Nadżerek i jej leczenie laserem

Zawartość:

Piękno kobiecego układu rozrodczego – ważny element zdrowia kobiet w ogóle. Po tym wszystkim, ginekolog zaleca się odwiedzić tak często, jak to możliwe. Wynika z tego, zależy nie tylko od zdolności do dzieci wrodzone.

load...

Będąc zdrowym dla którejkolwiek z płci jest ważna iz psychologicznego i emocjonalnego punktu widzenia.

W skrócie, jest to kwestia multicast, że przez cały czas będzie miał znaczenie.

Oczywiście, u lekarza wszyscy chcą usłyszeć, że są one całkowicie zdrowa i nie ma problemów. Ale nie zawsze tak się dzieje. Na przykład, co zrobić z pacjentem, który usłyszał diagnozę „nadżerek”? Co będzie musiała stawić czoła w przyszłości? Co trzeba wiedzieć na temat choroby i jej leczenia? Na to i wiele innych rzeczy na.
Powrót do spisu treści

Przyczyny erozji

Oczywiście, to na pewno zacząć trzeba zrozumieć to, co się nadżerek. Wiedza ta pomoże w lepszym hucznych sytuacji i zrozumienia tej choroby. Bez szczegółowych wyjaśnień nie będzie wyczyścić ogólny charakter choroby oraz jej postrzeganie pacjenta.

load...

Mówiąc ogólnie, erozja szyjki macicy jest rodzajem uszkodzenia błony śluzowej macicy.  Tak więc, do pochwy i macicy, a także ich zupełnie innej powłoki śluzowej. Pochwy – warstwowego nabłonka wielowarstwowego płaskiego i błony śluzowej macicy – jest pojedynczą warstwą komórek cylindryczne. W przypadku wystąpienia erozji powłoki dane korekcyjne i nie są na swoich miejscach, że miały one charakter. Również w erozji urządzenia oraz owrzodzenie błony śluzowej macicy na powierzchni.

Jakie są przyczyny tych wad? Może to wynikać z wielu czynników. Należą do mechanicznego uszkodzenia macicy, zaburzeń wrodzonych, obniżenie odporności immunologicznej, a niektóre choroby przenoszone drogą płciową autorstwa. Wśród nich, opryszczka narządów płciowych, wirus brodawczaka ludzkiego, i inne. Ponadto może wystąpić erozja szyjki macicy po porodzie (szczególnie w przypadku grawitacji), a po każdej interwencji do tej jamy. Szanse zdobycia tej choroby znacznie zwiększa wcześniej przeniósł się aborcji u kobiet.

Faktycznie, niewielkie uszkodzenia błony śluzowej macicy może następować okresowo w każdej kobiety. Jednakże, w zdrowym organizmie, leczą w ciągu dwóch tygodni. W obecności wytrącanie i czynników obciążających, leczenie nie może wystąpić, a zapalenie rozwinie się jeszcze bardziej.


Powrót do spisu treści

Jak rozpoznać nadżerek?

Muszę powiedzieć, że nadżerek nie pojawia się praktycznie żadnych objawów, zwłaszcza w początkowych etapach. Na przykład, nie ma dolnego ból brzucha lub dyskomfortu podczas stosunku. Jednak po sam proces u niektórych kobiet może być kilka, ale nadal dość niepokojące oddzielenie krwi. To właśnie na tego objawu i powinna być skierowana.

Zazwyczaj erozja szyjki macicy staje się od razu zauważył, kiedy odwiedza ginekologa. Specjalista może zauważyć plamy czerwonawy na ścianie macicy. Dokładniejsza diagnoza została postawiona za pomocą ankiety, która nazywa się kolposkopii. Jamy macicy są kontrolowane za pomocą specjalnego urządzenia powiększające o pojemności 20-30 razy. Jeśli coś wydaje się podejrzane lekarza, może być podjęta i biopsji. Ponadto, według własnego uznania i może być przypisany do kilku innych środków diagnostycznych.

Należy rozumieć, że nadżerek wymaga dokładnej obserwacji i, oczywiście, leczenie. W przypadku braku odpowiedniej uwagi na ten problem w przyszłości mogą pojawić się takie straszne choroby jak dysplazja macicy, a nawet jej rak. I to jest o wiele bardziej poważne i niebezpieczne dla życia każdej kobiety.


Powrót do spisu treści

Leczenie nadżerek laserem

Spalony porażeniem prądem elektrycznym – to jest dość powszechnym sposobem leczenia nadżerek, ale w tej chwili jest to już nieaktualne. Ponadto, obecny przyżegania ma kilka istotnych wad. Dlatego będzie dalej rozważana metoda leczenia, która w tej chwili jest nie tylko najbardziej zaawansowane, ale również najbardziej powszechne. Zaleca ona, że ​​przeważająca liczba lekarzy z wieloletnim doświadczeniem. Ta obróbka laserem. Jest to również swego rodzaju spalania, ale to spalanie jakościowo inny poziom.

Metoda ta została sklasyfikowana jako łagodne. Podczas kauteryzacji interwencja następuje uszkodzonych obszarów przy użyciu lasera. Następnie, na obszarach dotkniętych wcześniej zaczyna się goić. Warto zauważyć, że po operacji jest prawie bez blizn.

Ta zdrowa tkanka nie jest w jakikolwiek sposób uszkodzone błony śluzowej i nie ma wpływu na to, co się dzieje, czasami w innych zabiegów. Narażenie występuje tylko na terenie podlegającym. I jest to znacząca oraz za lasera.

W przyszłości, to nie ma wpływu na możliwość ciąży i porodu. Czynnik ten ma znaczącą przewagę dla tych kobiet, które jeszcze nie rodziły. Po tym wszystkim, dla nich niektóre leczenie nadżerek przeciwwskazane tylko z tego powodu.

Laser przeciwzapalne i przeciwbakteryjne działania na obszarze zagrożonym. Jego promienie przyspieszają gojenie, łagodzi dyskomfort i rozwiązać problem krwawienia podczas stosunku płciowego.

Procedurę tę przeprowadza się bezpośrednio po zakończeniu miesiąca, to znaczy 5-6 dni cyklu. Ponadto, nie powinno być produkowane usunięcie spiralne, jeśli są dostępne. To nie zajmie dużo czasu. A czasami nawet konieczne, aby przejść do szpitala na leczenie. Tylko w szczególnych przypadkach, pacjent może trzeba wypalić, aby spędzić trochę czasu w szpitalu pod nadzorem specjalistów.

Całkowite wyleczenie i odzyskiwanie po laserowej kauteryzacji występuje u około 1,5-2 miesięcy po interwencji. Dodatkowo, może być przypisana leki w celu przyspieszenia gojenia.

Laserowe leczenie jest odpowiedni dla prawie każdego. Jedynym przeciwwskazaniem może być inaczej tylko wtedy, gdy strona zapalna osiągnął zbyt dużych rozmiarów. W tej sytuacji, lekarz może przepisać inny sposób, w jaki sposób leczyć choroby.

Tak więc, nadżerek – jest to choroba, która obecnie z powodzeniem leczone. Najbardziej zalecaną metodą leczenia – jest wpływ lasera. Oczywiście, wszystkie ściśle indywidualnie. Aby to zrobić, należy skontaktować się z osobą, która będzie odebrać leczenia, jeśli to konieczne, odpowiedni rodzaj pracy. Szybkiego powrotu do zdrowia!

load...