Nadpobudliwe dziecko

Coś takiego jak nadpobudliwość jest znana wszystkim rodzicom, którzy mają małe dzieci dorastają. Ostatnio znalazłem coraz większą liczbę dzieci, które zdiagnozowano naruszenia centralnego układu nerwowego. Statystyki lekarzy – pediatrów i nauczycieli – psychologów wskazują, że nadaktywność występuje u około 39% wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, a około 57% wszystkich dzieci w wieku szkolnym.

load...

Nadpobudliwość Zespół ma wystarczająco dużą liczbę ekranów. Tak, nadpobudliwe dziecko – objawy:

 • Zaburzenie z deficytem uwagi.

Dziecko z nadpobudliwością, nie może przez długi czas, aby skupić się na – lub lekcji, czy to rysunek, gry lub nawet oglądanie telewizji. To właśnie z powodu deficytu uwagi z zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zespołem dzieci często mają trudności w uczeniu się.

 • Nadmierna impulsywność dziecka.

Oczywiście, prawie wszystkie dzieci – i ciche, i nie bardzo – od czasu do czasu pozwolić sobie na gwałtownych przejawów emocji. Jednak dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej najczęściej tracą kontrolę nad swoimi emocjami, często przerażające impulsywność nawet przyzwyczajeni do wszystkich rodziców.

 • Zwiększona aktywność ruchowa dziecka.

Dzieci z nadpobudliwością każdy ekspert łatwo wykryć nawet w ogromnym tłumie dzieci. Te dzieci nie są tak mobilne, są one tuż nad aktywnym. Dziecko jest prawie niemożliwe, aby zobaczyć w spokojnym stanie – jest stale w ruchu. Albo biegnie lub skacze, tańczy lub na miejscu, jeśli to jest jego, i zmuszony do siedzenia. Wszystko to daje dziecku najbardziej nadpobudliwe – zamieszkały w ruchu pędzlem rąk, shifty oczy, wyraz twarzy, mimika.

load...

Czas od wystąpienia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z dzieckiem

Istnieje błędne przekonanie, że pierwszym objawem objawy nadpobudliwości u dziecka można znaleźć nie wcześniej niż dziecko ma dwa lata. Jednak lekarze, a rodzice dzieci cierpiących na zespół nadpobudliwości psychoruchowej z, jednym głosem twierdzą inaczej.

Pierwsze objawy syndromu nadpobudliwości psychoruchowej mogą być wykryte jak tylko pierwsze kilka dni po pojawieniu się okruchy do światła. Te okruchy bardzo mało dzieci spać z ich powierzchni snu i niespokojny, są one bardzo dużo i płakać na tyle mocno, ale po przebudzeniu są bardzo ruchliwe i przypominać takie kulki rtęci.

Wraz z rozwojem dziecka przypomina rodzicami katastrofy – dosłownie „wyskoczyć” z wózki, łóżeczka, próbując wydostać się z areny. Wywrócony kubki, naczynia łamane, połamane gałązki z łóżka bokovinok, przewróconych doniczki i podarte zasłony – awarie ułożone na takiej maleństwa, jakby z feerię wspaniałe.

Okruchy już dorósł, jak wspomniano wcześniej, minuta nie może siedzieć w jednym miejscu, aby wysłuchać do końca opowieści lub dać mama kosić paznokcie. Porusza się tylko dziecko działa, co sprawia, że ​​jego matka dużo biec za nim. Niektórzy rodzice uważają, że ta aktywność dziecka jest jedynie konsekwencją wysokiego składowania energii w ciele dziecka. To jest naprawdę? A jeśli naprawdę nadpobudliwe dzieci, jak radzić sobie z tym?

Norma czy patologia?

Lekarze – neurolodzy i psycholodzy dziecko wierzy, że nadpobudliwość jest dość poważna patologia. Jeśli masz nadpobudliwe dziecko, leczenie należy rozpocząć jak najwcześniej. Zwiększona energiczny dziecko z zespołem nadpobudliwości świadczy o naruszeniu prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Jeżeli rodzice wystąpią jakiekolwiek odchylenia, muszą zająć się problemem: „nadpobudliwe dziecko: co robić?” W przeciwnym razie, jeśli rodzice nie mają należytą wagę do tej funkcji, rozwoju ich dziecka i nie wróci na czas do porad i opieki medycznej, a ogranicza się do ukarania dziecka z myślą, by go powstrzymać, gdy dziecko rośnie problem będzie jeszcze gorzej.

Dziecko ma poważne problemy, najpierw w przedszkolu, a po szkole. Specyfika szkolenia i tak wymaga wytrwałości i uwagi. Dziecko z nadpobudliwością nie tylko nie jest w stanie dostrzec się i zapamiętywania informacji, ale również będzie nadal obracać i wirowania, tym samym kierując wszystkie inne dzieci. Z tego powodu, te dzieci są często obserwowane stałe konflikty z nauczycielami, a rodzice często słuchać wiele niepochlebnych opinii na temat zachowania dziecka. Nie jest to zaskakujące, ponieważ badania z nadpobudliwych dzieci wymagają pewnych umiejętności, które w normalnej szkole nie mają wszystkich nauczycieli.

Ponadto, szkoła dziecko z nadpobudliwością znacznie komplikuje życie nadmiernej impulsywności właściwego dla tej choroby. Dziecko niepotrzebnie surowe w czynach, sądy, wyrażać swoje myśli, najpierw ulegli pierwszego impulsu, który mówi lub robi, a dopiero potem myśleć. I z powodu tej funkcji swego temperamentu, nadpobudliwe dziecko w szkole stoi wiele problemów – relacje z kolegami są nieodwracalnie uszkodzone, dziennik jest czymś z obserwacji nauczycieli, jak choinka girlandami, podczas gdy rodzice idą do szkoły z nie rzadziej niż w pracy.

Przyczyny zespołu nadpobudliwości psychoruchowej

Nie trzeba dodawać, nadpobudliwość, a także każdą inną chorobę, nie występuje bez przyczyny, od podstaw. Czynniki obciążające mogą obejmować:

 • Powikłania ciąży.

W takim przypadku, jeśli przyszła mama cierpiała na ciężką zatrucia, zarówno pierwszej jak i drugiej połowie ciąży, skłonność do podwyższonego ciśnienia, jeśli dziecko zdiagnozowano wewnątrzmacicznej zamartwicy, w przyszłości ryzyko zespół nadpobudliwości psychoruchowej zwiększone co najmniej trzykrotnie.

 • Obraz życia kobiety ciężarnej.

Z normalnego rozwoju ośrodkowego układu nerwowego jest bardzo niekorzystny wpływ takich toksycznych substancji jak narkotyki, alkohol, nikotyna, substancje farb, metali ciężkich i innych.
Przyszła mama musi porzucić wszelkie złe nawyki, a jeżeli jego praca jest bezpośrednio związana z narażeniem na działanie substancji toksycznych, należy ją napisać wniosek o jego transferze do łatwej pracy. Taką możliwość gwarantuje kobietom w ciąży kp polskiej federacji.

 • Proces generic zachorowalność.

Długoterminowe, wydłużenie pracy, czy wręcz przeciwnie, szybki stosowanie takich środków położnictwie jak szczypcami, zwiększa również szanse na syndrom nadpobudliwości psychoruchowej dziecka.

Podstawą takich zaburzeń układu nerwowego, takich jak nadpobudliwość jest minimalnej dysfunkcji mózgu, który jest w rzeczywistości jest powodem trudności w nauczaniu tych dzieci. Nie będzie kłopotów naszym czytelnikom złożone i niejasne terminy medyczne, które charakteryzuje się minimalnym dysfunkcji mózgu. Oferujemy do rodziców, którzy nie mają odpowiedniego wykształcenia medycznego, należy przyjąć za pewnik następujące fakty:

 • Minimalnej dysfunkcji mózgu destabilizacji normalnego funkcjonowania centralnego układu nerwowego.
 • Zaburzenia spowodowane minimalnym dysfunkcji mózgu, wymagają pomocy medycznej – sami nie zniknie.

Niestety, bardzo często rodzice nie chcą tracić czasu na leczenie w błędnym przekonaniu, że wraz z wiekiem, problem znika jak nadpobudliwość one starsze. Jednak dopiero pojawienie się naruszenia, które odbędą się w okresie dojrzewania, to zwiększona aktywność ruchową. Zamiast tego, deficyt uwagi i impulsywność, przeciwnie, jest w dużej mierze przebiega dość szybko, dzięki czemu proces uczenia się niezwykle trudne. I najtrudniejsze dziecko doświadcza w piśmie i mowie. Zajęcia z nadpobudliwych dzieci powinno być prowadzone w sposób indywidualny.

Funkcje komunikacji z nadpobudliwych dzieci

Mimo swej miłości do dziecka, rodzice nadpobudliwych dzieci są często w kontakcie z nimi niedawno stracił cierpliwość i sfrustrowany. Niektóre mamusie i tatusiowie po prostu – po prostu macha ręką swojego dziecka, z ciężkim westchnieniem, zauważając, że poczucie to nadal nie będzie działać. Inni mają rodzice, przeciwnie, starają się dyscyplinować dziecku najbardziej rygorystyczne metody, dość sztywno tłumienia najmniejszego próbę buntu.

Jest to niemożliwe, aby powiedzieć na pewno, co taktyka zachowanie rodziców jest bardziej poprawne – to wszystko zależy od każdego indywidualnego przypadku, a w szczególności do podjęcia dziecko. Dla kogoś „ryzach” – jedyny sposób na utrzymanie dziecka wewnątrz i na kogoś każdy niegrzeczne słowo to prawdziwa trauma psychologiczna. Uważnie obserwować reakcję dziecka w komentarzach – i szybko sobie sprawę, że trzeba na okruchy.

Jeżeli, mimo wszelkich wysiłków, nie udało się znaleźć klucz do swojego dziecka, szukać profesjonalnej pomocy u psychologa dziecięcego. Wielu rodziców są zawstydzeni do odwiedzenia danego specjalisty, myląc go z psychiatrą. Jest to jednak zupełnie inny kierunek, a wizyta u psychologa nie jest wskazaniem, że dziecko ma co – lub zaburzeń psychicznych. Nawiasem mówiąc, nadpobudliwe dzieci w przedszkolu często automatycznie objęte nadzorem psychologa.

Nawiasem mówiąc, jeśli masz dziecko nadpobudliwe, jak ją leczyć, aby zdecydować się z lekarzem. Wielu rodziców zakupić w aptece uspokajającego anty-lękowe leki i zacznie dawać swojemu dziecku. Należy pamiętać, że prawidłowo dobrane preparat farmakologiczny może znacznie zaostrzyć chorobę.

Ale najważniejszą rzeczą, którą musisz zrozumieć rodziców dzieci nadpobudliwych jest fakt, że dziecko jest tak gwałtowny i działa w każdym razie nie dlatego, że chcą ich drażnić. Jego wybryki są konsekwencją cech pracy układu nerwowego, często są poza kontrolą większości dziecko. Ale emocjonalne wybuchy rodziców, których nerwy są na krawędzi, nie ma pozytywny wynik nie przyniesie, ale może znacznie pogorszyć sytuację.

Pomimo faktu, że każde dziecko cierpi na zespół nadpobudliwości psychoruchowej, wymaga indywidualnego podejścia, zwłaszcza ich psychologia pozwalają nam dać pewne ogólne zalecenia dla wszystkich dzieci, aby ułatwić kształcenie nadpobudliwe dziecko:

 • Komunikat o problemie.

Charakterystyka rozwoju dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, tak że logiczne i abstrakcyjne myślenie oni opracowali wiele gorzej. Dlatego takie dziecko musi być umieszczony tylko jasno określone zadanie. Wnioski powinny być jak najkrótszy, nie prowadzi żadnego nadmiernego obciążenia semantycznej. Staraj się unikać długich zdań.

 • Sekwencja instrukcji.

Nie jest zalecane, aby dać dziecku z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej, wielu zadań, takich jak: „Zbieranie zabawek, umyć ręce i iść na kolację” Wchłonąć wszystkie informacje naraz dziecko będzie bardzo trudne, i, najprawdopodobniej, nie będzie wykonywał żadnych instrukcji, rozproszony przez tego – coś innego. Jest o wiele mądrzejszy dać tymi instrukcjami okruchy w logicznej kolejności.

 • Określa przedział czasu.

Takie dzieci mają bardzo mgliste pojęcie o znaczeniu czasu, więc nie uważaj na wyznaczonym czasie na realizację każdego z zamówień. Przy okazji, jeśli chcesz odebrać dziecko z ulicy, pasz, położyć się do łóżka – zawsze ostrzegał go o pięć minut przed swoimi działaniami. I to dotyczy nie tylko dzieci z zespołem nadpobudliwości zwiększonego, ale również wszystkie inne.

 • Poprawnie powiedzieć „nie”.

W rzeczywistości, po prostu słowo „nie” i nie można korzystać. Blokowanie cokolwiek dziecko, budować swoją ofertę tak, że nie stanowią zaprzeczenie. Na przykład, jeśli chcesz, aby Twoje dziecko, aby nie zabrakło na trawie, nie mów do niego: „Nie biegaj po trawie!”. Znacznie większy efekt nabierają rozpędu następującym zdaniu: „Idź do śledzenia”. I, oczywiście, w ogóle, nawet konflikty, sytuacje, rodzice powinni zachować spokój.

 • Jak uspokoić dziecko nadpobudliwe

Jeśli dziecko jest zbyt perevozbudilsya, spróbuj zmienić sytuację w sposób bardziej zrelaksowany, na przykład, dziecko z dala; w drugim pokoju, oferują mu wody, spokojnie porozmawiać z nim na każdym zastrzeżeniem streszczenie.

Zawarcie rozmowę o nadaktywności dzieci, pragnę przypomnieć rodzicom, że nie są sami – obok ciebie są wykwalifikowani lekarze – neurolodzy, którzy wiedzą dokładnie, jak leczyć nadpobudliwość u dzieci. Odpowiednio dobrane kompleksowa terapia może znacznie poprawić stan dziecka. W uzupełnieniu do neurologa, można szukać pomocy u psychologa dziecko, które powie Ci, jak wychować dziecko nadpobudliwe. I pamiętaj – twoje dziecko nie jest gorsze od innych dzieci, po prostu wyjątkowy. Powodzenia i cierpliwości!

load...