Nadwaga. Jak będzie?

Zawartość:

Nadwaga – głównym wrogiem większości przedstawicieli targów połowa ludzkości. A walka z wrogiem nie jest prowadzona na śmierć i życie. Kurs jest bardzo ciężka artyleria, wymyślać coraz to nowe odmiany rygorystycznych diet, a czasem nawet kobiety uciekają się do chirurgów plastycznych.

load...

I nie ma w tym żadnej koniec walki lub krawędź. W większości przypadków, niestety, zwycięstwo nie jest daleko za nami. Co robić? Czy nie ma sposobu, aby przerwać to błędne koło i jeszcze osiągnąć swój ideał? Okazuje się, że jest. Więc dlaczego jest to daleko od tego wszystkiego? To bardzo proste – bardzo często kobiety zapomnieć o elementarnych zasad, których przestrzeganie nie pozostawi dodatkowe kilogramy najmniejszej szansy. Jakich zasad jesteśmy dzisiaj i dowiedzieć się.

Więc, pewnego dnia, stojąc przed lustrem jeszcze raz, wiesz, że dżinsy, które niedawno były dostępne, nie zgadzają się co do rodzaju 5 cm. Katastrofa, paniki! Co robić? Wiemy, że – to właśnie tam w pobliżu lustra i zdecydujemy, aby rozpocząć nowe życie. Jak zwykle – w poniedziałek. Ale gdzie mamy po prostu zacząć? W tym przypadku konieczne jest, aby postawić pytanie – co chcemy osiągnąć w końcu? Po zważeniu i oceny sytuacji, należy wybrać opcje: może wystarczyć tylko podshtukaturit elewacji, tylko znaleźć bardziej odpowiedniego ubrania fasonchik lub nadal wymagane remonty. Na fasadzie, to, oczywiście, że będzie łatwiej …

Ale …. Hype zadbał jechać w naszych jasnych umysłów, które są skuteczne tylko młody i szczupły, a naszych najgłębszych duchowych cech bardzo niewiele osób interesujących. I, oczywiście, sama reklama zadbali, aby nam wmówić, że nadwaga może stracić 5-7 dni łatwo …

A my, dorośli, wiedzą doskonale, że cuda się nie zdarzają, ale mimo wszystko chciałoby się spróbować jeszcze raz „można łatwo wyjąć ryby ze stawu.” Ale cud propylu lekarstwem, wciąż zadajemy sobie ponownie ulubione pytanie: „Co jeść, aby schudnąć?” lub „Jak schudnąć po jedzeniu w nocy?”. Niestety, choć przewidywalny, dochodzimy do niezadowalającego wyniku czego nadwaga jest wciąż tutaj …

load...

Dieta – panaceum?

W wojnie, wszystkie środki są dobre – o tej zasadzie się uzbroić. I zrezygnować z słodkie, produktów skrobiowych, tłuste, słone, wędzone. Pod koniec pierwszego dnia diety, czujemy lekkie podrażnienie na wszystko i wszystkich. Łącznie na każdej niewinnej rodziny, bez wyrzutów sumienia naszych oczach spożywać słodyczy i tłuszczu, które z jakiegoś powodu nie będzie naszego wyczynu. Nawet na reklamę telewizyjną, która raz po raz powstać zdjęć żywności, spokojnie oglądać nie możemy.

Drugi dzień spotykamy się złośliwie stanu podrażnionej Melancholia … żuć kapusta i marchew gryzł. Dzień pierwszy … .W niedzielę wieczorem, szczęśliwie vsparhivaya na skale, smutnymi stwierdzić, że dodatkowy ciężar wciąż tu jest. Tydzień męki głodny żołądek dudnienie w niewłaściwym czasie … i minus 500 gramów na wadze ..

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ organizm, popadania w histerię, zaczyna się położyć zapasy tłuszczu, a nawet usuwanie ich z całkowitym zakazem tłustych. A w ciągu pierwszych kilku tygodni od wagi idzie bardzo powoli. Dieta dla podtrzymania dłuższy okres – nie jest prostym brakiem woli tylko kilka. Nie wspominając o tym, że takie eksperymenty są bardzo niebezpieczne dla zdrowia kobiet.

Co zrobić, jeśli an_0 – to nie jest najlepszy sposób? Odpowiedź brzmi – znormalizować swoją zwykłą dietę. A najlepiej jest uciec się do pomocy profesjonalnego dietetyka. Po tym wszystkim, zrób to sam, nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Raz w książce „Na zdrowe i smaczne jedzenie” umieszczono przykłady zawodów i potrzebnych do ich spożycia kalorii. I to bardzo dobrze – od stylu życia, jego zawód i przyzwyczajenia i potrzeby niezależnego organizmu na kalorie. Czy jesteś pewien, że będziesz w stanie wyliczyć tę potrzebę?

Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy sporządzaniu codziennej diety – to jest wiek danej osoby. Starsze osoby, bardziej wiele procesów metabolicznych zwalniać. Oznacza to, że wymagane jest mniej energii i mają zastosowanie do płyty, to nadal te same części. I często jest to nawet bardziej, bo jak nasze żołądki są dość „zepsuty”. Wszystkie te niuanse i uwzględniać dietetyka, który pomoże Ci wybrać najlepszą dietę.


Czynniki psychologiczne

Jednak, aby dokonać właściwego menu – to tylko połowa sukcesu. Po drugie – nie mniej ważne pół – jest przestrzeganie tych samych reguł. I wtedy kobieta może napotkać szereg czynników psychologicznych, które utrudniają przejście do normalnej diety. Przekonajmy się, co to jest.

  • Wszyscy pochodzą z dzieciństwa

Dla wielu kobiet, zajęcia stres – zwykłe działanie. I wyrobienia nawyku rodziców, rodzice, którzy zamiast co by uspokoić dziecko – „wyciszeniem” usta z pożywieniem. A najlepsze intencje? Ze szczytu to? No, oczywiście, najlepiej co innego! Płaczę moje dziecko? W cukierki! Boisz się iść do lekarza? Ale wtedy będę ci kupić batonika.

Tak nieskomplikowany sposób i wyprodukował doskonały zwyczaj zajmowania negatywne emocje – złość, niepokój. Dlaczego analizować swoje uczucia i emocje, a także po prostu otworzyć lodówkę? Więc zaczynamy tam, nie wtedy, gdy naprawdę głodny, a kiedy zdenerwowany lub doświadcza.

Znudzeni oglądaniem telewizji? Żywność i natychmiast przyjść na ratunek. Patrząc na ekranie monitora lub telewizora możliwe jest kontrolowanie, co jemy i ile? Tak, to jest nadwaga! Wydaje mi się, że wiele z żywym wyglądzie ulubionego serialu w telewizji w tej chwili nie obchodzi, to znaczy, że są ważne do żucia.

  • Alkohol

Takich jak nadmierne spożywanie żywności odbywa się w użyciu alkoholu, a jedyną różnicą jest to, że teraz nie jeść i przekąski. A także nie kontrolowania procesu. Chociaż, w sprawiedliwości, to należy zauważyć, że nie wiele będzie odzyskać z tego powodu, z wyjątkiem dni świątecznych. Wątpię, czy pijesz alkohol codziennie.

  • Produkty oszczędnościowe

Innym powodem jest głupi nawyk nauczył się w dzieciństwie, kiedy moja matka lub babka wypowiedziane zdanie, takie jak: „. Jeśli nie jeść wszystko umieścić w płycie, będzie złą dziewczynką” I, tak aby nie zakłócić jej matkę, która na poparcie swoich słów czytać nam dobrą książkę „O Towarzystwie czystych płyt” Staramy pracy z łyżką.

Ale jako dziecko, wszyscy biegają budynku, podejść do cudzych ogrodów, ogrodów warzywnych i zużycie energii, po prostu ogromne. Ale to nie jest nawykiem, ale na budowach, nie prowadzimy … Wręcz przeciwnie, będziemy siedzieć na ekranie komputera przez kilka dni. I zwyczaj nie odejdzie. Gdy stawiamy – konieczne jest, aby jeść.

  • Macierzyństwo

Kolejny etap! Żeni, beremeneem … Ciąża odbywa się pod hasłem niezmienne, że w tym okresie trzeba jeść dla dwojga! Kto powiedział, że – nieznany nikomu, ale … to znaczy, że trzeba. Aby dowiedzieć się, jak urodzić duże dziecko, powiedzieć ci, którzy praktykowali, a my zobaczymy, co będzie dalej. I wtedy zaczyna się „niedożywienie” dziecko … I tu jest już jasne, to jest jasne: „. Witam, nadwaga” Znane wielu młodych matek obraz, niestety. Nawiasem mówiąc, te przyczyny nadwagi wśród najczęściej.

Różne choroby endokrynologiczne

Mówiąc o przyczynach utraty wagi, w każdym razie, nie wspominając o stanie zdrowia człowieka – w szczególności o hormony. Nadwaga może wystąpić, jeśli są jakieś problemy zdrowotne. Najczęstszą przyczyną jest coraz hormony. Hormony mogą „zgorszenie” w przypadku tarczycy zakłócone. Jeśli tarczyca pracuje z przerwami, hormony mogą znacznie odbiegać od normy.

Oraz hormony bezpośrednio wpływa na metabolizm, co ostatecznie zależy od masy ciała człowieka. Dlatego hormony muszą być stale poddawane ocenie. Masz zwiększyło wagę bez wyraźnego powodu? Należy skonsultować się z lekarzem, endokrynolog, który przepisze badania krwi hormonów i przeprowadzenia niezbędnych badań. W takim przypadku, jeśli przyczyną jest właśnie tarczycy, lekarz będzie wybrać odpowiednią kurację, która pomoże doprowadzić hormonów wraca do normy.

Jednak nie tylko może mieć wpływ na hormony tarczycy. Być może trzeba będzie poddać szerszej ankietę, która pomoże zrozumieć, dlaczego lekarz hormony nie wróci do normy. Przyczyny te mogą być różne torbiele i nowotwory układu rozrodczego. Gdy przyczyną choroby, zostaną wyeliminowane, hormonów wróci do normy. Z reguły Współczesna medycyna szybko sprostać podobnych problemów. W skrócie, zachować swoje hormony pod ścisłą kontrolą.


Jak możemy wygrać dodatkowy ciężar?

Co robić? Jak przerwać to błędne koło? Wspominaliśmy już, że dietetyk pomoże Ci wybrać właściwą dietę. Jednakże, należy natychmiast udać się do niego nie będzie łatwe, więc zacząć od drobnych.

  • Najbardziej szkodliwe produkty

Przede wszystkim, trzeba całkowicie zrezygnować tylko na tych produktach, które nie są skłonni do spożywania żywności dla życia. Oczywiście, mówimy o mąki, tłuszczu, pikantne i wędzone. Wybierz produkt, który będzie najłatwiejszą częścią – i zrobić to co miesiąc. Zaledwie rok praktycznie wszystkie szkodliwe produkty nigdy nie pojawia się na pulpicie. A dla ciebie to nie będzie specjalnego obciążenia.

  • Porcja

Niestety, współcześni ludzie jedzą więcej, niż jest to konieczne do utrzymania normalnego życia. Spróbuj zmniejszyć ilość pokarmu. Jest to szczególnie istotne dla kobiet w wieku dorosłym. Jeśli chcesz zachować w swoich pięćdziesięciu lat postać, że to ty w ciągu dwudziestu pięciu lat, a następnie stosuje się do płytki trzeba dokładnie połowa jednego z jego „dwadzieścia pięć” porcji.

  • Nie jeść po prostu

Zatrzymaj czytanie i oglądanie telewizji podczas jedzenia. Przestają szukać coś smacznego spożywczymi lub po prostu dlatego, że teraz nie mają nic wspólnego. Zatrzymaj chwytając swoje emocje. Jeśli jesteś sfrustrowany, zły lub po prostu wściekły na kogoś – spróbuj wykonać czyszczenie. Jeśli siedzisz, masz krótkie przerwy, po prostu rośnie od miejsca pracy i chodzenie do biura. Ćwiczenia fizyczne są zawsze przynoszą radość i przyjemność.

  • Podział na posiłki

Nie rób duże przerwy między posiłkami. Pamiętaj wielkie słowa: „Lepiej mniej, ale lepiej”. Ułamkowe moc zmniejszy ryzyko dodatkowych kilogramów, a nie doświadczyć głodu wyniszczające. Taki pokarm zalecany przez wszystkich dietetyków jako najbardziej optymalny i delikatny.

Aktywność fizyczna

Nie można pocieszyć się tylko to, co jesz wystarczająco dużo. Jedna an_0 nie wystarczy. Nawet jeśli dodatkowy ciężar znika, mogą występować dodatkowe problemy. Na przykład, zwiotczenie skóry. Dlatego nie jest zalecane, aby pozbyć się dodatkowych kilogramów na nie coraz ćwiczeń.

Dlatego, aby zwiększyć ich aktywność fizyczna jest koniecznością. I nie patrzeć na tysiące śmiesznych wymówek i usprawiedliwień. Nawet jeśli nie może sobie pozwolić na fitness, basen, itd., A potem zacznij po prostu zaprzestać korzystania z windy. I staramy się iść do pracy iz powrotem na piechotę. To nie jest możliwe, ponieważ praca jest bardzo daleko? Potem wystarczy przejść co najmniej kilka przystanków na piechotę.

Siedząc przed telewizorem zastąpić świeżym powietrzem. To nie tylko zmniejszyć kilogramów, ale także zapewni Ci dobry nastrój. Niech pogoda nie zawsze w zgodzie ze swoim nastrojem, ale pamięta klasykę? „Nie ma złej pogody” – jeśli masz cel – żaden deszcz i śnieg nie przeszkadza ci.

Oczywiście, nie należy oczekiwać, że natychmiastowe zniknięcie dodatkowym obiciem. Ale nawet jeśli nie od razu zauważyć ulgę wagi, ale zniknie on stopniowo, bez wstrząsów, bez stwarzania dodatkowego stresu dla organizmu i stresu. Bądź cierpliwy i na pewno się uda.

Pamiętaj, że nie tylko wyrzucić zbędne kilogramy, by stać się piękne. W tym czasie, kiedy siedzisz na diecie, gdy do wyczerpania na siłowni – kontynuując swoje życie. W związku z tym, ponieważ walka z dodatkowych kilogramów i centymetrów – sorazmerte swoje siły, możliwości i starają się podjąć wyzwanie z uśmiechem i obronić swoją pozycję z wszech miar dobry nastrój! I pamiętaj – na początek konieczne jest ustalenie przyczyny nadwagi, aby zapobiec rozwojowi problemów zdrowotnych.

load...