Nadwaga u dzieci. Co robić?

Zawartość:

Cute Chubby dziecko, którego dłonie i stopy w tzw banerów, powodując bolesność i miły uśmiech. Po urodzeniu dzieci aktywnie przybiera na wadze – około 9 miesięcy. Po tym, co do zasady, dzieci zaczynają aktywnie poruszać, a tym samym schudnąć. Około półtora – dwa lata pełnia Ta zabaw znika bez śladu.

load...

Ale, niestety, nie zawsze tak jest. W niektórych przypadkach, pełnia dziecka pozostaje po tym jak wyszedł z grudnichkovogo młodym wieku. Co zrobić rodzice w przypadku, gdy są one w obliczu tak trudnego problemu, jak waga dziecka? Nie jest konieczne, aby zwrócić uwagę na to, albo to jest czas na alarm?

Co to jest otyłość i jak z nim walczyć?

Diagnoza „otyłość” lekarzy są przedstawiane w przypadku, gdy waga dziecka więcej niż 15% powyżej granicy wiekowej. Oczywiście, biorąc pod uwagę rozwój dziecka. Ale otyłość – poważna choroba, która może prowadzić do zakłóceń w narządach wewnętrznych. I aspekt psychologiczny nie należy zapominać – bo jeśli problem istnieje, że jest mało prawdopodobne, aby sam zniknąć. I wzrosła dziecko jest na ryzyko stania się przedmiotem kpin rówieśników. Niestety, dzieci są znacznie bardziej dotkliwe niż dorośli.

Istnieje kilka sposobów zwalczania tej plagi. Powiemy wam o najbardziej podstawowe z nich, ale należy pamiętać, że informacja ta jest dostępna tylko dla ogólnego oglądania. W każdym przypadku program odchudzania jest wybierany tylko lekarza, z uwzględnieniem specyfiki organizmu dziecka, warunki życia, aktywności fizycznej oraz innych czynników.

 • Dieta

Oczywiście, pojęcie diety i dziecka są kompatybilne z trudem i prowadzi do nieopisanej grozy obojga rodziców i wszystkich współczucia krewnych. Jednak w większości przypadków dieta jest głównym warunkiem normalizacji masy ciała. Aż do wieku trzech miękiszu umieścić na diecie bynajmniej niemożliwe, a w 4 – 5 lat dzieciaki otyłości jest dieta niskokaloryczna. Ona jest powoływany, zwykle z lekarzem – pediatrą lub dietetykiem.

load...

Dieta dla dzieci ma swoje własne cechy. Na przykład, zmniejszenie wartości kalorycznej diecie przez zmniejszenie ilości tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów. Ale to jest niemożliwe, aby zmniejszyć ilość białka w każdym przypadku – musi dokładnie odpowiadać dziecka normy wiekowej. Po tym wszystkim, białko jest więc niezbędna dla normalnego wzrostu. Dla dziecka optymalne źródła białka powinny być produkty mleczne, mięso, ryby, jaja. I produkty mleczne powinny być zakupione tylko za obniżonej zawartości tłuszczu. A najlepiej – i przy niskiej zawartości tłuszczu. Dobrze śmietana, śmietana, ser odmiany tłuszcz, tłuszcz twaróg, masło należy wykluczyć z diety całkowicie.

 • Stres ćwiczenia

Niestety, w ostatnich latach, nawet u małych dzieci coraz częściej jest brak aktywności fizycznej, nie wspominając o dzieci są starsze. Dlatego rodzice pytanie należy również wziąć pod ścisłą kontrolą. Telewizor i komputer musi być ściśle ograniczone w czasie. Upewnij się, że Twoje dziecko jak można przenieść.

Dla małych dzieci, po prostu bardziej pieszy i gier na świeżym powietrzu. Ale pięcioro dzieci i lekarze powinni angażować się we wszelkiego rodzaju sportów latami. Jak dokładnie – to zależy od zdolności i chęci rodziców dziecka. Nadal nie mogę się zdecydować? To nie ma znaczenia, spróbuj różnych klubów sportowych – prawdopodobnie coś takiego dziecku więcej. Ale nie idź na temat ich ambicji – należy pamiętać, że aby nie można konkurować w swoim dzieckiem jeszcze, ponieważ nie otrzymują odprawy lekarskiej. W każdym razie, po raz pierwszy.

 • Lek

Tragicznie. Ale czasami w praktyce zdarzają się przypadki, w których lekarz przepisze dziecku pewne środki farmakologiczne, których działanie ma na celu redukcję masy ciała. Jednak, aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ nie można przewidzieć, co zwiastuje dla zdrowia dziecka. Ponadto – jak długo dziecko ma 15 lat, jest nie do przyjęcia, aby dać mu suplementy nawet dietetycznych. W takim przypadku, jeśli masz do czynienia z podobną sytuacją, w każdym razie nie zacząć podawać dziecku żadnych leków. Jest o wiele mądrzejszy zasięgnąć porady innego specjalisty, specjalizuje się w problematyce nadwagi u dzieci.

Rodzice muszą zrozumieć, że „katastrofa” odchudzania nie istnieje. Wszystkie te środki nie są przeznaczone na jeden dzień, tydzień, a czasem więcej niż rok. Jest to radykalna zmiana stylu życia. I zwrócić uwagę – nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny, bez wyjątku. Uwierz mi, nie uda się bez łez zmusić dziecko do jedzenia jabłko na deser przydatne, jeśli masz na talerzu jest kawałek pizzy lub ciastko. I opowieści o zaletach sportu z ust Papieża, leżącego na kanapie, nie będzie wyglądać bardzo przekonujące.

Aby dziecko przestrzegać diety, ćwiczeń i prowadził zdrowy tryb życia, rodzice nie powinni tylko stworzyć warunki konieczne, ale też dawać przykład. Nie trzymaj domu zakazane pokarmy, uprawiać sport razem z dzieckiem, chodzić na spacery, turystyka – osobisty przykład jest bardzo zachęcające.


Pomocne wskazówki dla rodziców

Jest tam wiele porad o tym, jak pozbyć się nadwagi. Staraliśmy się zorganizować tę informację i oferują naprawdę przydatnych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać wagę dziecka pod kontrolą:

 • Nie trać czasu!

Wspominaliśmy już, że nie ma potrzeby czekać, aż problem zniknie sam. Chciałbym przypomnieć po raz kolejny, że środki powinny zostać podjęte jak najszybciej problem jest zadeklarować się. Czekanie może tylko pogorszyć sytuację.

 • Przygotuj się

W dzisiejszych czasach ludzie są coraz częściej wolą półproduktu. I nie jest to zaskakujące, ponieważ szalone tempo współczesnego życia pozostawia gospodarstwo domowe jest coraz mniej czasu. Jednakże, półprodukty są wierne sojusznikami nadwagi, ponieważ zawierają one dużą ilość tłuszczu ukryte, skrobia, mączki, i różne przyprawy, środki konserwujące i aromatyzujące.

Posiłki są przygotowywane w domu, to jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej użyteczne dla każdego organizmu, a zwłaszcza dzieci. Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na formę, w której przygotowania posiłków. Na przykład, smażone powinny być całkowicie wyeliminowane. Wolą gotowane, pieczone, a parze naczynia. A najlepsze zupy gotować bez smażenia.

 • Miej oko na zawartość lodówki

W żadnym wypadku nie należy przynieść do domu produkty, które dziecko nie może jeść – kiełbasy, wędzone mięso. Bez żalu wyrzucić z majonezem lodówki i ketchup, sos sojowy. Nawiasem mówiąc, a organizm nie zawaha się powiedzieć „dziękuję” dla takiej diety. Nawet jeśli masz problemy z nadwagą nie jest.

 • Upewnij się, że dziecko pije

Napoje gazowane i galaretki, kakao, soki owocowe należy również unikać. Więc, co pozostanie – pytasz? I pozostanie bardzo użyteczne niesłodzone napoje owocowe, napoje owocowe, niegazowanej wody, zielona herbata bez cukru, mleka o niskiej zawartości tłuszczu. Wszystkie te napoje przynoszą organizmowi znacznie większe korzyści.

 • Desery

Oczywiście, należy pozostawić dziecko bez słodki – to bardzo okrutne. Ale co, jeśli dziecko z menu należy wykluczyć wypieki, ciasta, lody, ciastka i słodycze? Jest wyjście z tej sytuacji. Prawie wszystkie dzieci chętnie jedzą suszone owoce. Ale na dziecko wypoczynkowego można traktować niewielką ilość marmolady lub galaretki. Ale nie więcej niż dwa razy w miesiącu.

 • Kashi

Pamiętaj, aby podać w menu owsianki dzieci – są dobrze kontrolowane wagi. Najlepiej nadaje się do tego celu, owsa, gryki i ryżu zbóż. Kasza manna kaszka także wszystkim szybkie gotowanie owsiane, należy wykluczyć z diety całkowicie.

 • Dieta dla dzieci

Ważne jest, aby monitorować nie tylko fakt, że nie jest dzieckiem, ale również za to, że zjada. Karmienia dziecko powinno odbywać się w jednym i tym samym czasie – około 6 razy dziennie. Odstęp między posiłkami, nie powinna przekraczać dwóch godzin. Ułamkowe moc pozwala zapisać dziecko od uczucia głodu, ale jednocześnie doskonale dostosować ilość pokarmu, zapobiegając przejadania się.

 • Naczynia dekoracyjne

Zasadą jest, że większość matek spędza godziny w kuchni, cięcia uszu marchew i oliwki – oczy niektórych małych zwierząt, jak długo danie wyglądało piękne i szczęśliwe dziecko Kusha. W tej samej sprawie, jeśli dziecko ma siedzieć na diecie, te przysmaki powinny być wyłączone, aby nie wywołać nadmierny apetyt.

 • Uważaj na prędkość jedzeniu

Kiedy dziecko przychodzi do stołu, należy obserwować, jak szybko zjada. W takim przypadku, jeśli żywność jest dosłownie połknął „w locie”, sytości pojawia się później niż w przypadku powolnego przeżuwania pokarmu. W wyniku tego, że dziecko jest bardzo prawdopodobne, aby jeść więcej niż jego ciało potrzebne.

 • Informuje wszystkich członków rodziny

Nie bądź leniwy i mieć pewność, aby ostrzec wszystkich wielu krewnych i przyjaciół rodziny, że Twoje dziecko ma specjalne menu. I przedszkole ma obowiązek sporządzić listę produktów, które dziecko jest w żadnym wypadku nie może być używany. Chociaż, w sprawiedliwości należy zauważyć, że w ogrodzie gastronomii wyłącznie dietą.

 • Bądź konsekwentny!

Co najważniejsze, to pozwoli rodzicom – jest, aby nauczyć się mówić „nie”. Ponadto dziecko powinno jasno zrozumieć, że nie – to nie. Bądź konsekwentny w swoich zakazów i wymagań. To znacznie ułatwia życie. I to jest bardzo ważne – nie tylko dla Ciebie, ale także dla dziecka.

Wniosek

Pod koniec rozmowy chciałbym wspomnieć, że rodzice w rozmowach z dzieckiem musi być bardzo taktowny. W żadnym wypadku nie wolno, że dziecko opracowała zestaw jednego lub drugiego. Nie przestraszyć dziecko, mówiąc o tym, że jeśli nie schudnąć z nim, nikt nie będzie przyjaciół i tym podobne. Wręcz przeciwnie – dziecko nauczyć się kochać siebie za to, kim on jest! Oczywiście, nadwaga u dzieci – to jest problem. Ale to jest całkowicie rozwiązany. I nie rób tragedii. Bądź zdrowy!

load...