Nadmierne pocenie się stóp. Co robić?

Zawartość:

Pocenie – jest to jeden z najbardziej powszechnych problemów, co jest bardzo irytujące osoby. A pocenie pocenie się kłótnie. Jeśli pocenie się pod pachami można przezwyciężyć stosując dezodorant – antyperspirant, stopy pocą dużo trudniej walczyć. Wystarczy zamaskować nieprzyjemny zapach – nie wystarczy, aby pozbyć się tego samego zjawiska.

load...

W tym artykule dowiesz się o kwestiach takich jak nadmierna potliwość stóp. Tylko w przypadku, gdy przyczyną choroby jest wykryte i leczone wcześniej, problem będzie maleć wystarczająco szybko. Najważniejsze, aby ściśle przestrzegać przepisów i pamiętać systematyczna – procedury wykonywane od czasu do czasu, pożądany rezultat nigdy nie przyniesie.

Jednym z najbardziej przykrych doświadczeń – jest uzgadnianie z osobą, która ma zimne i mokre ręce. I stóp nadmierne pocenie się, według statystyk medycznych, występuje u jednej na pięć osób. Pocenie się stóp – to zjawisko bardzo, bardzo nieprzyjemne. A ludzie są zmuszeni do poszukiwania sposobów rozwiązania tego problemu. Ktoś próbuje zatuszować pocenie się, ktoś ucieka się do bardziej radykalnych metod leczenia – takie jak zastrzyki z botoksu czy nawet operacji.

Jednakże wszystkie z tych terapii ma pewną liczbę wad. Po pierwsze, jest bardzo wysoki koszt takiego leczenia. On może sobie pozwolić na nie wszystkie kobiety. I last but not least, to leczenie może prowadzić do różnych powikłań, które wpływają na stan zdrowia człowieka nie jest najbardziej korzystne.

Więc nie spieszy „w basenie z głową”. Istnieje wiele bardzo skutecznych sposobów na zmniejszenie pocenia się ludzi. Ponadto, takie działanie posiada ważną zaletę – nie ma skutków ubocznych, a w związku z tym mogą być wykorzystywane przez wszystkich bez wyjątku.

load...

Jedyną rzeczą, którą trzeba pamiętać – to jest wizyta u lekarza. Bardzo często, ale czasami pocenie nogi mogą wskazywać na obecność osoby choroby narządów wewnętrznych. Tylko w przypadku, gdy lekarz dał pozwolenie, można rozpocząć leczenie środków ludowej.

Ci ludzie, którzy cierpią z powodu zatrzymania nadmierne pocenie się, nie wiem z pierwszej ręki na temat wszystkich „urok” tego zjawiska. Stale mokre stopy, nieprzyjemny zapach. I rozebrana gdzieś na imprezie – ogólnie całej tragedii. Ale nawet z tym problemem jest to możliwe, aby poradzić sobie na własnym – Najważniejsze, że pragnienie.


Tradycyjne metody leczenia

Tak więc, spróbujmy leczyć nadmierna potliwość stóp środków ludowej. Istnieje wiele różnych receptur, które pomogą pozbyć się problemu jak najszybciej. Oferujemy Ci najskuteczniejsze z nich:

  • Kora dębu

Kora dębu zawiera ekstrakty, które bardzo skutecznie normalizuje gruczołów potowych. Aby to zrobić, należy przygotować rosół dąb. Place w emalii pan pięć łyżki posiekanej kory dębu, wlać litr wody. Doprowadzić do wrzenia, stale mieszając.

Gdy bulion dojdzie do wrzenia, zmniejszyć ogień i gotować do momentu, aż pół objętość wody gotuje dalej. Następnie przecedzić rosół dąb za pomocą szmatki z gazy, wlać do słoika szklanego, które muszą być przechowywane wyłącznie w lodówce. Inaczej skuteczność wywar będzie chwilami poniżej.

Każdego wieczoru przed pójściem spać, trzeba zrobić kąpiel. W głębokiej misce lub małej misce zalać litrem gorącej wody i dodać 200 g kory dębu bulion. Czas trwania kąpiele – przez co najmniej 15 minut. Po tym, niech ręce wyschnięcia nie wycierając. Leczenie należy kontynuować przez co najmniej 20 dni.

  • Rumianek i miód

W takim przypadku, jeśli pocenie się stóp jest szczególnie silna, można spróbować następujących sposobów. Umieścić kolbę w trzech łyżek suszonych kwiatostanów rumianku, wlać pół szklanki wrzącej wody i pozostawić na 3 godziny. Następnie szczep infuzji z zastosowaniem tkaniny z gazy w szklanym pojemniku, mieszać pięć łyżki miodu.

Powinieneś otrzymać mieszankę o konsystencji śmietany. Dwa razy dziennie – rano i wieczorem – Zastosuj Otrzymaną mieszaninę na nogi i pozostawić na 15 minut. Zaleca się przeprowadzenie tej procedury w łazience, aby uniknąć skażenia rzeczy. Po tym czasie, umyć nogi w chłodnym bieżącą wodą. Tak więc pocenie się obróbce w co najmniej 21 dni.

  • Kąpiele kontrastowe

Innym bardzo skutecznym lekarstwem – kąpiel kontrast. Proszę pamiętać – temperatura musi być radykalnie przeciwstawne. Jacuzzi ma być tyle, ile może wytrzymać. Zimna woda jest niezbędna, aby dodać kostki lodu.

Zaleca się przeprowadzenie tej procedury przed pójściem do łóżka. Ale można w dowolnym czasie dogodnym dla Ciebie. Czas trwania tego cyklu leczenia – nie mniej niż jeden miesiąc. Ci ludzie, którzy próbowali tego środka na siebie, twierdzą, że pocenie się nie jest zwracana około 6 miesięcy. Zgadzam się, bardzo dobry wynik.

Farmakologiczne metody leczenia

Makaron Teymurova – jeden z najbardziej popularnych zabiegów na pocenie się stóp. I w sprawiedliwości należy zauważyć, że to narzędzie jest naprawdę skuteczne. Do leczenia trzeba będzie zakupić pasty apteka Teymurova. Jest sprzedawany bez recepty, więc zakup będzie miał żadnych trudności.

Wieczorem, jak pary nóg, wytrzeć i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Następnie w stopie stosuje się grubą warstwę maści. Należy zwrócić szczególną uwagę na skórę między palcami – musi być bardzo dokładnie puch. Opuścić śmietany tak długo, jak długo nie wysycha całkowicie – około godziny. Następnie spłukać maść pod zimną, bieżącą wodą.

Pocenie się jest zmniejszona w ciągu dnia, a po 3 – 4 zabiegi zwykle znika całkowicie. Ale w żadnym wypadku nie należy przerywać leczenia – jest to konieczne, aby utrzymać 10 sesji. W przeciwnym razie, pocenie się z dużym prawdopodobieństwem będzie ponownie.

  • Maść cynkowa

Maść cynkowa może również pomóc pozbyć się pocenie się stóp. Ale tylko wtedy, gdy pocenie nie jest bardzo silny – w przeciwnym razie, to najlepiej go kupić Teymurova pasty. Maść cynkowa normalizuje pracę gruczołów potowych i lekko wysusza skórę. Nawiasem mówiąc, nie przesadzić – sucha skóra nie jest najbardziej przyjemne rzeczy.

Maść cynkowa powinna być stosowana do czyszczenia skóry na nogach, co najmniej trzy razy dziennie. Maść Pozostawić na 10 minut, następnie spłukać pod bieżącą wodą. Dokładnie wysuszyć stopy. Czas trwania obróbki – co najmniej 10 dni.

  • Proszek

Jako dodatkowe narzędzie, można użyć najzwyklejszych niemowląt w proszku, bez żadnych dodatków. Stosuje się go na czystą i suchą skórę stóp po każdym myciu. Samoleczenie to nie jest, ale pomoże zmniejszyć pocenie się.


Zalecenia ogólne

Zazwyczaj większość metod leczenia opisanych powyżej są bardzo efektywne. Ale tylko w ścisłej zgodności z prostych, ale bardzo ważnych zasad. W przeciwnym razie wszystkie wysiłki będą całkowicie bezużyteczne:

  • Wyroby pończosznicze

Upewnij się, że to, co nosisz skarpety – konieczne jest do porzucenia materiałów syntetycznych. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet – Skarpety nylonowe staniesz bardzo zła obsługa, jeśli masz pocenie się stóp.

  • Wybór obuwia

Równie ważne jest obuwie. Materiały syntetyczne, a zwłaszcza gumy, prędzej czy później doprowadzi do nadmiernego pocenia się, nawet dla tych ludzi, którzy nie mieli takich problemów nie było. Oczywiście, wysokiej jakości buty są dość drogie. Ale zdrowie jest droższe niż pieniądze, więc nie skąpić na niego.

  • Właściwa higiena

Nie zapomnij także o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny. Myj stopy co najmniej dwa razy dziennie – najlepiej zimną wodą. Bardzo często ludzie myślą, że to wystarczy, aby umyć nogi przed pójściem do łóżka. Jednak pogląd ten jest bardzo źle. Stopy powinny być myte przez usunięcie buty. I to powinno być wykonane nie tylko w okresie zimowym – japonki nie anulować trzeba umyć nogi po powrocie do domu. Nie zapomnieć o skarpetkach – powinny one być zmieniane za każdym razem po umyć stopy.

Jak widać, zasady są bardzo proste – ich zgodność z niewielkim wysiłku ze można byłoby wymagane. Najważniejsze – to systematyczne. Jeśli będziesz pamiętać je tylko od czasu do czasu, pocenie się i pozostaje Twoim niezawodnym towarzyszem nieprzyjemne. Bądź zdrowa!

load...