Nadmierne pocenie się: przyczyny nadmierne pocenie

Zawartość:

Nadmierne pocenie się – nadmierne pocenie się … Dlaczego jest tak zwana choroba, iz takiej skomplikowanej nazwy? Wszyscy ludzie od czasu do czasu potu: w czasie upałów, kiedy ciężka praca fizyczna, „na dywanik” w głowach. Tak Czy sytuacja się trochę, gdy dana osoba może być pokryte potu lub pocenie się ciężko?

load...

Ale są też takie stany, gdy występuje pocenie się bez wyraźnego powodu. Albo bardzo mało aktywność fizyczna powoduje obfity pot, że musimy zmienić ubranie kilka razy dziennie. A co męka dostarczyć ludziom spocone zimne ręce – przerażające wyobrazić: tacy pacjenci mogą nie działać prawidłowo (małe przedmioty po prostu wypaść z rąk), są zakłopotani, aby uścisnąć dłoń do uzgadniania. W ciężkich etapach pot dosłownie kapie z jego rąk.

Tutaj mamy do czynienia z chorobą – nadmierne pocenie się. Słowo to pochodzi od dwóch łacińskich słów: „hiper” (zbyt wiele, zbyt dużo) i „Hydrosila” (woda). Czasami ludzie cierpią przez wiele lat i nie wiem jaka jest nazwa ich cierpienia – nadmierna potliwość. Nawiasem mówiąc, ta choroba jest często skutecznie leczyć, więc nie ma sensu się martwić i zamknięte przed światem. Musimy iść do specjalisty – najpierw do dermatologa (lekarz, który leczy choroby skóry), a następnie, w razie potrzeby, do innych lekarzy.

Rodzaje nadmierne pocenie

Nadmierne pocenie się ma kilka klasyfikacji:

  • Według ważności: łagodne, umiarkowane, ciężkie;
  • Lokalizacja: lokalnie (na przykład pod pachami) i ogólnie rzecz biorąc, jest on nazywany uogólnioną ponieważ wszystkie poty ciała;
  • Pierwotne i wtórne (nadmierne pocenie się we wtórnym nadpotliwości występuje na tle innych, bardziej ciężką chorobą).

load...

Przyczyny nadmiernej potliwości całego ciała

W większości przypadków, zwiększone pocenie się, gdy ogólne pocenie się równomiernie na cały organizm, wraz z inną chorobą. Może to być ostrej infekcji (wiadomo, że nadmierne pocenie obserwuje zakażenia grypy i zapalenia płuc). Uogólnione nadmierne pocenie jest kilkadziesiąt chorób – to tylko niektóre z powodów:

Choroby układu hormonalnego (które traktuje endokrynologa)

Po pierwsze, jest to stan, w którym nie jest zwiększona czynność tarczycy – choroba Gravesa-Basedowa (czasami nazywany wole). Zwiększenie rozmiaru „tarczycy” na przedniej części szyi rośnie „wole”. Choroba ta jest jeszcze wiele manifestacji – nie jest zwiększona płaczliwość, częste zmiany nastroju, martwi pulsu i ogólnego pocenie.

Po drugie, cukrzyca. Pod względem giperpotlivosti cukrzycy – niezbyt typową chorobę. Poty, głównie głowy, tułowia, ramion i pach. Jednocześnie nogi, a wręcz przeciwnie, staje się zbyt sucha, popękana skóra na piętach.

Po trzecie, akromegalii. Jest to choroba, która występuje, gdy organizm wytwarza zbyt dużo hormonu wzrostu. W okresie dojrzewania, ma takie objawy: wysypka, rozrost kości ramion, nóg, chrząstki twarzy. W inny sposób choroba ta jest nazywana „gigantyzm”, ponieważ to zwiększa wszystkie wymiary człowieka, jego wysokość może osiągnąć 2 metrów i wyżej.

Gigantyzm jest uważany za chorobę układu hormonalnego, ponieważ przyczynę niepowodzenia – gruczoł wydzielania wewnętrznego w mózgu. Ale, ponieważ większość tego naruszenia spowodowane przez guz gruczołu krokowego (przysadki), leczenie trwa onkologów.

Choroba damska często prowadzą do zwiększonej potliwości

Ostre choroby zapalne przydatków często otrzymują wysokie temperatury i giperpotlivost.

Szczególnie silne pocenie torturowanie kobiet w okresie menopauzy i podczas ciąży. Podczas menopauzy brak krwi żeńskich hormonów płciowych powoduje wiele dolegliwości: uderzenia gorąca, pocenie się ataki powszechne. Dla niektórych kobiet pojawia się menopauza jest bardzo trudne – depresję, zmiany nastroju i nagłego pocenia 10-20 razy dziennie. W nocy, mają kilka razy, aby dostać się i zmieniają się z łóżka i bieliznę.

W ciąży, zmiany hormonalne również prowadzić do nadmiernego pocenia się. W niektórych przypadkach ten stan trwa przez cały okres ciąży i pozostaje w okresie laktacji. I tylko sześć miesięcy lub rok później stopniowo usuwa się bez leczenia.

Nowotwory żeńskich narządów rozrodczych (macicy, jajników) może także powodować nadmierne pocenie się. W takich przypadkach, leczenia, oczywiście, sam guz, kobietę, obserwowaną u onkologa lub Onko-ginekologa. Po udanej terapii, pocenie się, zazwyczaj działa.

Wszelkie choroby nowotworowe mogą dać giperpotlivost

Głównym zagrożeniem i oszustwa procesu guza jest to, że odbywa się na jakiś czas bezobjawowo. I w tym momencie staje się zauważalne starty lub ból, zdarza się, że czas został utracony, a do leczenia pacjent jest zbyt późno. Dlatego musimy zawsze uważać na takie praktyki jak niezrozumiały regularnym wzrostem temperatury i stałej pocenie się.

Objawy te mogą być jedynymi objawami nowotworu, dla których dana osoba nie ma pojęcia. W takich przypadkach konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania organizmu, daje próbki krwi i moczu, zrobić USG narządów wewnętrznych, sprawdź krwi markerów nowotworowych (są one również nazywane Onko-markery są substancje we krwi, które mogą być określone metodami laboratoryjnymi, a we wczesnych stadiach zidentyfikować raka ).

Przyczyny większość nowotworów nie są jeszcze znane, ale lekarze wykazały, że nadmierne pocenie się często towarzyszy guza procesów systemu limfatycznego, raka jelita grubego i nowotworu w gruczołach nadnerczowych.

Nadmierne pocenie się z chorobami genetycznymi

Istnieje szereg chorób wywołanych przez wadliwe genetyczną organizmu. Są rzadkie, więc dla nich niewiele osób wie. To, na przykład, choroby Riley dzień. Często jest dziedziczna. Pacjenci, których dotyczy wniosek i nadmierne pocenie się, a brak smaku oraz drętwienie do wszystkich rodzajów bólu i niestabilności emocjonalnej.

Rozpoznanie stawia się wraz z lekarza-genetyka, większość z tych pacjentów choruje ktoś z krewnych.

Choroba serca jako przyczyna pocenia

W chorobach serca, mianowicie w leczeniu ostrego zawału mięśnia sercowego, poty wszystkie ciała pacjenta. Oprócz ostry ból w klatce piersiowej promieniujący do lewego ramienia, ciężkiej słabości i istnieją silne pocenie.

Gwałtowny spadek ciśnienia krwi, który nazywany jest upadek, może również powodować nadmierne pocenie się.

We wszystkich przypadkach, w których znane przyczyny nadmiernej potliwości, a oni leżą w patologii układu krążenia, leczenie choroby podstawowej jest wykonany. Zajmował się tym kardiologa.

Zaburzenia układu nerwowego jako przyczyna pocenia

Stres często powoduje wysypkę, czasem nawet nazywany główne przyczyny tego w wykazie chorób. Prawie każdy w życiu były momenty, kiedy całe ciało jest pokryte potu ze strachu lub mówić podniesionym głosem. Jednak u większości ludzi jest to zupełnie normalna reakcja, to kończy się, gdy źródłem stresu zniknie.

Ale pacjenci giperpotlivostyu najmniejsze emocje powoduje obfite pocenie. Dlatego pacjenci są często kierowani na leczenie do psychologa lub terapeuty, aby zmniejszyć lęk.

Objawy odstawienia lub pocenie się po libacjach

Alkohol nie tylko powoduje, że tak zwany „rozpad”, po zakończeniu jego przyjęcia. Jak wiecie, po zniesieniu jakiegokolwiek leku (nie tylko heroina, a nawet nikotyny, która jest obecnie uważana odurzających), ciało doświadcza bardzo nieprzyjemne uczucie.

Jest dobrze znane pracownicy klinik narkotyków. Weźmy na przykład kaca po libacjach. W przypadku gdy chemikalia (bez względu na to, co to było – wódka, wino lub bimber) przestaje być spożywana, objawy zaczynają „łamanie”: bóle mięśni, bezsenność, nerwowość.

Nadmierne pocenie się w tych przypadkach może być tak poważne, że pacjent ma zmiany ubrania kilka razy w ciągu dnia, to staje się całkowicie mokre. Jeśli w tym momencie człowiek zaczyna pić ponownie lub zażywanie narkotyków, pocenie się zmniejsza, ale za jaką cenę … Więc lekarze robią wszystko, aby pacjent był w stanie znieść wszelkie przejawy „łamaniu” i nie powrócić do dawnego sposobu życia.

Ostre zatrucie powoduje nadmierne pocenie

W dużych szpitali mają specjalne działy, są one nazywane toksykologiczne. Nie odbiera pacjentów z ostrym zatruciem. Powody są różne zatrucia, ale dość często jest – związki fosforoorganiczne, Mówiąc prościej, insektycydy, które zatruwają owady. Zatrucie Home są rzadkie, ale pracownicy rolni, którzy mają bezpośredni kontakt z tymi substancjami, często przychodzą do szpitala z objawami ostrego zatrucia.

Jednym z przejawów tego zatrucia jest silne pocenie. W tym przypadku – nie jest najważniejszą cechą, uzupełnia ogólny obraz (przyspieszony puls, skurcze mięśni oka, obniżenie ciśnienia krwi, ślinotok, łzawienie, drgawki, bóle głowy).

Zabieg jest przeprowadzany po przesłuchaniu pacjenta i badania krwi i moczu. Po odejściu z głównych objawów zatrucia pocenie stopniowo powraca do normy.

Jeśli przyczyna pocenia nie jest zainstalowany

Zdarza się również: pacjent przeszedł pełen egzamin zdałem wszystkie testy, zrobił USG i rentgenowskie. Innymi słowy, wszystkie procedury diagnostyczne, ale przyczyną nadmiernego pocenia nie została odnaleziona. Wtedy lekarze mówią o „niezbędne” pocenia się, czyli powstały niezależnie od siebie, a nie jako objaw innej choroby.

Ta wysypka często wciąż ma charakter lokalny (pachy, dłoniowo-podeszwowego, twarzy). I leczyć chorych już w szczególności z chorobą. Tutaj stosuje się wiele różnych metod – z medycyny tradycyjnej do złożonych procedur chirurgicznych.

Kto zwiększone pocenie i zapewnia duże niedogodności, konieczne jest, aby pamiętać, że nadmierne pocenie się obróbce, po czym poddaje się pomyślnie, sposoby są dobierane indywidualnie. Więc nie martw się i bać lekarzy, umówić się z dermatologiem, i będzie można odebrać za pomocą odpowiedniego leczenia.

load...