Nadmierne pocenie się palmy. Jak sobie z tym poradzić?

Zawartość:

Spocone dłonie osoba zawsze inspirują dość negatywne emocje u innych. I może być bardzo poważny problem – do rozwoju kompleksów niższości. Chociaż zdrowia, oczywiście, nie ma zagrożenia, jeśli pocenie się nie jest oznaką choroby.

load...

Oczywiście, można po prostu pogodzić się z tej funkcji swego ciała, i skromnie ukrywając ręce w każdy możliwy sposób, aby uniknąć drżenie rąk i wzruszające. Ale czy warto? Rzeczywiście, w większości przypadków, aby pozbyć się nadmiernej potliwości palmy – to jest nazwa tej choroby – jest to możliwe. A czasami nawet bez interwencji medycznej.

Tradycyjne metody leczenia

W aptece można kupić szereg narzędzi, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu z nadmiernym poceniem się. Wszystkie te środki są sprzedawane bez recepty i są całkowicie bezpieczne. W najgorszym wypadku, po prostu nie pomóc.

  • Balsam do rąk

Jeśli pocenie się bardzo silne mieszanie w szklanym pojemniku 5 g kwasu borowego, 15 g kwasu salicylowego i boraksu, 60 g gliceryny i 70 g alkoholem. Dokładnie wymieszać wszystkie składniki i zamknąć pokrywę, umieścić w lodówce. Trzy razy dziennie należy wytrzeć ręce z wacikiem zwilżonym tego balsamu. Jakąś godzinę później nie myj ręce – będzie wzmocnić efekt terapeutyczny balsamu. Po około trzech dniach można zauważyć wyraźną poprawę, ale leczenie nie powstrzymało przez około dwa tygodnie.

load...
  • Maść cynkowa

Maść cynkowa może pomóc, jeśli dłoniowo nadmierna potliwość jest wyrażany nie tak dużo. W godzinach wieczornych, moczyć ręce w ciepłej wodzie przez około 10 minut, a następnie suche i nanieść cienką warstwę maści cynkowej. Idealnie byłoby założyć bawełniane rękawiczki i pozostawić maści około 20 – 25 minut. Następnie należy umyć ręce, aby uniknąć podrażnień. Taką samą procedurę należy powtórzyć raz dziennie, tak długo jak pocenie się rąk przystanków.

  • Makaron Teymurova

Makaron Teymurova zapewnić silniejsze i pomaga nawet w najcięższych przypadkach. Przed nałożeniem pasty do jacuzzi z sody oczyszczonej, trzymać go w dłoniach i dokładnie je wysuszyć. Nałożyć na całą powierzchnię podparcia dłoni jest bardzo gęsta pasta Teymurova pozostawić aż aż wyschnie także – w większości przypadków trwa około 30 minut.

  • Woda utleniona

Trudno powiedzieć, co było przyczyną tego działania nadtlenku wodoru, ale robi bardzo skutecznie radzić sobie z palmy pocenie się. Tak, a przy stosowaniu bardzo proste – wystarczy upuścić niewielką ilość nadtlenku wodoru w dłoni i pocierać. To musi być zrobione 3-4 razy dziennie w ciągu jednego tygodnia.

  • Jontoforeza

Jeśli poprzednie środki były nieskuteczne, można zwrócić się do salonu piękności, który oferuje zabiegi jonoforezy. Istotą zabiegu jest prosty – pod skórę za pomocą impulsów elektrycznych podawanych leków, które eliminują dłonie pocenie się.

  • Zastrzyki z botoksu

W najcięższych przypadkach, gdy żadna inna opcja nie jest obecny, można odwołać się do zastrzyków botoksu. Pod skórą dłoni specjalny lek wstrzykiwany który blokuje gruczoły potowe. Tylko jedna procedura – i zapomnieć o pocenie się przez około sześć miesięcy. Ale być przygotowany do części z okrągłą sumę pieniędzy – kosztowne procedury.

 

środki zaradcze ludowej do leczenia nadpotliwości palm

Nie poddawaj się tradycyjne metody leczenia pocenia się – ten zabieg w większości przypadków, nie mniej efektywnie. Najważniejsze, że trzeba, aby odnieść sukces – to systematyczne i trochę cierpliwości. Nie należy oczekiwać, że jej ręce są suche po pierwszym zabiegu.

  • Kąpiel w wywarze z kory dębu

Najpewniejszą lekarstwem na nadmierne pocenie się – kory dębu. Aby przygotować bulion pięć łyżki posiekanej kory dębu, wlać pół litra wody i gotować na małym ogniu do momentu, aż połowa wody nie gotować dalej. Następnie ostudzić i przecedzić rosół.

Wieczorem, przed snem, podgrzać litr wody, wymieszać ją z wywaru z dębu i trzymać ręce w wannie przez co najmniej 15 minut. Następnie pozwól im wyschnąć naturalnie, bez wycierania.

Pierwsze poprawki będą widoczne bardzo szybko – w ciągu dwóch do trzech dni, ale nie zatrzyma – leczenie powinno trwać co najmniej miesiąc. W przeciwnym razie bardzo szybko okazuje się, że problem jest z powrotem, jeśli nie zniknął.

  • Sól do kąpieli

Sól Zwyczajne tabeli też może zdziałać cuda. Zabieg jest dość prosta – sól do kąpieli co najmniej dwa razy dziennie. Podajnik przygotowanie elementarna – w dwóch litrach ciepłej wody, rozpuścić pół szklanki soli. Zanurz swoje ręce, tak aby dłonie były całkowicie przykryte wodą. Taca powinna trwać co najmniej 40 minut, więc miej go pod ręką i napełnić ciepłą wodę w wannie, jak ostygnie. Pamiętaj, aby umyć ręce po kąpieli i nałożyć krem. Leczenie należy kontynuować przez około dwa tygodnie – wtedy około trzech miesięcy pocenie dłoni nie będzie cię denerwować.

  • Miód maść

Dobrym lekarstwem na pocenie palm jest miód. A jeśli dodać więcej i sody, wynik z pewnością cię zadowolić. Wymieszać jedną łyżkę miodu z jedną łyżeczkę sody oczyszczonej, niech mieszaninę na 10 minut, następnie umieścić na dłoniach. Pamiętaj, aby objąć palmę folią na wierzchu umieścić na bawełniane rękawiczki i pozostawić krem ​​na 40 minut. Następnie umyć ręce zimną wodą i zastosować zwykły krem ​​do rąk.

  • Sok z cytryny

Jeśli chcesz pozbyć się pocenie się już teraz – na przykład przed terminem lub biznesowych negocjacji – można uciec się do najmniej. Wcisnąć sok z jednej cytryny i natrzeć go w dłoni, ręka w żadnym wypadku nie myć. Około czterech godzin nie jest pocenie się. Ale nie nadużywają tej możliwości – tylko w nagłych przypadkach!

Ta sama procedura powinna odbywać się raz dziennie – leczenie trwa co najmniej miesiąc. Pierwszy tydzień i pół lub dwa namacalnym rezultatem nie zauważyć. Ale nie martw się – jeśli traktować spocone dłonie w taki sposób, że po około miesiącu Problem z powrotem w dół. Ponadto – utrzymuje się przez długi czas: około sześciu miesięcy.

load...