  • Med. Grubość miodu rozcieńcza wodą. Uzyskany roztwór zwilża wacika. Tampon jest umieszczona w pochwie przez noc.

Niestety, leczenie szyjki środków erozji ludowych nieskuteczne. Jest więc uzasadnione, aby odwołać się do sprawdzonych metod tradycyjnych.

Powrót do spisu treści

Tradycyjne metody leczenia

Tradycyjne metody bardziej skuteczne niż popularne. Medycyna ma rozstrzygających dowodów. Głównym kierunkiem metod – usuwanie uszkodzonych komórek. Istnieje kilka tradycyjnych metod leczenia.

Leki. Ten przykład wykonania jest skuteczne wyeliminowanie zapalenia szyjki macicy. Niezależnie od tego, metoda ta jest rzadko stosowane. Zazwyczaj konieczne jest uzupełnienie terapii złożonej. W przypadkach, gdy przyczyną erozji są infekcje bakteryjne, leczenie antybiotykami jest wykonywana. Należy mieć na uwadze, że większość tych chorób przenoszonych drogą płciową. Dlatego leczenie jest przewidziany dla obu partnerów jednocześnie.

Kriochirurgia. Innymi słowy – zamrażanie. Leczenie odbywa się w następujący sposób. Według rozporządzeń część erozja jest zasilany ciekłym azocie. Temperatura substancji jest na tyle niska, że ​​uszkodzone obszary śluzówki macicy zamrożone. Chore komórki umierają po pewnym czasie, a następnie będzie je usunąć w sposób naturalny. Zdrowe komórki są również żywe i nie jest uszkodzony. Sposób ten posiada wiele zalet. On jest całkowicie bezbolesne i całkowicie bezkrwawa. Szyjka nie jest uszkodzona zarówno w czasie zamrażania i po zabiegu. Rubtsov następnie pozostaje.

Koagulacji laserowej. Do przeprowadzenia tej metody przy użyciu lasera kauteryzacji. Ten łagodne metody leczenia. Po nim, szyjki macicy nie jest zdeformowany, blizny nie będą wyświetlane. Długość wiązki laserowej jest ściśle kontrolowana. Parametry są ustawione zgodnie z głębokością uszkodzenia tkanek. Warto zauważyć, że wiązka jest usunięcie jedynie chore komórki. Zdrowa tkanka nie ma wpływu i nie zostanie uszkodzony.

Diathermocoagulation. Inna nazwa – Moxiterapia. Sposób uszkodzenia elektryczne komórek kauteryzacji. Skuteczność tego sposobu jest wystarczająco wysokie, ale są pewne wady. Po kauteryzacji szyjki macicy pozostaje blizna. Fakt ten może zapobiegać kobietę do posiadania dzieci.

Metoda fal radiowych. Ta innowacyjna metoda. Istotą czynności: fale radiowe wpływają bezpośrednio na chorą tkankę. Metoda fal radiowych ma wysoką wydajność. Jego zalety: nie ma bólu, nie ma negatywnych skutków, szybki proces rekonwalescencji po zabiegu.

Powrót do spisu treści

Zapobieganie chorobie

Wiadomo, że choroba jest lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać zasad profilaktyki zdrowia.

Po pierwsze, trzeba przestrzegać zasad higieny osobistej. Codzienne uzdatnianie wody, czysta pościel. Podczas menstruacji dobrze jest wziąć prysznic, nie tylko w nocy, ale w godzinach porannych.

Po drugie, należy zachować schludny sposób życia. Masowe zmiana partnerów ma negatywny wpływ na zdrowie kobiecych narządów rodnych. Mikroflory pochwy jest narażona na ciągłe zmiany. Znacznie zwiększone ryzyko nabycia choroby, przenoszone drogą płciową.

Po trzecie, antykoncepcja. Jeśli koncepcja nie jest planowane, należy pomyśleć o tym wcześniej. Aborcja jest niezwykle negatywny wpływ na zdrowie kobiet. Szyjka jest rażąco rannych. Szansa kupić erozji zwiększa się kilkakrotnie.

Po czwarte, wizyty u ginekologa powinny być wykonywane co najmniej 2 razy w roku. Wcześniejszego wykrycia choroby, tym łatwiej jest do utwardzenia. Tylko lekarz może zdecydować, w jaki sposób leczyć erozji.  Wiele kobiet obawia się leczyć choroby, strach przed komplikacjami. Jednakże, jest to po prostu błędne. Zazwyczaj usuwanie uszkodzonych tkanek odbywa się bez wpływu. Jednak pominąć choroby może prowadzić do rozwoju nowotworu – raka.

I, oczywiście, należy zdawać sobie sprawę z immunitetu. Spacery na świeżym powietrzu, odpowiednia dieta, witaminy i pozytywne emocje będą użyteczne dla wszystkich płci pięknej.

load...