Nadpobudliwość u dziecka: co robić i jak rodzice dotyczy diagnozy

Nadpobudliwość u dzieci – Jest to stan, w którym zaburzenia lękowe i aktywność dzieci jest znacznie wyższa niż zwykle. Jeśli to zachowanie jest problemem dla innych nadaktywność może być traktowany jako zaburzenia psychicznego.

load...

Zawartość:

Objawy nadczynności dziecka

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej może być spowodowane urazem, przedwczesnego urodzenia lub trudnego porodu. W niektórych przypadkach przyczyną nadpobudliwości jest związana z chorobami zakaźnymi, zatrucia ołowiem, niewłaściwego lub złej diety.

Obserwacje statystyczne pokazują, że zespół nadpobudliwości psychoruchowej występuje 4 razy puchar u chłopców niż u dziewczynek. Z reguły, jest to spowodowane faktem, że chłopcy rodzenia są większe, a ich mózg rozwoju później. Zgodnie z tym, co zwiększa ryzyko urodzenia i uszkodzenia płodu.

load...

Pierwsze objawy nadpobudliwości dziecka może nastąpić w ciągu 2-3 lat. Ale rodzice iść do lekarza tylko w 7-10 lat, gdyż jest to wiek (szkoła podstawowa) dzieci wymaga wytrwałości, koncentracji i niezależność.

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (SGDV)

Często w połączeniu z deficytem uwagi nadpobudliwość. Aby zdiagnozować SGDV wymagają obecności sześciu z dziewięciu powodów.

  • Nadpobudliwe dziecko z deficytem uwagi, nie jest w stanie przez dłuższy czas, aby skupić się na ten temat i szczegóły.
  • Obecne beztroskie błędy, selektywna uwaga zmniejszona.
  • Nieodebranego dziecko nie może wykonać zadanie do końca, nie może utrzymać uwagę.
  • Wrażenie, że dziecko nie słyszy, kiedy ktoś do niego dostęp.
  • Dzieci SGDV unikać i nie lubią zadań, które wymagają długoterminowego stresu psychicznego.
  • Są one łatwo rozprasza zewnątrz szum, często tracą właściwe rzeczy.
  • Nadpobudliwe dziecko przeżywa trudności związane z organizacją jego działalności.
  • Ciągle przełącza się z jednej klasy do drugiej.
  • Skłonni do zwiększonego zapomnienia w codziennym życiu.

Nadpobudliwość i impulsywność

Nadpobudliwość u dzieci często towarzyszy impulsywności. Dziecko na emocje potęguje ruch stopy i dłonie, wiercąc się na krześle, a często wzrasta gwałtownie z miejsca. Takie dzieci mogą wziąć udział w zajęciach i rozmów innych ludzi, nie są w stanie czekać na swoją kolej w grze, lub jakiejkolwiek innej działalności zawodowej, często krzyczy ze swoich miejsc.

Niebezpieczna nadpobudliwość

Nadczynność Dziecko spodziewać wielkich trudności w szkole. Fakt, że dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej nieuważny, niespokojny, szybko tracą zainteresowanie w każdym zawodzie. Takie zachowanie przyciąga uwagę nauczycieli. Dziecko jest stale tworzenia notatek. Umiejętności czytania i pisania w nadpobudliwe dziecko jest zwykle znacznie niższe niż ich rówieśnicy. Ze względu na swoje nadpobudliwych dzieci trudno jest dostosować się do zespołu, aby znaleźć wspólny język z nauczycielami i kolegami z klasy. Dziecko nie może skupić się na celu wyjaśnić, materiał, z niechęcią odrabiania zadań domowych.

Prawidłowa diagnoza zespołem nadpobudliwości

Podejrzeń jakiejkolwiek winy, rodzice powinni skonsultować się z neurologiem na kompleksowe badania. Czasami przyczyną zwiększonej pobudliwości i aktywności może być bardzo poważna choroba. Zespół DVG jest diagnozowane w trzech etapach.

Pierwszy etap to zbieranie informacji. Neuropatolog prosi rodziców o ciąży w ciągu około porodu, choroby, które ucierpiały dziecka itp Po tym, ekspert zwraca się do rodziców, aby ocenić ich dziecko i ocenić, jak zachowuje się w recepcji.

W drugiej fazie badań są testy, w których zmierzone parametry opieki. Takie badania można przeprowadzić od 5-6 lat.

Podsumowuje etap – testy sprzętu. Aby dokładnie zdiagnozować nadpobudliwość wymaganych do prowadzenia elektroencefalograficznego studia lub badania z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego, w którym nagrane potencjałów elektrycznych mózgu i określa odpowiednie zmiany. Wszystkie zabiegi wykonywane są całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Przy określaniu leczenia nadpobudliwości psychoruchowej jest to wymagane, która jest określona na podstawie kruszywa wyników.

Leczenie nadpobudliwe dzieci

Obecnie bardzo ostre pytanie, czy w leczeniu nadpobudliwe dzieci potrzebują? Niektórzy uważają, że stan psychiczny dziecka powinien być poddany „korekcie”, tym samym dostosowując się do codziennego życia dziecka. Inni są skłonni wierzyć, że neurolodzy są złe jest to, że dzieci nadpobudliwe przepisane leki.

Negatywny stosunek do leczenia ma swoje powody. Fakt, że w niektórych krajach w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (SGDV) dzieci zostały podane leki psychotropowe amfetaminy. I dopiero po tym wszystkim z właściwości tych leków została zbadana i stwierdzono silną zależność. Oczywiście, stosowanie tych leków w terapii dzieci spotkał burzę protestów. USA wciąż nie został całkowicie opuszczony leczenie amfetaminy nadpobudliwość. W związku z tym, że większość lekarzy, nauczycieli i rodziców są przeciwni jakimkolwiek zaburzeniem leczenia nadpobudliwości psychoruchowej.

W naszym kraju, to nie jest zarejestrowany żadnych leków związanych z amfetaminą rzędu. Leczenie jest o wiele bezpieczniejsze. W terapii dla dzieci używa atomoksetynę narkotyków, nie związane z psychotropowych. Przyjmowanie leku ma pewne skutki uboczne i przeciwwskazania, które są podane w podsumowaniu. Weź lek musi jedynie połączenia i pod nadzorem lekarza. Zwykle pierwsze efekty widać już po 4 miesiącach leczenia.

Leczenie nadpobudliwości dzieci oraz innych możliwych sposobów. Bardzo skutecznie ujawnia się biofeedback. Biofeedback (BFB) nie jest całkowicie zrezygnować z leczenia, ale pozwala zmniejszyć i dostosować dawkę.

Każda terapia powinna uzupełniać psychologiczna pomoc rodziców, pedagogów i psychologów dziecięcych. W szkole, przedszkole, kubki i odcinki nauczycieli i wychowawców powinno uwzględniać specyfikę zachowań dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (SGDV).

Rodzicielstwo jest nadpobudliwe

Dziecko

Jeśli kształcić nadpobudliwe dziecko, trzymać się „pozytywnego modelu”. Dzieci z nadpobudliwością ignorowania uwag i nagany, ale wrażliwy na pochwały. Podkreślić wszystkie swoje dobre uczynki i osiągnięcia.

Staraj się unikać kategoryczne „nie”. Jeśli coś zabronić dziecku – wyjaśnić, dlaczego tak uważasz. Zachęcaj dziecko do przeprowadzenia części prac domowych. Zacznij od najprostszych: spacer z psem, podlać kwiaty, idź do chleba, itp Jeśli zadanie zostało już poinstruowani – lub wykonać go dla dziecka.

Prowadź notatnik, w którym znak z dzieckiem jego sukcesu w szkole iw domu. Ten blog będzie oczywiste obraz tego, co się dzieje. Świętuj Akcje Wpisy pewne oznaki lub kulki. Zachęcaj dziecko do uzyskania dobrego „Mark” w dzienniczku samokontroli. Jednak należy uważać, że promocja nie było główną motywacją w pracy. Tutaj musimy zobaczyć wyraźną granicę, lub dziecko nie odbiera bodziec może odmówić przeprowadzenia jakichkolwiek prac.

Połóż dziecko przed zadaniami, z którymi jest on w stanie sobie poradzić. Nie zawyżać lub zaniżać swoich roszczeń. Nie nakładać zbyt sztywnych reguł. Twoje żądania i instrukcje nie muszą wydawać dźwięk fiat.

Spędzaj więcej czasu z dzieckiem. Zachowania trudne nadpobudliwych dzieci – to jest ich sposób na przyciągnięcie uwagi. Naucz swoje dziecko do komunikowania się z innymi, zapoznania się z zasadami zachowania w miejscach publicznych.
odżywianie, wspinaczka, snem, spacery i gry muszą być zaplanowane. Utrzymanie prawidłowej codziennej rutyny i zachęcić swoje dziecko do jego przestrzegania.

Twój dom powinien być spokojne otoczenie. Jeśli przestrzeń życiowa pozwala, dać dziecku w osobnym pomieszczeniu, w którym nie musi być minimalna liczba elementów. Kolor tapety musi być monotonna i kojące. Mile widziane obecności rogu sport cl szwedzkim ścianie, bary, itp Pozwoli to dziecku wyrzucić zgromadzoną energię i będzie również podstawą dla zdrowego rozwoju fizycznego.

Nie pytaj wysokie oceny dziecka. Wystarczy mieć dobrą ocenę na kilku podstawowych przedmiotów.

Nie stosować kary fizyczne. Zaufanie między tobą a dziecko nie powinno być oparte na strachu, ale na zaufaniu. Dzieci czują, że ważne jest wsparcie i pomoc.

Wideo błędnych diagnoz i rzeczywistość

load...