Nadmierne pocenie się – pozbyć się problemu

Zawartość:

Niestety, nadmierne pocenie się – nadmierne pocenie się – nie jest niczym niezwykłym problemem. I okaże się, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Według niektórych informacji tylko w naszym kraju, to dotyka około 4 milionów ludzi. Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości, i co zrobić, aby pokonać ten atak? Załóżmy zbadać. Ogólnie, pocenie – jest zupełnie normalna, naturalne reakcja organizmu ludzkiego w celu zwiększenia temperatury otoczenia. Proces ten chroni nas przed przegrzaniem. Ponadto, dzięki wyjściu przez skórę substancji szkodliwych, niepotrzebne organizmu.

load...

Kłopoty pojawiają się tylko wtedy, gdy zbyt dużo pocenie zaczyna kolidować z osobą, aby prowadzić normalne życie. Na przykład stale wilgotnej dłoni, z powodu których ludzie mają problemy z komunikacją – bo są przyzwyczajeni do uścisnąć dłoń. Lub na zawsze – nawet w zimie! – mokre nogi, dlatego zepsuć wszystkie buty i zdjąć jej buty jest możliwe tylko pozostając w samotności. I wiele innych problemów. Dlaczego tak się dzieje? Nie może być kilka. Najczęściej spotykane są:

 1. Ciężka praca fizyczna. U mężczyzn, nadmierne pocenie się jest najczęściej związana z nim. To – to zupełnie normalne i nie powinno budzić obawy.
 2. Ciepło gorących napojów lub żywności. Jest również uważane za normalne.
 3. Stres lub po prostu silne emocje. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jeśli te sytuacje nie są powtarzane zbyt często, nie ma powodu, aby przeżyć.
 4. Zmian związanych z wiekiem. Na przykład, w kulminacyjnym zhenschin.Tut też, nie martw się – to po prostu trzeba znieść.
 5. Różne choroby. Na przykład, cukrzyca, nadczynność tarczycy, guzy nadnerczy, i inne. W tym przypadku, w celu wyeliminowania pocenie się ciała jest konieczne do wyleczenia „głównej przyczyny”.
 6. Zwłaszcza organizm lub czynniki genetyczne. Ponieważ natura nie może twierdzić. Pozostaje znaleźć sposób, aby pozbyć się tego problemu. Co zrobić, jeśli masz nadmierne pocenie się?

Higiena

Być może najbardziej proste i niezawodne środki pocenie się – jest ostrożny higiena. W szczególności regularny prysznic. Jeśli to konieczne, należy wziąć to 2-3 razy dziennie. Faktem jest, że pocenie ciężki zmienia kwasowość skóry, co prowadzi do bardzo nieprzyjemnym ostrym zapachu, a nawet może powodować choroby grzybowe.

Kiedy pocenie się rąk dodatkowo zaleca się kąpiele kontrastowe, a po nich zacierać ręce z sokiem z cytryny. Jeśli stopy pocimy, a następnie pozbyć się tego problemu, można użyć sody oczyszczonej lub soli. Przygotowuje się roztwór w wysokości jednej łyżeczce jednej filiżanki gorącej wody i regularnie, dwa razy dziennie, mycia nóg. Dla mężczyzn, dopasowanie i jest inny sposób – wlać do skarpetek rozdrobnionej kory dębu.

load...


Dezodoranty i antyperspiranty

Wybierając nowoczesne środki nieprzyjemnego zapachu potu – emulsji, talk, żel kremy- po prostu niesamowite. Jednak najbardziej zaufanych i popularne wśród nich są wciąż antyperspirant i dezodorant. Pod względem sprzedaży wśród higienicznych kosmetyków fundusze te zajmują czołowe pozycje. Dezodorant zawiera substancje zdolne do neutralizowania nieprzyjemnego zapachu potu, który jest zwykle powiązany z rozmnażania drobnoustrojów w pachami. Dezodorant może być w postaci żelu, sprayu, krem ​​lub proszek.

Kiedy pocenie się bardziej skuteczne, doskonałe maskowanie zapachu potu sprayu. Jednak dla wrażliwej skóry skłonnej do reakcji alergicznych, dezodorant nie pasuje. Podróżować idealnym rozwiązaniem byłoby roll-on dezodorant, który ze względu na dogodną opakowania nie będzie rozlewać się na drodze i nie zajmują dużo miejsca. Kremowy dezodorant i żel dezodorantu, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych środków, są bardziej kosztowne. Ale efekt ich bardziej długotrwałe.

Kompozycja według któregokolwiek z dezodorantu obejmują zarówno triklozan lub farnezol – są to substancje, które zabijają bakterie. Triclosan jest zaprojektowany, aby sprostać ostrym nieprzyjemnym zapachu potu, ale ma agresywny wpływ na naturalną mikroflorę. Dla kobiet o wrażliwej i jasnej skórze bardziej odpowiednie bardziej łagodny dezodorant, wykonane na podstawie farnezol.

Antyperspirant dzięki zawartości organicznych soli cynku lub aluminium zdolność blokowania potu przez gruczoły, co zmniejsza pocenia. Jednakże w odniesieniu do stałego korzystania z niego nie nadaje się jako regularnym stosowaniu skóra na ryzyko utraty ich naturalną ochronę. Dziś wielu producentów oferuje an_1, antyperspiranty, które mają podwójne działanie – zarówno zabijają bakterie i zmniejszają potliwość.


Prostych wskazówek

 • Zastosuj dezodorantu tylko na suchą i czystą skórę.
 • Regularnie usunąć włosy w obszarze pod pachami. Ta rada dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn – włosy będą nie tylko utrzymać nieprzyjemny zapach, ale również idealnym miejscem dla bakterii.
 • W przypadku podrażnienia skóry pod pachami wstrzymać się z pomocą alkoholu, spróbuj zastąpić je talkiem lub proszku dla niemowląt.
 • Pozbądź się bardzo nieprzyjemny zapach dezodorantu pomogą o działaniu bakteriostatycznym.
 • Przy przydzielaniu zbyt wiele pot jest bezwonny, przejdź do an_1, antyperspiranty, które skutecznie radzą sobie z nadmiernym poceniem się.
 • Jeśli higieniczne kosmetyki nie pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu, powinien udać się do lekarza – nadmierne pocenie może powiązać z zaburzeniami endokrynologicznymi lub nerwowych w organizmie.

Jak widać, jest to bardzo nieprzyjemne i wrażliwy problem można łatwo rozwiązać „Bliska” środków. Najważniejsze – aby upewnić się, że to tylko twoja indywidualna cecha, a nie objawem choroby. Wystarczy dać sobie trochę czasu i wtedy jedna osoba cierpi na nadmierne pocenie się, staje się mniej. Musisz wszystko się uda!

load...