Nadżerek: główne rodzaje moxibustion

Zawartość:

Nadżerek jest znane wielu kobiet z pierwszej ręki. Statystyki potwierdzają, że choroba przynajmniej raz w swoim życiu do czynienia każdą inną damę, która jest w wieku rozrodczym. Erozja jest występowanie uszkodzeń nabłonka szyjki macicy. Większość pacjentów z tej patologii nie przejawiać żadnych objawów i jest wykrywany podczas rutynowej kontroli u ginekologa.

load...

Niekiedy kobiety, które zostały zdiagnozowane z nadżerek, czuje dyskomfort podczas stosunku płciowego i skarżą się na okresowo występujące słaby dokuczliwy ból w jamie brzusznej. Stopień na powierzchni szyjki leczy się rzadko, jeśli nie jest leczona, może przekształcić się w raka. Dlatego ważne jest, aby w porę wykryć i leczyć tę chorobę.


Powrót do spisu treści

Wskazania do kauteryzacji: początek pracy

Moxibustion nadżerek jest obecnie uważana za najbardziej skuteczne leczenie tej wspólnej kobiecej dolegliwości. Ale jest to możliwe tylko wtedy, gdy kobieta ma oprócz erozji, nie było związane z patologii. Przed wprowadzeniem swojego pacjenta kauteryzacji, lekarz musi zbadać jej pochwy i szyjki macicy przy użyciu urządzenia kolposkopów, jak również wziąć testy kobiety do biopsji i cytologii. Procedury kauteryzacji jest możliwe w przypadku, kanał szyjki macicy, pacjent pozostawał w normalnym stanie i nie zostały zidentyfikowane tak poważnych chorób, takich jak dysplazja, w złym stanie lub rak szyjki macicy.

Kobiety, które mają procesów patologicznych szyjki macicy stwierdzono częściej dotyczy kwestii jak wypalić erozji. Procedura jest wykonywana w przyżegania rodzenia klinik, obecnie prowadzone w prywatnych klinikach. Pacjent w czasie pracy znajduje się na fotelu ginekologicznym i dokładnie takiej samej pozycji jak na badanie ginekologiczne. Lekarz wprowadza do pochwy specjalnym rozrzutnika, z którego widać całą szyjkę macicy. Po oczyszczeniu żeńskich narządów płciowych wymazu ginekolog bada szyjki macicy za pomocą kolposkopów i wykrywa wady na to, kto będzie trzeba wypalić. Po badaniu szyjki macicy lekarza sprawia, że ​​kobieta znieczulenia i rozpoczyna pracę.

load...


Powrót do spisu treści

Pozbycie erozji prądem

Od dziś wszystkie istniejące metody leczenia tej choroby najstarszych i najbardziej dostępne jest diathermocoagulation lub moxibustion, patologia za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości.

Sposób, jak ten, stosowany w XVIII wieku. Wtedy lekarze wykorzystywane do kauteryzacji instrument, który przypomina lutownicę. Dziś niewiele się zmieniło. Aparatura do diathermocoagulation żadnego prenatalnej kliniki, więc ten rodzaj leczenia jest najczęściej przepisują swoim pacjentom ginekologów. Elektryczne lekarze amortyzatory cauterize erozji, a następnie w jego miejsce pojawia się ranę, która z biegiem czasu jest objęty zdrowego nabłonka. Zdarza się, że jedna procedura nie może w pełni sprostać patologii, w tym przypadku, gdy kobieta jest przyporządkowana drugiej operacji.

Moxibustion prądu erozji szyjki macicy jest prowadzone w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Zabieg trwa około piętnastu minut. Kilka godzin po tym, może iść do domu kobietę. W czasie operacji, pod wpływem prądu elektrycznego nie tylko z ziemi patologii, ale także zdrowego nabłonka wokół niego. Rana ukształtowany jako diathermocoagulation wynik może odzyskać do dwóch miesięcy. Przez cały ten czas pacjent jest przeciwwskazane życie seksualne. Kobieta musi przestrzegać wszystkich zasad higieny, zrezygnować z alkoholu i papierosów, unikać podnoszenia ciężkich. Aby wypalić ranę po zagojeniu szok szybko, lekarze przepisują swoim pacjentom dodatkowe farmakoterapia.

W kauteryzacji erozji prądem istnieje wiele negatywnych aspektów. Sam proces jest bardzo bolesne i odbywa się zgodnie z czasem lokalnym, znieczulenia ogólnego. Po diathermocoagulation kobieta przez miesiąc może pójść wyraźny lub krwawa wydzielina z pochwy pojawiają się bóle pleców, problemy słabość. W rezultacie prąd cautery do śluzu szyjkowego powstałych blizn, które w przyszłości mogą uniemożliwiają pełne ujawnienie z pracy. Z powodu tej metody diathermocoagulation przeciwwskazane u młodych kobiet pierwiastek. Negatywne skutki tej metody leczenia – wysokie ryzyko krwawienia oraz możliwość rozwoju endometriozy szyjki macicy. Na nadżerek daje kauteryzacji aktualną sprawność 92%. Nawroty choroby występują w 3-14% przypadków.


Powrót do spisu treści

Przyżegania ciekłym azocie

Kliniki niektóre kobiety zaczęły stopniowo zrezygnować bolesne i niebezpieczne leczenia erozję prądu wysokiej częstotliwości, zastępując je bardziej bezpiecznym krioterapii, w którym patologia Cauterize ciekłym azocie. Ten proces jest bardziej zamarzaniu – nawinięta na powierzchni nabłonka zamraża się, a następnie pozostanie jeszcze blizn. Cryodestruction dopuszczalne zachowanie u kobiet w każdym wieku, w tym młodych kobiet pierwiastek. Przyżeganie an_3 nie przepisywany pacjentom, u których obserwuje się silne nieciągłości lub inny szczep szyjki macicy. Procedura ta jest odpowiednia do leczenia nadżerek małym (średnica 3 cm), usunięcie większych obszarach o nieprawidłowości wytworzonych innymi sposobami.

Moxibustion nadżerek, an_3 zwykle odbywa się bez znieczulenia. Jednak ta metoda leczenia nie można nazwać całkowicie bezbolesne – kobiet podczas zabiegu mogą odczuwać silne skurcze w macicy. Cryodestruction wytwarzana w ciągu pierwszych dni po zakończeniu miesiączki. Ryzyko ciężkiego krwawienia w trakcie i po tam procedury, ale jest minimalne. Po tego rodzaju kauteryzację większość kobiet może być obserwowane przez pewien czas gidrorreya – obfitej jasne wypływ z pochwy. Aby przywrócić całą śluzu szyjkowego kobiet, którzy przeszli krioterapię, nie wolno uprawiać seks co najmniej raz w miesiącu. Skuteczność tej metody – 90%, jeden na dziesięć kobiet, które nie mogą usunąć erozji po jednym leczeniu a krioterapia trzeba powtórzyć raz.
Powrót do spisu treści

Obróbka laserowa erozja

W większości krajów świata, pozbywając się nadżerek zniszczeniem laserowej. Spaleni plamki lasera pozwala wpływać na patologię bez narażania zdrowego nabłonka. Nadżerek, obróbka laserowa ma wydajność 98%, nawroty są rzadkie. Jeśli krioterapia jest dozwolony tylko w obecności niewielkich zmian, spalanie laser jest dozwolone w leczeniu rozległych nadżerek (3 cm i więcej). Sposób stosuje się do leczenia pacjentów zarówno parous i pierwiastek, po jego lewej blizny.

Zniszczenie laserowe wykonujemy w znieczuleniu miejscowym – Lekarz z strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę wyciętymi szyjki macicy lek znieczulający. Często po kauteryzacji krwawienia u kobiet występuje, więc na szybkie odzyskiwanie śluzowych eksperci zalecają pacjentom zrezygnować miesiąc od współżycia seksualnego lub używać tamponów. W celu zmniejszenia ryzyka zakażenia u kobiet jest zabronione basenu i sauny, kąpieli w rzekach i wziąć kąpiel. Zniszczenie Laser odnosi się do łagodnych metod leczenia nadżerek, ale sprzęt do przeprowadzenia tej operacji jest dziś przede wszystkim w prywatnych klinikach.

Powrót do spisu treści

Fale radiowe – nowe słowo w leczeniu erozją

Wśród nowych sposobów zwalczania erozji dotyczy sposobu fal radiowych w leczeniu tej choroby. W Polsce przyżegania erozji fal radiowych praktycznie wykonane, gdyż operacja ta wymaga specjalnej jednostki amerykańskiej produkcji „Surgitron”. Fale radiowe, która produkuje urządzenia, przetwarzanie jest wykonywane przez erozję uszkodzone tkanki nabłonkowej. Zaletą tego sposobu jest to, bezbolesny i krótkotrwała odzyskiwanie komórek szyjki macicy. Operacja jest przeprowadzana bez krwawienia towarzyszącej i szkody dla zdrowego nabłonka, który znajduje się obok do patologii.

Gdy szyjki leczenia choroby fal radiowych nie ma ran, blizn, przez co sposób jest przedstawiony dla wszystkich kobiet w wieku rozrodczym. Przeciwwskazania do stosowania zabiegu fal radiowych – kobiety posiadające rozrusznik serca, zapalenie narządów miednicy. We wszystkich innych przypadkach, fale radiowe są uważane za bezpieczne nie są w stanie przynieść szkody dla kobiecego ciała.

Po zabiegu z pochwy kobiety w krótkim okresie może przedłużyć skromny przydział z krwi. Zdarza się, że pacjenci są dolegliwości menstruacyjne, bóle przypominające. Objawy te jednak przejść przez kilka dni po usunięciu erozji fal radiowych. Kobieta powinna powstrzymać się od intymności 10 dni, podczas których endometrium jest, aby w pełni odzyskać. Ponadto na erozję kauteryzacji aparat „Surgitron” jest stosowany w leczeniu innych chorób, w tym szyjki macicy. Radiowave traktowania dziś jest uważany za najbardziej skuteczne i bezpieczne metody. Jego jedyną wadą – wysokie koszty.

Na pytanie, która metoda kauteryzacji erozji szyjki macicy wyznaczyć kobieta zdecyduje się z lekarzem.  Jednocześnie bierze pod uwagę wiek pacjenta, jego, jej pragnienie, aby mieć dziecko w przyszłości, że ma choroby współistniejące. Istotne jest, że kobieta nie jest wyciągnięta z leczeniem choroby, a nie do samoleczenia i pamiętać, że terminowe przyżegania może uratować ją od bardzo strasznej choroby – raka szyjki macicy.

load...